Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki typ/rodzaj wzmacniacza do cichego sluchania najlepszy?


Kaban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przekroczyć pewien poziom powyżej którego jest OK.

Brawo! Własnie odkryłeś krzywe FM. A teraz bierz się do czytania :-)

 

-----

 

...oczywiscie nawet estradowy piec nie zmusi ich do liniowego grania.

Problemem jest, że liniowa charakterystyka ciśnienia akustycznego błędnie utożsamiana jest z liniową charakterystyką głośności, choć w rzeczywistości oznacza spadek głośności tonów niskich względem reszty pasma wraz ze zmniejszaniem głośności. Nie przeczę, że systemy tanie, a co za tym idzie gorsze jakościowo do tego zjawiska dokładają swoje niedoskonałości. Ale błędem totalnym jest twierdzenie, że systemy drogie dzięki swojej doskonałości są od tego zjawiska wolne. Bo istotą zjawiska jest rozmijanie się charakterystyki gałki volume z charakterystyką ludzkiego słuchu, i nie ma innego sposobu aby temu rozmijaniu się zaradzić, niż zastosowanie filtra kontur lub pochodnego.

 

Proponuje niech kazdy kto ma problem z basem przy niskich poziomach glosnosci napisze jakie ma zestawy glosnikowe i wszystko bedzie jasne

Ja nie ma tego problemu od kiedy posiadam MR4 z górką na 100Hz, które całkiem świadomie zakupiłem, bo preferuję ciche odsłuchy.

 

Teoria swoje, praktyka swoje

Jeśli wg Ciebie teoria rozmija się z praktyką, to masz braki w teorii.

 

-----

 

Taki przykład...

Chyba nie tędy droga, bo bywają i takie przykłady, które kopią "basem" z głośniczka wbudowanego w komórkę... a może własnie tędy droga, bo tak ekstremalny przykład doskonale uwidacznia, że z problemem da się coś innego zrobić, niż się do niego przyzwyczaić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bumpalump - straszne rzeczy piszesz. Negujesz istnienie krzywych FM, a zatem negujesz istnienie jednostki głośności dźwięku, wprowadzasz jakieś pojęcia w postaci "wydajności prądowej przy małych prądach". Słabe. Dziesięć lat paręnaście godzin dziennie siedziałem w zaadaptowanej reżyserce przed 4343 z dedykowaną końcówką Urei (to w odpowiedzi na jedno z Twoich pytań), a Ty tu próbujesz mi udowodnić, że one tak samo brzmią cicho i głośno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj slow ktorych nie wypowiedzialem.

Dwa,Ty spedziles 10 lat sluchajac 1 koncowki a ja przez 10 lat przerzucilem z 2000 wzmacniaczy i koncowek od najtanszych do najdroższych i to jest doswiadczenie, a nie opieranie sie wylacznie o teorie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj slow ktorych nie wypowiedzialem.

Dwa,Ty spedziles 10 lat sluchajac 1 koncowki a ja przez 10 lat przerzucilem z 2000 wzmacniaczy i koncowek od najtanszych do najdroższych i to jest doswiadczenie, a nie opieranie sie wylacznie o teorie

 

Czyli poniżej 2000 wzmacniaczy się nie liczy? Wysoko postawiona poprzeczka. A o wydajności prądowej przy małym prądzie nic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty spedziles 10 lat sluchajac 1 koncowki a ja przez 10 lat przerzucilem z 2000 wzmacniaczy i koncowek od najtanszych do najdroższych i to jest doswiadczenie, a nie opieranie sie wylacznie o teorie

 

To mozna tez tak zinterpretowac, ze przesluchanie tych 2000 wzmacniaczy, nie pomoglo Ci pojac podstaw teorii i psychoakustyki. To wymaga specjalnego zaparcia.

Innym wystarczylo posluchac jednego, by rozpoznaci problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest doswiadczenie, a nie opieranie sie wylacznie o teorie

 

Jeśli wg Ciebie teoria rozmija się z praktyką, to masz braki w teorii.

 

Dwa,Ty spedziles 10 lat sluchajac 1 koncowki a ja przez 10 lat przerzucilem z 2000 wzmacniaczy i koncowek od najtanszych do najdroższych

A na micro za 300pln linia basu nie schowa się za gitarami w deathmetalowej sieczce nawet przy cichym odsłuchu. Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui Alpha 907MR

 

A zapytam tak troche złośliwie - niby referencja lat 90s a regulacje bass/treble i nawet loudness posiada ..... hmm no po co ? To takie nie audiofilskie. I do tego jeszcze przewód AC zintegrowany ! Nie można dołożyć własnego za kilka kPLN ? No żenada.... to nie zagra ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na micro za 300pln linia basu nie schowa się za gitarami w deathmetalowej sieczce nawet przy cichym odsłuchu

 

Dokładnie , membranka bierna efektownie robi swoje. No ale to za mało purystycznie czyli też nie po katolicku! znaczy...audiofilsku. Oj powtarzam sie w wątku. MSPANC :-)

 

Wetnę przy okazji - mam w kuchni takie goooowno (w sensie wielkości typowego Kasprzaka z lat 80) o nazwie Sony CMT-X3CD. Do plumkania przy gotowaniu lub kawie jak znalazł . Zadziwia efektywność dołu z takiego czegoś małego. Oczywiście , że jest on sprytnie podbity no ale co z tego , moje uszy przy wyżej wspomnianych zastosowaniach bardzo cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam tak troche złośliwie - niby referencja lat 90s a regulacje bass/treble i nawet loudness posiada ..... hmm no po co ? To takie nie audiofilskie.

Nikt nie kaze z nich korzystac i uwierz nie trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam w kuchni takie goooowno (w sensie wielkości typowego Kasprzaka z lat 80) o nazwie Sony CMT-X3CD. Do plumkania przy gotowaniu lub kawie jak znalazł . Zadziwia efektywność dołu z takiego czegoś małego. Oczywiście , że jest on sprytnie podbity...

Podbity to ze słowo. Bo jeśli bas słychać przy niskim odsłuchu, to znaczy, że jego głośność jest zrównana z głośnością reszty pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja kręci się w koło. Tak na oko powtarzane są ze 3 teorie:

1. Tak ma być i nic się nie da zrobić (wiara w przeznaczenie).

2. Sprzęt ma być dobry/wydajny/mocny/słaby/klasy A/lampowy/itp. (wiara w marketing).

3. Sprzęt ma mieć charakterystyki zgodne z izofonami (wiara w psychoakustykę).

 

Coś przeoczyłem? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przeoczyłem? ;)

Opcje 1 i 2 to wiara, opcja 3 to fakty, wiedza i logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wielu tu obecnych, pewnie się do nich zaliczam, powiem, że im lepszy system tym braki przy cichym słuchaniu są mniejsze. Obecnie zupełnie nie odczuwam braku regulatora "bas", "sopran", a przecież mój system to tylko dobre Hi Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zupełnie nie odczuwam braku regulatora "bas", "sopran", a przecież mój system to tylko dobre Hi Fi.

Nie kręć, bo z tego co chwilę temu poisłeś, to po prostu słuchasz głośniej niż wtedy, gdy odczuwasz potrzebę kręcania gałkami.

Trzeba przekroczyć pewien poziom powyżej którego jest OK.

 

Z doświadczenia wielu tu obecnych, pewnie się do nich zaliczam, powiem, że im lepszy system tym braki przy cichym słuchaniu są mniejsze.

A ja z wiedzy i logiki sprostuję, że dobry system w żaden sposób nie kompensuje spadku głośności basu względem reszty pasma wraz z obniżaniem głośności. Więc jedyna opcja jaka pozostaje, to niedoskonałości, które do spadku basu słaby system dokłada. Nie dotyczy to oczywiście zestawów micro, które z racji przeznaczenia do cichych odsłuchów krzywe FM w jakiś tam sposób uwzględniają.

 

Obecnie zupełnie nie odczuwam braku regulatora "bas", "sopran", a przecież mój system to tylko dobre Hi Fi.

A mój system to low-fi, i poniważ przeznaczony jest do cichego odsłuchu, to ma górkę na 100, i gałkami też nie kręcę. Stawiam wiedzę nad zabobon, co wszystkim polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja kręci się w koło.

