Skocz do zawartości
IGNORED

Przestrzeń, rozdzielczość, szybkość.


D4ncer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć świry ?

Po jakimś czasie plumkania stwierdziłem, że dosyć słuchania muzyki na substytutach i warto byłoby rozejrzeć się za czymś już ukierunkowanym. Sam salon ma jakieś 18m2 ale jest otwarty, z tym, że nie do końca upieram sie przy podłogówkach. Z doświadczenia wiem, że jakieś 5 lat temu numero uno w pokoju 25m2 były dla mnie smukłe podłogówki Physic Audio (chyba Tempo) łamane na Vienna Acoustics Haydn Grand SE - to z nimi zrozumiałem, że nie szukam masy a powietrza, szybkości i kontroli. Wcześniej miałem wybitne Chario Academy Millenium 2, które w porównaniu do tych powyżej miały lepszą średnicę ale i wagę, ociężałość dżwięku. 

Jak grają monitory Physic Audio? Na jakie jeszcze kolumny powinienem zwrócić uwagę? Raczej przychylam się do opcji super przestrzennych monitorów wraz z subem RELa czy Velodyne, przynajmniej miałby co robić oglądając jakiś dobry film. Niestety, nigdy nie spotkałem szybkich podłogówek, oczywiście w rozsądnym przedziale cenowym. Co do elektroniki nie wiem, na pewno nie Rotel, NAD, Yamaha, Musical Fidelity, Marantz, Magnat... w dziedzinie audio miałem sporą przerwę, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę i coś się zmieniło. Nigdy nie słyszałem Creeka, Cambridge Audio wywoływał we mnie ból uszu i ciarki ale skoro gust mi się zmienił to może coś z niego... Exposure, Cyrus?

Przede wszystkim CD, ale również i BT, Tidali i podobnych nie słucham.

Na pewno skupię się na sprzęcie używanym, w cenie powiedzmy do 3kzł za element, na operację mam 10kzł. Kabli pod uwagę nie biorę, coś tam się ostało, na pewno bedzie super.


Proszę o propozycje zarówno elektroniki jak i kolumn. Wiem, że zestaw musi tworzyć synergię, chętnie o takich zestawach również poczytam. Za każdy pomocny post dziękuję ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie suba bym od razu wykluczył. 
Sub bardzo negatywnie wpływa na przebieg fazowy. A tym wyżej taki cięty, tym gorzej. 
Pytanie czy chcesz mieć realnie oddaną scenę dzwiękową, czy rozwaloną (dosłownie i w przenośni) po całym horyzoncie? 
Bo albo możemy się kierować w stronę jak najlepszego przebiegu fazy, albo w kierunku oszukiwania pogłosami (jak to miało miejsce w Viennach). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, D4ncer napisał:

Kabli pod uwagę nie biorę, coś tam się ostało, na pewno bedzie super.

 

Nie będzie , bardzo często zmieniam sprzęt i prawie za każdym razem przy zmianie chociażby tylko źródła muszę spiąć je innym kablem ...

 

Heco Aurora 1000 / 700 + Unison Simply Italy + modyfikowana Yamaha NP-S303 . Do Yamahy Shunyata Diamondback , głośnikowe Chord Clearway bez wtyczek . Brzmienie dopasujesz / ewentualnie skorygujesz lampami i kablami RCA .

Ripujesz płyty na dysk i grasz Yamahą z dysku .

Wyjdzie ciut więcej .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, #Szakovsky napisał:

Kwestie suba bym od razu wykluczył. 
Sub bardzo negatywnie wpływa na przebieg fazowy. A tym wyżej taki cięty, tym gorzej. 
Pytanie czy chcesz mieć realnie oddaną scenę dzwiękową, czy rozwaloną (dosłownie i w przenośni) po całym horyzoncie? 
Bo albo możemy się kierować w stronę jak najlepszego przebiegu fazy, albo w kierunku oszukiwania pogłosami (jak to miało miejsce w Viennach). 

 

Oj tak, w takim razie lubię być oszukiwany!

 

19 minut temu, muda44 napisał:

Nie będzie , bardzo często zmieniam sprzęt i prawie za każdym razem przy zmianie chociażby tylko źródła muszę spiąć je innym kablem ...

 

Heco Aurora 1000 / 700 + Unison Simply Italy + modyfikowana Yamaha NP-S303 . Do Yamahy Shunyata Diamondback , głośnikowe Chord Clearway bez wtyczek . Brzmienie dopasujesz / ewentualnie skorygujesz lampami i kablami RCA .

Ripujesz płyty na dysk i grasz Yamahą z dysku .

Wyjdzie ciut więcej .

 

 

Żadnych plików, mam za dużo płyt i mało czasu, żeby się w to bawić. A propos, Heco zmieniły charakterystykę brzmienia? Jeszcze do niedawna były fajnymi, ale na pewno nie przestrzennymi kolumnami ;-> Nawet Statement grał dobitnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, D4ncer napisał:

 

Żadnych plików, mam za dużo płyt i mało czasu, żeby się w to bawić. A propos, Heco zmieniły charakterystykę brzmienia? Jeszcze do niedawna były fajnymi, ale na pewno nie przestrzennymi kolumnami ;-> Nawet Statement grał dobitnie.

