Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pisałem że nowości techniczne poprawiające jakość obrazu będą moim (i nie tylko) zdaniem implementowane tylko w klasie Premium, a to będzie wyłącznie 8K. Tak, pisałem że nie można wykluczyć scenariusza w którym tańsze modele 8K mogą być tych funkcjonalności również pozbawione. Ty natomiast powtarzasz mantrę iż 8K bez nich jest pozbawione sensu. Twoim zdaniem w ogóle nie na sensu, musiałeś się jednak pogodzić że i tak wejdzie, więc sobie znalazłeś takie rozwiązanie na pocieszenie aby jakoś wyjść z twarzą.

Otóż nie jest. Samo 8K daje już efekt imponujący. Fakt wymienianych dodatkowych funkcji jeszcze bardziej ten efekt wzmacnia. Ale i bez nich zwala z nóg.

Naprawdę nie Ty będziesz decydował co na światowym rynku ma sens a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat jak masz jakieś poważne zarzuty do tego co pisałem to najlepiej jakbyś zacytował to do czego masz jakieś uwagi.....zbyt często zwyczajnie mnie pomawiasz i to co piszesz nie ma nic wspólnego z faktami.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

 Tak, pisałem że nowości techniczne poprawiające jakość obrazu będą moim (i nie tylko) zdaniem implementowane tylko w klasie Premium, a to będzie wyłącznie 8K. Tak, pisałem że nie można wykluczyć scenariusza w którym tańsze modele 8K mogą być tych funkcjonalności również pozbawione.

Cieszę się że coś w końcu ustaliliśmy......przyjmij jeszcze do wiadomości że jak na razie wszystkie te nowinki implementowane są też do 4K i te odbiorniki niczym (oprócz rozdzielczości) nie ustępują nowościom z logo 8K....są też zaliczane do klasy Premium, więcej mają przyznawane stosowne logo.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Ty natomiast powtarzasz mantrę iż 8K bez nich jest pozbawione sensu. Twoim zdaniem w ogóle nie na sensu, musiałeś się jednak pogodzić że i tak wejdzie, więc sobie znalazłeś takie rozwiązanie na pocieszenie aby jakoś wyjść z twarzą.

Powtarzam jak mantrę w jakich sytuacjach 8K jest pozbawione sensu.....na małym ekranie, bez wsparcia w nowych technologiach, pozbawione wcześniej wymienionych elementów mających wpływ na jakość obrazu, jako sama tylko rozdzielczość, owszem takie 8K dla mnie ma bardzo mało sensu. 
A gdy brak każdego z wymienionych elementów to do mnie prawie wcale takie 8K nie przemawia, czegoś takiego nigdy bym nie kupił.

Ty tu bezczelnie co jakiś czas usiłujesz wmówić że kiedykolwiek pisałem że 8K w ogóle nie ma sensu.....skończ z tym proszę jak nie masz na to twardego dowodu w postaci cytatu mojego wpisu. 

Na wielkim ekranie spełniającym wszystkie normy UHD z nawiązką ma to sens.....zwłaszcza gdyby było co oglądać i byłoby to tak tanie że stać nas na to by było.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Otóż nie jest. Samo 8K daje już efekt imponujący. Fakt wymienianych dodatkowych funkcji jeszcze bardziej ten efekt wzmacnia. Ale i bez nich zwala z nóg.

Zapytam wprost.
Gdzie widziałeś 8K bez tychże bajerów i skąd wiesz że to było takie bez tych funkcji 8K?
A gdzie normy które wprost nakazują jakie ma być 8K, które ten standard musi spełniać!?!?
Co może zwalić z nóg w obrazie 8K bez HDR, z kiepskim odwzorowaniem jasności, kontrastem i głębią kolorów, smużącym w ruchu z racji małej ilości klatek/sek, wreszcie z  kiepską dokładnością bitową.....co zwali? 
Jaki to będzie obraz na 55" ekranie z trzech metrów, czym zachwyci.....jakie inne doznania zagwarantuje skoro to za daleko by różnice w rozdzielczości dostrzec.....PYTAM!?!

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

nie Ty będziesz decydował co na światowym rynku ma sens a co nie.

Największe szczęście że nie Ty.....   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Samo 8K daje już efekt imponujący. Fakt wymienianych dodatkowych funkcji jeszcze bardziej ten efekt wzmacnia. Ale i bez nich zwala z nóg.

Pod warunkiem, że oglądasz z odległości DO DWÓCH WYSOKOŚCI EKRANU. 

Jak będziesz dalej, NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ od 4k. A 2H to bardzo blisko, bo odległość porównywalna z przekątną ekranu.

I nadęta przez Ciebie bańka pęka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat jak masz jakieś poważne zarzuty do tego co pisałem to najlepiej jakbyś zacytował to do czego masz jakieś uwagi.....zbyt często zwyczajnie mnie pomawiasz i to co piszesz nie ma nic wspólnego z faktami.

Cieszę się że coś w końcu ustaliliśmy......przyjmij jeszcze do wiadomości że jak na razie wszystkie te nowinki implementowane są też do 4K i te odbiorniki niczym (oprócz rozdzielczości) nie ustępują nowościom z logo 8K....są też zaliczane do klasy Premium, więcej mają przyznawane stosowne logo.

Powtarzam jak mantrę w jakich sytuacjach 8K jest pozbawione sensu.....na małym ekranie, bez wsparcia w nowych technologiach, pozbawione wcześniej wymienionych elementów mających wpływ na jakość obrazu, jako sama tylko rozdzielczość, owszem takie 8K dla mnie ma bardzo mało sensu. 
A gdy brak każdego z wymienionych elementów to do mnie prawie wcale takie 8K nie przemawia, czegoś takiego nigdy bym nie kupił.

Ty tu bezczelnie co jakiś czas usiłujesz wmówić że kiedykolwiek pisałem że 8K w ogóle nie ma sensu.....skończ z tym proszę jak nie masz na to twardego dowodu w postaci cytatu mojego wpisu. 

Na wielkim ekranie spełniającym wszystkie normy UHD z nawiązką ma to sens.....zwłaszcza gdyby było co oglądać i byłoby to tak tanie że stać nas na to by było.

Zapytam wprost.
Gdzie widziałeś 8K bez tychże bajerów i skąd wiesz że to było takie bez tych funkcji 8K?
A gdzie normy które wprost nakazują jakie ma być 8K, które ten standard musi spełniać!?!?
Co może zwalić z nóg w obrazie 8K bez HDR, z kiepskim odwzorowaniem jasności, kontrastem i głębią kolorów, smużącym w ruchu z racji małej ilości klatek/sek, wreszcie z  kiepską dokładnością bitową.....co zwali? 
Jaki to będzie obraz na 55" ekranie z trzech metrów, czym zachwyci.....jakie inne doznania zagwarantuje skoro to za daleko by różnice w rozdzielczości dostrzec.....PYTAM!?!

Największe szczęście że nie Ty.....   :)))

Tak, wszystkie te nowinki są implementowane również w 4K. Na razie, chwilowo, albowiem 8K dopiero stawia pierwsze kroki na rynku. Gdy tylko umocni swoją obecność - wszystkie 4K wypadną z klasy Premium i będą pozbawiane niektórych (może nawet wszystkich) tych funkcjonalności. Nie znasz reguł rządzących rynkiem? Producenci nie będą podcinać gałęzi na której siedzą. Dlatego Premium (z kompletem dodatkowych funkcji) będzie zarezerwowane wyłącznie dla 8K.

Proszę się nie kompromitować stwierdzeniem o normach UHD. Normy sobie, życie sobie. Pierwsze telewizory 8K nie pokrywające przestrzeni barwnej 2020 i nie mające złącza HDMI 2.1 również norm nie spełniają i ktoś się tym przejmował?

