Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Rynek nie tworzą ekstrema lecz masówka.

Święte słowa. Raz muszę przyznać Ci rację.

 

Czekamy więc na masowe nadawanie programów w 8K, dopiero wtedy będzie można odtrąbić erę 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

Czekamy więc na masowe nadawanie programów w 8K, dopiero wtedy będzie można odtrąbić erę 8K.

Nie od razu Kraków zbudowano.

(przysłowie polskie)

Ty to zgodnie z własną deklaracją miałeś się pół roku nie odzywać? Szanujesz w ogóle własne słowo? Czyli samego siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sprzeczności spod Twojej ręki nie sposób pominąć milczeniem.

Wiem, że jestem niewygodny, bo moje słowa przeczą Twojemu hurra- optymizmowi. A może inaczej- opisuję prawdziwą sytuację nt 8K, co przeczy Twojemu widzeniu 8K przez (zbyt) różowe okulary. ???

51 minut temu, Bobcat napisał:

Nie od razu Kraków zbudowano

Ok, więc infrastruktura nadawczą 8K będzie budowana równie długo, jak Kraków.

????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, porlick napisał:

Takiej sprzeczności spod Twojej ręki nie sposób pominąć milczeniem.

Jakiej sprzeczności?

40 minut temu, porlick napisał:

Ok, więc infrastruktura nadawczą 8K będzie budowana równie długo, jak Kraków.

Jest coraz więcej 8K w serwisach streamingowych. Niedostrzeganie tego faktu tylko dlatego że nie są to jakieś fabularne głupawki z Hollywood lecz materiały popularno-naukowe, głównie geograficzne i przyrodnicze jest pomieszaniem pojęć, naciąganiem rzeczywistości i przejawem złej woli.

A na temat robienia z własnej gęby cholewy (znów staropolskie porzekadło) - cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, porlick napisał:
10 godzin temu, Bobcat napisał:

Rynek nie tworzą ekstrema lecz masówka.

Czekamy więc na masowe nadawanie programów w 8K,

Takiej sprzeczności.

8k to, jak sam przyznajesz, to ekstrema, nie masówka.

Na razie masówką jest HD, bo w sieciach kablowych, czy sat, dziś programów w 4k jest jak na lekarstwo.

Gdzie są normalne kanały w 8k? Takie jak TVP, Polsat, TVN, Eurosport, itp. Kto w Europie pcha się w 8k? Odpowiem- NIKT, bo żadnemu nadawcy na tym nie zależy. Mogą być jakieś sporadyczne transmisje testowe, ale to się w ogóle nie liczy. Na "normalne" kanały w 8k będziemy czekać 10 lat, bo nikomu, kto nadaje, to się nie opłaca, nawet, jak Ty bardzo chcesz inaczej.

A jak Ci się podoba NHK, to jedź do Japonii. Nas, odbiorców tv, nie interesuje co tam nadają, równie dobrze mogą nadawać na księżycu. Nas interesuje zwyczajny program, tu i teraz. A tu i teraz nie jestem nawet pewien, czy powszechnego nadawania w 8k w ogóle dożyję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, porlick napisał:

8k to, jak sam przyznajesz, to ekstrema, nie masówka.

To żeśmy się całkowicie nie zrozumieli. Mówiąc o ekstremie miałem na myśli ekrany 100" a nie rozdzielczość 8K.

53 minuty temu, porlick napisał:

Kto w Europie pcha się w 8k? Odpowiem- NIKT, bo żadnemu nadawcy na tym nie zależy.

Nieprawda. Testy (i to bynajmniej nie sporadyczne lecz stałe) przeprowadza włoska telewizja RAI i turecka TRT. 

Jak myślisz: po co to robią? Aby teraz powyrzucać dużo kasy w błoto?

56 minut temu, porlick napisał:

ale to się w ogóle nie liczy

Dobre postawienie sprawy: jak coś nie potwierdza Twojego punktu widzenia - to się nie liczy.

58 minut temu, porlick napisał:

A tu i teraz nie jestem nawet pewien, czy powszechnego nadawania w 8k w ogóle dożyję.

