Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dzarro napisał:


Jak się to kiedyś mawiało: słuchaj uchem a nie brzuchem.

Jeżeli brać mecz tenisowy słuchem...to widownia była cokolwiek senna. Mimo wyniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Iga gra, czy ktoś się za nią przebrał (1 set)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac Iga jeszcze przed szczytem formy na mączce, mam nadzieję, że ten przypadnie na RG bo tam duże pkt do zdobycia/obrony. Dzisiaj niespotykana statystyka BP obu pań. Pozytywna, to łącznie obroniły 27 z 33 BP, co oznacza równocześnie słabe ich wykorzystanie tylko 6 z 33. Iga dzisiaj słabo serwowała, niski % pierwszego serwisu, 7 DF, 0 asów. Przy takim wyrównanym meczu miało to znaczenie. Szkoda, że trafiło akurat na Rybę, z którą pogorszyła sobie bilans.

Ogólnie to po co jej kolejny elektryk, gdyby dawali jakieś prawdziwe auto to może by się sprężyla😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ironista napisał:

Raczej Ryba weźmie ten finał na spokojnie. Inny wynik to będzie duże zaskoczenie, choć wiadomo, że nie można niczego wykluczyć.

Jeśli z Kostyuk to tak, ale z Marketą to już niekoniecznie.  Zobaczymy.

6 minut temu, audiofan01 napisał:

Iga dzisiaj słabo serwowała, niski % pierwszego serwisu, 7 DF, 0 asów.

Czasem nie wchodzi i już.  Starała się nadrobić trudnym drugim i to nawet dawało efekty ale podbiło liczbę podwójnych.  Rybakina wspięła się na nieznany jej dotąd poziom na mączce i wytrzymała kondycyjnie.  Wygląda jakby trenowała returny wysoko odbijających się piłek z mocną rotacją, które z reguły ustawiają Idze wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zbig napisał:

Rybakina wspięła się na nieznany jej dotąd poziom na mączce

Jeśli go utrzyma to będzie groźna na RG. Jednak to wątpliwe, bo Ryby forma faluje, a ponadto mączka w Stuttgarcie jest specyficzna, prawie jak hard co jej ewidentnie pasowało, może w Madrycie coś zwojuje ale Rzym i Paryż raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbig napisał:

Rybakina wspięła się na nieznany jej dotąd poziom na mączce i wytrzymała kondycyjnie. 

Jak zawsze...wszystkie tenisistki, które wygrywają ze Świątek mają albo niespotykany dzień konia, albo wzbijają się na niebotyczny poziom. 😆

Takim "ekspertom" dziękujemy za relacje. 

3 minuty temu, dzarro napisał:

Posypmy się popiołem w pierś

Raczej głowę...może wtedy mózg będzie lepiej pracował i nie będziecie wypisywać takich pierdół o "wspięciu się na nieznany jej dotąd poziom" jak Wasz kolega Zbig.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się spóźniać i tego wymagam od innych, ha 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Nie lubię się spóźniać i tego wymagam od innych, ha 😉 

Oglądałem ten mecz u kolegi, który ma Canal+. 
Jak można z przebiegu gry napisać coś takiego?

5 godzin temu, Zbig napisał:

Ciekawe czy Ryba da radę utrzymać tempo w trzecim secie.  

Ja przez cały mecz obawiałem się o tempo Świątek, a nie "Ryby", a Kolega Zbig pewnie już czuł, że Iga trzeciego seta wygra do zera. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Oglądałem ten mecz u kolegi, który ma Canal+. 
Jak można z przebiegu gry napisać coś takiego?

Ja oglądałem u siebie i może mi się przyśniło, ale do kilku skrótów była mocno spóźniona, a jednocześnie nie chciało jej się sprawdzać w tym elemencie przeciwniczki. 🙂 A przy pierwszych serwisach to nie wiem czy uderzała piłeczkę za późno czy za wcześnie. No i drugiego gema w sumie rozpoczynała spóźniona, jak może zauważyłeś. Ale wiesz, ja nie jestem ekspertem 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Ale wiesz, ja nie jestem ekspertem

Jesteś. Tamci wszyscy - tercet, trio "ojciec, wuj i stryjo" to są eksperci internetowi, tak zwani - wszystko wiedzący. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie będę się wyzłośliwiał ale jednak coś pasowałoby napisać.

Iga wiedziała z kim będzie grać. Pan trener też wiedział. I nic.

Może ktoś tam dostrzegł jakąś przygotowaną, sensowną taktykę? Ja nie, ale chętnie się dowiem co Koledzy o tym sądzą.

Jak Iga była w stanie trochę przegonić Rybakinę w lewo i w prawo to zdobywała punkty. Jak jej grała na środek to Rybakina natychmiast odpowiadała kątowym zagraniem i było pozamiatane. Ale Iga często grała tam, gdzie Rybakina już była. Dlaczego? Myślała że się pomyli?