Gdzie widziałem modele 8K nie spełniające dodatkowych wymogów? Nigdzie. Ale nie można wykluczyć że się takowe pojawią. Co na nich zwali z nóg? Sama rozdzielczość. Wystarczy.

Ja nigdzie i nigdy nie mówiłem że ode mnie cokolwiek na światowym rynku zależy. Ty natomiast wypowiadasz się tonem jakby od Ciebie zależało. I autorytatywnie oceniasz co ma sens a co. O tym zdecydują klienci głosując swoimi portfelami. 

2 godziny temu, porlick napisał:

Pod warunkiem, że oglądasz z odległości DO DWÓCH WYSOKOŚCI EKRANU. 

Jak będziesz dalej, NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ od 4k. A 2H to bardzo blisko, bo odległość porównywalna z przekątną ekranu.

I nadęta przez Ciebie bańka pęka.

Zrozum może wreszcie że ludzie mają głęboko w @%#&€ te wszystkie normy, wykresy i funkcje przyporządkujące odległość oglądania od wielkości ekranu i rozdzielczości. Kupują co chcą i oglądają z takiej odległości jaka im się podoba. Jak to ocenia Pan Mądraliński z Forum mają również w miejscu jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie zmusza również do logicznego myślenia i nie zabrania kupowania rzeczy, ktorej funkcjonalnosci w pełni nie wykorzystasz. Zrobisz jak chcesz, ale olewanie twardych faktów nie sprawi, że przestaną być prawdą.

Nie zobaczysz 8k z odległości większej, jak 2H, choćbyś sobie to nie wiadomo jak wmawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. rozprawiacie o czymś czego jeszcze nie ma w domach.. 8K może mieć sens w przyszłości.. 

ale jeszcze lata upłyną.. 

..na razie coś tam w 4K raczkuje..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, porlick napisał:

Nikt Cię nie zmusza również do logicznego myślenia i nie zabrania kupowania rzeczy, ktorej funkcjonalnosci w pełni nie wykorzystasz. Zrobisz jak chcesz, ale olewanie twardych faktów nie sprawi, że przestaną być prawdą.

Nie zobaczysz 8k z odległości większej, jak 2H, choćbyś sobie to nie wiadomo jak wmawiał.

A to już jest moja sprawa czy wykorzystam czy nie. Nikomu nic do tego gdyż wydaję swoje własne pieniądze.

Przedstawiano już "twarde fakty": odległość oglądania na podstawie samej rozdzielczości ludzkiego wzroku. Po najnowszych badaniach NHK ta odległość zwiększyła się dwukrotnie. Mamy więc nowe twarde fakty, a poprzednie stały się miękkie. Raptem sflaczały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz co to oznacza?

Z odległości 2H  8K będzie nieznaczne lepsze niż 4K, zauważysz różnicę, nie zobaczysz jednak tyle  szczegółów ile na 8K rzeczywiście widać.  Badania NHK nic w postrzeganiu szczegółów nie zmieniły.

"Flaczeje" logika którą wciskasz.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju
Flacze

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie oznacza. Każdy ogląda jak chce i "światłe wskazówki" Wujka Dobra Rada ma w... (napisałem gdzie).

Flaczeje Twoje ślepe podporządkowanie się teorii i całkowita utrata kontaktu z praktyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym o jakiej praktyce tym razem bajdurzysz gdybym nie wiedział że żadnej w tym aspekcie nie masz i na żadną się nie powołasz.   :)

Widać nie każdego stać na refleksję.
Mnie zastanowiło to co czytałem o rozdzielczości, zwłaszcza wtedy gdy konfrontacja teorii z praktyką pokazała że nie kłamią  "kalkulatory odległości" i inne tego typu instrumenty pozwalające dobrać przekątną ekranu do odległości siedzenia.
Zauważyłem że tu gdzie siedzę nie widzę wszystkich szczegółów HD  (na większym tv bym je już dostrzegł) a logika wskazuje że tej samej wielkości telewizor 4K nie dałby pełnej satysfakcji i dużego postępu.....tym bardziej 8K. 
To znaczy że następnym musiałby być telewizor o znacznie większych rozmiarach.

Są tacy jak widać którym się zdaje że przechytrzą teorię i praktykę bo coś sobie założyli. Wydają się żałować że producenci nie biorą pod uwagę faktu że tacy mogą istnieć i nie śpieszą się produkować mniejszych niż 55" telewizorów 8K.   :)))

 

18 godzin temu, Bobcat napisał:

wszystkie te nowinki są implementowane również w 4K. Na razie, chwilowo, albowiem 8K dopiero stawia pierwsze kroki na rynku. Gdy tylko umocni swoją obecność - wszystkie 4K wypadną z klasy Premium i będą pozbawiane niektórych (może nawet wszystkich) tych funkcjonalności. Nie znasz reguł rządzących rynkiem? Producenci nie będą podcinać gałęzi na której siedzą. Dlatego Premium (z kompletem dodatkowych funkcji) będzie zarezerwowane wyłącznie dla 8K

Tego nie byłbym tak pewny.....producenci i nadawcy wiedzą jakie są realia. Wiedzą że zarobią na masowej sprzedaży a o ile ta w sektorze 4K jako tako (mimo nędzy w ilości stacji telewizyjnych i materiałów do nadawania) zarabiają to 8K z racji tego że materiały te są tak częste jak "zęby u kury" tak łatwo nie musi pójść.  :))
Warto również zauważyć, że ITU (BT. 2100) włączyła rozdzielczość 1080p w swoim zaleceniu dla HDR, co oznacza, że nadawcy telewizyjni mogą zdecydować się na stosowanie HDR na kanałach HD. Po co to zrobili?
Wiedzą że tych materiałów jest najwięcej i na produkcji telewizorów HD czy 4K i nadawaniu  z bajerem HDR  w formacie HD można najszybciej i najwięcej zarobić.

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Gdzie widziałem modele 8K nie spełniające dodatkowych wymogów? Nigdzie. Ale nie można wykluczyć że się takowe pojawią. Co na nich zwali z nóg? Sama rozdzielczość. Wystarczy.

:)

18 godzin temu, Bobcat napisał:

ludzie mają głęboko w @%#&€ te wszystkie normy, wykresy i funkcje przyporządkujące odległość oglądania od wielkości ekranu i rozdzielczości. Kupują co chcą i oglądają z takiej odległości jaka im się podoba. Jak to ocenia Pan Mądraliński z Forum mają również w miejscu jak wyżej.

Owszem. Są tacy.
Ja myślałem że rozmawiam z innymi.
Takimi którym zależy na jakości obrazu a nie na tym by odhaczyć kolejną nowinkę techniczną wieszając ją na ścianie.   ?

Znam takich którzy zdziwieni byli tym że można inaczej oglądać niż w trybie "dynamicznym" lub sklepowym, że ze zdziwieniem obserwowali jak zmieniałem ustawienia telewizora wyłączając wszystkie "polepszacze"......"bo przecież wszyscy tak oglądają, bo tak lepiej".  :))
Takim trudno wytłumaczyć że te funkcje degradują obraz, tacy nie poświęcą czasu by przetestować obraz by samemu naocznie stwierdzić jak sprawy się mają, ale przynajmniej czasem dobrych rad posłuchają.....gorzej z tymi którzy są tak "mądrzy" że mają głęboko te rady i nie potrafią zweryfikować swoich upodobań.....ci pozostaną w "swojej głębokiej" z spapranym obrazem i dziwnymi przyzwyczajeniami. 
 Będą oczekiwać na 55" telewizorze 8K (być może jeszcze bez wszystkich towarzyszących bajerów) z odległości trzech metrów czegoś co "zwali z nóg". 