Ja też kiedyś myślałem że rozpadu ZSRR i Polski w  UE i NATO nie dożyję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wstawić 3 dwu minutowe filmiki z wpływem sieciówek na odtwarzany obraz 4K (tutaj akurat filmowany z mojego kompa 31cali  z obrazem 4K ze strony Vimeo )

Filmiki pasowało by chociaż odtwarzać po pobraniu na podobnym ekranie z rozdzielczością 4K                                           Filmiki zostały zarejestrowane telefonem w rozdzielczości 4K i odświeżaniu 60Hz

Pierwszy film robiony przyzwoitym z wyglądu kablem komputerowym z grubym filtrem antyzakłóceniowym na nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Drugi film był robiony z podpiętą sieciówką z średniej półki cenowej MSB Monitor-0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 Trzeci był robiony mojej roboty sieciówką dedykowaną do podpinania ściana listwa lub ściana wzmacniacz na topowych rodowanych wtyczkach Furutecha 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Istotne jest że sam monitor zasilany był z tej samej budżetowej listwy Legranda co komputer tylko zwykłym fabrycznym przewodem




Jakie kolegom się nasuwają wnioski, jak daleko posunęli byście się żeby nie tylko z kolumn był super dźwięk ale także z kina domowego obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie smartfona nie dostrzegam różnic,ale to tak jak napisałeś,trzeba by na ekranie 4K o dużej przekątnej porównać. A jakie są Twoje wnioski Asura?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lobo Srobo napisał:

Na ekranie smartfona nie dostrzegam różnic,ale to tak jak napisałeś,trzeba by na ekranie 4K o dużej przekątnej porównać. A jakie są Twoje wnioski Asura?

Ja widzę po prostu na ostatnim filmie ten NY co go kiedyś na slajdach Kodak Profesjonal co do barwy widziałem, mnie się taki nie oczojebny znany z różnych pokazów cholernie podoba.

Taki powrót do Technicoloru puszczanego z trzech taśm każda w innym widmie. Półcienie też robią się klarowne i nie są to czarne plamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 22:36, ASURA napisał:

Pozwolę sobie wstawić 3 dwu minutowe filmiki z wpływem sieciówek na odtwarzany obraz 4K (tutaj akurat filmowany z mojego kompa 31cali  z obrazem 4K ze strony Vimeo )

Oj co za temat... myślałem że to żart, ale Ty chyba tak na poważnie. Sieciówka to może mieć wpływ jakikolwiek na obraz, jeśli masz połączenie analogowe, czyli przykładowo kablem VGA. To znaczy może mieć, ale czy będzie to też sprawa dyskusyjna. A połączenia cyfrowe to naprawdę zostaw w spokoju, bo sieciówka tu nawet za milion złotych nic nie zmieni.
Powiedz mi jaka magia musiałaby się wydarzyć, żeby zmieniły się kolory w całym klipie, tak jak twierdzisz, że się stało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbakos napisał:

Oj co za temat... myślałem że to żart, ale Ty chyba tak na poważnie. Sieciówka to może mieć wpływ jakikolwiek na obraz, jeśli masz połączenie analogowe, czyli przykładowo kablem VGA. To znaczy może mieć, ale czy będzie to też sprawa dyskusyjna. A połączenia cyfrowe to naprawdę zostaw w spokoju, bo sieciówka tu nawet za milion złotych nic nie zmieni.
Powiedz mi jaka magia musiałaby się wydarzyć, żeby zmieniły się kolory w całym klipie, tak jak twierdzisz, że się stało?

Weż sobie kolego umów się u kogoś co ma monitor 4K i obejrzyj te filmiki nim cokolwiek zaczniesz tu pisać i zarzucać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 22:36, ASURA napisał:

Filmiki zostały zarejestrowane telefonem w rozdzielczości 4K i odświeżaniu 60Hz

Już lecę oglądać filmiki nagrywane telefonem... A jaką mam pewność, że nie zmieniłeś jakichś ustawień między filmikami lub zwyczajnie telefon złapał inne światło i zmienił się na przykład balans bieli? Takich manipulacji to ja już się naczytałem. Albo nagraj 20 filmików i wybierz ten, który najlepiej udowadnia Twoją tezę... brawo. Tylko kto się na to jeszcze nabiera?

