Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koneser ;-).

Serena śni ci się po nocach? Przychodzi do ciebie w tym stroju Kermita?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

W moim wieku wybrzydzanie jest nie na miejscu.
"Z łóżka bym jej nie wyrzucił." 😉

w moim wieku podobnie bym zrobił ale ona nie jest sexi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dzarro napisał:

Panowie. Czy Serena czy Iga czy Chris Evert. Proponuję zachować odrobinę realizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja bym dorzucił jeszcze Annę Lenę Friedsam i Laurę Siegemund.  Może to trochę ostudzi zapędy kolegów 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzarro napisał:

Panowie. Czy Serena czy Iga czy Chris Evert. Proponuję zachować odrobinę realizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz/Macie rację - przesadziłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry mecz Igi.  Kontaveit to taka prawie Szarapowa. Jak ktoś nie wie czemu prawie to niech obejrzy drugiego seta 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2021 o 11:27, Jaro_747 napisał:

Tylko proszę łaskawie dostrzec to, co Serena wyprawia na korcie. Te dzikie ryki i wybuchy radości gdy przeciwniczka wyrzuci na aut lub trafi w siatkę.

Pisałem o tym tutaj, ale nikt nie zareagował. Cieszy mnie, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią dostrzec takie rzeczy...

Jestem przekonany, że gdyby podobne rzeczy wyprawiał ktoś inny na korcie, byłyby - zresztą słusznie upomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zbig napisał:

Bardzo dobry mecz Igi.

Bez przesady. Zaczęła słabawo, powoli się rozkręcała. W przeciwieństwie do Anetki, która grała coraz gorzej. Może nie wytrzymała nerwowo po przegranym Tie-breaku. Przegrała pomimo dużej przewagi w asach i winnerach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2021 o 11:27, Jaro_747 napisał:

Tylko proszę łaskawie dostrzec to, co Serena wyprawia na korcie.

“You will never referee another game of mine so long as you live… when are you going to give me my apology?”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Less napisał:

Przegrała pomimo dużej przewagi w asach i winnerach.

Isner wczoraj z Tsitsipasem miał 19 asów i 52 winnery a i tak przegrał z kretesem.

U pań strata serwisu to codzienność.  Iga w miarę szybko uzyskała przełamanie powrotne a potem z gemu na gem dokręcała śrubę.  Drugi set to już była egzekucja.  Kontaveit nie ma planu b, dlatego jest tam gdzie jest, przyciśnięta zaczęła nadmiernie ryzykować i się posypała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga grała swoje z dużym spokojem. Znała rywalkę, wiedziała jakie błędy popełniła w przeszłości. Jest pewna swojej dyspozycji i wiedziała, że jak nie zejdzie z kursu to wygra. Zupełnie inaczej jak z Muguruzą - kiedy od razu w panice próbowała kombinować i skończyło się na 0-6.
Kostyuk nie można zkreślać ale szans za dużych z Igą nie ma. Za to QF szykuje się ciekawie - albo rewanż z Krecikovą albo z Kenin. Jak Sonia podtrzyma tę swoją leciutką hossę i przejdzie Krecikovą(faworytką nie będzie) to może dać cięższy mecz Idze niż poprzednio. Choć mam wrażenie, że Igę może zatrzymać tylko Azarenka (jeśli czegoś nie mieszam - w finale) i to dając mecz życia. Serena ma na to mniejsze szansę bo Iga ją zajedzie fizycznie nawet jak dostanie 0-6 w pierwszym secie.

PS. Krecikowa też ma szansę - choć doprowadziła Igę do płaczu w Rzymie a za takie rzeczy trzeba srogo odpokutować...





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Kontaveit pogratulował.

Wyszła na kort z wyraźnym planem i plan ten realizowała. Grała zdecydowanie, agresywnie, skracała wymiany. Gdyby ten mecz odbył się przed turniejem w Rzymie to raczej jestem pewny że wygrałaby ten mecz.

Na szczęście po rzymskich doświadczeniach Świątek miała w głowie to, że nawet przegrany set nie jest tragedią, a jak nie idzie to trzeba próbować czegoś innego.

Za samą grę trudno ją pochwalić. Serwis tragiczny, mnóstwo skrótów kompletnie od czapy, loby grane w dziwnych momentach. Natomiast mecz pokazuje, że jako tenisistka dojrzała i mentalnie okrzepła. Bo nie sztuka jest wygrać jak wszystko wychodzi, sztuką jest pokonać nawet słabszą przeciwniczkę jak nie idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
“You will never referee another game of mine so long as you live… when are you going to give me my apology?”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Serena aniołem nie jest ale do przeciwniczek odnosi się na ogół z atencją. Tak samo gratulowała Szarapowej jako dwudziestoparolatka jak potem Kerber, Biance czy Naomi. Akurat tamten epizod z NY nie był jednoznaczny - co oczywiście nie tłumaczy Sereny i jej braku klasy.
Sama Serena też bywała ofiarą takich sytuacji - jak choćby w meczu z Henin kiedy sędziowie ewidentnie zrobili błąd na korzyś Justynki.
Serena jest jaka jest - i nikt nie oczekuje akceptacji jej niewłaściwych zachowań. Ale nazywanie kogoś "gorylicą" i tłumaczenie tego własną nadwrażliwością etyczną to czysta groteska. Parafrazując biblijną sentencję - niech pierwszy rzuca g...m ten kto sam nigdy nie ob...ał zbroi.



