Skocz do zawartości
IGNORED

Klub polskich kabli Solid Core Audio


DjTechnics
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.10.2021 o 12:44, pantagruel napisał:

Witam wszystkich. Prawie cały swój system mam okablowany sca poza interkonektami. 

Obecnie mam na sprzedaż kable głośnikowe No 1 z jednej strony widełki eti, z drugiej bez konfekcji. To kable przeze mnie użytkowane. Dł. 2,2 m. Zainteresowanych zapraszam na priv.

a na co zmieniasz jeśli można zapytać, mi się podoba średnica i góra tego kabla ale gdzieś na wyższym basie mam zamieszanie, jeszcze będę testował, ogólnie to jestem bardzo mocno przywiązany do najtanszej melodiki która jest trochę jaśniejsza i otwarta ale znowu nie tak subtelna i łagodna dla uszu

może 2 pro sieciowy dodałby trochę i ocieplenia i miękkości bez nadmiernego pompowania niskich tonów? mam wrażenie że to jak zabawa z przyprawami 😉 

a druga rzecz czy ktoś testował rca no3 pro? czy ma podobną rodzeilczość, subtelność i ciepełko na średnicy i w górze pasma co głośnikowy 1ka?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam i proszę o możliwość wstąpienia do klubu ,jako wpisowe SCA No2 Premium szt 2 do monobloków .Trochę trwało zanim się wygrzały i chyba jeszcze  się układają. A jeszcze gniazda montażowe srebrne z których zrobiłem gniazdo naścienne. Z przyjemnością potwierdzam  jest coraz lepiej nawet nie myślałem że aż tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do klubu. To moje drugie podejście do kabli zasilających SCA. Poprzednio chyba za szybko odpuściłem temat. Zaopatrzyłem się obecnie w No1Pro do odtwarzacza CD i wzmacniacza hybrydowego. Kable mają na razie tydzień ale dotrzegam ich fajny wpływ na dźwięk. Na tyle fajny, że nie wahałem się przed zakupem. Dzis jeszcze dotrze do mnie No2Pro, który ma zasilić listwę. Czuję, że też u mnie zostanie na stałę. Niestety moja listwa ma gniazdo wysokoprądowe C19 i nie da się typowego kabla zasilajacego podpiąć. Dlatego musialem zamówić na testy NO2Pro z wtykiem C19 specjalnie do listwy. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable są nowe to musisz jeszcze trochę poczekać. U mnie to trwalo ponad trzy tygodnie grania tak ok 5 do 6 godzin dziennie .Też po tygodniu miałem zamiar oddać bo zamiast lepiej robiło się tragicznie . Dałem im jeszcze tydzień i zaczęła się jazda , słyszę że scena jeszcze się poglebia a talerze sypią się w przestrzeni . Z tym że tak jak pisałem zamontowałem jeszcze gniazdo ścienne które też pewnie się wygrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lemo napisał:

Jeśli kable są nowe to musisz jeszcze trochę poczekać. U mnie to trwalo ponad trzy tygodnie grania tak ok 5 do 6 godzin dziennie .Też po tygodniu miałem zamiar oddać bo zamiast lepiej robiło się tragicznie . Dałem im jeszcze tydzień i zaczęła się jazda , słyszę że scena jeszcze się poglebia a talerze sypią się w przestrzeni . Z tym że tak jak pisałem zamontowałem jeszcze gniazdo ścienne które też pewnie się wygrzewa.

Są  nowe. Tydzień po 10 godzin dziennie się wygrzewają. Zatem skoro ma być tylko lepiej po kolejnych tygodniach to czekam na ten moment. Teraz już jest pięknie 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W międzyczasie zmieniłem integrę hybrydową na przedwzmacniacz i końcówkę mocy i potrzebne kolejne kable znowu. Finalnie wygląda to tak NO1 Pro zasila CD i DACa, No2Pro zasila przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Listwa zasilana poprzez NO2 Pro. Aktualnie słucham w takim zestawieniu. Przez jakiś czas przedwzmacniacz zasilałem No1 Pro ale z racji bardzo rozdzielczych kolumn za dużo było szczegółów w dźwięku, dźwięk był momentami męczący. No2 Pro troszkę to utemperowały i dociążyły.  Wydaje się, że u mnie optymalnie NO1 Pro będą zasilać źródła a NO2 Pro przedwzmacniacz i końcówkę mocy. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
20 minut temu, Sober616 napisał:

Cześć, porównywaliście kiedyś któryś SCA sieciowy do Luna Gris Power? 

