Jump to content
AudioRecki

Ozzy powraca z nowym albumem. Ordinary Man już w lutym!

Recommended Posts

Ciekawe, czy fotkę wybrała Sharon czy córcia 🙂

Aha - wokalowo oczywiście, że zwyczajny i płaski (może stąd takie powodzenie nadal i za czasów debiutu).

Udo Dirkschneider i Michael Kiske (z innej epoki)  podobny, ale bardziej piskliwie emocjonalny "śpiew"  stosowali.

Pasowało do całości, Ozzy nie był wtedy tak zagoniony. W wokalu finezji nie musi być, a atrakcyjny i tak.

Nietoperz też pasuje.

~Język swędzącego przyrodzenia zmienia świat nauki~

xavian

Też czekam na ten album. Singiel „Under The Graveyard” jest świetny.
W ogóle Ozzy po odejściu od Black Sabbath przez cały czas nagrywał lepsze płyty niż zespół bez niego.

Mnie najbardziej interesuje jak sprawdzi się nowy gitarzysta . To, że Ozzy wypadnie wokalnie dobrze to jestem tego pewien. Ciekawi mnie jak zostanie zastąpiony Zakk Wylde. Osbourne zawsze miał dobrą rękę do wioślarzy ... zobaczymy tym razem. 

W dniu 25.01.2020 o 08:33, soundchaser napisał:

W ogóle Ozzy po odejściu od Black Sabbath przez cały czas nagrywał lepsze płyty niż zespół bez niego.

No tu bym polemizował. "Heaven & Hell" i "Mob Rules" są imo artystycznie poza zasięgiem najlepszych nawet płyt Ozzy'ego, pomimo wielkiego sentymentu do albumów z Rhoadsem oraz (nieco mniejszym) Jake E. Lee.

Epoka Tony Martina to już inna sprawa, tu pełna zgoda, chociaż taka Headless Cross jest naprawdę niezła i gdyby została nagrana np z Dio, byłaby wielkim klasykiem. 

22 minuty temu, JarlBjorn napisał:

No tu bym polemizował. "Heaven & Hell" i "Mob Rules" są imo artystycznie poza zasięgiem najlepszych nawet płyt Ozzy'ego

Heaven & Hell jest dla bardzo nierówna, chociaż zawiera 4 znakomite utwory. Mob Rules to już dużo słabsza płyta. Prawie wcale do niej nie wracam. W dodatku wokal Dio zawsze mnie wkurzał, bo nigdy nie potrafił śpiewać tak, by nie wychodzić przed szereg. Poza tym nikt w Black Sabbath nie mógł zastąpić Ozziego, bo on był i jest nie do zastąpienia...jak Freddy w Queeen.

No to kolega jest regularnie uprzedzony:). Ja tam wracam do tych płyt Black Sabbath bez przerwy praktycznie. "Mob Rules" zasługuje na uznanie choćby z tej racji, że znalazł się na niej jeden z najbardziej majestatycznych riffów Iommiego - "Sign of the Southern Cross", ale jest też dużo innych ciekawych rzeczy. Niemniej - jeśli Słowacki nie zachwyca, to ja to rozumiem.

Z płyt Ozzy'ego odkryłem po latach płytę, którą traktowałem zawsze po macoszemu - "Down to Earth". Chyba ostatnia znacząca płyta Ozzyego. "Facing Hell" czy "Gets Me Through" - rewelacja. 

Edited by JarlBjorn

Ozzy to Ozzy wiadomo, drugiego takiego nie będzie. Jednakowoż uważam, że drugiego takiego jak DIO też już nie będzie, co dobitnie przedstawia album Dehumanizer. Agresja i półmrok w głosie DIO rewelacyjnie zgrywa się z ciężarem grania przez Tony'ego Iommi.  (np. Letters From Earth to dla mnie esencja Black Sabbath).

Edited by Lumperator

.