Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
GT

Audio Video Show 2018 - co w tym roku gralo na AS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Otwieram watek, aby kazdy mogl podzielic sie z jakimi plytami w tym roku poszedl na AS, jakie ciekawe utwory prezentowane byly na danych sprzetach/pokojach. Jednym slowem - watek zbiorczy w temacie muzyki na AS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U wystawców na topie było Yello, nieśmiertelne Dire Straits i Fink.

Ja zrobiłem sobie składankę na CD i nie było problemu z jej odtwarzaniem. Pan od Wile Audio nie chciał mnie wypuścić z pokoju - pozdrawiam :)

Przez dwa dni prawie całą moją płytę przesłuchałem w pokojach Tri-Art Audio - kanadyjskie odgrody, świetnie tam spędziłem czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze na wystawie korzystam z Shazamu – dowiedzieć się co teraz gra i zapisać do playlisty to co podobało.

główny wynalazek tych targów to

Anette Askvik – liberty

Antonio Forcione - tarantella

Daddy was a milkman - intimate us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Sobieskim przede wszystkim Yello Touch , gdzieniegdzie dał się usłyszeć Eric Clapton w wersji Unplugged albo Diana Krall , w wielu pokojach królował nieśmiertelny David Brubeck ze swoim Take Five.

Na II pietrze na końcu korytarza ktoś zapamiętale katował Nazareth.

W pokoju Haiku Audio podobały mi się polskie covery Cohena (jak ktoś wie o kim mowa to proszę o szczegóły) choć wielu je krytykowało w innym wątku o AvS.

Na koniec muszę wspomnieć o pokoju DIY na IV p i dwóch młodych malkontentach grająch ze SPOTIFY rzeczy o których nie mieli zielonego pojęcia ale to pewnie taki znak czasu bylejactwa i tumiwisizmu.

Generalnie muzycznie słabo z małymi wyjątkami.

90125

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na potężnych monoblokach Dan D’Agostino słuchaliśmy nowej płyty Jarre'a wraz z Maestro siedzącym obok, niecodzienne słuchanie :)

Później chwilę odpowiadał na pytania i fruuu do Francji.

post-57674-0-96490500-1542715380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak wyglądał ten odsłuch?

Pytam, bo to wydawnictwo to jakaś parodia. Dwa razy to samo - raz jako oddzielne utwory, a potem wszystko jako łączny mix.

Nie było nudno? :-)

PS. Słychać od razu, który utwór jest z przeznaczeniem do radia jako promocyjny. Oj, będzie dużo rozczarowanych ludzi, bo w niczym nie przypomina reszty (nudna i nijaka - ta reszta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyglądał jak odsłuch albumu :) Napisałem, że był niecodzienny bo dość rzadko mam okazję słuchać albumu z jego twórcą :)

Jarre przywiózł swoje hi-res'y bo powiedział, że cd sucks :) Podpiął kompa, ustawił suwaki jak wg niego powinno to brzmieć i przesłuchaliśmy album.

Ten łączny mix to jest chyba tylko na streamingu, też się zastanawiałem po co, może dla tych co nie mogą z różnych względów przesłuchać z gapless playback :) Ja słuchałem z płyty i tam tego nie ma.

Co do nudy to już kwestia gustu, mnie osobiście ten numer 6 bardzo drażni i wolę całą resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pokoju Haiku Audio podobały mi się polskie covery Cohena (jak ktoś wie o kim mowa to proszę o szczegóły) choć wielu je krytykowało w innym wątku o AvS.

Łanuszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna muzyka u Lampizatora w Golden Tulipie w sobotę

w godzinach 19.30 tuz przed końcem .

Moze ktos rozpoznał kto to grał i kto śpiewał ?

Czekam na wiadomości :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze na wystawie korzystam z Shazamu

mnie zaskoczyło, ile osób na wystawie nie znało Shazam lub podobnych aplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi podobały mi się płyty puszczane w pokoju haiku-audio, muzyka dobrana naprawdę od serca/ hobbistycznie. (nie dla podrajcowania publiki).

zawsze mile wspominałem audio show w sobieskim, ale powiem wam Panowie że zaczynają mi już przeszkadzać te dzikie tłumy przelewające się przez korytarz, komentarze znawców (a zna się każdy ;), nagabywanie branży i brak kultury odsłuchowej gdzie pomiędzy utworami należy usiąść i grzecznie wysłuchać utworu do końca jak to się dzieje na dzikim zachodzie. Poza tym, żeby kosztowało to tryliony a kable sieciowe były taaakie grubaśne to nic nie zastąpi naszych dopieszczonych skromnych systemów adekwatnych do akustyki naszych salonów, pokoi, strychów, piwnic, garaży, altanek działkowych i przede wszystkim drewutni.

Jedynym powodem dla którego miałbym odwiedzić as w przyszłym roku to chyba tylko zobaczyć co zrobili Panowie z DIY ;)

Edytowane przez mercandede

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zaskoczeń Vangelis u Strussa . I w ogóle dużo muzyki rokowej czyli nie audiofilskiej . Np. mój nr 2 czyli Bob Seger.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zaskoczeń Vangelis u Strussa . I w ogóle dużo muzyki rokowej czyli nie audiofilskiej . Np. mój nr 2 czyli Bob Seger.

No właśnie, rozmawiałem z konstruktorem że jego monobloki bardzo łaskawie obchodzą się z tego typu nagraniami i np. Yes poza vinylami gdzie jakoś brzmiał z tłoczeń na CD w tamtych czasach był ciężko strawny w odbiorze z racji "jazgotliwości". Na czas moich odsłuchów system podpięty był do sieciówek Ziggiego. W sumie ciekawa sprawa bo co roku na parterze nic sensownie nie gra a tu takie fajne stare klimaty w nowej sympatycznej odsłonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi