Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do Nad 356 lub atoll in100se.


dominik082
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj goszczą u mnie kolumny Pylon Daimond 28 i powiem szczerze że już zostają ponieważ odpowiada mi ich granie. Bas jest dużo lepszy pod względem jakościowym ogólnie bardzo fajnie słucha się tych kolumn.
Grały na atoll in100se + Pro-Ject Stream Box RS i grało to w miarę ok lecz czegoś mi brakowało w tym basie.
Podłączyłem Nad 356bee + Pro-Ject Stream Box RS i było już fajnie lecz chciałem zrobić jeszcze jedną zamianę. Podłączyłem do Dac 2.0 wbudowanego w nad 356 Xboxa one S i z niego zacząłem puszczać muzykę i powiem szczerze że było już pięknie. Nie wiem co w sobie ma takiego ten dac 2.0 w Nad ale muzyka z niego brzmi najlepiej i jest do dla mnie bardzo dziwne ponieważ Pro-Ject Stream Box RS to nie jest byle co.
Atoll został już wystawiony na sprzedaż i jeszcze bije się z myślami żeby wystawić Pro-Ject Stream Box RS i wziąść na testy marantz Pm7000n tylko jak to urządzenie ma się do NAD 356?  A może jeszcze wystawić Nada i kupić jakiś używany wzmak pod Pro-Jecta? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dominik082 napisał:

A może jeszcze wystawić Nada i kupić jakiś używany wzmak pod Pro-Jecta? 

Ja bym tak zrobił 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co? Ciekawe jak się spisuje Pro-Ject AMP RS. Proszę pamiętać że ja poszukuje ciepłego grania z bardziej wyraźnym dołem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Od czasu do czasu można wyrwać używki PYLON DIAMOND 25 za ~ 4kzł. Tylko trzeba cierpliwości w poszukiwaniu. Tu BASU NIE ZABRAKNIE .

EDIT: O! Widzę że kolega już znalazł ? (podobno model "25" generuje więcej basu).

Marantz to nie najlepsza droga, ale to już koledzy doradzą (czy dobrze, czy nie? nie wiem). U mnie PYLON grają z HAIKU-AUDIO i jestem zadowolony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dominik082 napisał:

A może jeszcze wystawić Nada i kupić jakiś używany wzmak pod Pro-Jecta? 

A może jednak zamiast NADa wypróbować z 2-4 panele PT80 i tak jak mówił Adam38 dywan na podłogę, basu on nie poprawi, ale resztę z deka może jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dominik082 napisał:

 A może jeszcze wystawić Nada i kupić jakiś używany wzmak pod Pro-Jecta? 

Polecam zrobić modyfikacje tego wzmacniacza , tym bardziej że masz moduł DAC a przy okazji modyfikacji w cenie poprawiam jego zasilanie czyli kolejny krok do przodu .

Chcąc grać lepiej trzeba by wydać około 5-6000 na np Accuphase E-210 czy Musicala M6i . Tego pierwszego ciężko dostać a zwłaszcza w dobrym stanie a w drugim często burczą trafa .

Dodatkowo będziesz musiał dokupić DAC więc kolejne tysiące .

Kwestia ile chcesz wydać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Polecam zrobić modyfikacje tego wzmacniacza , tym bardziej że masz moduł DAC a przy okazji modyfikacji w cenie poprawiam jego zasilanie czyli kolejny krok do przodu .

Nie wykluczam takiej opcji lecz najpierw muszę wyszukać osoby w okolicach trójmiasta co posiada taką modyfikacje i poprosić o odsłuch. 

 

10 godzin temu, quatross napisał:

Jaki budżet?

Na chwilę obecną około 5000. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dominik082 napisał:

Nie wykluczam takiej opcji lecz najpierw muszę wyszukać osoby w okolicach trój miasta co posiada taką modyfikacje i poprosić o odsłuch. 

 

 

Poszukaj , wiem że kilku właścicieli wersji modyfikowanej gra z tymi Pylonami z różnymi źródłami i w różnych warunkach więc uważam że warto .

