Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.czy ktos na forum spotkal sie z ww?? Będę wdzięczny za jakie kolwiek informację na temat Tych kolumn. Może ktoś miał okazję porównać je z dc8 lub dc10??? Czym  się różnią  od siebie poza gabarytami???

Edytowane przez Ronaldo9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, 5z0p3n napisał:

DC8T i DC10T są mi znane. Z modelami Ti nie miałem do czynienia.

To jest dokładnie to samo, tylko do Ti doszła podstawa stabilizująca kolumnę. Wcześniejszy model tych głośników przewracał się od samego patrzenia na nie. Strach było zrobić w pokoju jakąkolwiek imprezę zakrapianą;) albo zaprosic kogoś z małym dzieckiem. Rozstaw kolców był ekstremalnie mały i najwidoczniej konstruktorzy zwrócili w końcu na to uwagę. Nie doszukiwałbym się specjalnie jakiś zmian w brzmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minutes ago, hey said:

To jest dokładnie to samo, tylko do Ti doszła podstawa stabilizująca kolumnę. Wcześniejszy model tych głośników przewracał się od samego patrzenia na nie. Strach było zrobić w pokoju jakąkolwiek imprezę zakrapianą;) albo zaprosic kogoś z małym dzieckiem. Rozstaw kolców był ekstremalnie mały i najwidoczniej konstruktorzy zwrócili w końcu na to uwagę. Nie doszukiwałbym się specjalnie jakiś zmian w brzmieniu.

Tak ,dużo słyszałem że wersja T była nie stabilna.A jak one brzmią 8ti czy tez T względem dc8??.na papers wszystkie wygladaja podobnie 

23 minutes ago, 5z0p3n said:

Chętnie też się dowiem.

DC8T i DC10T są mi znane. Z modelami Ti nie miałem do czynienia.

A tu jeszcze kolejna "ta sama" konstrukcja:

https://www.fyneaudio.com/product/f702/

Przydal by sie głos branży. RMS ma serię DEFINITION w sprzedaży.Na Youtube  demonstrowali dc8ti Z MF.zobaczymy czy się ktoś odezwie.Myslr nad zamianą dc8 na dc8ti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy różnica w cenie nie była wręcz kuriozalna?

Znając Tannoya miałem 3 modele nie chce mi się w to wierzyć. Że cokół tak zmienił cenę. Oczywiscie producenci z nas szydzą kiedy mogą ale tutaj był by to strzał w kolano.

Podobnie zresztą był model Revolution DC6T i DC6T SE oraz Precision 6.2 i 6.2 LE. Parametrycznie to samo. A jednak grały inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Ti. nie porownywalem z T. Z tego co mozna przeczytac to: Zmodyfikowano także zwrotnicę głośnikową i zbudowano ją z lepszych, dokładnie selekcjonowanych komponenty. Dzięki temu dźwięk z nowych modeli jest bardziej precyzyjny i spójny, tak szczegółowy i naturalny jak z modeli linii Tannoy Prestige, przy zachowaniu równocześnie cieszącego się ogromną popularnością nowoczesnego i ekskluzywnego wygląd linii Definition.

• Typ zwrotnicy Pasywna o niskich stratach energii, bi-wiring/bi-amping, drugiego stopnia dla niskich częstotliwości, pierwszego stopnia dla wysokich częstotliwości, Deep Cryogenically Treated

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ta seria Definition wypada w stosunku do popularnych Revolution XT 8F ? Czy to ta sama szkoła brzmienia czy jakieś istotne różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wieksza kultura grania, kontrola, detalicznosc, glebsza prezentacja dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 hour ago, 5z0p3n said:

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy różnica w cenie nie była wręcz kuriozalna?

Znając Tannoya miałem 3 modele nie chce mi się w to wierzyć. Że cokół tak zmienił cenę. Oczywiscie producenci z nas szydzą kiedy mogą ale tutaj był by to strzał w kolano.

Podobnie zresztą był model Revolution DC6T i DC6T SE oraz Precision 6.2 i 6.2 LE. Parametrycznie to samo. A jednak grały inaczej.