Za mało to masz pieniędzy a wymagania duże ?

Heco te czy inne to tylko kolumny a jak zagrają to zależy od akustyki , ustawienia i elektroniki wraz z okablowaniem .

Podałem Ci zestaw grający wybitnie a Ty rób co chcesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się te Audio Physic i Vienna podobały się Tobie i szukasz podobnego dźwięku, czy szukasz czego znacznie jasniejszego, rozdzielczego?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D4ncer Pytanie czy wolisz taką prezentację bo rzeczywiście ci się bardziej podoba, czy dlatego, że nie słyszałeś dobrze zrealizowanej alternatywy. 
Bo to jest mocno zasadnicze pytanie. 
Bo przy prawidłowym przebiegu fazowym, scena robi się absurdalna. Jest dosłownie wszędzie. 
Jakby szpilka wydawała dźwięk, to mógłbyś powiedzieć dokładnie, gdzie znajduje się jej czubek. 
A przy Viennach, to byś może wiedział, że jest jakaś szpilka. Gdzieś tam po prawo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciek36 napisał:

Znaczy się te Audio Physic i Vienna podobały się Tobie i szukasz podobnego dźwięku, czy szukasz czego znacznie jasniejszego, rozdzielczego?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Bardzo mi się podobały, a w zasadzie ich stereofonia.

 

4 minuty temu, #Szakovsky napisał:

@D4ncer Pytanie czy wolisz taką prezentację bo rzeczywiście ci się bardziej podoba, czy dlatego, że nie słyszałeś dobrze zrealizowanej alternatywy. 
Bo to jest mocno zasadnicze pytanie. 
Bo przy prawidłowym przebiegu fazowym, scena robi się absurdalna. Jest dosłownie wszędzie. 
Jakby szpilka wydawała dźwięk, to mógłbyś powiedzieć dokładnie, gdzie znajduje się jej czubek. 
A przy Viennach, to byś może wiedział, że jest jakaś szpilka. Gdzieś tam po prawo. 

 

Nie jestem typem siedzącym w jednym miejscu, w którym jest optymalnie. Naprzeciwko kolumn stać będzie narożnik, na którym będę siedział, leżał i cholera wie co jeszcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, D4ncer napisał:

 

Bardzo mi się podobały, a w zasadzie ich stereofonia.

 

 

Nie jestem typem siedzącym w jednym miejscu, w którym jest optymalnie. Naprzeciwko kolumn stać będzie narożnik, na którym będę siedział, leżał i cholera wie co jeszcze ?

No wiesz, dobra scena jest tylko w sweetspocie, fizyki nie przeskoczysz ?
Jak szukasz czegoś co zagra ci z przesuniętą sceną, to coś na 1 rzędzie. Tylko tutaj kwestia wysokości.
Jak chcesz mieć "coś tam się dzieje", ale wszędzie w racjonalnym obrębie tak samo. No to Vienny ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Proaci? Pamiętam, że znajomy posiadający VA był po wysłuchaniu ich pod ogromnym wrażeniem, tylko nie do końca wiem dlaczego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D4ncer Zobacz Bowersy 606, mają spoko scenę, dobrą górę i w miarę naturalnie grają (zupełnie nie jak bowers). 
Mi się ich z Phatosem mega słuchało (mega jak na ten price tag). 
I z popularniejszych kolumn, to te bowersy to praktycznie jedyna propozycja którą mogę z czystym sumieniem polecić. 
Później są Cantony 9k. I tutaj jest mega zaskoczenie jeżeli chodzi o granie. Nowe Cantony z linii reference grają naprawdę super. Ale tutaj kolumny by zjadły cały budżet. Ale wart rozważania upgrade. 

Jeżeli chodzi o AMP to absolutnie nie żadne makretowe badziewie pokroju NAD'a, czy innego Denona czy Marantza. 
Hegel Röst jest bardzo fajną opcją, tylko musi się wygrzać. Po tygodniu pokazuje jak gra naprawdę. Od razu by robił jako combo amp+dac. 

No i jakiś najtańszy CD'ek który można podłączyć po optyku. Tutaj byłby potencjalny upgrade. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, D4ncer napisał:

O jakich Cantonach piszesz? 

B&W są aktualnie w sklepach, fajnie, na pewno ich posłucham.

9K i 2K. 
2K w swojej cenie to mega kolumna. Niby marketowa kolumna, a gra lepiej niż baardzo dużo, duuużo droższych konstrukcji. 

