Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...spokojnie - mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować - tak mawiał wybitny trener śp. Kazimierz Górski. W tenisie tę trzecią ewentualność odrzucamy. Co pozostaje? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Od jakiegoś czasu przyglądam się grze Kostiuk i muszę powiedzieć że robi wrażenie (przynajmniej na mnie. Nie uważam, żeby mecz z nią miał być spacerkiem, wręcz przeciwnie.

Na poziomie 4 rundy w WS o spacerki może być trudno, ale wydaje mi się że tu Iga sobie da radę bez większych kłopotów.  Natomiast w 1/4 i w 1/2 typuję Sakkari i Stephens i tam już mogą być ciężkie chwile, ale wierzę w Igę.  Finał z Sereną to było by coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

A dlaczego obrona miałaby być koniecznie "bezpieczna". Proszę popatrzeć na Miedwiediewa.

Pytanie pomocnicze - Szanowny Kolega gra w brydża?

 

30 minut temu, Zbig napisał:

Dlatego że inaczej rośnie ryzyko wyrzucenia poza kort albo w siatkę.

No właśnie. Co nam po "bezpiecznym" zagraniu skoro tam, gdzie ląduje już czeka przeciwnik? W zasadzie powinno się takie zagranie nazwać "niebezpiecznym", a przynajmniej asekuracyjnym.

W brydżu gdy wynik "wisi" na impasie i nie ma innego sposobu rozgrywki to zakłada się, że impas idzie.

Jeżeli nie pójdzie to i tak bez znaczenia bo nie można było wygrać, jeżeli pójdzie to nie ważne jakie było tego prawdopodobieństwo.

Często słyszy się zachwyty nad nieprawdopodobnymi obronami Miedwiediewa. Komentarze są takie, że im trudniejsze zagranie tym lepiej broni i jak on to ryzykuje.

Tyle że Miedwiediew studiował matematykę i dobrze wie, że tak naprawdę nie ryzykuje niczego i zagrywanie trudnych zagrań w trudnych sytuacjach ma głęboki sens. Po co w ogóle biec i odbijać jak przeciwnik to klepnie z góry? On po prostu całkiem świadomie maksymalizuje wartość oczekiwaną zagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Zbig said:

Finał z Sereną to było by coś.

O nie. Tylko nie to. Nie znam nikogo kto gra brzydszy tenis od Sarenki, przepraszam, Serenki. zwiewnej sarenki.

Chyba tylko Nadal jej dorównuje brzydotą gry.

Nawiasem mówiąc, jak już przy Nadalu jesteśmy, to gdyby nie katastrofalne zwolnienie szybkości nawierzchni na kortach twardych, powiększenie pilek i powierzchni główek rakiet, to prawdopodobnie nigdy by z tą swoją techniką nie wygrał żadnego turniju na nawierzchni twardej i na trawie. Tenis to nie maraton, a niestety teraz tak to wygląda.

Jak kto nie wierzy, niech sobie obejrzy dwa mecze na Wimbledonie - Nadal kontra Dustin Brown oraz chyba pierwsze spotkanie Kyrgiosa z Nadalem też na Wimbledonie. Tam widać jak to powinno wyglądać 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, teddypardo napisał:

O nie. Tylko nie to. Nie znam nikogo kto gra brzydszy tenis od Sarenki, przepraszam, Serenki. zwiewnej sarenki.

Chyba tylko Nadal jej dorównuje brzydotą gry.

Jak mam ochotę popatrzeć na wrażenia artystyczne w sporcie to dołączam do mojej żony oglądającej łyżwiarstwo figurowe 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, teddypardo napisał:

Chyba tylko Nadal jej dorównuje brzydotą gry.

Nawiasem mówiąc, jak już przy Nadalu jesteśmy, to gdyby nie katastrofalne zwolnienie szybkości nawierzchni na kortach twardych, powiększenie pilek i powierzchni główek rakiet, to prawdopodobnie nigdy by z tą swoją techniką nie wygrał żadnego turniju na nawierzchni twardej i na trawie. Tenis to nie maraton, a niestety teraz tak to wygląda.