Mogę też później pomóc w ewentualnej zmianie źródła i doborze kabli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, quatross napisał:

Jaki budżet? Od czasu do czasu można wyrwać używki PYLON DIAMOND 25 za ~ 4kzł. Tylko trzeba cierpliwości w poszukiwaniu. Tu BASU NIE ZABRAKNIE .

EDIT: O! Widzę że kolega już znalazł ? (podobno model "25" generuje więcej basu).

Marantz to nie najlepsza droga, ale to już koledzy doradzą (czy dobrze, czy nie? nie wiem). U mnie PYLON grają z HAIKU-AUDIO i jestem zadowolony .

bas z malutkich pierdziawek....dobre

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ohmygod napisał:

bas z malutkich pierdziawek....dobre

 

Niczego innego nie mogę tu odpisać, jedynie jak GŁUPI JESTEŚ.

A że Z GŁUPKAMI się nie zadaję, idziesz u mnie do odpowiedniej listy Z INNYMI FEST GŁUPIMI ;D

Pajacować każdy potrafi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że bardziej dowalonego basu jak z Atolla 100 to nie ma..  z w/w wynika że NAD 356 ma go jeszcze więcej :/.

 

@dominik082 - masz już dobre kolumny, z budżetem 5k szedł bym w dobry wzmacniacz używany.. jak mało basu to Denon jest dość naturalnym wyborem... PMA 2020 w tych okolicach już trafisz.

Z nowych na amazon.de jest Denon 1600 za 4,5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie teraz źle. Obecnie gra to dobrze i nie szukam już tej jakości i głębokości basu bo jest ok. Mam wrażenie że co niektórzy tutaj myślą że dopiero mnie zadowoli podłączenie 2x sub zamiast przednich kolumn i będzie się wydobywał sam bas ?

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego zastanawiam się teraz nad lepszym wzmacniaczem i ciekawi mnie np Pro-Ject box amp rs lub używany Roksan k3 lecz nie mam pojęcia jak to ma się do mojego nada ponieważ teraz np bym nie chciał utracić tego dołu co posiadam a jedynie podrasować pozostałe zakresy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował jakiegoś Rotela. Bas krótszy, granie ciut szybsze, ale dalej przyjemne dla ucha: np taki model Rotel A-11. U nas zawsze możesz przyjść posłuchać ze swoimi kolumnami, albo wypożyczyć wzmacniacz do domu na test. 

Zapraszamy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły trop - tu masz w dobrej cenie Rotela

http://www.rtvmax.pl/Sklep/A11-Srebrny-EISA-20192020,2,0,220,18647.htm

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 17:46, dominik082 napisał:

Na chwilę obecną patrzę i czytam o heco aurora 1000 polk audio s60e.

Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 3000 używane a nowe 5000 że względu na to iż 3k wpłacę a resztę rozłożę sobie na raty.

Polk jak i Aurora wypadną na pewno lepiej basowo w stosunku do Zensora 7. Nad jakimi kolumnami w tej chwili się zastanawiasz? 

W dniu 24.01.2020 o 17:46, dominik082 napisał:

NAD 356BEE + Dac 2.0
Atoll in100se

Oba wzmacniacze są świetne, NAD'a zawsze można przerobić. Oba grają ciepło na basie wina na 100-% leży w Zensorach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2020 o 16:32, S4Home napisał:

Nad jakimi kolumnami w tej chwili się zastanawiasz? 

S4Home jak zwykle nie czyta wszystkich wypowiedzi ? posiadam już Pylon Daimond 28. 

 

W dniu 3.02.2020 o 16:32, S4Home napisał:

Oba wzmacniacze są świetne, NAD'a zawsze można przerobić. 

Atoll był już wystawiony na sprzedaż, zainteresowanie było lecz się wycofałem z tego i wysłałem do modyfikacji Nada. Mam teraz chwilę żeby cały czas męczyć atolla i jak przyjdzie nad to zobaczymy czy jest różnica na plus. 