Serena aniołem nie jest ale do przeciwniczek odnosi się na ogół z atencją. Tak samo gratulowała Szarapowej jako dwudziestoparolatka jak potem Kerber, Biance czy Naomi. Akurat tamten epizod z NY nie był jednoznaczny - co oczywiście nie tłumaczy Sereny i jej braku klasy.
Sama Serena też bywała ofiarą takich sytuacji - jak choćby w meczu z Henin na RG kiedy sędziowie ewidentnie zrobili błąd na korzyś Justynki.
Serena jest jaka jest - i nikt nie oczekuje akceptacji jej niewłaściwych zachowań. Ale nazywanie kogoś "gorylicą" i tłumaczenie tego własną nadwrażliwością etyczną to czysta groteska. Parafrazując biblijną sentencję - niech pierwszy rzuca g...m ten kto sam nigdy nie ob...ał zbroi.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Miałem napisać 800 funtową gorylicą ale podejrzewałem,  że większość czytających nie załapałaby o co chodzi. Musiałbym tłumaczyć i zrobiłaby się jeszcze większa afera, więc zrezygnowałem, jak widzę pochopnie.

Ale skoro Szanowny Kolega uparł się jednak przy robieniu afery to proszę najpierw przeczytać to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"800-pound gorilla" is an American English expression for a person or organization so powerful that it can act without regard to the rights of others or the law.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, dzarro napisał:

Choć mam wrażenie, że Igę może zatrzymać tylko Azarenka (jeśli czegoś nie mieszam - w finale)

Tylko, że tenis kobiecy rządzi się swoimi zasadami i forma lub jej brak z poprzednich meczy nic nie znaczy. Każde spotkanie trzeba traktować indywidualnie.

18 minut temu, dzarro napisał:

Akurat tamten epizod z NY nie był jednoznaczny

Cooo??? A czemu to???

20 minut temu, dzarro napisał:

Serena jest jaka jest - i nikt nie oczekuje akceptacji jej niewłaściwych zachowań.

Ale one właśnie są akceptowane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jaro_747 napisał:

Za samą grę trudno ją pochwalić. Serwis tragiczny, mnóstwo skrótów kompletnie od czapy, loby grane w dziwnych momentach.

Nie odniosłem takiego wrażenia, statystyki też nie wyglądają najgorzej. Parę skrótów było niepotrzebnych, choć z drugiej strony każdy to dodatkowa przebieżka dla przeciwniczki. Lob to często jedyna bezpieczna obrona przy walącej z całej siły Anett.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zbig napisał:

Nie odniosłem takiego wrażenia, statystyki też nie wyglądają najgorzej. Parę skrótów było niepotrzebnych, choć z drugiej strony każdy to dodatkowa przebieżka dla przeciwniczki. Lob to często jedyna bezpieczna obrona przy walącej z całej siły Anett.

A dlaczego obrona miałaby być koniecznie "bezpieczna". Proszę popatrzeć na Miedwiediewa.

Pytanie pomocnicze - Szanowny Kolega gra w brydża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cooo??? A czemu to???
Dlatego, że w podobnych sytuacjach w meczach mężczyzn żaden sędzia nie dałby upomnienia. To oczywiście nie tłumaczy "dramy" jaką zrobiła z tego Serena. Klasa jest wymagana bez względu na okoliczności. A to, że Serenie jej czasem brakuje to inna sprawa.
Podobne historie przydarzały się Henin czy Hingis nie wspominając o McEnroe ale nikt nie porównywał ich do małp.
Niech zgadnę dlaczego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dzarro napisał:

Podobne historie przydarzały się Henin czy Hingis nie wspominając o McEnroe ale nikt nie porównywał ich do małp.
Niech zgadnę dlaczego...

Kolega nie zrozumiał tego co napisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Taaa...
Miałem napisać 800 funtową gorylicą ale podejrzewałem,  że większość czytających nie załapałaby o co chodzi. Musiałbym tłumaczyć i zrobiłaby się jeszcze większa afera, więc zrezygnowałem, jak widzę pochopnie.
Ale skoro Szanowny Kolega uparł się jednak przy robieniu afery to proszę najpierw przeczytać to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
"800-pound gorilla" is an American English expression for a person or organization so powerful that it can act without regard to the rights of others or the law.
Jasne, jasne - wg tej logiki to zawodniczki spoza top 50 które grają nadal w RG to pod-psy.

