Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grający dac do Lemma Tucana i Dynaudio 220


nieolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję używanego dobrego ciepłego dac`a. Słucham po USB z laptopa na Arcam rDac i wydaje mi się, że on psuje klimat:)

Oczekuję od dac`a mniej natarczywej góry i pięknej ciepłej barwy. Arcam rDac mam już długi czas (grał już z kilkoma innym kolumnami i wzmacniaczami) a czas leci i w temacie przetworników dużo się dzieje. Jakby ktoś coś wiedział i mógłby zaproponować konkretne modele to byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić na początek XiangSheng Dac 05a , chociaż widziałem, że nowszy ma już jakąś lampkę.

Za 1000-1200zł bardzo przyzwoite granie, właśnie takie bardziej analogowe, cieplejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić na początek XiangSheng Dac 05a , chociaż widziałem, że nowszy ma już jakąś lampkę.

Za 1000-1200zł bardzo przyzwoite granie, właśnie takie bardziej analogowe, cieplejsze.

 

Czytałem wcześniej trochę o tym dac`u i mam wrażenie, że wszyscy co byli nim zachwyceni szybko się go pozbyli. Nie znalazłem też różbicy w wersji 05A i 05B

 

Mam na sprzedaż Myryada Z20

 

Ociepla ten dac? Leema Tucana wysuszyła mi piękny przekaz Focusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Tucana wysusza, wszyscy o tym wzmaku piszą inaczej od dawna go słuchasz? Chciałem go w zeszłym tygodniu kupić ale ktoś mnie przelicytował o 10 Eur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Tucana wysusza, wszyscy o tym wzmaku piszą inaczej od dawna go słuchasz? Chciałem go w zeszłym tygodniu kupić ale ktoś mnie przelicytował o 10 Eur.

 

Kolego ja go kupiłem:)

mam Naima Supernait i on gra cieplej.

Może to wina bezpieczników w Tucana?, bo są zmienione na srebrne.

 

Tak, i uspokaja.

 

A jak z górą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja go kupiłem:)

mam Naima Supernait i on gra cieplej.

Może to wina bezpieczników w Tucana?, bo są zmienione na srebrne.

 

 

 

A jak z górą?

 

Tak sobie pomyślałem, dlatego napisałem. Rozumiem, jeżeli wymienił oryginalne na srebrne to faktycznie to może być przyczyna. Po zabawach z kondensatorami we wzmacniaczach lampowych już jakiś czas temu doszliśmy z kolegami do jednomyślności, że same srebne nie grają za dobrze np Jantzeny i zdecydowanie lepsze są silver - gold - oil. Ale dużo też zależy od producenta. To u mnie z Tannoy Precision takie połączenie tez nie dobrze by się sprawdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, dlatego napisałem. Rozumiem, jeżeli wymienił oryginalne na srebrne to faktycznie to może być przyczyna. Po zabawach z kondensatorami we wzmacniaczach lampowych już jakiś czas temu doszliśmy z kolegami do jednomyślności, że same srebne nie grają za dobrze np Jantzeny i zdecydowanie lepsze są silver - gold - oil. Ale dużo też zależy od producenta. To u mnie z Tannoy Precision takie połączenie tez nie dobrze by się sprawdziło.

 

Oryginalne bezpieczniki są w komplecie, tylko jak je ewentualnie zmienić:) Nie lubię grzebać a tu chyba trzeba rozkręcić obudowę.

Wzmacniacz wyostrzył górę i lekko osuszył dźwięk. Gra o wiele swobodniej od Supernaita i dlatego teraz zastanawiam się czy inny dac by ogrzał i złagodził górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne bezpieczniki są w komplecie, tylko jak je ewentualnie zmienić:) Nie lubię grzebać a tu chyba trzeba rozkręcić obudowę.

Wzmacniacz wyostrzył górę i lekko osuszył dźwięk. Gra o wiele swobodniej od Supernaita i dlatego teraz zastanawiam się czy inny dac by ogrzał i złagodził górę.

Ja bym wrócił do oryginalnych bezpieczników. Nie masz jakiegoś zakładu serwisowego, żeby to zrobić. Mi zależy np na wypełnieniu i nie potrzebuje, żadnego wyostrzenia, kolumny mam super szczegółowe i rewelacyjnie u mnie zgrywają się z lampą. Ale chętnie przeszedłbym na porządny tranzystor i dlatego mam 4 wzmacniacze, które jak się pojawiają na licytacjach w rozsądnych pieniądzach to je próbuje nabyć. RDac faktycznie gra swoiście i mi jego granie nie leży ja obecnie mam dac-a diy na PCM1974a z wyjściem lampowym (lampy mam 2x ECC88 Amperex Bugle Boy) i jestem bardzo z niego zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniej trochę o tym dac`u i mam wrażenie, że wszyscy co byli nim zachwyceni szybko się go pozbyli. Nie znalazłem też różbicy w wersji 05A i 05B

 

 

 

Ociepla ten dac? Leema Tucana wysuszyła mi piękny przekaz Focusów.