Jeżeli Iga nie jest w stanie wybrać z Rybakiną na mączce to gdzie chce z nią wygrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wygrala z nią w tym roku na twardych wiec po co to retoryczne smęcenie gdzie chce z nią wygrać. Raz wygra,  raz przegra.  Trzeba sie do tego przyzwyczaic zamist truć d. o nic.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pit66 napisał:

Przeciez wygrala z nią w tym roku na twardych wiec po co to retoryczne smęcenie gdzie chce z nią wygrać. Raz wygra,  raz przegra.  Trzeba sie do tego przyzwyczaic zamist truć d. o nic.

 

 

No jak takie mądrości czytam to od razu widzę, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem i analitykiem na miarę Darrena Cahilla.

Czapki z głów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, zrozumialem ironie, Ty prowadzisz na tym forum tenisowe analizy w gronie ekperckim, a ja glupio wyskakuje jak Filip z konopii. A to sorry, faktycznie  nie zalapalem juz się nie  wtracam, analizujcie dalej te patalachy z teamu Igi potrzebują swierzego spojrzenia z oddali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No cóż, nie będę się wyzłośliwiał ale jednak coś pasowałoby napisać.
Iga wiedziała z kim będzie grać. Pan trener też wiedział. I nic.
Może ktoś tam dostrzegł jakąś przygotowaną, sensowną taktykę? Ja nie, ale chętnie się dowiem co Koledzy o tym sądzą.
Jak Iga była w stanie trochę przegonić Rybakinę w lewo i w prawo to zdobywała punkty. Jak jej grała na środek to Rybakina natychmiast odpowiadała kątowym zagraniem i było pozamiatane. Ale Iga często grała tam, gdzie Rybakina już była. Dlaczego? Myślała że się pomyli?
Jeżeli Iga nie jest w stanie wybrać z Rybakiną na mączce to gdzie chce z nią wygrać?

Akurat ostatnio wygrała z nią na betonie i o większą stawkę niż kolejna fajna bryka.

A trener jest na urlopie.


Zobaczymy czy to większy kryzys (poprzednie 2 mecze też były trochę pchane)- czy raczej efekt mocniejszych treningów w przerwie po Miami.

Rybakina jest krucha fizycznie - Porszawkę może wygrać, ale wątpię, żeby dotrwała w wysokiej formie do RG. Do tego czasu zagra jeszcze pewnie kilka trzysetówek. Na razie eksploatuje się bez efektu jak Iga w zeszłym roku o tej porze. Dużo finałów - żadnych istotnych tytułów.

Można sobie spokojnie pomędzić, że Iga się sypie - bo wtedy działa klątwa komentatora Stopy i Iga wygrywa coś dużego. Tak więc Panie Karolu - czekamy na kolejną katastroficzną diagnozę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dzarro napisał:


Akurat ostatnio wygrała z nią na betonie i o większą stawkę niż kolejna fajna bryka.

A trener jest na urlopie.


Zobaczymy czy to większy kryzys (poprzednie 2 mecze też były trochę pchane)- czy raczej efekt mocniejszych treningów w przerwie po Miami.

Rybakina jest krucha fizycznie - Porszawkę może wygrać, ale wątpię, żeby dotrwała w wysokiej formie do RG. Do tego czasu zagra jeszcze pewnie kilka trzysetówek. Na razie eksploatuje się bez efektu jak Iga w zeszłym roku o tej porze. Dużo finałów - żadnych istotnych tytułów.

Można sobie spokojnie pomędzić, że Iga się sypie - bo wtedy działa klątwa komentatora Stopy i Iga wygrywa coś dużego. Tak więc Panie Karolu - czekamy na kolejną katastroficzną diagnozę.

Ale ja nie o Rybakinie, tylko o Idze.

Mówisz że to turniej bez znaczenia? Ciekawe.

Jak rozumiem kolejna porażka z Rybakiną, tym razem na mączce wzmocni Igę mentalnie i doda jej pewności siebie przed RG. Jeżeli tak, to OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie o Rybakinie, tylko o Idze.
Mówisz że to turniej bez znaczenia? Ciekawe.
Jak rozumiem kolejna porażka z Rybakiną, tym razem na mączce wzmocni Igę mentalnie i doda jej pewności siebie przed RG. Jeżeli tak, to OK.

Lepiej przegrywać turnieje mniejsze niż większe - na razie te większe wygrywa. Obciążenia do połowy sierpnia będą tak olbrzymie, że zbyt dobra forma teraz powinna być raczej powodem do niepokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te dywagacje. Fakty są takie, że Iga jest liderką rankingu 100 tygodni i jest już w wieku 23 lat jedną z największych tenisistek w historii. Porażka jest wpisana w życie każdego sportowca. Co z tego, że przegrała  Rybakiną i ma z nią ujemny bilans. Rybakina, kilka lat starsza ze swoją niestabilnością formy nigdy nie osiągnie poziomu Igi i nie bardzo widać gdzie jest jeszcze się niej pole do poprawy. Iga natomiast cały czas się rozwija i nie osiągnęła swojego topu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzarro napisał:


Lepiej przegrywać turnieje mniejsze niż większe - na razie te większe wygrywa. Obciążenia do połowy sierpnia będą tak olbrzymie, że zbyt dobra forma teraz powinna być raczej powodem do niepokoju.