 

Nie dziwota, bo wiekszosc towarzystwa ciagle jeszcze nie pokapowala, ze efekt o ktorym mowimy, nie ma nic wspolnego z jakoscia sprzetu a jedynie z wlasciwosciami psychoakustycznymi naszego sluchu. Moze uzyje ostatniego dobitnego prymitewnego porownania, a potem sie poddaje ;-)

 

Jesli jestem pol-gluchy i nie slysze tonow wysokich powyzej 2kHz, to nie pomoze mi kupowanie najlepszego sprzetu za 100k€ w nadziei ze bedzie lepiej/wierniej odtwarzal wysokie tony. Nie pomoze mi tez przesluchanie 2000 wzmaciaczy, dalej bede pol-gluchym.

 

Jesli przy wzorcowym poziomie glosnosci 80 Phonow slysze wszystkie tony/instrumenty porownywanie glosno (niektorzy nazywaja to tutaj "liniowo"), to przebieg pasma cisnienienia SPL (to co my nazywamy charakterystyka czestotliwosci mierzona w dB) przebiega tak jak na zalaczniku ta prosta szara linia (Isophonen_80dB)

 

Ale esli obnize poziom glonosci odsluchu do 60 Phonow, staje sie lekko "pol-gluchy" na wysokie i niskie tony (bo tak dzialaja nasze uszy i nasz mozg!!!!). Dlatego tez, aby je slyszec podobnie zrownowazenie / "liniowo" jak przy 80 Phonach, musze podbic niskie tony o 10,5dB a wysokie o 6dB -> patrz brazowa linia Isophonen_60dB)

 

A jesli obnize poziom glosnosci odsluchu o nastpne 10dB do 50 Phonow, to musze podbic bas o 15,5dB a wysokie tony o 10dB -> patrz linia zielona Isophonen_50dB.

 

Czyli jest absurdem wierzyc/twierdzic, ze "dobre glosniki/sprzet w "cudowny sposob" kompensuja nasza naturalna "pol-gluchote" i podbijaj od samosci te niskie/wysokie tony o po czesci o 15dB!!!

 

Na zalaczniku widzimy "przeliczone" roznice wymaganych poziomow SPL mierzonych w dB w relacji do wzorcowych 80dB / 80Phonow

 

PS

pamietajcie ze "glosnosc" mierzy sie w Phonach a cisnienie SPL w dB. To nie jest to samo (!!!) i wartosci te nie przebiegaja identycznie -> ich korelacja to wlasnie te krzywe Isophony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kręć, bo z tego co chwilę temu poisłeś, to po prostu słuchasz głośniej niż wtedy, gdy odczuwasz potrzebę kręcenia gałkami.

Miałem na myśli coś zupełnie innego, powyżej pewnego poziomu sprzętu. Przy tym, który obecnie posiadam jest już bardzo poprawnie, gałki zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy odsłuch jest dla mnie istotny i mając wcześniej Tucane nie miałem takiej satysfakcji jak z 2x tańszym accu z gałami, którymi kręcę aż miło ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli coś zupełnie innego...

Ok, coś się nie zrozumieliśmy.

 

Przy tym, który obecnie posiadam jest już bardzo poprawnie, gałki zbędne.

Gałki są zbędne nawet w moim micro. Ale micro potrafi przyjemnie zagrać z tak niską głośnością, przy której z dużego słychać było tylko talerze i nieco środka. Od kiedy duży dostał kolumny z górką na 100Hz aż takiej różnicy nie ma. Choć minimalna głośność odsłuchu, przy której jest przyjemnie nadal jest wyższa niż w micro. Dlaczego? Rozmijanie się charakterystyki gałki Volume z charakterystyką ludzkiego słuchu. Wysoką jakością niczego tu nie poprawisz. Ładnie problem opisał kolega Xajas i goidz 6:06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy odsłuch jest dla mnie istotny i mając wcześniej Tucane nie miałem takiej satysfakcji jak z 2x tańszym accu z gałami, którymi kręcę aż miło ;D

Jaki model? taki E-305 potrafi zagrac pełnią dzwieku od najnizszych poziomów bez zadnego krecenia galkami

 

Czyli jest absurdem wierzyc/twierdzic, ze "dobre glosniki/sprzet w "cudowny sposob" kompensuja nasza naturalna "pol-gluchote" i podbijaj od samosci te niskie/wysokie tony o po czesci o 15dB!!!