 

Z tego co kojarzę to żadnego Turnieju Mistrzów nie wygrał, co rzeczywiście o czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Jaro_747 napisał:

No właśnie. Co nam po "bezpiecznym" zagraniu skoro tam, gdzie ląduje już czeka przeciwnik? W zasadzie powinno się takie zagranie nazwać "niebezpiecznym", a przynajmniej asekuracyjnym.

To nam po nim, że ląduje w korcie.  Jeżeli ktoś policzył że ostatecznie daje to statystycznie więcej wygranych punktów niż próba odegrania płasko z trudnej pozycji, to się w takiej sytuacji tak gra, co w tym dziwnego?

Miedwiediew to może być całkiem inna bajka.  Po pierwsze panowie mają znacznie lepsze możliwości techniczne i są w stanie stosować szerszą paletę odegrań trudnych piłek, po drugie przeważnie są w stanie od razu przejść do ofensywy odgrywając taką podniesioną piłkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Miałem wrażenie że obie grają na pół gwizdka, zwłaszcza Muchova w wielu sytuacjach grała bardzo bezpiecznie jakby liczyła na błąd ze strony Stevens ale się nie doczekiwała.

No właśnie. Sam sobie Kolega odpowiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Zbig said:

Jak mam ochotę popatrzeć na wrażenia artystyczne w sporcie to dołączam do mojej żony oglądającej łyżwiarstwo figurowe 🙂

 

Popatrz sobie na stare mecze Samprasa i porównaj to z tą beznadziejną przewidywalnością tego co gra Nadal.

Jeszcze raz powtórzę, tenis to nie maraton i przebijanie piłki w nieskończoność w stylu hiszpańskim jest po prostu nudne.

Biegać potrafi każdy i nie jest to trudne do wytrenowania, ale wyrafinowany wolej, półwolej, myślenie na korcie to już jest coś co nie jest dostępne dla każdego.

Powiedz mi dlaczego mecze Nadala są takie długie? 

To już wolę Medwiediewa, który też jest beznadziejny, ale przynajmniej trochę myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Jaro_747 said:

 

Z tego co kojarzę to żadnego Turnieju Mistrzów nie wygrał, co rzeczywiście o czymś świadczy.

No tak, zmęczenie materiału przy jego stylu gry po całym sezonie plus wolna, bo wolna, ale twarda nawierzchnia nieco mniej wrażliwa na te jego rotacyjne baloniki to problem nie do przejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

😄

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dustin Brown zagrał wspaniałe mecze. Tylko dlaczego jest poza 3 pierwszymi setkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Less said:

Dustin Brown zagrał wspaniałe mecze. Tylko dlaczego jest poza 3 pierwszymi setkami?

Zwróć uwagę na jego delikatną budowę. Nie wytrzymuje całego turnieju. Poza tym może nie miał odpowiednia silnej motywacji.

Drugi przykład to Kyrgios. Wimbledon 2014 bodajże czwarta runda.

Kiedyś myślałem, że to kaleczenie tenisa przez Nadala wynika z tego, że mimo tego, że jest praworęczny, gra lewą ręką. Ale  nawet gdyby grał prawą ręką, jego gra wyglądała by tak samo. On po prostu nie ma tego czegoś. W innych warunkach nie maiłby większych szans z zawodnikami z pierwszej 50-tki - myślę o normalnej nawierzchni i normalnych piłkach.

Nic do niego nie mam i szanuję go za jego fair-play, ale moim zdaniem tenis powinien wyglądać inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, teddypardo napisał:

katastrofalne zwolnienie szybkości nawierzchni na kortach twardych

Zwolnienie nawierzchni jest po to aby powstrzymać pochód adeptów tenisa bum bum, to jest dopiero nuda...

16 minut temu, teddypardo napisał:

Drugi przykład to Kyrgios.