Panowie w kółko o tej formie fizycznej.

Może ja się na tym całym tenisie nie znam, ale to chyba nie wszystko.

9 minut temu, audiofan01 napisał:

Śmieszą mnie te dywagacje. Fakty są takie, że Iga jest liderką rankingu 100 tygodni i jest już w wieku 23 lat jedną z największych tenisistek w historii. Porażka jest wpisana w życie każdego sportowca. Co z tego, że przegrała  Rybakiną i ma z nią ujemny bilans. Rybakina, kilka lat starsza ze swoją niestabilnością formy nigdy nie osiągnie poziomu Igi i nie bardzo widać gdzie jest jeszcze się niej pole do poprawy. Iga natomiast cały czas się rozwija i nie osiągnęła swojego topu .

A jak Iga trafi na Rybakinę w RG to co? Będziesz spokojny że z nią wygra? No bo przecież z ostatnich pięciu meczy przegrała cztery więc ten wygra. Taki jest twój tok myślenia? Mocno mnie to zaciekawiło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Jak Iga była w stanie trochę przegonić Rybakinę w lewo i w prawo to zdobywała punkty. Jak jej grała na środek to Rybakina natychmiast odpowiadała kątowym zagraniem i było pozamiatane. Ale Iga często grała tam, gdzie Rybakina już była. Dlaczego? Myślała że się pomyli?

Proponuję, abyś zaczął zwracać uwagę nie tylko na szerokość ale również na długość zagrań.  Tak wiem, to trudniejsze jak się dysponuje jedynie widokiem z kamery zainstalowanej wysoko z tyłu kortu, ale niestety - bez tego, ani rusz 🙂

Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

A jak Iga trafi na Rybakinę w RG to co? Będziesz spokojny że z nią wygra?

Jak będzie w ogólnie dobrej kondycji fizycznej, raczej spokojnie tak.  Jak zapewne zauważyłeś, przy obecnym układzie punktowym w rankingu, panie mają szanse spotkać się w półfinale, a w turnieju WS aby do tego doszło, trzeba najpierw wygrać 5 meczów a nie 2 jak w Stuttgarcie.  Znając Rybakinę, nie za bardzo sobie wyobrażam, aby mając 5 meczów w nogach, biegała tak rączo w 3 godzinie meczu jak dawała radę dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Co z tego, że przegrała  Rybakiną i ma z nią ujemny bilans.

Nic, bo bilanse to są dobre w księgowości.  2 z 4 przegranych pojedynków Igi z Rybą to kontuzja Igi, więc rzeczywisty bilans gdy obie są w formie jest raczej remisowy, co odpowiada poziomowi, który prezentują.  Iga do wygranej z Rybą potrzebuje mieć dobry dzień serwisowy, dzisiaj z racji mączki, to by nawet wystarczyła tegoroczna średnia (68%) ale było 57% i to odjęło te parę punktów, których zabrakło aby uzyskać przewagę.  Dlaczego, tego niestety, wbrew niewątpliwie dobrym chęciom tutejszej rzeszy krytyków, nie wie zdaje się żaden trener, a nie da się przerwać meczu w połowie i pójść na trening korygujący 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Proponuję, abyś zaczął zwracać uwagę nie tylko na szerokość ale również na długość zagrań.  Tak wiem, to trudniejsze jak się dysponuje jedynie widokiem z kamery zainstalowanej wysoko z tyłu kortu, ale niestety - bez tego, ani rusz 🙂

Jak będzie w ogólnie dobrej kondycji fizycznej, raczej spokojnie tak.  Jak zapewne zauważyłeś, przy obecnym układzie punktowym w rankingu, panie mają szanse spotkać się w półfinale, a w turnieju WS aby do tego doszło, trzeba najpierw wygrać 5 meczów a nie 2 jak w Stuttgarcie.  Znając Rybakinę, nie za bardzo sobie wyobrażam, aby mając 5 meczów w nogach, biegała tak rączo w 3 godzinie meczu jak dawała radę dzisiaj.

Zapewniam cię że zwracam uwagę na szerokość, długość, rotację i timing uderzeń. To może być dla niektórych trudne, ale ja daję radę. Zwracam też uwagę na to, czy zawodniczka patrzy co robi przeciwniczką. Zwracam też uwagę czy zmienia uderzenia, czy umie zauważyć, że jedne jej uderzenia sprawiają więcej problemów a inne mniej. Zwracam też uwagę jak zmienia kierunki, jak schodzi do płaskich piłek, jak reaguje na piłki grane na ciało.

Jest jeszcze kilka rzeczy na które zwracam uwagę, ale na początek tyle powinno ci wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan01 napisał:

Rybakina, kilka lat starsza ze swoją niestabilnością formy nigdy nie osiągnie poziomu Igi i nie bardzo widać gdzie jest jeszcze się niej pole do poprawy.

Gdyby jednak tą formę udało się jej ustabilizować na wysokim poziomie, to byłaby obecnie najlepszą tenisistką świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.