 

Niewiem jak gra ta Luna ale jak widzę że posiada wtyki Wattgate to już bym i podziękował 😉. Te same wtyki posiadają kable firmy purist audio design musaeus który porównywałem z solid core audio. Na cztery wtyki iec kabel wszedł tylko w jeden. Z reszty albo wypadał albo nie dało rady nawet go wcisnąć. 🤦‍♀️🤦‍♀️.I odrazu zaznaczę że nie jest to przypadłość danego modelu kabla, ponieważ dany problem występował nawet w kablch za 10 tysi oczywiście z wtykami Wattgate. 🤷‍♀️

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ktoś chętny na zamianę? Mam SCA Pro 2 i zamienię na Pro 1 z moją dopłatą oczywiście. Chyba, że ktoś z SCA Pro 1 jest z okolic Częstochowy i wpadłby z kablem na kawę.

Mam SCA Pro1 na źródle, ale chciałem zobaczyć jak się zachowa drugi Pro 1 na listwie, teraz tam jest Pro2. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@Pszczyna witaj serdecznie.

Mam 6-7 przewodów od Mateusza. Plus listwa.

Dla mnie to tylko klamoty, bezduszne przedmioty, kurz osiada, nie mogę patrzeć na te żmijowisko za szafką. 


Dawaj swoje/wasze obserwacje, jakieś konkretne zdjęcia i opis.

Bądź mężczyzną, powiedziałeś A…

Z muzycznymi pozdrowieniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, TubeAudioMusic napisał:

Mam 6-7 przewodów od Mateusza. Plus listwa.

Dla mnie to tylko klamoty, bezduszne przedmioty, kurz osiada, nie mogę patrzeć na te żmijowisko za szafką. 

 

Kurz osiada także MIT-ach i Transparentach za setki tysięcy. O ile mi wiadomo, to tylko niejaki pan Tesla robił eksperymenty z przesyłaniem prądu bezprzewodowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam zestaw złożony z Musical Fidelity m6i, Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile, Hegel hd25 listwa Taga PF 1000v2 Jestem na etapie kończenia kompletowania zestawu i po przeczytaniu całego wątku zastanawiam się nad kupnem kabla sieciowego No 6 PRO. Moim celem jest dociążenie dźwięku i lekkie docieplenie. Aktualnie posiadane okablowanie to głośnikowe Albedo Monolith Monocrystal, IC Albedo Monolith Monocrystal rca na zmianę z XLR MB Audio Diamond sieciowe to Melodika MPD do wzmacniacza, a do daca Hegla właśnie szukam gdyż jest podłączony jakimś no name przekrój pewnie 3 x 0,75 :)...Kabel No 6 Pro chciałbym podłączyć właśnie do daca gdyż wiem że to czym jest teraz podłączone to...sami wiecie:). Czy wg. Was kupując No 6 Pro to dobry pomysł. Z góry dzięki za odpowiedzi. Ps. Jeśli by No 6 Pro by się sprawdził to pewnie następny będzie wymiana Melodiki na kolejny Solid Core... ale to z czasem. Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam zestaw złożony z Musical Fidelity m6i, Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile, Hegel hd25 listwa Taga PF 1000v2 Jestem na etapie kończenia kompletowania zestawu i po przeczytaniu całego wątku zastanawiam się nad kupnem kabla sieciowego No 6 PRO. Moim celem jest dociążenie dźwięku i lekkie docieplenie. Aktualnie posiadane okablowanie to głośnikowe Albedo Monolith Monocrystal, IC Albedo Monolith Monocrystal rca na zmianę z XLR MB Audio Diamond sieciowe to Melodika MPD do wzmacniacza, a do daca Hegla właśnie szukam gdyż jest podłączony jakimś no name przekrój pewnie 3 x 0,75 :)...Kabel No 6 Pro chciałbym podłączyć właśnie do daca gdyż wiem że to czym jest teraz podłączone to...sami wiecie:). Czy wg. Was kupując No 6 Pro to dobry pomysł. Z góry dzięki za odpowiedzi. Ps. Jeśli by No 6 Pro by się sprawdził to pewnie następny będzie wymiana Melodiki na kolejny Solid Core... ale to z czasem. Z góry dziękuję za pomoc:)