A po drugie radzę się douczyć cokolwiek o przetwarzaniu sygnałów, bo pisząc takie rzeczy zaprzeczasz podstawowej wiedzy w tym zakresie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 22:36, ASURA napisał:

Jakie kolegom się nasuwają wnioski,

Ja w TV mam kabel na stałe, ale obracanie wtyczki powoduje że raz mam pozytyw, lub negatyw ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kazik II napisał:

Ja w TV mam kabel na stałe, ale obracanie wtyczki powoduje że raz mam pozytyw, lub negatyw ?

 

No w TV też kurcze mam na stałe kabel stąd test na komputerowym monitorze. Gniazd mi się nie chce zakładać bo by były grubsze niż on sam ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gospodarzu tematu, mam nadzieję że to co opublikuje będzie w temacie (nie chcę tworzyć nowego postu). Na początku 2018 bylem na targach ISE, niestety z przyczyn zawodowych nie byłem w stanie poświęcić więcej czasu na dział z AV. Ale w ramach ciekawostki wysyłam kilka zdjęć gdzie są prezentowane różne zjawiskowe projekcje 4K oraz także 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0689.jpg

IMG_0664.jpg

IMG_0676.jpg

IMG_0685.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym żeśmy rozmawiali: miarę wprowadzania do oferty coraz większej ilości odbiorników 8K - zubożeniu ulega seria 4K. Topowy QLED Samsunga 2019 to był Q90R. Miał 240 stref lokalnego wygaszania. Bezpośredniego następcy w 2020 nie miał. Model Q90T to następca poprzedniego Q80R ze 120 strefami. Podciągnięto tylko numerację. Wygląda to na przygotowanie gruntu pod tegoroczny neo-QLED czyli Mini-LED zgodnie z zasadą: "chcesz mieć więcej stref wygaszania - nie masz wyboru, musisz brać Mini-LED". Fragmentaryczne informacje jakie już docierają na temat oferty 2021 pozwalają sądzić, że główne zainteresowanie producentów będzie skupione na coraz szerszym wyborze modeli 8K i tylko tu będą dostępne przede wszystkim najnowsze technologie oraz wszystkie bajery, serie 4K będą dalej marginalizowane, zubażane i upraszczane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W sklepie obok siebie wisiały Lg 4k 917 za 5 kpln i jakiś 8K za prawie 2x tyle. Oba 65 cali

Z bliska z 1,5 ( na materiałach demo ) wygrywa 8K. Im dalej (3 metry) tym bardziej różnica się zaciera.

Różnica na pewno nie warta różnicy w cenie. Oled obok nie wisiał..... więc nie mogłem bezpośrednio porównać, ale z 4 mertrów rozjechałby nano 8k.

Z tych nano wybrałbym tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, stench napisał:

z 4 mertrów rozjechałby nano 8k

Kwestia mocno dyskusyjna. 

Jak już wspomniałem: telewizorem idealnym ma szansę być zapowiadany QNED. Będzie łączył zalety wszystkich dotychczasowych technologii, przy jednoczesnym braku ich wad. Pytanie ile będzie na początek kosztował, choć wróbelki na dachu ćwierkają że mniej niż tej samej wielkości OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 14.02.2021 o 13:02, Bobcat napisał:

idealnym ma szansę być zapowiadany QNED

 

W dniu 14.02.2021 o 13:02, Bobcat napisał:

Pytanie ile będzie na początek kosztował

To czekamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, stench napisał:

czekamy

Na co??
Rewolucji żadnej nie będzie.
W drugim podwieszonym temacie o trendach, nowościach jeszcze w styczniu podałem link i cytaty o tych telewizorach.

Wbrew temu co tu niezmiennie insynuuje a jest to wbrew podawanym faktom nic nie wskazuje na to że będzie to telewizor idealny......co najwyżej może to być najlepszy telewizor LED.

