Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki SUBWOOFER do stereo - temat zbiorczy


tomakl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ustawienie suba w rogu pozwala na wzmocnienie przez room gain najniższych częstotliwości od 9dB do 12dB

zwłaszcza gdy REL jest układem z obudową zamkniętą

Tak, ale powoduje inne problemy ktore opisal kolega wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ustawienie suba w rogu pozwala na wzmocnienie przez room gain najniższych częstotliwości od 9dB do 12dB

zwłaszcza gdy REL jest układem z obudową zamkniętą

Efekt zapewne byłby lepszy gdyby nie była to seria home theater w przypadku kolegi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bas buczy, dudni i ogólnie muli jak zwiększając częstotliwość filtra zdubluję subem bas kolumn, najniższe częstotliwości nie mają nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BlueDot napisał:

Tak, ale powoduje inne problemy ktore opisal kolega wyzej.

nie, problemy opisywane wystąpią bez względu na miejsce ustawienia suba jeśli akustyka pokoju jest marna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystąpią tylko w takim przypadku, jak źródło fal w narożniku (dowolnym).

W żadnym innym umiejscowieniu AŻ TAKIEGO problemu NIE BĘDZIE.

Jest to więc NAJGORSZE miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, slawek.xm said:

nie, problemy opisywane wystąpią bez względu na miejsce ustawienia suba jeśli akustyka pokoju jest marna

Mnie się wydaje, że jednak tak. Nie wiem czy podbija 9-12 Hz, bo ten REL i tak chyba tego nie zagra jakoś na przeszkadzającym poziomie, ale na pewno pobijało te trochę wyższe.

Pokój jak pokój. Jakieś obrazy są, kwiatki na ścianach. Grube zasłony są. Dywanu nie ma. Jeżeli sub ma zagrać dobrze tylko jak akustyka jest idealna, to jaki to ma sens dla normalnego użytkownika. Jakbym miał zostawić tego suba w rogu, to bez DSP by się nie obyło. Nie ma szans. Pojeździłem klockiem trochę obok kanapy, odsunąłem trochę kanapę od niego i wydaje mi się, że już jest w miarę dobrze jeżeli chodzi o nadmiar niektórych częstotliwości, chociaż dalej można by coś gdzieś uciąć. 

Zastanawiam się, na ile taki Velodyne db12 będzie szybszy i dla mnie lepszy. Muszę sobie jeszcze coś dla porównania zamówić, aby sprawdzić. Kiedyś jak miałem 2 różne suby w zestawach komputerowych 2.1, to bas zawsze był bardziej punktowy i szybszy, ze względu na mniejsze wymiary głośnika. Przyzwyczaiłem się chyba do tego. REL daje jednak dużo bardziej rozciągnięte brzmienie, mruczące aniżeli uderzające. Nie jest to złe. W niektórych kawałkach nawet bardzo fajne. Jest to po prostu inne. Zauważyłem, że na mnie, nadmiar tego najniższego pasma nie działa dobrze na dłuższą metę przy słuchaniu. Coś czuje, że niezależnie od suba, ten DSP i tak wleci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, renoxd napisał:

Muszę sobie jeszcze coś dla porównania zamówić, aby sprawdzić.

Zamów albo pożycz od kumpla jakieś monitorki, ustaw zgodnie z zaleceniami (bez dublowania subem basu kolumn) i wtedy oceń: problemem jest "mulasty" sub czy coś innego.

Nie wiem jak w Twoich kolumnach podzielone są terminale po bi-amping, jeśli dolne napędzają TYLKO woofery, to wyjmij blaszki a kable podłącz do górnych, zrobisz na test monitory.

20 minut temu, renoxd napisał:

Nie wiem czy podbija 9-12 Hz

W muzyce takich częstotliwości nie ma.

20 minut temu, renoxd napisał:

Pojeździłem klockiem trochę obok kanapy, odsunąłem trochę kanapę od niego i wydaje mi się, że już jest w miarę dobrze jeżeli chodzi o nadmiar niektórych częstotliwości, chociaż dalej można by coś gdzieś uciąć. 

A czy Twój sub ma jakieś opcje regulacji (poza fazą, filtrem i głośnością)? Bo mój ma 3 opcje rozciągnięcia w dół i dwie... nie wiem czego, ale w jednej gra po prostu gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renoxd napisał:

Mnie się wydaje, że jednak tak. Nie wiem czy podbija 9-12 Hz

Subwoofer tych częstotliwości nie przetwarza. Zafiksowałeś się na jakichś złudnych wartościach.

