Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-30 14:57
https://dane.gov.pl/pl

to by trzeba porównać fale grypy kiedy w różnych krajach występowały i to by bylo miarodajne, u nas pokrywa sie czas "fali koronawirusa" w 100 proc z grypą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, JuG napisał:

Oczywiście pogoda ma jakiś wpływ ale jak widać nie decydujący. Potwierdza to też przykład Izraela (zanik zachorowań nastąpił na skutek masowych szczepień przy mniej więcej stałej temp. powierza) czy Indii (gdzie drastyczny wzrost zachorowań następuje przy rosnącej temperaturze).

Izrael to małe państwo ( 9 mln) potrafiące w razie potrzeby zorganizować i wdrożyć środki i procedury. Gratuluję im spadku zachorowań.

Brakuje mi natomiast danych z praktycznie sąsiedniego , dużego kraju, jakim jest Egipt 100 mln( o identycznej pogodzie zimą) i kiepskiej organizacji i środkach. Wielu znajomych w okresie od jesieni do wiosny przebywało w Egipcie i nie sygnalizowali by był tam większy problem z covidem.

Fajnie gdyby była możliwość porównania zachorowań i zgonów na 1 mln mieszkańców w obu krajach. W dodatku oba kraje znajdują się w strefie naturalnego smogu z pustynnego pyłu. Obawiam się jednak, że takich danych brak.

P.S. Cała Afryka Subsaharyjska i Azja mniejsza znajduje się w strefie pustynnego smogu. Ciekawe czy wynika z tego bezpośrednie przełożenie na krótsze życie i choroby płuc mieszkańców. Nie sądzę .

45 minut temu, stara_lama napisał:

Koronawirus mimo sporej zakaźności jest jednak znacznie mniej zakaźny niż np. ospa wietrzna czy odra i dlatego da się przed nim ochronić. 

O właśnie odra i wiatrówka to kolejne choroby które w ciągu ostatniego roku zniknęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, costa brava napisał:

to by trzeba porównać fale grypy kiedy w różnych krajach występowały i to by bylo miarodajne, u nas pokrywa sie czas "fali koronawirusa" w 100 proc z grypą 🙂

Nie pokrywa się a już na pewno nie w 100%. Szczyt grypy to u nas zwykle styczeń- marzec, akurat okres wyraźnego spadku zakażeń koronawirusem, który szczytował w październiku i listopadzie, a teraz w  kwietniu :). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, stench napisał:

JuG, nie wiem w której części Polski mieszkasz, ale z racji pracy zaobserwowałem taką zmienność temperatur w miastach oddalony o 150-200 km np: w marcu: Poznań +2 , Łódź 0 , Warszawa -2. W Berlinie jest już wtedy 5-7. Moskwa ma wtedy -5 -7.

Dojeżdżam do biura ok. 5 km - różnica temperatur zwykle wynosi +2. Biuro mam w centrum miasta - myślisz, że w centrum miasta mniej chorują niż na obrzeżach? 🙂

Najwięcej (po Mazowszu) zachorowań i zgonów w Polsce jest na Śląsku, w raczej cieplejszej części Polski, gdzie klimat bliższy do niemieckiego.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, JuG napisał:

Dojeżdżam do biura ok. 5 km - różnica temperatur zwykle wynosi +2. Biuro mam w centrum miasta - myślisz, że w centrum miasta mniej chorują niż na obrzeżach? 🙂

Taka różnica wynika z rodzaju zabudowy i zabetonowania co powoduje zmieniony ruch powierza w atmosferze i szybsze nagrzewanie.

Jest to typowe że centrum miasta jest cieplejsze niż zielone peryferie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest mniej zachorowań na inne choroby zakaźne potwierdza teorię, że maseczki, mycie,  dystans społeczny i nauczanie zdalne dzieci są skuteczne w ograniczeniu epidemii. 

Inna zaś sprawa jest, co to za życie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stara_lama napisał:

Wbrew dość powszechnej opinii człowiek zmarły na covid stanowi niewielkie zagrożenie jeżeli chodzi o możłiwość zakażenia. 

To czemu zwłoki zawsze palą i nie robią sekcji zwłok. 

 

3 godziny temu, stara_lama napisał:

 Z przyczyn oczywistych. Nie oznacza to, ze pracownicy zakładów pogrzebowych nie powinni sie chronić zwłaszcza, że z reguły w swojej pracy mają kontakt i ze współpracownikami i z rodzinami zmarłych. No i nie ma powodu żeby nawet niewielkiego zagrożenia nie unikać jeżeli się da (zwłaszcza jak jest powtarzalne lub ciągłe)

Pracownicy zakładów pogrzebowych w Indiach to ludzie ze specjalnej i to chyba tej najniższej kasty czyli ci którzy mogą dotykać zmarłych, nietykalni pariasi. Te ogniska na zdjęciach to jakieś parodie bo do spalenia człowieka potrzeba dużo więcej drzewa. Ci których nie stać na duże ognisko zamawiają mniejsze, ale wówczas miednica napewno się nie spali i wtedy ci obsługiwacze ogniska takimi bossakami popychają wszystko do rzeki bo naokoło jest pełno psów i potrafią złapać jakiś kawałek wędzonki i dać nogę. 

Skoro człowiek zmarły na covid nie jest zagrożeniem to gdzie jest rodzina i po co ci zakładu pogrzebowego założyli te mundurki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar1 napisał:

To, że jest mniej zachorowań na inne choroby zakaźne potwierdza teorię, że maseczki, mycie,  dystans społeczny i nauczanie zdalne dzieci są skuteczne w ograniczeniu epidemii. 

Inna zaś sprawa jest, co to za życie....

To prawda. Długo tak sie żyć nie da ale maseczki dla chorych podczas okresów grypowych czy kilka dni w domu powinny stać się normą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stara_lama napisał:

Gdzie Ty wyczytałeś , że ludzie zakażają się wietrząc mieszkania ?. Aerozole mogą przenosić się co prawda w sprzyjających warunkach na większą odległość ale szanse zakażenia bardzo szybko wraz z odległością maleją. W walce z epidemią cały czas chodzi o to żeby ryzyko zakażenia minimalizować bo nie istnieje realny sposób by je wyeliminować całkowicie.  Droga "powietrzna" to tak naprawdę też droga kropelkowa i nie jest prawdą, ze maska nic nie da, bo też zmniejszy zasięg aerozoli wydostających się z wydychanym powietrzem

Niech sobie chłopaki przypomną jak to się pluje z wiatrem i pod wiatr. Może zrozumiejom wtedy, jak to jest z tym powietrzem i roznoszeniem wirusów poprzez powietrze drogą kropelkową. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, costa brava napisał:

przecież jesli mozna sie zarazic wietrząc mieszkanie, a co najśmieszniejsze zaleca sie zeby wietrzyć, wychodząc na ulice  ( tu maska nic nie da bo drogą powietrzna wirus jest duzo mniejszy niz kropelkowa), mozna tloczyc sie w autobusach, w sklepach, w miejscach pracy, znosic wirusy do domu, to po co jeszcze zamykac restauracje...to jest chore 

Wszyscy widzą, że w tej plandemii nic się kupy nie trzyma i żeby naganiacze i jej zwolennicy ze skóry wyłazili, by stwarzać pozory, że jest inaczej - nic tego nie zmieni.
Skoro zamykają np. hotele, to czemu nie zamkną wszystkich bloków i wieżowców, w których mieszkają ludzie?
Na czym polega wyższy stopień zagrożenia zarażenia się wirusem wśród ludzi przebywających w hotelach w stosunku do przemieszczających się codziennie mieszkańców blokowisk w klatkach schodowych, windach, itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, marecki marek napisał:

To czemu zwłoki zawsze palą i nie robią sekcji zwłok.

Praca "prosektoryjna" w ciągu ostatnich lat w ogóle bardzo się ograniczyła.

Likwiduje to możliwość pełnej nauki w boju poprzez ostateczne i pełne zbadanie skuteczności diagnostyki i wpływu terapii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej bajki, pojawia się wątek o preparowaniu fake newsów dotyczących szkodliwości ( skutków ubocznych po podaniu A.Z.) Oczywiście stoją za tym Rosjanie 😉

Nimniej jeśli spojrzymy na ceny szczepionek, to...

cena jednej dawki Astra Zeneca to koszt niecałych 2 euro. Cena jednej dawki Pfizera - info

@Reuters

- to 15,5 euro, a w kontraktach negocjowanych przez KE na 2023 r 19,5 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, stench napisał:

 

O właśnie odra i wiatrówka to kolejne choroby które w ciągu ostatniego roku zniknęły.

Nie zniknęły, chociaż niewątpliwie ograniczenie kontaktów we wszystkich chorobach zakaźnych będzie sprzyjać zmniejszeniu ilości zakażeń. Odra to zresztą przykład skuteczności szczepień.

11 minut temu, soundchaser napisał:

Wszyscy widzą, że w tej plandemii nic się kupy nie trzyma i żeby naganiacze i jej zwolennicy ze skóry wyłazili, by stwarzać pozory, że jest inaczej - nic tego nie zmieni.
Skoro zamykają np. hotele, to czemu nie zamkną wszystkich bloków i wieżowców, w których mieszkają ludzie?
Na czym polega wyższy stopień zagrożenia zarażenia się wirusem wśród ludzi przebywających w hotelach w stosunku do przemieszczających się codziennie mieszkańców blokowisk w klatkach schodowych, windach, itp.?

Na tym samym co odwiedzenie sąsiadki w sytuacji gdzie przecież i tak mieszkasz z żoną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stara_lama napisał:

Na tym samym co odwiedzenie sąsiadki w sytuacji gdzie przecież i tak mieszkasz z żoną

Ale Ty głupoty wymyślasz, by bronić swoich tez. 😉

2 godziny temu, stara_lama napisał:

Gdzie Ty wyczytałeś , że ludzie zakażają się wietrząc mieszkania ?

Kolega @janunio takie bzdury wymyśla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, stench napisał:

O właśnie odra i wiatrówka to kolejne choroby które w ciągu ostatniego roku zniknęły.

Nie zniknęły tylko się przepoczwarzyły w coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Ale Ty głupoty wymyślasz, by bronić swoich tez. 😉

Jakiej tezy . Tej, ze im większa ilość kontaktów tym większa możliwość zapłodnienia czy zakażenia to chyba bronić nie trzeba

26 minut temu, marecki marek napisał:

To czemu zwłoki zawsze palą i nie robią sekcji zwłok. 

 

Skoro człowiek zmarły na covid nie jest zagrożeniem to gdzie jest rodzina i po co ci zakładu pogrzebowego założyli te mundurki. 

Nie ma obowiązku palenia zwłok i u nas często się tego nie robi. A sekcje od zawsze robi się w przypadku wątpliwej lub nieznanej przyczyny zgonu (plus sekcje tzw sądowe)

0-1. Gdzie napisałem, ze nie jest ? Napisałem też dlaczego zakładają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stara_lama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stara_lama napisał:

Jakiej tezy . Tej, ze im większa ilość kontaktów tym większa możliwość zapłodnienia czy zakażenia to chyba bronić nie trzeba

To gdzie jest więcej kontaktów - w hotelach, czy w blokach mieszkalnych?
Bo chyba coś nie tak z Twoją logiką...

32 minuty temu, stara_lama napisał:

To prawda. Długo tak sie żyć nie da ale maseczki dla chorych podczas okresów grypowych czy kilka dni w domu powinny stać się normą.

Ale Ty głupoty piszesz...jesteś lekarzem, czy udajesz go?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 minut temu, stara_lama napisał:

Nie ma obowiązku palenia zwłok i u nas często się tego nie robi.

Ciekawe. Gdy zmarła moja mama ( luty 2021) to poinformowano mnie, że ze względu na to że jedną z przyczyn zgonu był covid to kremacja jest obligatoryjna i nie ma mowy o identyfikacji zwłok oraz towarzyszeniu zmarłej przy kremacji.

Nie pamiętam kto mi to powiedział ale była to linia Szpital Zgierz-Parzęczewska / pobliska chłodnia Skrzydlewska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, soundchaser napisał:

 

Ale Ty głupoty piszesz...jesteś lekarzem, czy udajesz go?

Masz racje. To że kichający i kaszlący  powinien siedzieć kilka dni w domu, a jeżeli musi wyjść- zakłada maskę to głupota piramidalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stara_lama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
44 minuty temu, stara_lama napisał:

Długo tak sie żyć nie da ale maseczki dla chorych podczas okresów grypowych czy kilka dni w domu powinny stać się normą.

Zgadzam się. Zbrodnią jest dla mnie przychodzenie do pracy osób chorych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stench napisał:

Ciekawe. Gdy zmarła moja mama ( luty 2021) to poinformowano mnie, że ze względu na to że jedną z przyczyn zgonu był covid to kremacja jest obligatoryjna i nie ma mowy o identyfikacji zwłok oraz towarzyszeniu zmarłej przy kremacji.

Nie pamiętam kto mi to powiedział ale była to linia Szpital Zgierz-Parzęczewska / pobliska chłodnia Skrzydlewska.