Powodzenia!    :)))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nieznośny, przemądrzały ton autorytetu z nominacji własnej: "te funkcje degradują obraz", "spaprany obraz", "dziwne przyzwyczajenia", "takim którym zależy na jakości obrazu" itd itp. 

Zrozum wreszcie: w eleganckim towarzystwie o gustach się nie dyskutuje. Ty takich funkcji nie lubisz gdyż Twoim zdaniem degradują one obraz - to sobie je wyłączasz. Inni lubią i uważają że obraz dzięki nim bardziej im się podoba - to mają je włączone. Cóż to za narzucanie reguł "bo tak się powinno oglądać"? Co w ogóle znaczy słowo SIĘ? Telewizor jest dla ludzi. Nie ludzie dla telewizora. Jakość obrazu jest pojęciem subiektywnym i zależy od oceniającego. Dlatego każdorazowo jest inna. 

Ja mam Tobie mówić jak masz przyprawić potrawę którą przygotowujesz sobie na obiad? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bobcat napisał:

Telewizor jest dla ludzi. Nie ludzie dla telewizora.

Zacznę od tyłu:

Mam nieodparte wrażenie, ze w Twoim przypadku jest odwrotnie i to Ty jesteś dla tv 8k.

Jesli tv jest dla ludzi, to czemu do usrania wciskasz tu, że zobaczysz coś innego niż wszyscy ludzie, oglądając tv 8k z odległości >2H ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wie to z "praktyki".   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bobcat napisał:

Cały czas nieznośny, przemądrzały ton autorytetu z nominacji własnej: "te funkcje degradują obraz", "spaprany obraz", "dziwne przyzwyczajenia", "takim którym zależy na jakości obrazu" itd itp. 

Zrozum wreszcie: w eleganckim towarzystwie o gustach się nie dyskutuje. Ty takich funkcji nie lubisz gdyż Twoim zdaniem degradują one obraz - to sobie je wyłączasz. Inni lubią i uważają że obraz dzięki nim bardziej im się podoba - to mają je włączone. Cóż to za narzucanie reguł "bo tak się powinno oglądać"?

Wszyscy którzy poważnie podchodzą do jakości obrazu i wiedzą jak ustawić obraz w telewizorze by był jak najlepszy ci to samo powiedzą.....ja powtarzam za nimi i po tym jak sam to co oni mi radzili praktycznie zweryfikowałem. W internecie roi się od dobrych rad jak korzystać z ustawień w telewizorze by się dobrą jakością obrazu cieszyć.....testujący odbiorniki też tak czynią,  dodatkowo dokonują kalibracji by wydobyć wszystkie walory, by test był miarodajny.
Używanie niektórych funkcji degraduje obraz i to są fakty o których w testach możesz też przeczytać.

Gust tu nie ma nic do rzeczy.....no chyba że według Ciebie w "dobrym guście" jest tak oglądać telewizor by nie korzystać w pełni z jego walorów.....chęć zakupienia 55" 8K też za tym przemawia. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

Zacznę od tyłu:

Mam nieodparte wrażenie, ze w Twoim przypadku jest odwrotnie i to Ty jesteś dla tv 8k.

Jesli tv jest dla ludzi, to czemu do usrania wciskasz tu, że zobaczysz coś innego niż wszyscy ludzie, oglądając tv 8k z odległości >2H ???

Nie wiem jak wszyscy, nie rozmawiałem. Ty zapewnie tak skoro używasz formy uogólniającej " wszyscy".

Tak, zobaczę. Ty nie? Współczuję. O tym czy praktyka była w cudzysłowie czy nie - wie @Maju który nigdy w życiu nie miał okazji widzieć 8K. Ale się naczytał teorii, więc uważa się za eksperta w tym temacie.

4 minuty temu, porlick napisał:

Chyba z praktyki pisania o 8k w tym wątku.

