Skocz do zawartości
IGNORED

Rozwój duchowy


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kazik-t napisał:

 

 

 

 

 

===================================================================================

Problem w tym, że są tacy, do których uświadomienie nie dociera i nie dotrze. Tacy wiedzą najlepiej jak jest i jak trzeba, mimo, że jak widać, pytają i wiedzy się domagają. Schizofrenia?

Tacy, eksponując obrzydliwą roszczeniową postawę, mają przeświadczenie, że im się coś należy. Na pewno ?

Co tacy, sami  zrobili, by sobie ulżyć i cokolwiek wyjaśnić ? Z jakiego powodu tacy uważają, że mają prawo być dla innych problemem ?

Jeśli tacy wiedzą jak być powinno i jaką wiedzę można sobie wsadzić, niech idą swoją, właściwą drogą.

 

 

Mam wrażenie, że przepisałeś najmniej połowę z tego, co napisałem. Było łatwiej?

Nie wiem, po co wytłuściłeś niektóre zdania, a raczej części mojej wypowiedzi? Przecież pisałem albo o Tobie, albo o  życiu. Żadnej nieprawdy:) Chcesz zwrócić uwagę na swój charakterek?

Prosiłem też, abyś skończył z mentorskim tonem.

Największym problemem dla Ciebie jest, że nie potrafisz przyznać się do kłamstwa (mimo zdemaskowania) oraz do tego, że gładko przychodzi Ci ocenianie i poniżanie innych (kolejna ściema). Do tego doprowadził Twój rozwój duchowy?

Ponadto używasz określeń wypisz, wymaluj, co obecna władza. Obrzydliwymi i roszczeniowymi nazywa innych (w tym niepełnosprawnych i ich rodziców(sic!)). A tymczasem, powinna siebie obciążyć tym, co zarzuca innym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

nie ma czegoś takiego jak pokonanie ignorancji , bo z jednej strony jesli nawet uznać, że jest nim zdobywanie wiedzy, to z drugiej strony osoby , którym uczenie sie przychodzi z trudnością również moga rozwijać się duchowo zupełnie nie pogłębiając swojej wiedzy, aspekt duchowy nie ma bezpośredniego przełożenia na okresloną wiedzę 

Jest coś takiego. Zależy o jakiej wiedzy mówimy. Wiedzy o nas samych np. Jest w tym pewna kwestia związana z JA" i z ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza o nas samych może być tak samo cenna jak o świecie zewnętrznym. Wszystko zależy od intencji. Świat zewnętrzny, w sensie na zewnątrz nas.

.."Rzeczywistość zaczyna się tam gdzie kończy się opis tej rzeczywistości".

Często to co jest w nas, w naszym umyśle jest tylko pewnym przetworzonym przez nasze ja opisem rzeczywiści. To przeszkadza. Trudno jest przebijać się przez ja ale jest bywa to możliwe.

Edyta;

Intuicja jest bardzo ok, ale i wnikliwa obserwacja, czujność

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TomekL3 napisał:

Czy napewno jesteś sam?

myslisz ,ze istoty zywiące sie energią robia wszystko byś nie pisał ?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 2.07.2019 o 10:04, slawek.xm napisał:

rozwój duchowy chrześcijanina wiąże się ze skierowaniem swego zycia ku Bogu,

to nie jest temat o rozwoju duchowym chrześcijanina

W dniu 5.07.2019 o 09:01, TomekL3 napisał:

A wystarczy świadomość wolnej woli i naszej mocy.

nie wyjaśniłeś tego co wyżej napisałeś, więc:

W dniu 7.07.2019 o 09:00, kazik-t napisał:

Jeśli wystarczy, wyjaśnij czytającym czym jest świadomość ?

Wyjaśnij też; do czego wystarczy " świadomość wolnej woli i naszej mocy" ?

 

W dniu 7.07.2019 o 10:11, TomekL3 napisał:

Negatywne programy/przekonania spowalniają lub wręcz uniemożliwiają proces wzniesienia świadomości. Gdy się ich pozbędziemy wzrost świadomości następuje automatycznie.
Gdy już wiesz kim jesteś nie musisz dalej reinkarnować

nie odpowiedziałeś jak zwykle więc napisz: kim jesteś ?

