Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zakończyć rozmowę w tonie zaczepno-agresywnym ale mi nie dałeś szansy. Kontynuujesz tonem autorytetu który pojadł wszystkie mądrości i 67 którego opinii cokolwiek zależy na rynku.

Stwierdzenie że nie znajdą się na rynku panele odstające wielkością od aktualnej oferty jest błędne w świetle zapowiedzi 55"

Nie rozumiem o jakich bajanich na temat  rozdzielczości mówisz gdyż cały wywód nie trzyma się kupy. Będzie zatem kontynuacja wmawiania, że samo 8K (rozdzielczość)  nie wnosi nic, natomiast ważne są wszystkie inne aspekty: jasność, kontrast, odwzorowanie  kolorów. Cokolwiek byle nie znienawidzone 8K.

No to znowu będzie śmieszno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikasz jak ognia dyskusji merytorycznej o badaniach NHK a zwłaszcza ich wynikach stosując taktykę wmawiania jakobym wszystko o czym piszę sam wymyślił a tego nie cytował. Rozumiem tak ci wygodnie.
Wmawiając mi że robię z siebie autorytet i głoszę jakieś własne teorie a nie tych co na 8K zjedli zęby możesz dalej udawać że ma sens 8K przy 55".   
Jak tu tego nie dworować jak sam z własnego doświadczenia wiem że o takiej przekątnej to mi by się przydał, ale telewizor HD bo siedzę w takiej odległości że mój obecny jest za mały, nie mogę skorzystać z tej rozdzielczości w 100%.
Można sobie z tym "poradzić" podkręcając ostrość.....te "metody" pozostawię tym którzy z tego "dobrodziejstwa" czerpią garściami.....pewnie przy 8K na 55" będą również.   :))))
 

Śmieszne jest też to ciągłe odwracanie kota ogonem by wmówić że z nienawiści do 8K piszę, a nie dlatego że przypominam fakty które są ci niewygodne. 
Nie będzie bajań.....będzie dalsze przypominanie, że każda kolejna rozdzielczość nie wnosi nic więcej  ponad to co wniosła poprzednia! Sama w sobie nie jest większym od poprzednika "krokiem milowym". 
I tak postęp jakościowy jaki dokonał się od SD do HD jest podobny do tego jaki nastąpił gdy przeszliśmy z HD do 4K......a jak przyjdzie czas na 8K różnica w postępie jakościowym będzie również proporcjonalna do wzrostu rozdzielczości i tak dalej. Oczywiście tylko wtedy jak matryce będą różnić się jedynie rozdzielczością....muszę to też przypomnieć, choć wiem że i tak będziesz tym argumentem manipulował.      :)
Badania NHK w tej materii nie potwierdziły jakoby 8K była wyjątkowa i nie dotyczyły jej opisane zasady, czy też przytaczane zasady fizyki......o logice nie wspominając.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania NHK są jednoznaczne i mówią nie to co manipulancko próbujesz nadinterpretować.

Twoje własne doświadczenie jest tylko tym, a nie prawem ogólnie obowiązującym. A mówienie że należy w 100% wykorzystać to co daje dana technologia jest niepoważne. To jest jakiś wymóg prawny? Może ktoś chce wykorzystać w 15%. Albo 20%. Zabronisz? Ty będziesz ustalał i decydował? Przeciętny samochód może jechać 180 - 200 km/h. Jeździsz tyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniach NHK nie znajdziesz żadnego uzasadnienia dla 55" telewizora 8 K.....gdzieś to wyczytał?

Słusznie, nie ma takich nakazów.  Ale tak jak max. prędkości używamy wtedy gdy jest taka potrzeba lub dla frajdy, tak   i telewizor najwyższej klasy powinno się oglądać nie rezygnując z doznań jakie jest w stanie dać. Kupić sportowy samochód by toczyć się po osiedlowych uliczkach dla szpanu.....bezsens!

Z 55" telewizora 8K z 3m nie skorzystasz bardziej niż takiego o rozdzielczości 4K....nie łudź się, a i wzrok z wiekiem podupada.   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maju napisał:

Z 55" telewizora 8K z 3m nie skorzystasz bardziej niż takiego o rozdzielczości 4K....nie łudź się, a i wzrok z wiekiem podupada.   :)))

Może Ty nie skorzystasz. Ja skorzystam i będę miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maju napisał:

Z 55" telewizora 8K z 3m nie skorzystasz bardziej niż takiego o rozdzielczości 4K....nie łudź się, a i wzrok z wiekiem podupada.   :)))

 

Ale będzie miał 8K i włączy od czasu do czasu DVD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę (na przyszłość), pisz o mnie wyciągając wnioski z moich wpisów a nie z tego co o mnie pisze @Bobcat:))

Nie ma w tym temacie osoby która by więcej razy pisała o tym w jakich okolicznościach 8K się ma prawo sprawdzić.
Nie piszę tego z własnego "widzi mi się" ale zawsze odsyłam do tych którzy to zbadali (NHK) zanim zaczęli w Japonii nadawać w tym standardzie. Wklejałem link z wynikami tych badań i stosowne grafiki wielokrotnie.
Niestety link nie działa, ale grafiki są na tyle czytelne że ludziom inteligentnym nie sprawiają żadnych trudności interpretacyjnych.
Z częścią tych badań zapoznał nas tu @Maciej Koper. Wg. nich efekt poprawy jakości obrazu (w stosunku do niższej rozdzielczości) jest widoczny z większej odległości niż by to wyglądało z prostych przeliczeń (odległość od ekranu, przekątna, rozdzielczość). Potwierdzam jest to widoczne nawet gdy porównujemy SD do HD. 
Niestety i tak jest to na tyle mała odległość by oczekiwać jakiś spektakularnych efektów przy ekranie 55" z 3 metrów....powiem więcej z tej odległości niewprawione oko będzie miało problem rozróżnić 4K od tych 8K, bo to odległość nieco za duża od tej zalecanej do oglądania HD.
Według tych badań początkiem zabawy w 8K (kiedy zaczyna mieć jakikolwiek sens)  można przyjąć odległość z jakiej powinno się 4K, czyli ok. 1.5 m od takiego ekranu.....siadając jeszcze bliżej jeszcze więcej skorzystamy, tak mówią badania. 
Podaję to w liczbach łatwych do zobrazowania....w badaniach, czy "kalkulatorach odległości"  operuje się przelicznikami które nieco zaciemniają obraz zjawisk o których mówimy. (H - wysokość obrazu , cm/cal,  kąt pod jakim patrzymy na ekran, itp.)

Nigdy nie przeczyłem że z bliskiej odległości zauważymy zalety 8K w stosunku do 4K czy HD.....problem w tym że @Bobcat przesuwa tą odległość tak daleko jak on sam uznaje za stosowne.

I jeszcze jedno sprostowanie; nie można "słyszeć kabli", ale można czasem usłyszeć jaki wpływ te kable mają na odsłuch muzyki, dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomek6 napisał:

Słyszący bezpieczniki słyszą o kabelkach to nawet nie ma co wspominać a Maju nie widzi sensu w wyższej rozdzielczości. A tu zmiany są widoczne choćby z bliskiej odległości .

To, że Ty nie słyszysz wpływu kabli na jakość reprodukowanego dźwięku to nie znaczy, że takiego wpływu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pmcomp napisał:

To, że Ty nie słyszysz wpływu kabli na jakość reprodukowanego dźwięku to nie znaczy, że takiego wpływu nie ma.

Bardzo prosto udowodnić czy istnieje taki wpływ. Nagrać dwa razy ten sam utwór na tym samym sprzęcie, za każdym razem spiętym innymi kablami. A następnie z tych dwóch nagrań stworzyć sygnał różnicowy. Jeżeli faktycznie taki wpływ istnieje - będzie on różny od zera. Jeśli nie istnieje - będzie zero czyli cisza.

Dlaczego takiego eksperymentu nie przeprowadzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

Bardzo prosto udowodnić czy istnieje taki wpływ. Nagrać dwa razy ten sam utwór na tym samym sprzęcie, za każdym razem spiętym innymi kablami. A następnie z tych dwóch nagrań stworzyć sygnał różnicowy. Jeżeli faktycznie taki wpływ istnieje - będzie on różny od zera. Jeśli nie istnieje - będzie zero czyli cisza.

Dlaczego takiego eksperymentu nie przeprowadzić?

Przeprowadź.

Ciekawi mnie jednak jak to przeprowadzisz na sygnale analogowym w pasmie 20-20000 Hz gdzie ogromne znaczenie mają kolejne harmoniczne? I ciekawe odkrywco dlaczego nikt jeszcze nie przeprowadziła takiego badania?

 

PS. nagrać? A na jakim urządzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Nie ma w tym temacie osoby która by więcej razy pisała o tym w jakich okolicznościach 8K się ma prawo sprawdzić.

Nie ma w tym temacie osoby która by więcej razy pisała o tym w jakich okolicznościach klient ma prawo kupić sobie 8K a w jakich powinno to podpadać pod Kodeks Karny.

5 minut temu, pmcomp napisał:

Przeprowadź.

Ciekawi mnie jednak jak to przeprowadzisz na sygnale analogowym w pasmie 20-20000 Hz gdzie ogromne znaczenie mają kolejne harmoniczne? I ciekawe odkrywco dlaczego nikt jeszcze nie przeprowadziła takiego badania?

 

PS. nagrać? A na jakim urządzeniu?

Zdaję sobie sprawę że taki eksperyment wymaga kosztownej aparatury której ja nie mam. Natomiast jestem przekonany że jest on możliwy do przeprowadzenia. I może nawet niekoniecznie nagrywać, zrobić to w czasie rzeczywistym puszczając sygnał na dwa wzmacniacze do których podpięte będzie urządzenie tworzące sygnał rozmowy. 

Jaki problem z harmonicznymi? 

Doświadczenia takiego nikt nie przeprowadził? Skąd ta pewność? 

1 godzinę temu, Maju napisał:

Niestety link nie działa

Może badania są kontynuowane? Będą dalsze ustalenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do tematu.....trzymając się porównań z branży samochodowej;
Nie zabronię bogatemu kupowania samochodów do garażu, bo ma taki kaprys. Nie zabronię i przede wszystkim nie będę z tym dyskutował gdy bogaty chce sobie kupić telewizor 8K 48 cali dla żony do kuchni lub dzieciom do zabawy i będzie szukał takiego w ofertach firm. Ma taki kaprys i lubi mieć to co najlepsze, jego sprawa, jego pieniądze.

Gdy zaczniemy rozpatrywać sensowność takiego zakupu to już inna sprawa.
A tu mamy raczej drugi przypadek.....chyba że zadeklarujesz że ten telewizor kupić chcesz tylko dla kaprysu lub dla szpanu, nie dla korzystania z wszystkich zalet 8K .....wtedy nie ma o czym dyskutować.  :)

35 minut temu, Bobcat napisał:

Dlaczego takiego eksperymentu nie przeprowadzić?

Nie wszystko co słychać da się zmierzyć, podobno......to też nie moja opinia, pod tym bym był skłonny się podpisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2019 o 15:54, Maju napisał:
  • "Lepszy wynik sprzedaży jednak nie przełożył się na wyższe przychody, głównie przez agresywne obniżki cen ze strony Samsunga. LG odnotowało 6,53 mln USD przychodu podczas gdy Samsung zainkasował 6,34 mln USD."
    Źródło:

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mój błąd ale zauważyłem to i wypada sprostować.....chodzi o MILIARDY a nie miliony oczywiście.

"Dane sprzedaży telewizorów premium znaliśmy już wcześniej, jednak teraz napłynęły także dogłębniejsze dane dotyczące całego rynku. Jeśli chodzi o łączne przychody ze sprzedaży TV w 2018, wyniosły one 115,5 mld USD – z czego 102,6 mld pochodziło z segmentu LCD (216,2 mln sztuk). OLED-ów sprzedano 2,5 mln sztuk (wpływy – 6,5 mld USD), a QD LCD – 2,7 mln (6,3 mld USD). Źródło: IHS Markit, Korea Herald, flatpanels"
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawostka; LG inwestuje ponad dwukrotnie więcej w OLED niż ten zysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Niestety link nie działa

Może badania są kontynuowane? Będą dalsze ustalenia?

Pytanie do mnie?
Gdyby ktoś z NHK potrzebował takich pewnie by je zrobili, tylko po co? Zwłaszcza teraz, siedem lat od opublikowania poprzednich. Myślisz o takich które uzasadniałyby celowość 8K na 55"?   :))))


Niedługo jak pojawią się w sprzedaży telewizory tej rozdzielczości i sami na własne oczy się przekonamy co te badania były warte, czy nie było w nich czasem ukrytej promocji.
Przecież przeprowadzili je zainteresowani tym by 8K wprowadzić w życie a że teraz na pokazach nowych technologii wraca się do tych badań świadczy o tym że i producentom to co sugerują te badania jest na rękę.   :)

Jak już robić takie pogłębione badania to może tym razem przez niezależnych od korzyści jakie ta technologia ma przynieść.  Nieprawdaż?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Doświadczenia takiego nikt nie przeprowadził? Skąd ta pewność? 

A skąd pewność że nikt takich doświadczeń nie przeprowadzał?

A skąd przeświadczenie że takie doświadczenie ma w ogóle sens? Skąd ta pewność???  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nie od dziś i nie tylko z tego wątku że dla Ciebie i Tobie podobnych sens mają tylko takie doświadczenia, które potwierdzają Twój przyjęty a priori punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Wiem nie od dziś...