Kyrgios to leniwy celebryta.  Wystarczy mu sama świadomość że mógłby ale mu się nie chce.  A  w ogóle to wolałby być koszykarzem.  Parę efektownych zagrań na mecz to niestety za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[quote post="5267258" timestamp="1622931991" name="teddypardo" useri
moim zdaniem tenis powinien wyglądać inaczej.


To jeszcze nic - przed Tobą na świecie pojawili się dżentelmeni, którzy twierdzili, że świat powinien wyglądąć inaczej i ludzkość, oględnie mówiąc, nie wyszła na tym najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nawiasem mówiąc, jak już przy Nadalu jesteśmy, to gdyby nie katastrofalne zwolnienie szybkości nawierzchni na kortach twardych, powiększenie pilek i powierzchni główek rakiet, to prawdopodobnie nigdy by z tą swoją techniką nie wygrał żadnego turniju na nawierzchni twardej i na trawie.

 


Można by też zalożyć, że to nawierzchnia twarda jest "wynalazkiem" który zabija tenis. W końcu wielkie szlemy grano przez prawie 100 lat tylko na trawie i cegle. Nie rozumiem logiki wedle której modyfikacja piłek i rakiet to profanacja a modyfikacja nawierzchni, która wpływa pewnie na 90% kontuzji zawodników to esencja tenisa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, dzarro said:


Można by też zalożyć, że to nawierzchnia twarda jest "wynalazkiem" który zabija tenis. W końcu wielkie szlemy grano przez prawie 100 lat tylko na trawie i cegle. Nie rozumiem logiki wedle której modyfikacja piłek i rakiet to profanacja a modyfikacja nawierzchni, która wpływa pewnie na 90% kontuzji zawodników to esencja tenisa.

 

Masz rację. Twarde nawierzchnie są kontuzjogenne. Kontuzjogenna jest też ilość turniejów.

Ale przyznasz, że z małymi wyjątkami w tenisie, zwłaszcza na tych wolnych nawierzchniach decyduje siła i wytrzymałość, spychając technikę na drugie miejsce. Tenis zawsze byl sportem bardzo technicznym, teraz się to zmienia i gra Nadala jest tego znakomitym przykładem. Nie wiem czy to dobrze dla tej dyscypliny, ale to tylko moje zdanie.

W 2002 roku Wimbledon wygrywa Lleyton Hewitt grając zza końcowej linii. Australijczyk wygrywający Szlema na trawie zza końcowej linii. Koniec z grą serwis wolej, z grą na małe pola, z wolejami, półwolejami. Tylko łubudu zza końcowej linii i bieganie prawo-lewo, lewo-prawo, niekończące się schematyczne wymiany. Jeśli ktoś napisze, że to ma być atrakcja to serdecznie mu pogratuluję.

O tenisie kobiecym lepiej nie pisać. Dla mnie skończył się po zakończeniu kariery przez Henin i nastaniu ery Serenki- Sarennki 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Masz rację. Twarde nawierzchnie są kontuzjogenne. Kontuzjogenna jest też ilość turniejów.
Ale przyznasz, że z małymi wyjątkami w tenisie, zwłaszcza na tych wolnych nawierzchniach decyduje siła i wytrzymałość, spychając technikę na drugie miejsce. Tenis zawsze byl sportem bardzo technicznym, teraz się to zmienia i gra Nadala jest tego znakomitym przykładem. Nie wiem czy to dobrze dla tej dyscypliny, ale to tylko moje zdanie.
W 2002 roku Wimbledon wygrywa Lleyton Hewitt grając zza końcowej linii. Australijczyk wygrywający Szlema na trawie zza końcowej linii. Koniec z grą serwis wolej, z grą na małe pola, z wolejami, półwolejami. Tylko łubudu zza końcowej linii i bieganie prawo-lewo, lewo-prawo, niekończące się schematyczne wymiany. Jeśli ktoś napisze, że to ma być atrakcja to serdecznie mu pogratuluję.
O tenisie kobiecym lepiej nie pisać. Dla mnie skończył się po zakończeniu kariery przez Henin i nastaniu ery Serenki- Sarennki
 