A co do ustawienia w rogu - najprostszym testem jest stanąć w takim narożniku pomieszczenia. Efekt jest dokładnie taki, jaki generuje stojący tak subwoofer. Oprócz basu nie ma niczego innego. Kumulacja takiej energii się rozchodzi, a ta kumulacja jest sztuczna, bo powodowana wymiarami pomieszczenia.
Akurat w narożniku BEZ WZGLĘDU na jego wymiary to NASTĘPUJE.

Mówiąc o "kiepskiej" akustyce nie mówimy niczego. Nie ma kiepskiej czy dobrej, bo brakuje punktu odniesienia. Muzyka gra dobrze lub źle - to już można obiektywizować i porównywać.

Subwoofer ma sprawić, że MUZYKA nabiera potęgi. To co dzieje się POZORNIE zbliża się do wydarzeń RZECZYWISTYCH.

Dlatego monitory ze swej natury mają problem z takim efektem. Dlatego subwoofer jest jakimś-tam narzędziem.
Ktoś oceni, że przydatnym - ktoś inny je odrzuci z jakiegoś powodu.
Ale...

Godzinę temu, renoxd napisał:

podbija 9-12 Hz

...nie utykajmy w wymyślonych problemach. Człowiek tych częstotliwości NIE SŁYSZY!!!

Chyba że jedzenie w brzuchu się przewraca albo nogawki wkręcają w wiatrak latem. Ale to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że dlatego sub się nie sprawdza. A nie że niezadowalająco gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wuelem napisał:

Subwoofer tych częstotliwości nie przetwarza. Zafiksowałeś się na jakichś złudnych wartościach.

Przetwarza ale nie słychać, tylko czuć ciśnienie/wibracje jeśli dobre i potężne suby na głośnikach >12". 

W Relach oczywiście tego ani trochę nie będzie czuć przy 12hz, zero ciśnienia, tylko łopotanie membrany. W Relach minimalne ciśnienie zaczyna być czuć od około 20-25hz (T9 - T5). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Wuelem napisał:

..nie utykajmy w wymyślonych problemach. Człowiek tych częstotliwości NIE SŁYSZY!!!

A w muzyce ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, don111 napisał:

tylko łopotanie membrany.

Czyli nie przetwarza - taki efekt jest WADĄ konstrukcyjną.

I to bardzo groźną dla samego subwoofera.

27 minut temu, szymon1977 napisał:

A w muzyce ich nie ma.

Tego nie możesz do końca wiedzieć. Realizator-amator mógł być pijany i nie powycinał...

Może przygotował materiał dla wabienia zwierząt i wówczas na pewno infradźwięki będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

Przetwarza ale nie słychać, tylko czuć ciśnienie/wibracje

Najpierw musiałyby być na płycie.

2 godziny temu, renoxd napisał:

Jakbym miał zostawić tego suba w rogu, to bez DSP by się nie obyło.

Jak przy Twoich kolumnach będzie DSP, to sub okaże się zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/27/2018 at 9:30 AM, xajas said:

@Drunk

 

mysle ze ciagle jeszcze nie zrozumialec pieciu fundamentalnych, ale prostych aspektow odgrywajacych role w tej dyskusji

 

1. Moze ta muzyka ktorej sluchasz zawiera bardzo malo "informacji" odtwarzanej przez subwoofer. Typowy przyklad: muzyka rockowa. Dla zwolennikow rocka subwoofer moze sie okazac zbedny.

 

2. Aby glosniki zintegrowane graly "tak samo kompletnie" jak subwoofer, musialy by byc tak samo zbudowane i zestrojone jak subwoofer. Czyli to nic innego jak subwoofer wbudowany do glosnika. Jest wiele takich konstrukcji glosnikow

 

3. Oddzielenie subwoofera od glosnikow ma olbrzymie zalety! Umozliwia optymalne umieszczenie subwoofera w pomieszczeniu niezaleznie od glownych glosnikow. Optymalne miejsce ustawienia subwoofera rzadko pokrywa sie z optymalnym miejscem ustawienia glosnikow

 

4. Aktywizacja subwoofera ma olbrzymie zalety! Dzieki aktywizacji mozesz optymalnie dopasowac poziom glosnosci i po czesci przebieg pasma subwoofera do akustyki pomieszczenia, niezaleznie od glosnosci glownych glosnikow.

 

5. Oddzielony, aktywny subwoofer daje Ci wolnosc wiekszego, szerszego wyboru zarowno glownych glosnikow jak i pasownego wzmacniacza. Czy chcesz n.p. napedzac "kompletne glosniki" wzmacniaczem 2x50W? Niestety musisz wtedy uzyc wzmacniacze odpowiedniej mocy.

 

 

Twoje niezle Rubikony nie daja ci zadnej mozliwosci wyboru/wplyniecia na punkty 3., 4. i 5.

 

Mogl bym dalej mnozyc dalsze zalety/wyzszosc zastosowania niezaleznych subwooferow, ale jesli ktos nie zrozumial powyzszych, to te dalsze tez sa zbedne :-)

 

 

jest to bardzo zludne podejscie/oczekiwanie, gdyz wlasnie w zakresie basu/subwoofera dominujacy wplyw na brzmienie ma akustyka pomieszczenia (mody), a nie zestrojenie glosnika. Ten sam glosnik/subwoofer ustawiony w roznych pomieszczeniach (albo nawet w tym samym pomieszczeniu a w roznych miejscach) brzmi zupelnie inaczej. Przy zintegrowanym zestawie glosnikowym nie masz zadnej mozliwosci skorygowanioa tego do lokalnch potrzeb. Musisz zyc z tym, co zestroil konstruktor (co moze byc optymalne w jego pomieszczeniu/zestawie, ale nie w twoim)

 

 

BTW. W dzisiejszych czasach nie jest problemem zbudowac znakomity subwoofer z aktywnym wzmacniaczem i ZNAKOMITYM wilokanalowym prozesorem DSP. To tylko skrzynka z dobrym przetwornikiem i gotowym module AMP/DSP (jak n.p. Hypex)

Fajnie to opisałeś.

Mam podobne przemyślenia.

W poprzednim roku dodałem do Harbeth 30.1 dwa svs SB 1000 pro. Musiałem zrobić pomiary pomieszczenia - program REW i mikrofon UMK1. Potem trochę zabawy z aplikacją svs i DSD i jestem b. zadowolony z efektu. Właśnie tego typu rozwiązania dają dużo elastyczność. Harbeth grają całym swoim pasmem a od 50hz w dół jest wypełnienie svs. Nie nazywam tego subwoofer, raczej aktywny głośnik niskotonowy 🙂

Być może niektórym kolegom z forum nie udało się zgranie systemu z subem, ale logika w poradzeniu sobie z problemem wyrównania modow pomieszczeń wskazuje że jest to dobra droga...

Wszystkiego dobrego na Święta wielkanocne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jacek70 napisał:

Fajnie to opisałeś.

Mam podobne przemyślenia.

W poprzednim roku dodałem do Harbeth 30.1 dwa svs SB 1000 pro. Musiałem zrobić pomiary pomieszczenia - program REW i mikrofon UMK1. Potem trochę zabawy z aplikacją svs i DSD i jestem b. zadowolony z efektu. Właśnie tego typu rozwiązania dają dużo elastyczność. Harbeth grają całym swoim pasmem a od 50hz w dół jest wypełnienie svs. Nie nazywam tego subwoofer, raczej aktywny głośnik niskotonowy 🙂

Być może niektórym kolegom z forum nie udało się zgranie systemu z subem, ale logika w poradzeniu sobie z problemem wyrównania modow pomieszczeń wskazuje że jest to dobra droga...

Wszystkiego dobrego na Święta wielkanocne 

Prosto i skutecznie, wesołych świąt 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, szymon1977 said:

A czy Twój sub ma jakieś opcje regulacji (poza fazą, filtrem i głośnością)? Bo mój ma 3 opcje rozciągnięcia w dół i dwie... nie wiem czego, ale w jednej gra po prostu gorzej.

Niestety nie ma
 

3 hours ago, Wuelem said:

Subwoofer tych częstotliwości nie przetwarza. Zafiksowałeś się na jakichś złudnych wartościach.

Nie czytaj po łebkach jak odpisujesz. Nie ja pisałem o tych wartościach, tylko Sławek. Ja tylko zaznaczyłem, że ten zakres 9-12 nie jest problemem.
 