Nie od dziś wiem że pozamerytoryczna dyskusja to to co lubisz najbardziej.....

6 minut temu, Bobcat napisał:

...sens mają tylko takie doświadczenia, które potwierdzają Twój przyjęty a priori punkt widzenia.

I kto to mówi....ten który nie przedstawił żadnych doświadczeń które uzasadniają kupno telewizora 8K 55" który zamierza się oglądać z 3 metrów, a na doświadczenia świadczące że to ma niewiele sensu zamyka oczy.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maju napisał:

I kto to mówi....ten który nie przedstawił żadnych doświadczeń które uzasadniają kupno telewizora 8K 55" który zamierza się oglądać z 3 metrów, a na doświadczenia świadczące że to ma niewiele sensu zamyka oczy.   :))))

Cały czas nie rozumiem o czym my w ogóle rozmawiamy. 

Uzasadnienie kupna telewizora 8K 55": chcę to sobie kupię. Moja kasa - moja decyzja. 

Uzasadnienie oglądania wyżej wymienionego z 3 metrów: będę oglądał z takiej odległości z jakiej mnie się będzie podobało.

Wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

chyba że zadeklarujesz że ten telewizor kupić chcesz tylko dla kaprysu lub dla szpanu, nie dla korzystania z wszystkich zalet 8K .....wtedy nie ma o czym dyskutować.  :)

Nie rozumiesz o czym mówimy a zmierzamy w dobrym kierunku....jeszcze tylko wskaż czy dla kaprysu czy szpanu i wszystko będzie jasne.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ciekawi mnie jednak jak to przeprowadzisz na sygnale analogowym w pasmie 20-20000 Hz gdzie ogromne znaczenie mają kolejne harmoniczne? I ciekawe odkrywco dlaczego nikt jeszcze nie przeprowadził takiego badania?

Przeprowadził:

Konkluzja jednoznaczna: mówienie o jakimś wpływie kabli na dźwięk to (cytuję) "pure bullshit" (koniec cytatu).

I co teraz powiesz Wybitny Specjalisto, Autorytecie z Nominacji Własnej? Będziesz podważał metodologię? Czy profesjonalizm tego gościa? A może również jego aspekty osobiste lub etyczne?

Dla mnie sprawa jest ostatecznie wyjaśniona. A wyznawcy religii kablowej niech sobie (wzorem zwolenników płaskiej Ziemi) snują dalej swoje teorie.

Powyższy materiał znalazł @Ujemnyi umieszczam za Jego zgodą. Serdeczne dzięki.

6 minut temu, Maju napisał:

Nie rozumiesz o czym mówimy a zmierzamy w dobrym kierunku....jeszcze tylko wskaż czy dla kaprysu czy szpanu i wszystko będzie jasne.   :)))

Bo taka jest moja wielkopańska fantazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kaprys....to merytorycznie o jakości w zależności od odległości  faktycznie nie ma sensu rozmawiać.

 

8 minut temu, Bobcat napisał:

 "pure bullshit" (koniec cytatu).

To ocena tego doświadczenia pod kątem sensowności???  :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Maju napisał:

To ocena tego doświadczenia pod kątem sensowności???  :))))

Czyżbyś aż tak słabo znał język angielski? Gadanie że kable mają jakikolwiek wpływ na dźwięk to pure bullshit. Facet udowodnił eksperymentalnie że takiego wpływu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Dla mnie sprawa jest ostatecznie wyjaśniona. A wyznawcy religii kablowej niech sobie (wzorem zwolenników płaskiej Ziemi) snują dalej swoje teorie.

Opinia jednego gościa i wystarczy by to co się samemu twierdzi uznać za dogmat......słabe to.
Nie temat na to bym się rozpisywał w szczegółach o tym doszło do tego że "usłyszałem" kabel sygnałowy i głośnikowy....jest to jednak faktem że wtedy gotowy by postawić wszystkie pieniądze na to że rozpoznam kabelek który odbijał swoje specyficzne piętno na dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia jednego gościa (Pitagorasa) wystarcza aby uznać że a2 + b2 = c2.

Ten gość nie wygłaszał opinii. Przeprowadził eksperyment i udowodnił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam słuchać 30 minut tego co mi i tak nie wytłumaczy dlaczego słyszałem wyraźną różnicę między kablami.
Skąd wiesz że metodologia jaką zastosował może cokolwiek w tej sprawie przesądzić??