W dniu 7.07.2019 o 12:29, TomekL3 napisał:

Już przypisałeś mi rolę energetycznego wampira;)

> do kazik-t

A czym jest świadomość? Według mnie jest zawartą w nas informacją, a wzrost świadomości to stopień jej przyswojenia.

podtrzymuję, iż karmisz się cudzą uwagą i nie masz niczego konkretnego do zaoferowania

 

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
podtrzymuję, iż karmisz się cudzą uwagą i nie masz niczego konkretnego do zaoferowania

 

Nie zastanawia Cię to, że jesteś już lata na AS i nagle pojawiasz się w tematach gdzie właściwie Ciebie nie było, i zakładasz wątek o rozwoju duchowym z pierwszym prowokacyjnym wpisem? Gdzie kolejnymi wpisami wywołujesz u niektórych Kolegów negatywne emocje( nisko wibracyjna energia), mnie zarzucasz wampiryzm energetyczny?!

Że czasem można odnieść wrażenie pisania nie z Tobą tylko z kimś innym( jak teraz np.)?!

 

Ale ok. Nie wiem czy teraz dotrze to do Ciebie czy Twojego pasażera na ,,gapę,,. No może nie do końca na gapę bo dałeś mu na to przyzwolenie, wyraziłeś wolę współpracy. To często stosowana przez nich metoda - pomoc, tyle że nie bezinteresowna.

Tu się kłania zrozumienie czym jest wolna wola. To niezbywalne prawo każdej istoty, m.in to nasza pierwsza linia obrony przed niechcianymi ingerencjami. Gdy jesteś świadomy swoje mocy, mocy swojej wolnej woli tak samo jak go wpuściłeś w swoją przestrzeń tak samo możesz go wyrzucić. Taki byt ( pasożyt) bazuje na naszej niewiedzy a ona mówi, że gdy gdy ktoś pojawia się w naszej przestrzeni podlega naszej woli, jest naszym niewolnikiem.

 

Co do Twojego kompana, to reptiloid( rasa gadzia), oplata Twoją głowę jak wąż. Pewnie może coś to wywoływać, np. bóle głowy, zatok, osłabienie wzroku czy pamięci, zawroty głowy itp.

 

Nie znam jego imienia, ale gdy zapytasz siebie i znasz swoją moc on musi Tobie odpowiedzieć. Może kluczyć, ale gdy tego zażądasz ma odpowiedzieć.

Nie wiem czy masz więcej kolesi na gapę ale ten jest napewno.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2019 o 08:11, kazik-t napisał:

czym wobec tego jest intuicja, ja i  ego ?

Intuicja może być tym co podszeptuje" nam pod świadomość.
ja jest tym co kreuje w naszym umyśle rzeczywistość jak by pod nas.

W dniu 11.07.2019 o 00:26, Фома napisał:

Często to co jest w nas, w naszym umyśle jest tylko pewnym przetworzonym przez nasze ja opisem rzeczywiści.

Sam umysł z natury jest czysty" lub pusty" jak zwał.. Czyli  przestrzeń bez końca. Wolna od ego. Ale wszystkie doświadczenia na zewnątrz i wewnątrz wypełniają tę przestrzeń obrazami które są wytworem, projekcją ja. Prowadząc do idei dualizmu.
W umyśle każdego człowieka kiełkuje idea ego" czy "ja", - poczucie tożsamości. które z czasem umacnia się i jest nazywane"lgnięciem do ego

Możemy wiele informacji czy koncepcji wschodu lub zachodu znaleźć odnośnie ego.Pozwolę sobie zacytować klasyka;

.."Czym jest w nas to co jest opisem/słowem, Czasem, psychiką i wszystkimi nieskończonymi wynikającymi stąd konfliktami i nieszczęściami? Można to nazwać rozmaicie a to się nazywa Ja. Ja - pępek świata. Ja  i reszta świata. Reszta świata to jest też ja. To jest tak zwane "nie Ja".

Jest Ja i nie Ja. Ja - reszta świata. Reszta świata to jest tylko moja projekcja, centrum jestem ja. A gdzie jest centrum, wszystko jest do tego centrum sprowadzane. I tam odpowiednio rozpatrywane, analizowane, niby analizowane..Sądzone..Wybiera się" Oczywiście wybiera się to co "Mi" najbardziej odpowiada.. Choćby się nieraz pozornie wydawało że się poświęcam. Na przykład dla kogoś, czy dla czegoś  to nazywając to poświeceniem"  już jestem zapłacony! Już mam moje honorarium ; znów jestem centrum świata" ..A gdzie jest centrum nie ma okręgu. .." Centrum wszędzie, okrąg nigdzie". To jest bardzo precyzyjnym sformułowaniem tego co się nazywa Ja. Gdzie jest centrum wszystko jest subiektywne..  
..nam się wydaje. Myślimy, wierzymy, mamy nadzieję że jest jakiś inny świat. Gdzie w przeciwieństwie do tego w którym panuje chaos, okrucieństwo i chciwość i wojna za wojną, że w przeciwieństwie do tego świata jest jakiś inny. Gdzie powinien panować ład i piękno. Ale do póki jest to "centrum", tamten świat się nie może pokazać.Bo nie ma miejsca. Bo gdzie jest ja"- cały kosmos jest opanowany przez Ja.lub tzw nie ja. Które oczywiście jest tylko projekcją ja. Ja jest wymysłem. I dlatego wymyśla się jako; JA" i nie ja". Ja wymyśla siebie i całe piekło razem z sobą. Piekło niekiedy luksusowe"..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 godzin temu, TomekL3 napisał:

 

Postąpiłeś zgodnie z talmudyczną zasadą kiedy złapany złodziej krzyczy łapać złodzieja.