"W listopadzie pojawiły się pogłoski, jakoby w planach LG były telewizory miniLED. Faktycznie tak się stanie – południowokoreański gigant zapowiedział, że w przyszłym roku jego ofertę uzupełnią takie właśnie modele. Będą to flagowe urządzenia z wyświetlaczami LCD, mające reprezentować bardzo wysoki poziom, choć wciąż poniżej OLED-ów." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O cenie też było:

"LG ma w swojej ofercie telewizory LCD od zawsze, ale i tak największy nacisk kładzie na technologię OLED. W tym roku może się to nieco zmienić za sprawą telewizorów QNED MiniLED. Wygląda na to, że te modele zajmą pozycję na rynku gdzieś pomiędzy najlepszymi wyświetlaczami NanoCell, a właśnie OLEDem. Nie znamy co prawda jeszcze dokładnych specyfikacji ani dostępnych rozmiarów, czy tym bardziej cen, ale można po takich zapowiedziach oczekiwać, że QNED będzie tańszy niż OLED."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już z początkiem lutego orientacyjne ceny były znane, wystarczyło poszukać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maju napisał:

Wbrew temu co tu niezmiennie insynuuje a jest to wbrew podawanym faktom nic nie wskazuje na to że będzie to telewizor idealny..

Uważam że Forum (jakie tematycznie by ono nie było) nie jest właściwym miejscem na leczenie swoich kompleksów czy personalne porachunki. Jeśli widząc czyjś wpis ktoś dostaje natychmiast wewnętrznego imperatywu aby się z tym nie zgodzić - powinien poszukać pomocy gdzie indziej. 

W czym QNED ma być gorszy od OLED? Że ma kontrast 1 000 000:1 a nie nieskończoność:1? Zauważy ktoś to gołym okiem? Pokrycie przestrzeni barw QNED ma takie samo (jeśli nie lepsze). Jest znacznie jaśniejszy. I jest pozbawiony podstawowej wady OLED: wypaleń i powidoków. Wszystko to powoduje że całościowa ocena QNED wypada znacznie wyżej niż OLED.

A że redaktorzy różnych portali uważają inaczej? Wolno im.

31 minut temu, Maju napisał:

Już z początkiem lutego orientacyjne ceny były znane, wystarczyło poszukać

Tak, ceny w Euro. Można znaleźć również ceny na rynku amerykańskim. A ile będą kosztowały te modele na rynku mongolskim? W Burkina Faso? Kogo to obchodzi?

Każdy oddział krajowy ma swoją politykę cenową. Najbardziej interesująca jest cena krajowa. A ta nadal nie została ogłoszona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
30 minut temu, Maju napisał:

 Wygląda na to, że te modele zajmą pozycję na rynku gdzieś pomiędzy najlepszymi wyświetlaczami NanoCell, a właśnie OLEDem.

Tylko że to cenowe wypozycjonowanie po środku spowoduje zarżnięcie jednej z technologii i tu postawię, że najdroższy i najlepszy(dziś) przegra.

Jak oglądałem w ub tyg tv (pisałem wyżej) to znów najbardziej podobał mi się oled natomiast nie widziałbym sensu by dopłacać 50% do tv leda, któy jest wystarczający dla mnie i naprawdę fajny. Prędzej rozważyłbym wydanie tej kasy na zwiększenie przekątnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stench napisał:

Tylko że to cenowe wypozycjonowanie po środku spowoduje zarżnięcie jednej z technologii i tu postawię, że najdroższy i najlepszy(dziś) przegra.

Jak oglądałem w ub tyg tv (pisałem wyżej) to znów najbardziej podobał mi się oled natomiast nie widziałbym sensu by dopłacać 50% do tv leda, któy jest wystarczający dla mnie i naprawdę fajny. Prędzej rozważyłbym wydanie tej kasy na zwiększenie przekątnej.

I tak właśnie rozumuje przeciętny klient. A nie uprawia "suchy trening" bez końca studiując parametry.

Zapowiedź oferty LG na 2021:

OLED: 
4K - Z1, G1, C1, B1, A1

QNED:
8K - QNED99, QNED95
4K - QNED90, QNED85

NanoCell: 
8K - NANO99, NANO95
4K - NANO90, NANO85, NANO80, NANO77, NANO75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Jeśli widząc czyjś wpis ktoś dostaje natychmiast wewnętrznego imperatywu aby się z tym nie zgodzić - powinien poszukać pomocy gdzie indziej. 

Doskonała samoocena.....ja napisałem nieścisłościach sprzed miesiąca powtórzonych kilka dni, nie mija godzina a mamy "rzeczową" odpowiedź.

9 minut temu, Bobcat napisał:

A że redaktorzy różnych portali uważają inaczej? Wolno im.