Pogadaj w tematach (DIY) z tymi którym "grają" nie tylko kable ale pojedyncze elementy elektroniczne....którzy twierdzą że  są tak budowane (nieraz specjalnie) elementy toru nawet tego Hi-End by wpływ na dźwięk miały kable po by sobie kupujący mógł kabelkami dopasować brzmienie do swego gustu...inne są podobno tak skonstruowane, że wpływu kabli nawet audiofil  (a co dopiero zwykły śmiertelnik) nie jest w stanie wyłapać. 
Ja to raz usłyszałem na własne uszy na dwóch różnych systemach i w różnych warunkach akustycznych....i wiem co słyszałem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bobcat napisał:

Czyżbyś aż tak słabo znał język angielski? Gadanie że kable mają jakikolwiek wpływ na dźwięk to pure bullshit. Facet udowodnił eksperymentalnie że takiego wpływu nie ma.

Przyjedź, zapraszam, sam posłuchasz.

Jak nie usłyszysz tzn. ... sam sobie dopisz.

 

PS. coś jakiś facet napisał w necie. To tak jak cos jakiś Bobcat pisze w internecie. Szoka czasu na dyskusji z tobą. Lubisz czytać i cytować, to wiemy. Ale własnego doświadczenia jak na lekarstwo. Jedynie demo 8K na telewizorze fullHD u siebie w domciu, he, he.

 

Pozdro

8 minut temu, Maju napisał:


Ja to raz usłyszałem na własne uszy na dwóch różnych systemach i warunkach akustycznych....i wiem co słyszałem.
 

Bobcat wie co przeczytał. On nie słucha. Niczego i nikogo.

 

ON WIE.

 

? 

34 minuty temu, Bobcat napisał:

Opinia jednego gościa (Pitagorasa) wystarcza aby uznać że a2 + b2 = c2.

Ten gość nie wygłaszał opinii. Przeprowadził eksperyment i udowodnił.

Chłopie ... weź się przeczytaj i puknij w łeb. Chyba do szkoły nie chodziłeś bo nie wiesz co to jest matematyczny DOWÓD.

 

Jizzzzzzzz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpaczliwa próba ratowania twarzy. Padło pytanie dlaczego nikt takiego doświadczenia nie przeprowadził. Myślałałeś że mnie złapiesz w pułapkę offside'ową. Nie udało się. Pokazałem dowód że poprowadził. Teraz zgodnie z przewidywaniami próbujesz doświadczenie dezawuować bo "jakiś facet coś tam pokazał". Co innego gdyby zademonstrował rzecz zgodną z Twoim punktem widzenia. Wtedy otrąbIł byś to jako wielki sukces oraz ostateczny, niepodważalny dowód którego ja nie chcę przyjąć do wiadomości. To nie jest rzetelne podejście do zagadnienia.

Skąd wiesz że nie przeprowadzałem doświadczenia? Otóż jesteś w błędzie. Jeden z Użytkowników (postać bardzo na Forum znana, ale nie mam Jego upoważnienia aby ujawnić kto zacz) przysłał mi do domu duży karton różnych kabli z górnych półek abym sobie poeksperymentował. Długo się tym bawiłem. W końcu odesłałem z podziękowaniem. Żadnej (absolutnie: żadnej) różnicy nie słyszałem. Więc może zanim zaczniesz formułować zarzuty jakobym nie słuchał zapoznaj się z faktami.

Twoje wpisy nie zasługują na jakąkolwiek uwagę gdyż ich myślą przewodnią jest że wszyscy (poza Tobą) są głupi. 

Wyobraź sobie że wiem co to jest dowód. Ten facet również przeprowadził dowód. Braku wpływu kabli na dźwięk. Czyżbyś nie zauważył jaki jest sygnał różnicowy? 

Dalsza rozmowa jest pozbawiona celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest ten gość na tym filmie? Jakiś światowej sławy autorytet? Audio guru? Twój kolega?

To jest dowód? Nie rozśmieszaj mnie. To jest takie samo zdanie jak Twoje lub moje?

Czytałem ostatnio przeczytałem w gazecie, że po ok. 10-u latach odnotowano kolejny przypadek całkowitego wyleczenia AIDS. Udokumentowany. Czy to znaczy, że ta straszna choroba jest uleczalna? Sam sobie odpowiedz.

 

A  tu masz dowód, że Ziemia jest płaska: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Miłej lektury i oglądania.

 

Dobry dowód ???

 

Na oglądaniu i promowaniu filmów demo 8K znasz się jak nikt ale ... o audio nie masz widzę zielonego pojęcia. Odsyłam do odpowiednich zakładek na tym portalu, douczysz się. Skontaktuj się z moim innym fanem, userem bum1234, znajdziecie wspólny język.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.