Poprzednimi swoimi wpisami dowodziłeś swoich prawdziwych intencji. Teraz zwyczajnie wylazłeś z nory broniąc dostępu do pożywienia. Zrobiłeś to, co mogłeś i to, na co stać takich jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Фома napisał:

Intuicja może być tym co podszeptuje" nam pod świadomość.
ja jest tym co kreuje w naszym umyśle rzeczywistość jak by pod nas.

Sam umysł z natury jest czysty" lub pusty" jak zwał.. Czyli  przestrzeń bez końca. Wolna od ego. Ale wszystkie doświadczenia na zewnątrz i wewnątrz wypełniają tę przestrzeń obrazami które są wytworem, projekcją ja. Prowadząc do idei dualizmu.
W umyśle każdego człowieka kiełkuje idea ego" czy "ja", - poczucie tożsamości. które z czasem umacnia się i jest nazywane"lgnięciem do ego

problem zaczyna się od: nazywania wszystkiego.

Jak byś podszedł do sprawy po swojemu, swoimi słowami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zacytowałeś moją wypowiedź.

5 godzin temu, kazik-t napisał:

problem zaczyna się od: nazywania wszystkiego.

np rozwoju duchowego?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne drogi prowadzą do rozwoju duchowego. Chociaż  droga" bardziej by mi pasowało w zestawieniu z duchowy". Np bezinteresowność.  W niesieniu bezinteresownej pomocy , bezinteresownemu służeniu innym czy bezinteresownemu dawaniu miłości bez przywiązania, dzieleniu się itd.. Podzielanie czy  nie podzielanie poglądów czy kierunków, nazewnictwo w rozwoju ducha nie ma znaczenia. Spokój. Niewzruszoność. litość. Współodczuwanie. Współradowanie się już ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, Фома napisał:

Tak jak zacytowałeś moją wypowiedź.

np rozwoju duchowego?

 

 

miałem na myśli to:

"poczucie tożsamości. które z czasem umacnia się i jest nazywane"lgnięciem do ego"

Jest nazywane....przez kogo, bo pierwszy raz to "słyszę". Takie właśnie nazywanie, działa w przeciwnym kierunku od tego, który tematu dotyczy. Zamiast skupić się na istocie, zmusza się do zapamiętywania wydumanych hasełek.

8 godzin temu, Фома napisał:

Różne drogi prowadzą do rozwoju duchowego. Chociaż  droga" bardziej by mi pasowało w zestawieniu z duchowy". Np bezinteresowność.  W niesieniu bezinteresownej pomocy , bezinteresownemu służeniu innym czy bezinteresownemu dawaniu miłości bez przywiązania, dzieleniu się itd.. Podzielanie czy  nie podzielanie poglądów czy kierunków, nazewnictwo w rozwoju ducha nie ma znaczenia. Spokój. Niewzruszoność. litość. Współodczuwanie. Współradowanie się już ma.

A gdyby powiedzieć: miłość to stan w którym niczego od nikogo nie chcę ? -  również od siebie'.

Choć, miłość nie jest celem ani czymś oczekiwanym. W takim stanie, jest niejako przy okazji i "działa" zupełnie inaczej od tego, co sobie na "jej" temat wyobrażamy.

Zwróciłeś uwagę na to, co przeszkadza temu o czym wyżej piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czasem, bo to jest umysł. Tyle że nie wypełniony żadną treścią.

14 godzin temu, kazik-t napisał:

Jest nazywane....przez kogo, bo pierwszy raz to "słyszę".

Nie czepisz się troszkę słówek? ;). Jest nazywane np w filozofiach wschodu. Natomiast lgnięcie to lgnięcie. Wynika z przywiązania i nawyków, schematów, powielanych klisz  i nie tylko. Trudno jak pisałem przebijać się przez ego a gdy się to już udaje, trudno utrzymywać długo ten stan. Trzeba wracać do tego i ćwiczyć powiedzmy ducha. Problemy ego są jak bumerang.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.