Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogi wzmacniacz do jasnych kolumn.


przemass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję wzmacniacz do kolumn Dali 4B. Brzmienie ich jest bardziej jasne. Kolumny będą służyć głownie do oglądania filmów i okazjonalnego słuchania muzyki pop, indierock. W połączeniu ze wzmacniaczem Pioneer, pożądana barwa dźwięku była w trybie Loudnes. 

Z moich poszukiwań bardzo odpowiadał by mi DENON PMA-920 lecz jest trochę za drogi.

Zakres cenowy do 500 zł.

Pożądana ciepła barwa dźwięku, nasycona basem.     

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona pma-980/1060/1080 dostaniesz w tej cenie, dlaczego nie bierzesz ich pod uwagę, skoro Denon Ci się podoba. Ewentualnie jeszcze Harman HK970 w tej cenie chodzi często i też gra jak byś chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pma 1060 mocny,dynamiczny ale suchy w brzmieniu (brak pilota) 1080 bardzo podobny, łupie basem aż miło (pilot), 980 coś pośredniego, bardzo podobny brzmieniowo (pilot). 920 starszy, cieplejszy w przekazie (brak pilota).

HK 970 również dobra propozycja - dynamika i bas na dobrym poziomie oraz brak suchości, przyjemny w odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek2603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie straszne Ci tak stare kolumny to polecam hitachi ha-5700, lub cit młodszy ha-6800. Oba oparte o te same końcówki mocy mosfet. 5700 to dual mono. Oba potężne klocki max pobór z sieci to 430W ha 5700 i 500W ha 6800. Miałem 5700 i był to był najlepszy wzmak pod względem basu jaki miałem zarówno pod względem jego ilości jak i jakości. Zła wiadomość jest taka, że na 90% będą wymagać przynajmniej serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: 

DENON PMA-980R czy Pioneer A 676

 

Jestem w trakcie licytacji pma-980r z zamiarem wygranej ale pojawił mi się w okolicy Pioneer A 676 za 500 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bas jak trzeba, spokojna góra - to gdyby licytacja nie wyszła, ale i tak taniej będzie wymienić kopułkę ? 

Ale przynajmniej masz ze zdalnym, bo tamte chyba nie są kompletne ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 13:42, przemass napisał:
5 minut temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bas jak trzeba, spokojna góra - to gdyby licytacja nie wyszła, ale i tak taniej będzie wymienić kopułkę ? 

 

Wzmacniacz i tak muszę kupić bo nie mam do nich żadnego. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemass napisał:

Szybkie pytanie: 

DENON PMA-980R czy Pioneer A 676

 

Jestem w trakcie licytacji pma-980r z zamiarem wygranej ale pojawił mi się w okolicy Pioneer A 676 za 500 zł 

PMA-980R zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cieply to jednak pma-920 spokojnie do 500 do zdobycia tylko cierpliwości...:)

te późniejsze Denony juz bardziej ostre  suche ale w sumie tez ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 15:36, radmorek napisał:

Denona pma-980/1060/1080 dostaniesz w tej cenie, dlaczego nie bierzesz ich pod uwagę, skoro Denon Ci się podoba. Ewentualnie jeszcze Harman HK970 w tej cenie chodzi często i też gra jak byś chciał.

Tylko że 1060 diametralnie różni się od 920 tak jak i 1080.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytacja nie powiodła się, poszukiwania nadal trwają. Bardzo ciekawy Hitachi HA-007 lecz nie widzę nigdzie go. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może coś lokalnie bo i obejrzeć i posłuchać można ... a to najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania zakończone.  W okolicy był Hitachi HA-007. W połączaniu z Dali 4B jest satysfakcjonująco. Stosunek ceny do jakości idealny. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Passion22 Niestety nie miałem czasu posłuchać go dłużej bo zestaw z Dali 4B podarowałem w prezencie. Do napędzenia miał bardzo trudne kolumny Focal Chorus 726 lecz zaskakująco dobrze dał sobie radę na poziomie głośności codziennego domowego słuchania.   