Kolejny teoretyk który mędrkuje na podstawie przeczytanej makulatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, porlick napisał:

Chyba z praktyki pisania o 8k w tym wątku.

Z jego pisania nic nie wynika.....z ciągłym powtarzaniem błędnych założeń nie zmieni faktu że 8K to jest "COŚ" ale tylko wtedy gdy to coś jest doskonale zrealizowane i można to coś oglądać na doskonałym wielkim ekranie.....w sytuacji 55" telewizora sam nie zdaje sobie sprawy. Zamyka na to oczy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Maju napisał:

Wszyscy którzy poważnie podchodzą do jakości obrazu i wiedzą jak ustawić obraz w telewizorze by był jak najlepszy ci to samo powiedzą.....ja powtarzam za nimi i po tym jak sam to co oni mi radzili praktycznie zweryfikowałem. W internecie roi się od dobrych rad jak korzystać z ustawień w telewizorze by się dobrą jakością obrazu cieszyć.....testujący odbiorniki też tak czynią,  dodatkowo dokonują kalibracji by wydobyć wszystkie walory, by test był miarodajny.
Używanie niektórych funkcji degraduje obraz i to są fakty o których w testach możesz też przeczytać.

Gust tu nie ma nic do rzeczy.....no chyba że według Ciebie w "dobrym guście" jest tak oglądać telewizor by nie korzystać w pełni z jego walorów.....chęć zakupienia 55" 8K też za tym przemawia. 
 

Aby cieszyć się jakością obrazu należy ustawić go tak aby mnie się podobał. A nie jak piszą jacyś akademiccy teoretycy.

4 minuty temu, Maju napisał:

sam nie zdaje sobie sprawy.

Ty za to zdajesz sobie sprawę choć 8K nigdy nie widziałeś.

4 minuty temu, Maju napisał:

Z jego pisania nic nie wynika....

Z Twojego jeszcze mniej niż nic teoretyku-gawędziarzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Nie wiem jak wszyscy, nie rozmawiałem. Ty zapewnie tak skoro używasz formy uogólniającej " wszyscy".

Tak, zobaczę. Ty nie? Współczuję. O tym czy praktyka była w cudzysłowie czy nie - wie @Maju który nigdy w życiu nie miał okazji widzieć 8K. Ale się naczytał teorii, więc uważa się za eksperta w tym temacie.

Piszac "wszyscy", nawiazałem do rozdzielczosci ludzkiego oka i badań NHK, na które sam się powoływałeś, tak triumfalnie oznajmiając, że 8k widać z dwa razy większej odległości, niż wynika z rozdzielczości oka. Tymczasem zapomniałeś dodać, ze to nadal DWA RAZY MNIEJSZA ODLEGLOSC, jak statystycznie ogląda się tv w normalnych warunkach. Taka mała, zaściankowa hipokryzja.

Nie, nie oglądałem 8k, ale zasady z tego opracowania zastosowałem do porownania hd i 4k, bo to dokładnie taki sam przyrost rozdzielczości. Mam więc praktyczne doświadczenia z porównania i wiem o czym piszę. Umiem także, w przeciwieństwie do Ciebie, wyciągnąć wnioski z wszystkich aspektów opisanych w w.wym. opracowaniu, bo nie traktuję go wybiórczo, wyciągając tylko to, co się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat

Jasne....Tobie się tak podoba, tzn. tak ma wyglądać "doskonały" obraz.....mnie się zawsze wydawało że to czy coś jest dobre czy złe nie zależy od widzi mi się a od obiektywnej oceny.
Jeżeli ostrość pogrubia kontury dając złudzenie lepszej ostrości to jest to zabieg degradujący a nie coś co naturalnie poprawia jakość.....

 

20 minut temu, Bobcat napisał:

O tym czy praktyka była w cudzysłowie czy nie - wie @Maju który nigdy w życiu nie miał okazji widzieć 8K.

Co ma piernik do wiatraka?
Zresztą sam chciałeś.....nie widziałeś 8K na takiej 55" maliźnie, więc o żadnej praktyce mi nie pitol.   :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

Nie, nie oglądałem 8k, ale zasady z tego opracowania zastosowałem do porownania hd i 4k, bo to dokładnie taki sam przyrost rozdzielczości. Mam więc praktyczne doświadczenia z porównania i wiem o czym piszę. Umiem także, w przeciwieństwie do Ciebie, wyciągnąć wnioski z wszystkich aspektów opisanych w w.wym. opracowaniu, bo nie traktuję go wybiórczo, wyciągając tylko to, co się podoba

Identycznie jak ja.....badający te zależności z NHK wyraźnie napisali że te zjawiska dotyczą również niższych rozdzielczości....musi o tym ciągle zapominać.   :)

 

22 minuty temu, Bobcat napisał:

naczytał teorii, więc uważa się za eksperta w tym temacie.

"kto czyta nie błądzi"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Maju napisał:

to czy coś jest dobre czy złe nie zależy od widzi mi się a od obiektywnej oceny.

To czy dana potrawa MNIE smakuje zależy wyłącznie od moich odczuć, a nie od Twojej opinii.

55 minut temu, Maju napisał:

nie widziałeś 8K na takiej 55" maliźnie, więc o żadnej praktyce mi nie pitol.   :))))

Tym bardziej sam nie pitol. Mam nad Tobą tę przewagę że oglądałem 8K. Ty natomiast ani razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Maju napisał:

 

21 godzin temu, Bobcat napisał:

wszystkie te nowinki są implementowane również w 4K. Na razie, chwilowo, albowiem 8K dopiero stawia pierwsze kroki na rynku. Gdy tylko umocni swoją obecność - wszystkie 4K wypadną z klasy Premium i będą pozbawiane niektórych (może nawet wszystkich) tych funkcjonalności. Nie znasz reguł rządzących rynkiem? Producenci nie będą podcinać gałęzi na której siedzą. Dlatego Premium (z kompletem dodatkowych funkcji) będzie zarezerwowane wyłącznie dla 8K

Tego nie byłbym tak pewny.....producenci i nadawcy wiedzą jakie są realia. Wiedzą że zarobią na masowej sprzedaży a o ile ta w sektorze 4K jako tako (mimo nędzy w ilości stacji telewizyjnych i materiałów do nadawania) zarabiają to 8K z racji tego że materiały te są tak częste jak "zęby u kury" tak łatwo nie musi pójść.  :))
Warto również zauważyć, że ITU (BT. 2100) włączyła rozdzielczość 1080p w swoim zaleceniu dla HDR, co oznacza, że nadawcy telewizyjni mogą zdecydować się na stosowanie HDR na kanałach HD. Po co to zrobili?
Wiedzą że tych materiałów jest najwięcej i na produkcji telewizorów HD czy 4K i nadawaniu  z bajerem HDR  w formacie HD można najszybciej i najwięcej zarobić.

Tu obawiam się że Bobcat ma rację.

Producenci szukają i będą szukać wszelkich sposobów jak wyciągnąć od nas dutki.

3d nie zaskoczyło, dziś ludzie wymieniają tv często na tą samą przekątną, wielu użytkowników mówi że nie wymieni dokąd stary tv nie wyzionie ducha. Więc lipa.

Kto dziś kupi 4k 55-65 cali ten raczej może nie mieć powodu do wymiany tv przez kolejne 10-15 lat.

Dobry tv LG 55 4k-9500 do kupienia dziś za 4500 a i w zbliżonej  cenie można kupić wiele średnich 65 cali.

Tak więc uważam by nas zmusić do sięgnięcia głębiej w kieszeń średniaki będą kastrowane w stosunku do możliwości technicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Maju napisał:

"kto czyta nie błądzi"....