Gdybanie jakby wyglądały pojedynki mistrzów z różnych epok raczej nie ma sensu. Nie zmienia to faktu, że gdyby przenieść na współczesny ring bokserski Haglera, Leonarda albo Foremana - to nadal byliby wyzwaniem dla każdego. Tenisiści z tej samej epoki mogliby mieć kłopoty z niektórymi kobietami grającymi w XXI w. Tak jak Platini, bez współczesnego przygotowania nie miałby szans we wspołczesnym footballu.
Szczerze mówiąc mecze Sereny wydają mi się ciekawsze niż np. mecze z czasów Navratilovej. Ja jestem laikiem i patrzę na efekty. Poprawność techniczna to problem nauczycieli i tych, którzy do końca życia nie przestają być uczniami.
Istotą mistrzostwa jest narzucanie własnych reguł - dlatego reguły cały czas się zmieniają. Kiedyś regułą było, że człowiek nie lata. Dziś mózgowcy na poważnie myślą o tym jak zacząć latać poza Układ Słoneczny.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dzarro napisał:

ale po meczu z Kontaveit widać, że Iga ma chłodną głowę i nawet jak coś jej nie wchodzi to góra przez 2 gemy

To jest największa poprawa. Tego jej zabrakło choćby w Australian Open. Mecz z Halep byłby spokojnie wygrany, bo było widać, że tego dnia fizycznie gra po prostu lepszy tenis, czego dowodem był pierwszy set. Ale potem przyszły niepotrzebne emocje, pośpiech. Brak kalkulacji.

W czwartej rundzie nie ma już słabych przeciwników.

13 godzin temu, Zbig napisał:

Kyrgios to leniwy celebryta. 

Kolejny z robiących z siebie idiotów. Pamiętam jak rok temu przedrzeźniał Nadala grając z nim, a że skończyło się dość łatwą porażką, to sam wyszedł na debila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dzarro napisał:

nie wspominając o McEnroe

Ten gościu - zgoda, był buntownikiem na korcie, ale nie przypominam sobie, aby był chamski w stosunku do przeciwników. Lubił się kłócić z sędziami czy rzucać rakietami, ale jego zachowanie na korcie jest inne niż Williams.

Po pierwsze - te jej wybuchy  "radości" są także, o ostatnio nawet przede  wszystkim po przegranych piłkach przeciwniczek.

Po drugie - jak to ktoś już tutaj podkreślił, to nie jest krzyk, ale RYK...

Po trzecie - prawie zawsze w takiej sytuacji Serena skierowana jest w stronę przeciwniczki.

Dziwne, że takich rzeczy nie dostrzegacie.

I proszę nie podpinać linków do lewackich komentarzy o zachowaniu Williams podczas finału w NY, bo tam w rozmowie z sędzia to ona się wręcz zbłaźniła. Argumenty, że przecież jest tylko człowiekiem, to żadne argumenty, bo tak można wytłumaczyć każde zachowanie na korcie. Akurat ten mecz oglądałem na żywo i sędzia zrobił dokładnie co miał zrobić.

14 godzin temu, teddypardo napisał:

W innych warunkach nie maiłby większych szans z zawodnikami z pierwszej 50-tki - myślę o normalnej nawierzchni i normalnych piłkach.

O czym Ty mówisz? Przecież Nadal to nie tylko Rolland Garros... Poza tym jego gra bardzo ewoluowała od czasu, kiedy stosował najczęściej "nabieg na forehand"...

Rozumiem gdybyś napisał tak o Isnerze, ale o Nadalu???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

To jest największa poprawa. Tego jej zabrakło choćby w Australian Open.

W dzisiejszy debel też zdaje się o tym świadczyć. Przegrywać 1;5 i wygrać to jest coś.

Jeszcze niech tylko serwis poprawi i będzie bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Ooo tak! Sampras!

Uwielbiałem jego grę.

Ja zawsze wolałem Agassiego. Samprasa nie lubiłem.