Test robiłem na Dire Straits - Me and My Friends najpierw przesłuchałem na Hitach a potem Pioneer. Pierwszy odsłuch naprawdę super  basu w stosunku do Pioneera nie brakowało wcale, wokal nie spłaszczony, wysokie nie drażniące lecz odrazu usłyszałem że nie wybrzmiewają tak dosadnie i precyzyjnie jak przy 757.  Podczas słuchania Pioneera różnice odrazu stały się widoczne bas okazał się bardziej kontrolowany, niższy i soczysty, wokal i stereofonia dużo bardziej jedwabista i majestatyczna, instrumenty znacząco lepiej rozlokowane, wyeksponowane dźwięki gitary wybrzmiały tak dosadnie że dosłownie dostałem gęsiej skórki. Pionierowi niestety brak trochę rozdzielczości i sceny, pod tym względem  Hitachi nie odstępował mocno od 757 ale był słabszy.       

Podsumowując jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem brzmienia Hitachi w stosunku do jego ceny i mocy.  Gra Ciepłym i soczystym dźwiękiem nie zamulonym. W przypadku DALI 4B tryb loudnes bardzo wskazany na Focalach strasznie dudniło. Niewiele mogę powiedzieć na temat sceny bo zbyt krótko go słuchałem ale na pewno nie jest źle. Jeszcze będę miał okazję słuchać go z głośnikami Dali.  Musiałem kupić go w zestawie z kolumnami za 400 zł lecz gdybym miał zapłacić za sam wzmacniacz tyle to również był by to bardzo satysfakcjonujący zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ciekawy opis.

Tego Pioneer'a miałem niegdyś, ale pamiętam jak przy jego zakupie chodził mi po głowie ten Hitachi. Tyle, że trudno był wtedy dostępny. To fakt, że tego Pioneer'a trzeba zestawiać z kolumnami dość szybkimi bo z ciepłymi będzie już przesyt i może trochę zamulać. Generalnie miło go wspominam w swoich pieniądzach za ile można go było kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, przemass napisał:

@Passion22 Niestety nie miałem czasu posłuchać go dłużej bo zestaw z Dali 4B podarowałem w prezencie. Do napędzenia miał bardzo trudne kolumny Focal Chorus 726 lecz zaskakująco dobrze dał sobie radę na poziomie głośności codziennego domowego słuchania.   

Test robiłem na Dire Straits - Me and My Friends najpierw przesłuchałem na Hitach a potem Pioneer. Pierwszy odsłuch naprawdę super  basu w stosunku do Pioneera nie brakowało wcale, wokal nie spłaszczony, wysokie nie drażniące lecz odrazu usłyszałem że nie wybrzmiewają tak dosadnie i precyzyjnie jak przy 757.  Podczas słuchania Pioneera różnice odrazu stały się widoczne bas okazał się bardziej kontrolowany, niższy i soczysty, wokal i stereofonia dużo bardziej jedwabista i majestatyczna, instrumenty znacząco lepiej rozlokowane, wyeksponowane dźwięki gitary wybrzmiały tak dosadnie że dosłownie dostałem gęsiej skórki. Pionierowi niestety brak trochę rozdzielczości i sceny, pod tym względem  Hitachi nie odstępował mocno od 757 ale był słabszy.       

Podsumowując jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem brzmienia Hitachi w stosunku do jego ceny i mocy.  Gra Ciepłym i soczystym dźwiękiem nie zamulonym. W przypadku DALI 4B tryb loudnes bardzo wskazany na Focalach strasznie dudniło. Niewiele mogę powiedzieć na temat sceny bo zbyt krótko go słuchałem ale na pewno nie jest źle. Jeszcze będę miał okazję słuchać go z głośnikami Dali.  Musiałem kupić go w zestawie z kolumnami za 400 zł lecz gdybym miał zapłacić za sam wzmacniacz tyle to również był by to bardzo satysfakcjonujący zakup.

Dobrze zrobiłeś kupując tego Hitachi to skromny, ale przyjemnie brzmiący wzmacniacz i ma niezłą moc jak na swoje "gabaryty" miałeś sporo szczęścia bo ten model to dość rzadki sprzęt na rynku wtórnym szkoda tylko, że bez drewnianych boczków, sprawdzałeś go w środku czy jest w 100% oryginalny? 

PS sorry że nie odpisałem na priv,  brak czasu ostatnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Dune Hitachi idealnie zgrał się z Dali 4B nie mogę się nacieszyć za każdym razem kiedy go słucham ? do środka nie zaglądałem jeszcze. Jak wcześniej pisałem, musiałem kupić go z kolumnami które były mi zbędne. Kolumny odkupuje odemknie kolega który potrzebował do nich również wzmacniacza i tu nadarzyła się dla mnie okazja na przetestowanie innego polecanego przez ciebie wzmacniacza. 

Udało mi się zakupić Grundig A-903 w bardzo dobrym stanie. Naczytałem się na jego temat dużo dobrego ale osobiście nie urzekł mnie tak jak Hitachi. 

Wzmacniacz ten oferuje ogromną ilość basu przebija nawet Pioneer'a  lecz jest to bas odrobinę twardszy, dosłownie potrafi wywołać trzęsienie ziemi. Scena przyzwoita jak na tą cenę. Rozlokowanie instrumentów na dobrym poziomie lecz nie tak jak w 757. Dźwięk nie jest przyklejony do kolumny, przyjemnie wypełnia pomieszczenie.  Zawiodłem się najbardziej na wokalu wydaje mi się odrobinę płaski lekko wycofany.  Może to przez to że moje kolumny są 4ohm. Czy miałeś okazję go słuchać i jakie są twoje odczucia?  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig A903 gra ciepło i miękko i wymaga kolumn raczej 8ohm o dobrej skuteczności, dźwięk nie może być "zmulony" to muszą być przejrzyste jasno grające kolumny, wokal w Twojej konfiguracji może być gorszy właśnie przez przeładowanie basu który zachodzi na średnice do tego 4ohm może wprowadzać lekkie zamulenie dynamiki i basu, konfiguracji jest naprawdę wiele... pamiętaj  to że A903 nie zagrał z Twoimi kolumnami nie znaczy że nie zagra dobrze z innymi, weź pod uwagę też wiek wzmacniacza może wymagać regulacji prądu spoczynkowego, wyczyszczenia przekaźników itp to może pogorszyć jakość dźwięku.

Ogólnie do 500zł nie kupisz lepszego wzmacniacza jak Hitachi HA-007, lepiej brzmiącego mając ok 1000~1500zł można już myśleć o np. JVC AX1100 różnica pomiędzy HA-007 to przede wszystkim na korzyść AX1100 lepsza góra pasma więcej powietrza, przestrzeni i lepiej rozbudowana scena dźwiękowa. Hitachi HA007 kosztował 950DM Grundig A903 1000DM AX-1100 2500DM wszystkie te wzmacniacze były produkowane w tym samym okresie w 1987r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dune   Zazdroszczę ci JVC AX1100 ? Mama nadzieję że uda mi się posłuchać jeszcze Grundig A 9000.

 

Pomęczyłem trochę dłużej A903 nie wiem czy za pierwszym razem coś źle podłączyłem czy porostu miałem zły dzień ale tym razem mi niczego nie brakowało, wokal był tak ja trzeba.  Sceną przebija 757. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman Kardon HK 660 gra nieostro.Góra po ciemniejszej stronie.Do rocka nie za bardzo..Z jasnymi lub neutralnymi kolumnami gra przyjemnie bez zbędnych sybilantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig A9000 jest specyficznym wzmacniaczem lepiej do niego nie podłączać kolumn 4ohm, końcówka mocy jest łatwa do uwalenia nie mówiąc o sterowniku STK który pracuje na granicznych napięciach przez to, że wzmacniacz był robiony po napięcie z sieci 220V z tyłu nie ma przełącznika na 240V  niekiedy mogą się zdarzyć skoki nawet do 250V a wtedy nieszczęście gwarantowane, na rynku jest dużo chińskich podróbek STK które potrafią bardzo szybko paść i zmieniają brzmienie wzmacniacza na gorsze w zasadzie spotkanie takiego egzemplarza z STK3104 ver 4 jest już raczej niemożliwe, jeden z taki 100% oryginałów jest w moim posiadaniu jak również model A9009 kupiony na ebay.de jest to poprawiona wersja A9000 która napędzi praktycznie wszystkie kolumny i ma zdalne sterowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.