Czytaj jakąś szmirę i wyrabiaj sobie na jej podstawie opinię na temat arcydzieł literatury światowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stench napisał:

Tu obawiam się że Bobcat ma rację.

Producenci szukają i będą szukać wszelkich sposobów jak wyciągnąć od nas dutki.

3d nie zaskoczyło, dziś ludzie wymieniają tv często na tą samą przekątną, wielu użytkowników mówi że nie wymieni dokąd stary tv nie wyzionie ducha. Więc lipa.

Kto dziś kupi 4k 55-65 cali ten raczej może nie mieć powodu do wymiany tv przez kolejne 10-15 lat.

Dobry tv LG 55 4k-9500 do kupienia dziś za 4500 a i w zbliżonej  cenie można kupić wiele średnich 65 cali.

Tak więc uważam by nas zmusić do sięgnięcia głębiej w kieszeń średniaki będą kastrowane w stosunku do możliwości technicznych.

Pewnie trochę racji ma i niegdyś ją nawet mu przyznałem ale do szybkiej marginalizacji HD  i 4K nie dojdzie tak jak to nam wróżył.
Minie wiele lat aż ludzie przywyknął do wielkich ekranów i takie tanio będzie się produkować, minie wiele lat aż na rynku pojawią się materiały filmowe 8K i możliwość ich rozpowszechniania.....minie wiele lat aż tą technologia nadawcy się poważnie zainteresują.
Zanim to nastąpi muszą wydoić kasę na tym co do tej pory wypromowali.....
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Czytaj jakąś szmirę i wyrabiaj sobie na jej podstawie opinię na temat arcydzieł literatury światowej.

Niestety ale mając obecnie TV 8K nie pozostaje nic innego jak delektowanie się "szmirami ".Jakież to arcydzieła w jakości  8K zna kolega aby się delektować .Proszę o podanie listy i źródeł chętnie poszperam , obcuję z takim TV 8K co weekend .A że jakość materiałów z satelity nie powala.Chętnie obejrzałby coś co mnie powali tą jakością (dema i filmy które widziałem sto razy mnie nie interesują).Materiały 4K mnie nie interesują, bo już testowałem i z około 2,5m różnicy  praktycznie żadnej nie widać między dobrym materiałem FHD /4K/8K demo (Qled 8K 65").Proponuję zmienić błędny tytuł wątku na : Teoretyczne dywagacje użytkownika ,który ma zamiar kupić TV 8K 49"-55" ,aby wejść z przytupem w nową erę 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał inne szmiry na myśli....sugeruje (wręcz insynuuje) mi że czytam coś co jest robi mi "wodę z mózgu"  i głoszę jakieś niestworzone rzeczy.....otóż nie cytuję to co nauka i prekursorzy o 8K dawno już napisali.
A co czytam? Szmirę???
Zapoznaj się z tą szmirą, najwyższy czas!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Specjalnie dla Ciebie @Bobcat odnalazłem streszczenie badań NHK.....jak się poduczysz możemy wrócić do rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden przykład "szmiry".
Cytat z tekstu jaki zamieścił w tej sprawie @Maciej Koper;

"Omawiana praca przyniosła więc racjonalny powód by uaktualnić dane w kalkulatorze i  przesunąć tą granicę zysku ze zwiększonej rozdzielczości dwa razy dalej, czyli do maksymalnie do;

  • 1,5 wysokości ekranu, czyli 2cm / cal, czyli np. 85″ z 1,7 metra dla 8K
  • maksymalnie 3 wysokości ekranu, czyli 4cm / cal, czyli np. 85″ z 3,4 metra dla 4K

Przy maksymalnie takich wartościach, jak wynika z badań, nadal będziemy mogli odczuć lepsze doznanie “prawdziwości” obrazu przy przeskoku z 4K na 8K (w pierwszym przypadku) i z 1080p na 4K (w drugim przypadku)."

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Okazuje się że 2H to może okazać się nieco za dużo by cieszyć się z zysku jaki niesie 8K.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.