Jump to content
Sign in to follow this  
tehen

Jakość dźwięku w MacBook Pro

Recommended Posts

Witam,

Czy miał ktoś okazję porównać jakość dźwięku z MacBook'a Pro i, bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego, z popularnymi DACami + wzm. typy Fiio E10k, SMSL M3 czy Audiotrak Prodigy Cube?

Mam Mac'a Pro 2016 z pracy i gdy porównam jak gra do tego co mam ze zwykłego PCeta, to Mac radzi sobie świetnie - lepsze wypełnienie, przejrzystość czy kontrola basu. Zastnawiam się czy przejście na DAC/wzmak z przedziału do 500zł będzie miało jakiś pozytywny wpływ.

Witam,

Czy miał ktoś okazję porównać jakość dźwięku z MacBook'a Pro i, bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego, z popularnymi DACami + wzm. typy Fiio E10k, SMSL M3 czy Audiotrak Prodigy Cube?

Mam Mac'a Pro 2016 z pracy i gdy porównam jak gra do tego co mam ze zwykłego PCeta, to Mac radzi sobie świetnie - lepsze wypełnienie, przejrzystość czy kontrola basu. Zastnawiam się czy przejście na DAC/wzmak z przedziału do 500zł będzie miało jakiś pozytywny wpływ.

Mam macbooka pro, macbooka air, ipada pro i każde z tych urządzeń gra zaskakująco dobrym dźwiękiem prosto "z dziury". Moim zdaniem DACi do 500zł grają podobną klasą - oczywiści poszczególne aspekty mogą się różnić, ale nie nazwałbym tego zmianą jakościową tylko inną prezentacją dźwięku.

Wydaje mi się, że sensowniej te 500zł przeznaczyć na słuchawki bo one realnie zwiększą jakość odtwarzanego dźwięku, a wyraźnie wyższy level to już słuchawki z wzmacniaczem plus dobrej klasy DAC ale to całkiem inny budżet już.

• Like 1

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

Mam macbooka pro, macbooka air, ipada pro i każde z tych urządzeń gra zaskakująco dobrym dźwiękiem prosto "z dziury". Moim zdaniem DACi do 500zł grają podobną klasą - oczywiści poszczególne aspekty mogą się różnić, ale nie nazwałbym tego zmianą jakościową tylko inną prezentacją dźwięku.

Wydaje mi się, że sensowniej te 500zł przeznaczyć na słuchawki bo one realnie zwiększą jakość odtwarzanego dźwięku, a wyraźnie wyższy level to już słuchawki z wzmacniaczem plus dobrej klasy DAC ale to całkiem inny budżet już.

Mój pierwszy "maczek" do zadań bojowych to początek lat 90 (czas leci).

Przeżyłem wszystkie kolejne zmiany procesorów, systemów i dołączonych do oferty produktów z ogólnej oferty iZabawek.

Tak jak Kolega Plastik radzi - 500 złotych nie warto inwestować w nic więcej, poza dołożeniem do słuchawek.

Nie zyska się nic więcej kupując zewnętrzny DAC, poza innym brzmieniem. I nie dlatego, że sprzęt Apple brzmi tak dobrze, tylko dlatego, że wszystko do 500 złotych zabrzmi bardzo podobnie :)

Więcej zyskamy w temacie brzmienia dokładając do słuchawek, dobrych słuchawek.

A potem warto wejść w świat DAC'a ale nie do 500 złotych, bo to nie ma sensu.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Pytanie głupie, ale na jakim (najchętniej darmowym) programie odwtarzać pliki z macbook pro ?

Mam MacBooka, porównywałem do wzmacniacza SMSL. Jedyna różnica to głośność. Macu brakuje prądu żeby napędzać ciężkie słuchawki. Ale gdy masz normalne czułe słuchawki, to mac zupełnie wystarczającą jakość.

Jednak inne DAC mogą bardziej podobać bo igrają inaczej. N.p. te co na przetwornikach Wolfson, R2R albo DDFA. Więc gdy masz kasę do wydania, to moim zdaniem warto spróbować.

Ja korzystałem z VLC do odtwarzania flac-ów na macbooku pro.

Dźwięk całkiem przyzwoity (HD555) ,nie ma sensu kupować zewn. dac-a w tej kwocie.

Wkurzała mnie tylko plątanina tych kabli z zasilacza,dysku zewn,słuchawek,itd, skończyłem na porządnym stacjonarnym strumieniowcu i wzmacniaczu a laptop................no cóż bez kabli jest zdecydowanie lepszy.

A gdy zachce mi się posłuchać np. youtube to puszczę go po airplay2 i mam na słuchawkach ;-)

Będę wdzięczny za pomoc kolegów w problemie połączenia razem w sposób w  miarę budżetowy następującego szpeja:

-macbook pro (ma tylko wyjście słuchawkowe i usb-c) 

-telewizor z wyjściem optycznym,

-monitory aktywne m-audio bx5 (mają xlr/ts).

będę wdzięczny za pomoc.

MM

Posted (edited)
8 godzin temu, miszka1973 napisał:

Będę wdzięczny za pomoc kolegów w problemie połączenia razem w sposób w  miarę budżetowy następującego szpeja:

-macbook pro (ma tylko wyjście słuchawkowe i usb-c) 

-telewizor z wyjściem optycznym,

-monitory aktywne m-audio bx5 (mają xlr/ts).

będę wdzięczny za pomoc.

MM

Jedynie jakiś sensowny DAC z wyjściem XLR. Tanio nie będzie.

MacBook poprzez USB-C (z przejściówką na "zwykłe" USB) do DAC.

TV optykiem do DAC'a. Z DAC poprzez XLR do głośników

Edited by arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.