Jak ktoś lubi eksperymentować to pewnie, że zmieni, bo można zrobić to tanio. Nie jest to ideał, ale z dobrym transportem na pewno zrobi robotę - pytanie jakiego poziomu grania oczekujesz.

 

Co do brzmienia Leemy - ostatnie co bym o niej powiedział to że jest sucha. Słuchałem jej zresztą z jakimiś Dynkami i można było liczyć na bogatą, ciepłą średnicę... porównywałem ją nawet z 1 czy 2 lampami i w tym względzie ustępowała naprawdę niewiele. Do tego naprawdę duży zapas mocy i granie na 'nie ma przeproś' jedziemy do przodu.

 

Jedyne co mi w niej przeszkadzało to brak rozdzielczości na górze. Tzn nie taka jakbym sobie wyobrażał. Poza tym to znakomity piec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wrócił do oryginalnych bezpieczników. Nie masz jakiegoś zakładu serwisowego, żeby to zrobić. Mi zależy np na wypełnieniu i nie potrzebuje, żadnego wyostrzenia, kolumny mam super szczegółowe i rewelacyjnie u mnie zgrywają się z lampą. Ale chętnie przeszedłbym na porządny tranzystor i dlatego mam 4 wzmacniacze, które jak się pojawiają na licytacjach w rozsądnych pieniądzach to je próbuje nabyć. RDac faktycznie gra swoiście i mi jego granie nie leży ja obecnie mam dac-a diy na PCM1974a z wyjściem lampowym (lampy mam 2x ECC88 Amperex Bugle Boy) i jestem bardzo z niego zadowolony.

 

Tak bezpieczniki na samym początku a potem dac.

Nie znam się na tych oznaczeniach, kościach, itp. w dacach a to kolejny czas studiowania.

 

Jak ktoś lubi eksperymentować to pewnie, że zmieni, bo można zrobić to tanio. Nie jest to ideał, ale z dobrym transportem na pewno zrobi robotę - pytanie jakiego poziomu grania oczekujesz.

 

Co do brzmienia Leemy - ostatnie co bym o niej powiedział to że jest sucha. Słuchałem jej zresztą z jakimiś Dynkami i można było liczyć na bogatą, ciepłą średnicę... porównywałem ją nawet z 1 czy 2 lampami i w tym względzie ustępowała naprawdę niewiele. Do tego naprawdę duży zapas mocy i granie na 'nie ma przeproś' jedziemy do przodu.

 

Jedyne co mi w niej przeszkadzało to brak rozdzielczości na górze. Tzn nie taka jakbym sobie wyobrażał. Poza tym to znakomity piec.

 

To ta gra trochę sucho i podbiła górę.:) Reszta się zgadza. Muszę najpierw tymi bezpiecznikami się zająć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy okazji instalacji Leemy zmieniałeś coś? kable głośnikowe, interconnecty, coś z zasilaniem? może zmieniłeś ustawienie Dynków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) poszukuję używanego dobrego ciepłego dac`a. (...) Oczekuję od dac`a mniej natarczywej góry i pięknej ciepłej barwy.

Zanim zaczniesz przymiarki do dac'a rzeczywiście w pierwszej kolejności zajmij się bezpiecznikami, bo co jak co, ale suchości Tucanie na pewno nie można zarzucić. Jeśli prawdziwie one są przyczyną to gotówka zaoszczędzona. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów zwróć uwagę na włoskiego dac'a Pathos Converto.

 

Mam okazję posłuchać tego dac'a u kolegi w systemie i wpasował się idealnie. Znajomy również chciał utemperować górę i dodać trochę "analogu" i ten dac to zrobił. W skrócie jest to granie przyjemne i skupione na średnicy. Skraje pasma są nieco zaokrąglone, ale nie brakuję mu pewnego audiofilskiego sznytu.

Co do brzmienia Leemy (...) Jedyne co mi w niej przeszkadzało to brak rozdzielczości na górze. Tzn nie taka jakbym sobie wyobrażał.

Twoje wyobrażenie zdeterminowały po prostu kolumny. Tucana nie ma rozdzielczości, bo to kolumny za nią odpowiadają. Słucham jej z kopułką Revelatora D2905/970000 i szczegółów nie brakuje, ale co najistotniejsze - góra nie męczy. Na domiar tego od kilku dni mam możliwość posłuchać u siebie M2Tech Young'a, którego górne pasmo jest bardziej "doświetlone" i co..? Nic, jest bardzo przyjemnie i jeszcze lepiej na górze ;)

 

Odpowiednie zestawienie poszczególnych elementów stereo jest kluczowe dla uzyskania kompletnego i synergicznego przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyobrażenie zdeterminowały po prostu kolumny. Tucana nie ma rozdzielczości, bo to kolumny za nią odpowiadają. Słucham jej z kopułką Revelatora D2905/970000 i szczegółów nie brakuje, ale co najistotniejsze - góra nie męczy. Na domiar tego od kilku dni mam możliwość posłuchać u siebie M2Tech Young'a, którego górne pasmo jest bardziej "doświetlone" i co..? Nic, jest bardzo przyjemnie i jeszcze lepiej na górze ;)

 

Odpowiednie zestawienie poszczególnych elementów stereo jest kluczowe dla uzyskania kompletnego i synergicznego przekazu.

Oj nie zgodzę się absolutnie.

Na Dynkach robiłem jedynie odsłuchy w sklepach, a samej Leemy słchałem i z PMC i ze Spendorami i z Tannoyami i z Harpiami i z gramofonu i ze źródeł cyfrowych różnej klasy (również bardzo wysokiej). Wynika to niejako z mocy i szybkości Tucany - ona zamiast subtelnie, rozdzielczo zagrać... masz wrażenie, że łapie je lekko do kupy i ciągnie ze sobą niczym koń pociągowy :) To nie jest tak, że ona nie jest rozdzielcza, ale jak postawisz obok słabszy mocowo piec to wtedy wiadomo o co chodzi.

To jest bardzo ciekawy wzmak i nadal twierdzę, że bardzo dobry, prawdopodobnie najlepszy jaki miałem, ale mnie zabrakło jednak odrobinę właśnie takiej subtelnosci w graniu - szczególnie na górze, są płyty i muzyka, która grała na niej tak, że do tej pory tęsknie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że górne pasmo nie jest najmocniejszą stroną Tucany i stąd pomysł na Young'a ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić na początek XiangSheng Dac 05a , chociaż widziałem, że nowszy ma już jakąś lampkę.

Za 1000-1200zł bardzo przyzwoite granie, właśnie takie bardziej analogowe, cieplejsze.

Jak dla mnie nie jest on ciepły. Raczej przejrzysty, neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy okazji instalacji Leemy zmieniałeś coś? kable głośnikowe, interconnecty, coś z zasilaniem? może zmieniłeś ustawienie Dynków?

 

nie, wszystko tak jak było

 

To jest bardzo ciekawy wzmak i nadal twierdzę, że bardzo dobry, prawdopodobnie najlepszy jaki miałem, ale mnie zabrakło jednak odrobinę właśnie takiej subtelnosci w graniu - szczególnie na górze, są płyty i muzyka, która grała na niej tak, że do tej pory tęsknie :)

 

I tu się zgodzę z tą subtelnością.

Podłączyłem z powrotem Naima i od razu zrobiło się przyjemniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukam DACa. Ja też niedawno kupiłem Tucanę 2 i mi się papacha uśmiecha non stop :) Jeszcze, żaden wzmacniacz mnie tak nie oczarował. Jest świetne dociążenie, jest mięsko, rytm, a zarazem bogata nasycona średnica. Pięknie słychać wszystkie przeszkadzajki, przestrzeń kreowana z aptekarską dokładnością. Miałem pożyczonego Chorda Qutesta na weekend i mi się bardzo podbało (niestety trafiła mi się sztuka z felernymi gniazdami RCA i odsłuch mogłem przeprowadzić jedynie na tanim inerkonekcie bo tylko ten miał dłuższy gorący pin). Na ten weekend ponownie będę miał już sprawdzonego Qutesta i mam nadzieje jeszcze AudioGD R2R 1 do konfrontacji + kilka łączówek IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie dac Soekrisa - ja gralm takim zestawem przez 2 lata. Jesli chodzi o Tucane to coz... takiej dynamiki w graniu jaka ona prezentuje nie doswiadczylem w zadnej integrze. Dostarcza wielkich emocji - moze nie rozkminia wszystkiego na molekuly ale potrafi tak bujnac membranami ze ciarki przechodza... brakuje mi jej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet ale słuchałem ostatnio u znajomego zestawu Berkeley Audio ( DAC+ konwerter usb/spdif ) w życiu nie słyszałem tak analogowego dzwieku ze źródła cyfrowego

Jedyne co mi przychodzi na myśl a grało podobnie to gramofon Kuzma z wkładka Koetsu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leema jest bardzo czuła na zmianę okablowania. Proponuję spróbować z różnymi kablami głośnikowymi i interkonektami, można się zdziwić. Dla mnie end game w poszukiwaniu wzmacniacza, a szukałem dłuuuugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leema jest bardzo czuła na zmianę okablowania. Proponuję spróbować z różnymi kablami głośnikowymi i interkonektami, można się zdziwić. Dla mnie end game w poszukiwaniu wzmacniacza, a szukałem dłuuuugo.

 

No właśnie gra już 2 h po Naimie i chyba dam jemu jednak drugą szansę. Nawet Michaela Jacksona puściłem...

 

Źle podszedłem do tego wzmacniacza i tematu na forum. Myślałem o dac`u, potem srebrne bezpieczniki się pojawiły. A tu nowy zakup znowu mnie zaskoczył.

Dzisiaj rano na 90% bym powiedział, że do sprzedania a teraz to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie daj sobie czas. Moje pierwsze wrażenie po podpięciu Tucany też było negatywne i chciałem ją sprzedać. Zmieniłem IC i całkowicie to odmieniło wzmacniacz. Mój kabel mimo, że wysokiej jakości to się z Tucaną po prostu nie zegrał. Teraz Tucana mnie oczarowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.