3 hours ago, don111 said:

W Relach oczywiście tego ani trochę nie będzie czuć przy 12hz, zero ciśnienia, tylko łopotanie membrany

Przy 12 nie, przy 18 Hz już zauważalnie czuć jak wibruje w powietrzu. Właśnie sprawdziłem. 

 

1 hour ago, szymon1977 said:

Jak przy Twoich kolumnach będzie DSP, to sub okaże się zbędny.

Dlaczego? Jeżeli się wzbudza najniższy zakres względem wyższych częstotliwości, to trochę wypłaszczyć te górki, i będzie lepiej. Co do DSP myślałem o tym - Dayton Audio DSP-LF. Takie coś dla subów stworzone. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez renoxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jak przy Twoich kolumnach będzie DSP, to sub okaże się zbędny.

Błąd.

Jak przeforsujesz kolumny na subbasie, to wyzioną ducha.
Nie poprawisz wydolności kolumn, co najwyżej zwiększysz zagrożenie ich zepsucia.

DSP może być dobre na wycięcie wąskiego zakresu, ale nie na sztuczne podwyższanie DSP.
A subwoofer definicyjnie raczej ma dodawać energii w dole.

Czyli całkiem inny jest cel dla DSP niż dla subwoofera. DSP możesz ewentualnie suba opanowywać.
I w sumie te korekty mniej lub bardziej zaawansowane są konieczne.

1 minutę temu, renoxd napisał:

Ja tylko zaznaczyłem, że ten zakres 9-12 nie jest problemem.

Głupota - nie może być problemem, tak samo jak 1 Hz, czy 40 000 Hz. Pomyśl sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wuelem napisał:

Jak przeforsujesz kolumny na subbasie,

Obniżając np o 3dB zakres od 100Hz w gorę  nie przeforsuję nic. Te kolumny nie potrzebują podbijania subbasu.

4 minuty temu, Wuelem napisał:

subwoofer definicyjnie raczej ma dodawać energii w dole.

Czyli całkiem inny jest cel dla DSP niż dla subwoofera

Porównując opis użytkownika ze specyfikacją kolumn podejrzewam, że sub ma spełnić funkcję EQ 🙂

7 minut temu, renoxd napisał:

Dlaczego?

J. w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

zakres od 100Hz w gorę 

To wchodzisz w częstotliwości, które NIE SĄ dla subwoofera.

Do 100 Hz się przyjmuje pracę suba. Więc o czym mowa. Cytat jest najwyraźniej nie do tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, szymon1977 said:

Porównując opis użytkownika ze specyfikacją kolumn podejrzewam, że sub ma spełnić funkcję EQ

No skąd. JEŻELI sub by stał w rogu pokoju jak początkowo go ustawiłem, to przecież zależy mi na wyeliminowaniu tych górek. Dodatkowo tak jak napisałem wyżej, ten zakres w okolicach 22 Hz nie jest dobrze słyszalny, ale wibruje wtedy cała chata. 

Jeszcze raz, moim celem nie jest tylko wzmocnienie pasma do 30, ale także wzmocnienie tego wyższego. Obecnie jak już sub nie stoi w rogu i ma trochę większą swobodę, odcięcie ustawiłem na 80 i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, renoxd napisał:

Jeszcze raz, moim celem nie jest tylko wzmocnienie pasma do 30, ale także wzmocnienie tego wyższego. Obecnie jak już sub nie stoi w rogu i ma trochę większą swobodę, odcięcie ustawiłem na 80 i jest ok.

Skoro masz na ten cel 5k i zależy Tobie na nie tylko na wzmocnieniu najniższych częstotliwości to bym pomyślał o zmianie kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wuelem napisał:

Subwoofer tych częstotliwości nie przetwarza. Zafiksowałeś się na jakichś złudnych wartościach.

mało jeszcze w życiu słyszałeś 🙂

smacznych jajek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do 7 Hz całkowicie liniowe przetwarzanie, albo spadek 30 dB od tych 7 Hz.

Ty chyba jajka pomierzyłeś, a nie realny audio-produkt.
Oczywiście modelu ani producenta nie ma. Może to pomiar zdolności kości DSP.

W nawiązaniu do świąt, to magicy robią akustykę z wytłoczek po jajkach. Te to tłumią bas...

Dodam na wszelki wypadek: 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sub

Sb34swnrx 75-6 w 100l netto BR pomiar w pokoju odsłuchowym z odległości 4m

wesołych ....rozmyślań 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

To wchodzisz w częstotliwości, które NIE SĄ dla subwoofera

Całkiem świadomie, niedobór takich częstotliwości wychodzi mi z opisu kolegi (z grubsza 50-100Hz).

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Do 100 Hz się przyjmuje pracę suba. Więc o czym mowa.

Gdybyś uważnie przeczytał, to właśnie o podbiciu zakresu DO 100Hz pisałem.

-----

1 godzinę temu, renoxd napisał:

moim celem nie jest tylko wzmocnienie pasma do 30, ale także wzmocnienie tego wyższego.

Cały czas o tym piszę... ale sub stosuje się by uzupełnić pasmo poniżej kolumn, a nie wzmacniać pasmo kolumn.

-----

56 minut temu, Ajothe napisał:

Skoro masz na ten cel 5k i zależy Tobie na nie tylko na wzmocnieniu najniższych częstotliwości to bym pomyślał o zmianie kolumn. 

...na monitorki o dwie klasy lepsze od tych podłogowych, a wtedy sub byłby idealnym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

pomiar w pokoju odsłuchowym z odległości 4m

To sobie pokój zmierzyłeś, a nie subwoofer. Zresztą wykres do kitu, bo nie widać żadnego moda, a to nie jest możliwe.

Już były na forum takie wykresy. Podobno kolumn pasywnych. Tylko z ingerencją DSP w pasmo można coś takiego mieć. Ale wówczas nic nie wiadomo o samej konstrukcji. Jak rozszyfrowuję, oczywiście to sub DIY. I oczywiście jest lepszy od każdego sklepowego, bo z przywieszką "niewiele słyszałeś".

Takich nie i to poczytuję za sukces. 100 litrów netto. Chyba wódki przy opowieściach, jak to ten sub jest zarąbisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

o nie widać żadnego moda, a to nie jest możliwe.

nie znasz się , nie potrafisz ogarnąć akustyki albo cię na to nie stać

moje pomiary są rzetelne prawdziwe i nikomu nic nie musze udowadniać

twoja odporność na wiedzę wielokrotnie prezentowana na tym forum nie pozwoli ci nigdy osiągnąć takich rezultatów ....sorry 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

nie znasz się , nie potrafisz ogarnąć akustyki albo cię na to nie stać

Pomiar niskich tonów z 4 metrów.

Brawo, powtórz to jeszcze kilka razy. Zyskasz na eksperckości.

Ty wszystko zbudowałeś i wszystko jest najlepsze. A robisz tylko własne, bo nie chcesz afiszować się bogactwem.

Ludzie to czytają - pamiętaj. 4 metry i bas jak od linijki. Chyba w pomieszczeniu bez ścian. I bez sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Wuelem napisał:

Pomiar niskich tonów z 4 metrów.

Brawo, powtórz to jeszcze kilka razy. Zyskasz na eksperckości.

Ty wszystko zbudowałeś i wszystko jest najlepsze. A robisz tylko własne, bo nie chcesz afiszować się bogactwem.

Ludzie to czytają - pamiętaj. 4 metry i bas jak od linijki. Chyba w pomieszczeniu bez ścian. I bez sprzętu...

🙂

Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, slawek.xm napisał:

moje pomiary są rzetelne prawdziwe i nikomu nic nie musze udowadniać

Czy istnieje cokolwiek, co odtwarzasz w zakresie ≈15-30Hz? Mój subik gra ≈30-80Hz, a są piosenki, na których prawie w ogóle się nie odzywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szymon1977 napisał:

Czy istnieje cokolwiek, co odtwarzasz w zakresie ≈15-30Hz? Mój subik gra ≈30-80Hz, a są piosenki, na których prawie w ogóle się nie odzywa.

tak , bez oktawy 20hz-40 hz nie ma pełnego muzycznego pasma

poza tym jeśli ta oktawa ma być odtworzona perfekcyjnie sub musi mieć pasmo szersze poniżej 20 hz by pracował idealnie co do impulsu a nie pierdział ostatkiem sił

...taka filozofia... do tycząca też drugiego skraju pasma

rzadko który system to potrafi

 

50 minut temu, szymon1977 napisał:

Czy istnieje cokolwiek, co odtwarzasz w zakresie ≈15-30Hz? Mój subik gra ≈30-80Hz, a są piosenki, na których prawie w ogóle się nie odzywa.

usłyszysz różnice na pewno nawet w swoim systemie porównując swój subik z takim z najwyższej półki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.