To nie jest kwestia wiary tylko doswiadczenia którego wam brak, tematów takich jak ten było mnóstwo, fizjologia sluchu oczywiscie odgrywa wazna role ale musicie sami przekonac sie ze dobry sprzet potrafi to zrekompensowac bez zadnego krecenia galkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszym systemie niedostatki krańców pasma rekompensuje szczegółowość przekazu, proste systemy tego nie potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale o kant biodra z szczegółowością jak brakuje emocji i barwy.

 

Poza tym na czym polega lepszość takich systemów skoro mają niedostatki pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszym systemie niedostatki krańców pasma rekompensuje szczegółowość przekazu, proste systemy tego nie potrafią.

Coś w tym jest, bo lepszy system pod jakimś względem zagra lepiej od gorszego. Jeśli okaże się, że lepszy system ma pełnopasmowe kolumny 3 drożne, a system gorszy małe 2 drożne monitorki, które do omawianego tu zjawiska dołożą swój brak basu, to można dojść do sprzecznych z faktami wniosków.

 

...fizjologia sluchu oczywiscie odgrywa wazna role ale musicie sami przekonac sie ze dobry sprzet potrafi to zrekompensowac bez zadnego krecenia galkami

Lepszy system zagra lepiej, ale skoro nie ma żadnej korekcji, to po zmniejszeniu głośności 1000Hz z 80dB do 60dB, głośność 100Hz spadnie z 80dB do 40dB. Może i masz spore doświadczenie, ale poczynionych obserwacji nie potrafisz należycie zinterpretować.

 

Przecież Przemek cały czas pisze...

...że spadek basu skoro jest, to ma być, więc trzeba się przyzwyczaić. Rzecz w tym, że przyzwyczajać się wcale nie trzeba. Nawet na moim micro z charity (angielska konkurencja niemieckich wystawek) linię basu słychać przy głośnościach, porzy których na "dobrym" sprzęcie się nie słucha.

 

...mają podbicie na dole...

Podbicie to totalnie nietrafione określenie, skoro korekcja powoduje wyrównanie głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wiary tylko doswiadczenia którego wam brak, tematów takich jak ten było mnóstwo, fizjologia sluchu oczywiscie odgrywa wazna role ale musicie sami przekonac sie ze dobry sprzet potrafi to zrekompensowac bez zadnego krecenia galkami

 

Coraz bardziej przypomina mi to przedszkole z upartym powtarzaniem ze 2+2=5

 

Ale ta kwestie twojego doswiadczenia i tego jak to w praktyce (a nie w teorii) funkcjonuje, mozna bardzo prosto zweryfikowac. Poprostu zrobic kilka pomiarow pasma czestotliwosci przy roznych poziomach glosnosci, a potem zalaczyc wyniki pomiarow w nastepnym poscie. W zasadzie przy Twoim wielokrotnie podkreslanym doswiadczeniu oczekiwalbym, ze dysponujesz jakims w miare profesjonalnym systemem pomiarowym (typu ARTA, REW, ATB, PRAXIS,.. + mikrofon), ale by ulatwic sprawe, wyrownac szanse, uniknac wszelkich wymowek (typu brak takiego systemu) i umozliwic przeprowadzenie takich pomiarow wszystkim zainteresowanym amatorom, proponuje uzyc prostych programow pomiarowych dostepnych za darmo w internecie np. jako aplikacje do smartfonow albo tabletow, zarowno pod IOS jak i Android.

Ja mam/uzywam wiele takich programikow, zarowno na iPadzie jak i na iPhonie -> szukajcie ich pod haslem RTA (Real Time Analysis).

Jako sygnal pomiarowy proponuje uzyc "White Noise" czyli bialy szum. W internecie znajdziecie wiele generatorow takiego sygnalu (albo na testowych CD)

 

I co maja te pomiary pokazac?

 

Jesli pomierzymy ten sam sygnal (White Noise) na miejscu odsluchu przy roznych poziomach glosnosci, n.p. przy 80dB, 70dB, 60dB, 50dB i zauwazymy, ze zmierzone pasma czestotliwosci nie roznia sie od siebie przbiegiem (ksztaltem krzywizny) a jedynie poziomem krzywizny, to musimy niestety stwierdzic, ze nasze glosniki nie sa w stanie skompensowac coraz ciszej odbieranych niskich i wysokich tonow.