Nie jest obowiązkowa z całą pewnością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, stara_lama napisał:

0-1. Gdzie napisałem, ze nie jest ?

ano tutaj

 

4 godziny temu, stara_lama napisał:

Wbrew dość powszechnej opinii człowiek zmarły na covid stanowi niewielkie zagrożenie jeżeli chodzi o możłiwość zakażenia.

Pracownicy prosektorium to czasem nekrofile. Ciekawe jak u nich te statystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, stara_lama napisał:

Masz racje. To że kichający i kaszlący  powinien siedzieć kilka dni w domu, a jeżeli musi wyjść to powinien załozyć maskę to głupota piramidalna

Jest mnóstwo naukowych dowodów na to, że maski przed wirusem nie chronią, a ich noszenie to czysta głupota, bo mogą być przyczyną innych chorób.

Wstawiałem tu link do opracowań naukowych w tym temacie, odpowiadając JuGowi na podobne głupoty.
Jak nie czytałeś, to sobie znajdź wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Jest mnóstwo naukowych dowodów na to, że maski przed wirusem nie chronią, a ich noszenie to czysta głupota, bo może być powodem innych chorób.

Wstawiałem tu link do opracowań naukowych w tym temacie, odpowiadając JuGowi na podobne głupoty.
Jak nie czytałeś, to sobie znajdź wstecz.

Dlatego napisałem, że masz rację

6 minut temu, marecki marek napisał:

ano tutaj

 

Pracownicy prosektorium to czasem nekrofile. Ciekawe jak u nich te statystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie, nie napisałem, że nie jest i nie może być źródłem zakażenia. Napisałem nawet dlaczego uważam że pracownicy powinni się chronić. Tu jakiś klub binarnych jest czy co ? ( nie chodzi mi o płeć ) 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, soundchaser napisał:

 

Kolega @janunio takie bzdury wymyśla.

Z   tego co wiem, pisał tylko, że wirus nie biega i nie fruwa, a jedynie może być biernie przenoszony w kropelkach między innymi przez wiatr.  I to jest prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

To gdzie jest więcej kontaktów - w hotelach, czy w blokach mieszkalnych?
Bo chyba coś nie tak z Twoją logiką...

 

Byłeś pewnie nieraz w hotelu więc chyba zauważyłeś , że można tam spotkać innych ludzi niż Ci, których widujesz na codzień. I pewnie wróciłeś z tego hotelu do swojego starego otoczenia. Pomińmy już takie rzeczy jak obsługa hotelu i fakt, ze człowiek na wyjeździe jest średnio skłonny do zamknięcia się samotnie w hotelowym pokoiku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stara_lama napisał:

Z   tego co wiem, pisał tylko, że wirus nie biega i nie fruwa, a jedynie może być biernie przenoszony w kropelkach między innymi przez wiatr.  I to jest prawda

To Twoje rozumowanie chyba też jest zero-jedynkowe. 😉
Potwierdził też, że jak ktoś z piątego piętra kichnie, to sąsiad z szóstego mając rozszczelnione okno może się zarazić wirusem, podając analogię do dymu papierosowego, co jest wierutną bzdurą.

53 minuty temu, stara_lama napisał:

Byłeś pewnie nieraz w hotelu więc chyba zauważyłeś , że można tam spotkać innych ludzi niż Ci, których widujesz na codzień.

No tak...w hotelu spotykam samych obcych, a w bloku widuję wciąż te same sąsiadki (oprócz żony oczywiście), co jest niepodważalnym dowodem na to, że od nieznanego mi osobnika jest dużo łatwiej zarazić się niż od znajomej sąsiadki.

😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stara_lama napisał:

Droga "powietrzna" to tak naprawdę też droga kropelkowa i nie jest prawdą, ze maska nic nie da, bo też zmniejszy zasięg aerozoli wydostających się z wydychanym powietrzem

Aerozol, a stan gazowy - poczytaj jaka jest różnica.

Skład wydychanego powietrza

tlen – 17%

dwutlenek węgla – 4%

azot – 78%

inne gazy – ok. 1%, w tym para wodna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stara_lama napisał:

człowiek na wyjeździe jest średnio skłonny do zamknięcia się samotnie w hotelowym pokoiku

A co robi? Biega bez przerwy od pokoju do restauracji hotelowej na drinka i z powrotem, mijając po drodze innych gości? Czy raczej wychodzi na cały dzień i wraca po prostu by się przespać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1% to jest dużo, raz. Poza tym, przy kasłaniu,  i kichaniu czy przy nawet wysiłku fizycznym też będzie więcej. Tak samo przy gadaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.