 Autorytet z własnego mianowania wydał zezwolenie......a gdzie ci redaktorzy twierdzący to co ty???  :)))

11 minut temu, Bobcat napisał:
42 minuty temu, Maju napisał:

Już z początkiem lutego orientacyjne ceny były znane, wystarczyło poszukać

Tak, ceny w Euro. Można znaleźć również ceny na rynku amerykańskim. A ile będą kosztowały te modele na rynku mongolskim? W Burkina Faso? Tylko kogo to obchodzi?

Proponuję przeczytać ze zrozumieniem.....zanim.

Kogo to obchodzi że ceny będą się pewnie różnić parę procent?   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Doskonała samoocena.

Lusterko. Czyli poziom przedszkolnej piaskownicy.

3 minuty temu, Maju napisał:

Kogo to obchodzi że ceny będą się pewnie różnić parę procent?   

Doświadczenie uczy że potrafią się różnić o kilkanaście lub nawet więcej.

Stąd tak wielu sprowadza sprzęt nawet spoza UE, gdyż nawet po opłaceniu cła, VAT i kosztów transportu wypada taniej.

6 minut temu, Maju napisał:

.ja napisałem nieścisłościach sprzed miesiąca powtórzonych kilka dni, nie mija godzina a mamy "rzeczową" odpowiedź.

Czyli się z tym nie zgodziłeś. O tym właśnie piszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, stench napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

 Wygląda na to, że te modele zajmą pozycję na rynku gdzieś pomiędzy najlepszymi wyświetlaczami NanoCell, a właśnie OLEDem.

Tylko że to cenowe wypozycjonowanie po środku spowoduje zarżnięcie jednej z technologii i tu postawię, że najdroższy i najlepszy(dziś) przegra.

Czego się nie robi dla kasy.....może w tamtym temacie nie dość precyzyjnie napisałem że reanimują trupa LCD, oni tylko go tylko  przygotowują do pogrzebu.  ? 
Najpierw wyglądać miał przepięknie jako Nano Cell, teraz piękniejszy ma być QNED......nieważne te tony "tapety" na twarzy tego trupa.....    ?

Tymczasem nikt tu nie zauważył że dzięki takim zabiegom, można też podnosić ceny OLED......i klient się cieszy, bo jaki ma wybór.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maju napisał:

Czego się nie robi dla kasy.....może w tamtym temacie nie dość precyzyjnie napisałem że reanimują trupa LCD, oni tylko go tylko  przygotowują do pogrzebu. 

"Doniesienia o mojej śmierci są zdecydowanie przedwczesne".

(Mark Twain)

11 minut temu, Maju napisał:

Najpierw wyglądać miał przepięknie jako Nano Cell, teraz piękniejszy ma być QNED...

Przecież QNED to też jest NanoCell. Z poprawionymi niektórymi parametrami.

12 minut temu, Maju napisał:

nieważne te tony "tapety" na twarzy tego trupa...

Jeszcze tego nikt nie widział, a ty już wiesz. 

Również w tych tematach rozmowa z tobą staje się bezproduktywną stratą czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, Maju napisał:

Najpierw wyglądać miał przepięknie jako Nano Cell, teraz piękniejszy ma być QNED......nieważne te tony "tapety" na twarzy tego trupa.....    ?

Dla większości kupujących jakość oferowana nawet przez niższe linie jest wystarczająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, stench napisał:

Dla większości kupujących jakość oferowana nawet przez niższe linie jest wystarczająca.

Gdyż większość kupujących ogląda obraz telewizyjny a nie parametry, których się naczytali.

Tylko dla teoretyków-gawędziarzy fakt czy telewizor ma kontrast 1000000:1 czy nieskończoność:1 ma podstawowe znaczenie. 

Te same osoby dziesięć lat temu piały hymny pochwalne i wygłaszały peany o doskonałym kontraście telewizorów plazmowych w porównaniu z ówczesną generacją LCD. Dla przypomnienia: plazma miała wtedy kontrast dobrze gdy 10000:1, LCD miały 800:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie argumentowanie....pisze że parametry nie decydują o jakości obrazu (przypomnę że żadnych nie podawałem) by zaraz potem tymi samymi parametrami się podpierać.  
Samo życie.       :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.