 

W zalaczniku znajdziecie wyniki moich pomiarow dokonanych dwoma roznymi aplikacjami na iPadzie. Pierwsze 4 zalaczniki pokazuja u gory po lewej stronie poziom glosnosci (80dB-50dB), a na dole przebieg pasma czestotliwosci. Jak widac, moje glosniki nie maja tej czarodziejskiem mozliwosci zmiany tego przebiegu w zaleznosci od glosnosci. Wszystkie przebiegi wygladaja (moim zdaniem na szczescie) niemalze identycznie.

 

Nastepne 3 zalaczniki to te same pomiary ale jeszcze inna, jeszcze prostsza aplikacja -> wynik jest ten sam -> taki sam przebieg przy wszystkich glosnosciach

 

W przypadku kolegi Bumpalump mozemy oczekiwac, ze jego glosniki i jego wzmacniacz maja ta niesamowita zdolnosc/jakosc i czarodziejski sposob dopasowuja przebiegi/krzywizne tych pasm czestotliwosci do poziomu glosnosci, czyli podnoszenia skrajnych koncow pasma wraz z obnizaniem poziomu glosnosci.

 

Zycze dobrej zabawy z pomiarami -> bardzo ciekawe pouczajace doświadczenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1239-0-11833300-1542072112_thumb.jpg

post-1239-0-59520200-1542072131_thumb.jpg

post-1239-0-17544700-1542072156_thumb.jpg

post-1239-0-93226600-1542072174_thumb.jpg

post-1239-0-41724900-1542072190_thumb.jpg

post-1239-0-14119300-1542072202_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy system zagra lepiej, ale skoro nie ma żadnej korekcji, to po zmniejszeniu głośności 1000Hz z 80dB do 60dB, głośność 100Hz spadnie z 80dB do 40dB.

Bardzo ciekawa teoria. Masz jakiś antyloudness, czy cóś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie teoria tylko rzeczywistosc. Rozumiesz roznice miedzy "glosnoscia" mierzona w Phonach (czyli to co odbiera nasze ucho) a "glosnoscia" mierzona w dB (SPL -> Sound Pressure Level, to co odbiera/mierzy mikrofon czyli to co widzimy na wykresach)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wiary tylko doswiadczenia którego wam brak, tematów takich jak ten było mnóstwo, fizjologia sluchu oczywiscie odgrywa wazna role ale musicie sami przekonac sie ze dobry sprzet potrafi to zrekompensowac bez zadnego krecenia galkami

 

Prawa fizyki nie zależą od czyjegoś doświadczenia.

Natomiast ciekawe, jak dobry sprzęt rekompensuje fizjologię słuchu, jak piszesz. Jakieś konkrety, czy też tylko doświadczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki nie zależą od czyjegoś doświadczenia.

 

Częściowo zależą ;-)

Jeżeli ktoś się nasłucha na kiepskim sprzęcie nabierze złych doświadczeń.

 

Natomiast ciekawe, jak dobry sprzęt rekompensuje fizjologię słuchu, jak piszesz. Jakieś konkrety, czy też tylko doświadczenie?

 

Proste.

Dobry sprzęt gra pełnym pasmem z dobrą dynamiką od najniższych poziomów głośności a człowiek który go słucha nabiera dobrych przyzwyczajeń/upodobań. Jego mózg uczy się dobrego dźwięku.

Niedobory wynikające z "krzywej" są rekompensowane przez mózg który "wie" jakie powinno być brzmienie i "dorabia sobie w locie" czego mu potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Częściowo zależą ;-)

Jeżeli ktoś się nasłucha na kiepskim sprzęcie nabierze złych doświadczeń.

 

 

 

Proste.

Dobry sprzęt gra pełnym pasmem z dobrą dynamiką od najniższych poziomów głośności a człowiek który go słucha nabiera dobrych przyzwyczajeń/upodobań. Jego mózg uczy się dobrego dźwięku.

Niedobory wynikające z "krzywej" są rekompensowane przez mózg który "wie" jakie powinno być brzmienie i "dorabia sobie w locie" czego mu potrzeba.

 

Dokładnie...tylko trzeba słuchać a nie "odkurzać" i słuchać w tle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.