A najbardziej uwielbiałem Borga. 😉

23 minuty temu, Zbig napisał:

Zdaje się, że Iga sobie powetowała w deblu niemożność wykopania z turnieju jedynki w singlu ☺

Tylko ciekawe ile sił zachowa z tego morderczego debla na jutrzejszy mecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Meloman said:

 

O czym Ty mówisz? Przecież Nadal to nie tylko Rolland Garros... Poza tym jego gra bardzo ewoluowała od czasu, kiedy stosował najczęściej "nabieg na forehand"...

Rozumiem gdybyś napisał tak o Isnerze, ale o Nadalu???

To jest właśnie skutek propagandy. Gdzie wy macie oczy?  Popatrz na slice i wolej Nadala, to jest jakaś karykatura tego uderzenia. Jego gra owszem ewoluuje, bo inaczej jego kolana nie wytrzymałyby, zresztą już ma z nimi problemy. Ale tao ewoluowanie spowodowało, że z wolejem radzi sobie w sytuacjach oczywistych. W trudnych, nomen omen nadal jest bezradny. Porównaj sobie liczbę tytułów na kortach ziemnych z liczbą tytułów na innych nawierzchniach. To o czymś świadczy. Dlaczego nigdy nie wygrał Mastersa? Jest zwyczajnie przereklamowany, robi wrażenie na młodym pokoleniu, które nie wie jak wygląda prawdziwy tenis. 

Na dodatek te wrzaski. Prawie jak Szarapowa z Azarenką 😄

Niestety postępująca komercjalizacja robi z tenisem dokładnie to samo co zrobiła z piłką nożną, której od dawna nie da się oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich tutaj wypowiedzi wynika, że Nadal to straszny nieudacznik, bezradny w różnych sytuacjach, jego styl gry jest karykaturalny, nudny i obrzydliwy, a w ogóle te 20 turniejów wielkoszlemowych i kilkadziesiąt ATP to wygrał przez przypadek. 

wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, soundchaser napisał:

Z Twoich tutaj wypowiedzi wynika, że Nadal to straszny nieudacznik, bezradny w różnych sytuacjach, jego styl gry jest karykaturalny, nudny i obrzydliwy, a w ogóle te 20 turniejów wielkoszlemowych i kilkadziesiąt ATP to wygrał przez przypadek. 

Proszę nie karmić trolla...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, teddypardo napisał:

Niestety postępująca komercjalizacja robi z tenisem dokładnie to samo co zrobiła z piłką nożną, której od dawna nie da się oglądać.

Zawsze możesz sobie pooglądać mecze reprezentacji Górskiego.  Jak lubisz tzw. emerycki futbol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej temat Sereny na razie zamknięty.
Nie był to co prawda "prawdziwy tenis" tylko tenis, który umarł i już zawsze będzie martwy ze względu na rażące braki w przygotowaniu baletowym.
Ale gratulacje dla Rybakiny. Zamiast serwować pożywkę dla kolejnych resentymentów z cyklu "co by było gdyby" po prostu wzięła i wygrała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Zbig said:

Zawsze możesz sobie pooglądać mecze reprezentacji Górskiego.  Jak lubisz tzw. emerycki futbol.

W ogóle nie oglądam pilki nożnej. To sport dla .... wiecie już kogo. Najbardziej podobają mi się te wspaniałe fryzurki. Nie chcę nawet pisać z czym mi się to kojarzy 😄

49 minutes ago, soundchaser said:

Z Twoich tutaj wypowiedzi wynika, że Nadal to straszny nieudacznik, bezradny w różnych sytuacjach, jego styl gry jest karykaturalny, nudny i obrzydliwy, a w ogóle te 20 turniejów wielkoszlemowych i kilkadziesiąt ATP to wygrał przez przypadek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nigdy by tylu tytułów nie wygrał gdyby nie spowolnienie nawierzchni. Naprawdę trzeba nie mieć oczu by tego nie widzieć. Na szczęście jego era dobiega końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.