Screenshot_20190204-132327_Samsung Internet.jpg

4 hours ago, hey said:

W specyfikacji ppiszą  co innego

49 minutes ago, awietek said:

Ja mam Ti. nie porownywalem z T. Z tego co mozna przeczytac to: Zmodyfikowano także zwrotnicę głośnikową i zbudowano ją z lepszych, dokładnie selekcjonowanych komponenty. Dzięki temu dźwięk z nowych modeli jest bardziej precyzyjny i spójny, tak szczegółowy i naturalny jak z modeli linii Tannoy Prestige, przy zachowaniu równocześnie cieszącego się ogromną popularnością nowoczesnego i ekskluzywnego wygląd linii Definition.

• Typ zwrotnicy Pasywna o niskich stratach energii, bi-wiring/bi-amping, drugiego stopnia dla niskich częstotliwości, pierwszego stopnia dla wysokich częstotliwości, Deep Cryogenically Treated

W jakim metrażu u ciebie grają,  I z jaką elektroniką????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, awietek napisał:

glebsza prezentacja dzwieku

Co rozumiesz przez takie określenie?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to 

3 minutes ago, szpakowski said:

Dokladnie to co napisalem.

14 minutes ago, Ronaldo9 said:

Screenshot_20190204-132327_Samsung Internet.jpg

W specyfikacji ppiszą  co innego

W jakim metrażu u ciebie grają,  I z jaką elektroniką????

Aktualnie graja w ok 40 metrach + 20 pol otwartej przestrzeni (salon z antresola).

Roksan Oxygene, zrodla to project 3 Carbon (pre DIY klon EAR), Malina z wlasnym zasilniem, modyfikowany DAC Soerkisa a takze B&O Beogram CD4500

• Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, awietek napisał:

to 

59 minut temu, szpakowski napisał:

Dokladnie to co napisalem

Wyluzuj. Chyba mnie źle odebrałeś. Nie czepiam się, chcę Cię tylko dobrze zrozumieć a takie określenie "glebsza prezentacja dzwieku" kompletnie nic mi nie mówi.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, memphissto napisał:

A jak ta seria Definition wypada w stosunku do popularnych Revolution XT 8F ? Czy to ta sama szkoła brzmienia czy jakieś istotne różnice ?

Godzinę temu, awietek napisał:

wieksza kultura grania, kontrola, detalicznosc, glebsza prezentacja dzwieku

DC 8 vs XT 8 ....26 tys.zł. vs 6 tys.zł. -;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, trochę się wygłupiłem ze swoim pytaniem. Przepaść cenowa nie skłania do takiego porównania.
Omyłkowo myślałem, że DC8 kosztują 13-14 tys. za parę, a to cena za sztukę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no Definition pod każdym kątem są lepsze. Tu faktycznie bliżej im do serii prstige tylko wyglądają inaczej.

Tu odnoszę się do linii starszej T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 hours ago, 5z0p3n said:

Więc już wiemy o różnicach między 8t A 8ti.a jak wypada dc8 na tle 8ti????..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mowie, ja serii Ti nie znam

Biorąc pod uwagę wcześniejsze zmiany o których pisałem Revolution i SE oraz Precision i LE to spodziewał bym się zmian we wnątrz kolumny. A o takie zdjęcia bardzo trudno o ile to w ogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minutes ago, 5z0p3n said:

Mowie, ja serii Ti nie znam

Biorąc pod uwagę wcześniejsze zmiany o których pisałem Revolution i SE oraz Precision i LE to spodziewał bym się zmian we wnątrz kolumny. A o takie zdjęcia bardzo trudno o ile to w ogóle możliwe.

Wiem wiem rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poza wyglądem kolumny nie mają ze sobą wiele wspólnego - wg nr katalogowych części (serwisówka) inne są głośniki, zwrotnice, wytłumienie (pianka taka jak w prestige), kształt spodu kolumny - tak że podstawy z dc8ti nie pasuja do dc8t. Masa kolumny wzrosła z 21,5kg do 28kg gdzie masa samej podstawy to 2,8kg, więc zmian jest dużo, no i cena poszybowała znacznie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi