Skocz do zawartości
IGNORED

Basy w (za)małym pomieszczeniu (?)


matoole
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Które to?

ATC SCM7. 

 

3 godziny temu, xetras napisał:

ale wymusza niską efektywność

Napędzam je Audiolabem 8000a - wiem że chętnie pożarły by więcej prądu ale nawet te "skromne" 50W na kanał dobrze je kontroluje. Próbowałem z mocniejszym sprzętem i było nieco lepiej ale na razie musi mi wystarczyć to. Ale ta ich niesamowita prądożerność trochę przesadzona. Faktycznie potrafią korzystać z mocy ale zadowolą się 50W z wydajnego prądowo wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro @soundchaser łatki mi przyczepia to wtrącę :

Słuchawki izolują od pomieszczenia i "grają" tylko bezpośrednio. 

W postach #159 i #162 chyba jest objaśnione dostatecznie, o co mi chodziło ze słuchawkowym brakiem stereo. Przecież domyślnie chodzi o stereo w pomieszczeniu. Mało nagrywa się w tzw. "stereofonii sztucznej głowy", która by pasowała do odsłuchu na słuchawkach.

Najkrócej - stereo czyli przestrzenność powstaje różnie. Standardem jest baza stereo, oś symetrii (niekoniecznie względem ścian).

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, soundchaser napisał:

Eeee...co z Twoimi głośnikami nie tak? ? W słuchawkach jest zawsze inaczej, a nie lepiej, czy gorzej.
Co kto lubi... ale też każdy z nas ma inne warunki odsłuchowe z głośników i różne słuchawki, a niektórzy muszą słuchać tylko w słuchawkach, więc porównanie głośniki/słuchawki zawsze będzie indywidualne.

Eeee...co z Twoim rozumieniem, doczytaniem tekstu pisanego, nie tak?

Może to zwykła prowokacja?

Jak myślisz dlaczego w kontekście binauralnych, specyficznych z pomocą tzw. sztucznego ucha, nagrywanych płyt wspomniałem akurat o tej płycie JT???

Bo właśnie tak ten koncert zarejestrowano i tylko dlatego lepiej brzmi na słuchawkach, może nie tyle "brzmi" tylko lepiej oddaje atmosferę, akustykę sali, przestrzeń, w której ta muzyka rozbrzmiewa.

P.S. to , że w słuchawkach jest zawsze inaczej ...wyobraź sobie, pierwszy raz doświadczyłem jakieś czterdzieści Mikołajów temu. ?

 

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

Jak myślisz dlaczego w kontekście binauralnych, specyficznych z pomocą tzw. sztucznego ucha, nagrywanych płyt wspomniałem akurat o tej płycie JT???

Bo właśnie tak ten koncert zarejestrowano i tylko dlatego lepiej brzmi na słuchawkach, może nie tyle "brzmi" tylko lepiej oddaje atmosferę, akustykę sali, przestrzeń, w której ta muzyka rozbrzmiewa.

Aaaa...

No OK, tyle że nigdy bym na to nie wpadł, że ta płyta brzmi lepiej w słuchawkach niż z głośników.
Są tacy, którym każda płyta brzmi lepiej w słuchawkach, dlatego napisałem, że to sprawa indywidualna.

BTW - jest gdzieś info o specyfice nagrywania tej płyty Jethro Tull?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iro III napisał:

specyficznych z pomocą tzw. sztucznego ucha, nagrywanych płyt

Edyta: sztuczna głowa - powinno być.

Godzinę temu, soundchaser napisał:

BTW - jest gdzieś info o specyfice nagrywania tej płyty Jethro Tull?

Było na specjalnej dodatkowej wkładce w wyd. niemieckim z roku 1978/79.

Myślisz, że w roku 1979 łatwo było sprawdzić/dowiedzieć się co oznacza to (tajemnicze wtedy) słowo? Dlatego pamiętam to dobrze, zresztą (co dla audiofila słyszącego drutki i bezpieczniki nie powinno być trudne ?), wystarczy samemu sprawdzić, posłuchać.

Teraz mam winyl kanadyjski, press z lat 80. niestety bez tej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, iro III napisał:

wystarczy samemu sprawdzić, posłuchać.

Tak zrobię. Aż się doczekać nie mogę. Ale mi tę płytę świetnie się słucha z głośników.
To jeden z najlepszych koncertów rockowych wszech czasów, nie tylko ze względu na świetną muzykę i znakomite wykonanie, ale też na właśnie tę atmosferę i radosny, pełen humoru i pozytywnej energii klimat koncertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobię. Aż się doczekać nie mogę. Ale mi tę płytę świetnie się słucha z głośników.

Wcale sie nie dziwie.

Ta przeze mnie cytowana plyta Chesky „ Exploration...“ zawiera dla porownania dwie wersje tych samych nagran: binauralna i „normalna“ (soundfield). A mimo to wole przy odsluchu przez glosniki wersje binauralna, czyli na sluchawki

 

IMG_1223.thumb.png.f031f85578985daa303ed0861949d6e1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.