Nawet bym stwierdził, że von schweikerty grają gorzej, jak mnie pamięć nie myli, to chodzi mi o VR55. Ale nie jestem pewien, coś takiego. Vony gdzieś w okolicach 300k zł, a K2 za 50k. 
Ale już trochę odszedłem od tematu. 
9K za ok 12-10k. Ale myślę, że jak zagadasz to minimalnie mniej niż 10k, ale nie jestem pewien. 
Mega kolumna w tej cenie. 
Barwa i detal bardzo naturalny, scena bardzo spoko, mają ten takt i płynność którą mieć powinny. 
Baaardzo dobre kolumny.  

Jak jesteś z Poznania to mogę ci na Hegla i Bowersy załatwić jakiś fajny rabacik, bo mam dobrego znajomego w poznańskim Tophifi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
10 minut temu, Moontan napisał:

""Jak jesteś z Poznania to mogę ci na Hegla i Bowersy załatwić jakiś fajny rabacik, bo mam dobrego znajomego w poznańskim Tophifi."

 

....za takie teksty powinno sie wylatywac z forum dozywotnio.....

? kolega @#Sz stracił właśnie kilka punktów wiarygodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mushi napisał:

? kolega @#Sz stracił właśnie kilka punktów wiarygodności

Dosłownie, kolegę. Brał ode mnie kolumny na Seasie. 
A to, ze pracuje w Topie to inna sprawa. 
Ja nie mam z tego, żadnego profitu. Próbuję D4ncerowi pomóc. Jeżeli mogę, to chyba nie grzech. 
A i tak dystrybutorem Hegla i BW jest Top, więc...

Z resztą, znam tylko go z całego Tophifi, więc mogę załatwić tylko tam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mushi napisał:

No offence, jeśli propozycja ta czystej dobroci serca to +10, mimo wszystko..

Jedyne co mogę wcisnąć to dobrą cenę ? 
Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że nie poleciłem nikomu niczego co mi się osobiście nie podoba. 
A zestaw BW606+Hegiel grał naprawdę dobrze. Z bardzo dobrym pozycjonowaniem w szerokości, co mi się podobało. Lekko Vintygowo, ale w kontekście najlepszych niemieckich kolumn z lat 70-80. 
Z resztą pisałem o tym na innym forum z pół roku temu to lekko, i jednocześnie zruzgałem większe 603. Bo mają gorszą przestrzeń i mulą na basie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się tematem SVEDA AUDIO. Monitory i suby w obudowie zamkniętej aktywne. Szybkość, rozdzielczość, dynamika, scena taka, że można z centymetrem chodzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

E: sorry, doczytałem o budżecie : /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Zainteresuj się tematem SVEDA AUDIO. Monitory i suby w obudowie zamkniętej aktywne. Szybkość, rozdzielczość, dynamika, scena taka, że można z centymetrem chodzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

E: sorry, doczytałem o budżecie : /

Akurat jeżeli chodzi o scenę, to Sveda raczej jest z tych bardziej nastawionych na poprawną barwę. 
Ps. nie aktywne, tylko pół-aktywne, a to ogromna różnica. Zwrotnica jest pasywna, ale ma sekcję wzmacniającą, dlatego zwrotnica może pracować na dużo niższych prądach. Co jest dobre z jednej strony, ale z drugiej... Nie możemy podłączyć lepszego, a ten w Svedach to hiend nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, S0nic napisał:

Monitory i suby w obudowie zamkniętej aktywne. Szybkość, rozdzielczość, dynamika, scena taka, że można z centymetrem chodzić

A wszystko to uzyskane dzięki hajendowym myszom ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, #Szakovsky napisał:

Ps. nie aktywne, tylko pół-aktywne

Strach czytać. A ćwierć-aktywne, to jaką wtedy mają zwrotnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, #Szakovsky napisał:

pracuje w Topie

To oznacz się na n i e b i e s k o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, D4ncer napisał:

Wcześniej miałem wybitne Chario Academy Millenium 2,

I coś Ty najlepszego zrobił?  ? 

Dokupiłbyś tylko porządny wzmacniacz i było by super. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

I coś Ty najlepszego zrobił?  ? 

Dokupiłbyś tylko porządny wzmacniacz i było by super. 


Za mało powietrza, za dużo dołu, zbyt angażujący przekaz. Chętniej słuchałem Haydn Grand SE niż ich. Grywały w różnym towarzystwie, na wiekszość nie było mnie stać... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, D4ncer napisał:

Chętniej słuchałem Haydn Grand SE niż ich.

To dziwne ... słuchałem kiedyś Haydn'ów i było tragicznie ... wyłączyłem po 10min. Jałowo i bez wyrazu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

To dziwne ... słuchałem kiedyś Haydn'ów i było tragicznie ... wyłączyłem po 10min. Jałowo i bez wyrazu ...


To dopiero dziwne... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, D4ncer napisał:


To dopiero dziwne... ?

 

Widocznie mamy zupełnie inne gusta ... i doświadczenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Widocznie mamy zupełnie inne gusta ... i doświadczenia ...


Widzę, że słucha Pan lampy z Chario. Mamy zdecydowanie inne gusta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.