 

W dniu 3.02.2020 o 15:42, Sklep.RMS.pl napisał:

Nie jest to zły trop - tu masz w dobrej cenie Rotela

Czy ten rotel to nie jest przypadkiem podobna klasa co atoll in100se lub nad 356 bee? Jeżeli będę miał zmienić wzmacniacz to tak jak pisałem wcześniej że sprzedam swoje dwa i coś jeszcze dołożę żeby kupić już wzmacniacz w którym poczuję wyraźnie różnice na plus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych swoich postach zamieściłem fotki pokoju. Można zastosować jakieś panele akustyczne za kolumnami co wniosą poprawę do dźwięku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na klasę wyżej nie podrasuje basu... wręcz przeciwnie, granie się wyrówna.

Pytasz o panele, rozumiem że dywan Shagyy już leży na podłodze?

Jak chcesz dołu to idz w lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dominik082 napisał:

Atoll był już wystawiony na sprzedaż, zainteresowanie było lecz się wycofałem z tego i wysłałem do modyfikacji Nada. Mam teraz chwilę żeby cały czas męczyć atolla i jak przyjdzie nad to zobaczymy czy jest różnica na plus

Czy próbowałeś używać pro-ject rs jako przedwzmacniacz,  podłączony do końcówki mocy w atollu ? 

Jeśli nie,  to spróbuj koniecznie.  To jest zupełnie inne granie

To samo dotyczy nada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mrb napisał:

Czy próbowałeś używać pro-ject rs jako przedwzmacniacz,  podłączony do końcówki mocy w atollu ? 

Jeśli nie,  to spróbuj koniecznie.  To jest zupełnie inne granie

To samo dotyczy nada

Aktualnie mam tak podłączone do bypass i różnicy aż takiej nie ma, ogólnie wzmacniacz praktycznie się nie nagrzewa i fajnie że tylko pilotem od Pro-Ject wszytko robię. Dźwiękowo delikatnie coś się poprawia ale żeby aż było zupełnie inne granie to nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In100 , jako integra, nie kontroluje dobrze basu, jako końcówka-trochę lepiej

 

To samo dotyczy nada - próbowałeś?

Domyślam się,  że muda robi ci taki mod (pominięcie przedwzmacniacza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dominik082 napisał:

S4Home jak zwykle nie czyta wszystkich wypowiedzi ? posiadam już Pylon Daimond 28. 

Niekiedy coś umknie, sporo informacji jest w tematach, plus jednak inne zajęcia rozpraszają ? 

Godzinę temu, mrb napisał:

To samo dotyczy nada - próbowałeś?

Po przeróbce jest zdecydowanie lepsza kontrola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mrb napisał:

In100 , jako integra, nie kontroluje dobrze basu, jako końcówka-trochę lepiej

 

To samo dotyczy nada - próbowałeś?

Domyślam się,  że muda robi ci taki mod (pominięcie przedwzmacniacza)

Tak porównywałem obydwa jako końcówka mocy i atoll lepiej gra lecz zobaczymy co będzie po modyfikacji a nóż mi się ten dźwięk będzie podobał. 

 

17 minut temu, S4Home napisał:

Niekiedy coś umknie, sporo informacji jest w tematach, plus jednak inne zajęcia rozpraszają ?

Domyślam się że macie odpisywania dużo i też nie ma aż tak czasu na analizowanie każdego tematu z osobna zwłaszcza że tego jest od groma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dominik082 napisał:

Domyślam się że macie odpisywania dużo i też nie ma aż tak czasu na analizowanie każdego tematu z osobna zwłaszcza że tego jest od groma. 

Wiesz co forum to jedno, a do tego setki e-maili, telefonów, odsłuchów. Wybaczcie ale niekiedy można się pomylić... Rzecz ludzka ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Dalej testuje i szukam swojego dźwięku ? Powiedzcie mi jak już nie mam Nada i Atolla to jaką końcówkę mocy możecie polecić pod Pro-Ject Stream Box RS żeby to zagrało z dobrym wypełnionym i mięsistym dołem. Kolumny to dalej Pylon Daimond 28. Cena plus minus 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tą ja bym wybrał dla siebie. W tej kwocie nie kupisz nic lepiej grającego, lepiej zaprojektowanego i lepiej wykonanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.