Serena ma swoje grzechy tak samo jak Maradona czy Mike Tyson. Co nie zmienia faktu, że została w RG i zawdzięcza to tylko sobie. Jeśli odpadnie - to też odpadnie sama ze swoimi wadami i zaletami. Zaklinanie rzeczywistości i modły w intencji kolejnych dzielnych Rumunek i innych hipotetycznych pogromczyń nic tu nie zmienią. W sumie Rybakina nie jest bez szans.
Kolega nie zrozumiał tego co napisałem?
Idiom nie istnieje poza językiem, w którym jest używany.

W temacie Sereny z mojej strony EOT bo zamieni się to w kolejną "dramę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





PS. Krecikowa też ma szansę - choć doprowadziła Igę do płaczu w Rzymie a za takie rzeczy trzeba srogo odpokutować...


To jednak pochrzaniłem. Jeśli nie Kenin to Sakkari. Też będzie ciekawie - jeśl Marcie nie wpadnie wcześniej do głowy żeby pomścić Svitolinę.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe przemyślenia ma Szanowny Kolega, zwłaszcza na temat logiki, ja jednak wrócę do tenisa.

Od jakiegoś czasu przyglądam się grze Kostiuk i muszę powiedzieć że robi wrażenie (przynajmniej na mnie. Nie uważam, żeby mecz z nią miał być spacerkiem, wręcz przeciwnie.

Oglądałem fragmenty starcie Stevens z Muchową i muszę powiedzieć, że ta ostatnia mnie rozczarowała natomiast Stevens zrobiła na mnie wrażenie.

Może niektórym podoba się łojenie podparte dzikim rykiem, ja wolę grę inteligentna oparta na strategii i precyzji. Jak dla mnie Muchowa okazała się zawodniczką która nie bardzo potrafiła zareagować na poczynania przeciwniczki. No i gra przy siatce do poprawy :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

A dlaczego obrona miałaby być koniecznie "bezpieczna".

Dlatego że inaczej rośnie ryzyko wyrzucenia poza kort albo w siatkę

1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Pytanie pomocnicze - Szanowny Kolega gra w brydża?

Na studiach trochę grywałem, potem nie bardzo było z kim 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Dlatego że inaczej rośnie ryzyko wyrzucenia poza kort albo w siatkę

No i co z tego?

Pytam całkiem poważnie.

I nie bez powodu pytam o grę w brydża. I wspominam Miedwiediewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

No i co z tego?

Pytam całkiem poważnie.

To że tenis jest grą mocno opartą na statystyce.  Jeżeli z tej ostatniej wychodzi, że w danej sytuacji lob daje wyższe prawdopodobieństwo zakończenia wymiany na swoją korzyść, to się go gra.

56 minut temu, Jaro_747 napisał:

Oglądałem fragmenty starcie Stevens z Muchową i muszę powiedzieć, że ta ostatnia mnie rozczarowała natomiast Stevens zrobiła na mnie wrażenie.

Miałem wrażenie że obie grają na pół gwizdka, zwłaszcza Muchova w wielu sytuacjach grała bardzo bezpiecznie jakby liczyła na błąd ze strony Stevens ale się nie doczekiwała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe przemyślenia ma Szanowny Kolega, zwłaszcza na temat logiki, ja jednak wrócę do tenisa.
Od jakiegoś czasu przyglądam się grze Kostiuk i muszę powiedzieć że robi wrażenie (przynajmniej na mnie. Nie uważam, żeby mecz z nią miał być spacerkiem, wręcz przeciwnie.
Oglądałem fragmenty starcie Stevens z Muchową i muszę powiedzieć, że ta ostatnia mnie rozczarowała natomiast Stevens zrobiła na mnie wrażenie.
Może niektórym podoba się łojenie podparte dzikim rykiem, ja wolę grę inteligentna oparta na strategii i precyzji. Jak dla mnie Muchowa okazała się zawodniczką która nie bardzo potrafiła zareagować na poczynania przeciwniczki. No i gra przy siatce do poprawy :-).
Kostyuk na pewno ma potencjał i nie można jej lekcewarzyć - ale po meczu z Kontaveit widać, że Iga ma chłodną głowę i nawet jak coś jej nie wchodzi to góra przez 2 gemy. A jak jej zaczyna wchodzić - to nawet Barty musi się mocno spiąć a reszta cieszy się, że zagrała dobrze 1 set.
Na korcie obie będą równe - może się zdarzyć, że w stylu Kostyuk coś Idze na tyle nie przypasuje, że pójdzie to w złym kierunku. Nie zmienia to faktu, że na tym etapie ich rozwoju Iga ma więcej argumentów.
Ja zaczynam wieżyć, że ona ma ten mistrzowski gen - i jeśli już będzie przegrywać to częściej z lepszymi rywalkami niż ze sobą. Nic nie wskazuje na to żeby miała przegrać ze sobą na RG. Rywalki muszą się spiąć i być od niej lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.