No w tym wypadku posiadając głośnikowe i rca albedo monocrystal nie uzyskasz ani dociążenia ani ocieplenia dźwięku żadnym zasilającym. Piszę to z własnego doświadczenia 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam zestaw złożony z Musical Fidelity m6i, Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile, Hegel hd25 listwa Taga PF 1000v2 Jestem na etapie kończenia kompletowania zestawu i po przeczytaniu całego wątku zastanawiam się nad kupnem kabla sieciowego No 6 PRO. Moim celem jest dociążenie dźwięku i lekkie docieplenie. Aktualnie posiadane okablowanie to głośnikowe Albedo Monolith Monocrystal, IC Albedo Monolith Monocrystal rca na zmianę z XLR MB Audio Diamond sieciowe to Melodika MPD do wzmacniacza, a do daca Hegla właśnie szukam gdyż jest podłączony jakimś no name przekrój pewnie 3 x 0,75 :)...Kabel No 6 Pro chciałbym podłączyć właśnie do daca gdyż wiem że to czym jest teraz podłączone to...sami wiecie:). Czy wg. Was kupując No 6 Pro to dobry pomysł. Z góry dzięki za odpowiedzi. Ps. Jeśli by No 6 Pro by się sprawdził to pewnie następny będzie wymiana Melodiki na kolejny Solid Core... ale to z czasem. Z góry dziękuję za pomoc:)

Wypożycz sobie PRO1 lub PRO2. PRO6 jest w moim mniemaniu skrojony na tańsze klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawel k napisał:

No w tym wypadku posiadając głośnikowe i rca albedo monocrystal nie uzyskasz ani dociążenia ani ocieplenia dźwięku żadnym zasilającym. Piszę to z własnego doświadczenia 😉😉

Albedo Monolith Monocrystal głośnikowe na razie zostawię gdyż mają rewelacyjną przestrzeń i są bardzo naturalne ( brak ocieplenia ale też nie grają zimno... wydaje mi się że są dobrą podstawą do dalszej kompletacji) ,rca jeszcze mam na wypożyczeniu... wiem, że one nie są w żadnym aspekcie ocieplone , a głośnikowe plus rca to się trochę dubluje więc interkonekt będę pewnie jeszcze kombinował...co do wpisu kolegi Sober616... podejrzewam że No 1 lub 2 są półkę wyżej niż No6....i jeśli to możliwe mógłby ktoś opisać różnicę w brzmieniu pomiędzy No1, 2, 6 ? Chodzi mi głównie o sygnaturę grania głównie średnicy ale też całości.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaziu106 napisał:

Albedo Monolith Monocrystal głośnikowe na razie zostawię gdyż mają rewelacyjną przestrzeń i są bardzo naturalne ( brak ocieplenia ale też nie grają zimno... wydaje mi się że są dobrą podstawą do dalszej kompletacji) ,rca jeszcze mam na wypożyczeniu... wiem, że one nie są w żadnym aspekcie ocieplone , a głośnikowe plus rca to się trochę dubluje więc interkonekt będę pewnie jeszcze kombinował...co do wpisu kolegi Sober616... podejrzewam że No 1 lub 2 są półkę wyżej niż No6....i jeśli to możliwe mógłby ktoś opisać różnicę w brzmieniu pomiędzy No1, 2, 6 ? Chodzi mi głównie o sygnaturę grania głównie średnicy ale też całości.

Jeżeli zależy Ci na neutralności, a jednocześnie nie chcesz iść w zbyt lekkie brzmienia to zamień Albedo na Luna Gris. Wypożyczysz ze free z Audio Atelier. To samo Ci polecam z Solidem. Wypożycz od Mateusza trzy - 1,2,6, przekonasz się jak to zagra w Twoim systemie, oszczędzisz czas, nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.