Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 15:52
https://dane.gov.pl/pl
21 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie no. 

Mam zasiane lubiny i owies przy lesie. 

Kto mi zaplaci odszkodowanie?  Jak zabronicie mysliwym wstepu do lasu to zwierzyna zniszczy mi plony. Mysliwi nie beda chcieli placic odszkodowania bo beda sie tlumaczyc ze   lasy im zamkneli. 

A tak, mysliwi moga isc so lasu i pilnowac moje pola. To oni wyplaca mi odszkodowania. 

Czyli, z myśliwymi czy bez, i tak Ci te plony dziki zeżrą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Niewolnicy nie mieli umowy o pracę .

Jak to nie? 

Poczytaj o budowniczych piramid, gladiatorach. 

Zreszta poczytaj interperatcje PIP-u umowy o prace. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowniczy piramid nie byli niewolnikami .To byli pracownicy najemni ( rolnicy ,którzy w czasie wylewów Nilu mieli wolny czas ) .

Umowy o pracę nie musisz podpisywać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Czyli, z myśliwymi czy bez, i tak Ci te plony dziki zeżrą?

Nie. 

Mysliwi maja za zadanie pilnowac aby zwierzyny byla okreslona ilosc na danym terenie. Zeby zwierzyna nie grupowala sie w stada itp. 

 

co innego gdy na moim polu bedzie zywic sie 10 dzikow a co innego gdy ich bedzie 100 sztuk. 

Ja jako obywatel RP nie moge sobie wejsc do lasu, upolowac dzika i sobie go zjesc. Jest to nielegalne. 

Wszystkie zwierzeta dzikie nie bedace pod ochrona naleza do kol lowieckich. Oni o nie dbaja i za nie odpowiadaja. Zwierzeta sa ich "wlasnoscia". 

Jezeli ich zwierze wyrzadzi mi szkode to normalnym jest ze musza mi zaplacic. 

Przykladowo, jak twoj pies zagryzie mi kure to tez bede chcial aby naprawil wyrzadzona mi szkode materialna i zaplacil za ta kure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Mysliwi sa abys mial odpowiednia ilosc zwierzyny i co najwazniejsze zdrowej zwierzyny.

W przypadku jeleni strzela sie glownie do koziolkownlub karlowatych. 

 

Czemu mieszasz w to koronawirusa??

Wlasnie wykluczajac mysliwych z zakazu wstepu do lasu, panstwo zabezpiecza sie w razie wypadku wyplacania odszkodowan. 

Odszkodowań wypłacanym myśliwym za zakaz wstępu do lasu, bo ich nie dotyczą w przypadku pandemii?
Tu nie chodzi o odszkodowania, tylko jest to zwykłe złamanie zasad demokracji (układziki).
Co to znaczy ilość zdrowej zwierzyny? Ja nie jadam dziczyzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Budowniczy piramid nie byli niewolnikami .To byli pracownicy najemni ( rolnicy ,którzy w czasie wylewów Nilu mieli wolny czas ) .

Umowy o pracę nie musisz podpisywać .

Wiesz. 

Po twoich postach rozumiem ze pracujesz w sluzbie zdrowia. Nie wiem czy wiesz. Ale tez nie musisz podpisywac umowy o prace.

Wystarczy wprowadzic stan wyjatkowy dostaniesz wezwanie i musisz leczyc. Czy ci sie podoba czy nie. 

 

Co do umowybo prace. Podpisujesz taka umowe i stajesz sie niewolnikiem. Jak ci kaze zamiatac to bedziesz zamiatal. Jak NIE to cie zwolnie. To jest niewolnictwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolo2 napisał:

Mysliwi maja za zadanie pilnowac aby zwierzyny byla okreslona ilosc na danym terenie. Zeby zwierzyna nie grupowala sie w stada itp. 

Sorki , ale to jakieś teoretycznie brednie.  W Niemczech skończyło się to tak:

"Niemcy są przykładem kraju, w którym bardzo intensywny odstrzał dzików nie prowadzi do zmniejszenia ich liczebności. - Efekt jest wprost odwrotny - stwierdza ekspert. Poprzez odstrzał ingeruje się bowiem w strukturę społeczną, w jakiej żyją dziki. W normalnych warunkach tylko najstarsza locha ma młode. Odstrzał zaś prowadzi do tego, że w stadzie również i inne samice zaczynają mieć potomstwo - wyjaśnia ekspert.

Nie bez znaczenia jest także karma. W Niemczech myśliwi mogą wabić dziki karmą. Ta z kolei jest lepszej jakości. Zmiany w odżywianiu sprawiają, że samice przez cały rok mogą mieć młode. Te ostatnie mają też większe szanse na przeżycie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lolo2 napisał:

Zreszta poczytaj interperatcje PIP-u umowy o prace. 

PIP traktuje umowy o pracę jako niewolnicze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,to nie jest niewolnictwo .Wypisujesz bzdury .Każdy niewolnik z rzymski czy grecki marzyłby o umowie o pracę .Nie wspominając o polskim chłopie pańszczyźnianym .

do lolo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lolo2 napisał:

Mysliwi sa abys mial odpowiednia ilosc zwierzyny i co najwazniejsze zdrowej zwierzyny.

W przypadku jeleni strzela sie glownie do koziolkownlub karlowatych. 

Uważaj że Ci ktoś uwierzy w to że myśliwi wybierają najgorsze sztuki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja ma ogromne problemy związane z pandemią koronawirusa. Władze szukają pomocy wśród imigrantów, którzy mogliby pomóc francuskiej gospodarce. Ci jednak nie mają zamiaru pracować.

“Prefekt departamentu Seine-et-Marne w regionie paryskim zezwolił na nabór “uchodźców” do zbioru warzyw i owoców, z powodu braku pracowników sezonowych. Nabór ochotniczy, bo zaczęto go oskarżać w mediach społ. o niewolnictwo. Ilu się ich zgłosiło?” – pytał na Twitterze Adam Gwiazda.

Okazuje się, że większość internautów prawidłowo oceniła postawę imigrantów: “Odpowiedź poprawna: 70. Nikomu do pracy się nie pali” – podsumował Gwiazda.

We Francji z dnia na dzień przybywa zarażonych, jak i tych, którzy muszą walczyć o życie. Tymczasem na imigranckich przedmieściach niewiele się zmienia. Scenariusz klasyczny: podpalone śmietniki na wabia, żeby zwabić patrol policji, a jak pojawia się radiowóz, to zostaje ostrzelany z pirotechniki.

Szpitale także mają problem z imigrantami – w imigranckiej dzielnicy Paryża dyrekcja szpitala musiała zatrudnić ochroniarzy, żeby pielęgniarki i lekarze mogli spokojnie dojść chociaż kilkaset metrów do metra. Byli codziennie napadani, jako jedyne osoby na ulicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Odszkodowań wypłacanym myśliwym za zakaz wstępu do lasu, bo ich nie dotyczą w przypadku pandemii?
Tu nie chodzi o odszkodowania, tylko jest to zwykłe złamanie zasad demokracji (układziki).
Co to znaczy ilość zdrowej zwierzyny? Ja nie jadam dziczyzny.

Chodzi o to ze dzika zwierzyna jest wlasnoscia mysliwych.

Przykladowo  piesek reksio jest twoja wlasnoscia. Panstwo zabrania ci pilnowania reksia. Reksio zagryza kure sasiadowi. 

Kto jest,odpowiedzialny za ta kure?

 

Ty, jako wlasciciel. Od ciebie rzadam odszkodowania.  Natomiast przed sadem ty bedzesz sie tlumaczyl ze to nie twoja wina bo nie mogles pilnowac reksia bo rzad ci zabronil. 

 

Nie ma zlamania zasad. Mysliwi maja pilnowac zwierzynu i koniec kropka. 

 

Zdrowa zwierzyna - - - z wiekiem, zwierzyna tak jak i ludzie zaczyna chorowac. Taka zwierzyne sie odstrzela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nie ma procedur, nie ma wiedzy

W Rosji MZ opublikowało już czwartą wersję Tymczasowych zaleceń metodycznych zapobiegania, diagnostyki i leczenia COVID-19.

https://static-3.rosminzdrav.ru/system/attachments/attaches/000/049/877/original/COVID19_recomend_v4.pdf

Jest też wersja skrócona https://static-2.rosminzdrav.ru/system/attachments/attaches/000/049/909/original/COVID-19_V4.pdf

Czy jest coś podobnego wydanego przez polskie MZ (o nieformalnym tłumaczeniu materiałów chińskich wiem)?

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak ci kaze zamiatac to bedziesz zamiatal. Jak NIE to cie zwolnie. To jest niewolnictwo.


Czy w pracy robisz co chcesz, czy to co szef zadecydowal?
Kto decyduje o wykonywanych zadaniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Lolo2 napisał:

Nie no. 

Mam zasiane lubiny i owies przy lesie. 

Kto mi zaplaci odszkodowanie?  Jak zabronicie mysliwym wstepu do lasu to zwierzyna zniszczy mi plony. Mysliwi nie beda chcieli placic odszkodowania bo beda sie tlumaczyc ze   lasy im zamkneli. 

A tak, mysliwi moga isc so lasu i pilnowac moje pola. To oni wyplaca mi odszkodowania. 

Co ty Lolo p...dolisz?

Myśliwi tam u ciebie namiot rozbili i ci łubinu pilnują?

To jak pola pilnują to po ch*j do się lasu pchają, niech sobie w tym namiocie siedzą. Jak sobie poimprezuja to takie ryki będą, że żadna zwierzyna nie podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolo2 napisał:

Mysliwi maja za zadanie pilnowac aby zwierzyny byla okreslona ilosc na danym terenie. Zeby zwierzyna nie grupowala sie w stada itp. 

Człowieku...zastanów się co piszesz. W okresie pandemii też muszą to robić?
Przecież zakaz jest do 11 kwietnia.

I tak wiadomo, że obecne ograniczenia będą obowiązywać pewnie jeszcze z klika lat, ale czy myśliwi nie mogą się powstrzymać chociaż kilka dni? Po 11 kwietnia rząd mógłby ogłosić, że myśliwi muszą wypełniać swoją ważną misję, a pozostały lud ma nie wychodzić z domów do odwołania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo doniesień internetowych ,głównie z Chin .  do JuGa

Amator

 

Jeśli chcesz wiedzieć jak jest u nas to przeczytaj mój wpis z poprzedniej strony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Co ty Lolo p...dolisz?

Myśliwi tam u ciebie namiot rozbili i ci łubinu pilnują?

To jak pola pilnują to po ch*j do się lasu pchają, niech sobie w tym namiocie siedzą. Jak sobie poimprezuja to takie ryki będą, że żadna zwierzyna nie podejdzie.

Nie namiot tylko ambone. 

ambona-mysliwska-lwowek-slaski-418526377

Tak, pilnuja. Maja nocki, dyzury itp.  Niektorzy rozciagaja pastuch (drut pod napieciem). Maja swoje rewiry itp. 

 

ZGODNIE Z PRAWEM pisze to kolejny raz, osobami odpowiedzialnymi za zwierzyne dzika nie bedaco pod ochrona sa mysliwi. 

Za wszystkie szkody placa oni swej kieszeni. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Jest dużo doniesień internetowych ,głównie z Chin .  do JuGa

Nie chodzi mi o jakieś doniesienia z Chin a o konkretne oficjalne wytyczne polskiego MZ dla szpitali/lekarzy jak postępować.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lolo2 napisał:

Wystarczy wprowadzic stan wyjatkowy dostaniesz wezwanie i musisz leczyc. Czy ci sie podoba czy nie

teraz to juz piszesz totalne bzdury

proponuje zakonczyc temat polowan i mysliwych albo założyc sobie własny watek który pewnie wiele nie przetrwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:

 


Czy w pracy robisz co chcesz, czy to co szef zadecydowal?
Kto decyduje o wykonywanych zadaniach?

 

To co szef ci karze. Oczywiscie ma mozliwosc dania tzw. "pracy zastepczej": 

Jak kaze ci zamiatac - - musisz zamiatac. 

Jak kaze ci zostac w pracy sluzej - - musisz zostac. 

Jak kaze ci wrocic z urlopu do pracy - - musisz wrocic. 

 

Czym to sie rozni od niewolnictwa.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cir napisał:

teraz to juz piszesz totalne bzdury

proponuje zakonczyc temat polowan i mysliwych albo założyc sobie własny watek który pewnie wiele nie przetrwa

KAZDY lekarz a polsce posiada karte mobilizacyjna i zgodnie z:

 

Artykuł 47. ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi mówi, że pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, mogą być skierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii.

 

Koniec kropka. 

Policja czy zandarmeria wojskowa przyjezdza do ciebie do domu. Pokujesz sie i jedziesz leczyc. Nie ma wyboru. 

 

Ustaw jest kilka, sa te odnoszace sie do pandemi, sa te odnoszace sie do wojny itp. 

20 minut temu, soundchaser napisał:

Człowieku...zastanów się co piszesz. W okresie pandemii też muszą to robić?
Przecież zakaz jest do 11 kwietnia.

I tak wiadomo, że obecne ograniczenia będą obowiązywać pewnie jeszcze z klika lat, ale czy myśliwi nie mogą się powstrzymać chociaż kilka dni? Po 11 kwietnia rząd mógłby ogłosić, że myśliwi muszą wypełniać swoją ważną misję, a pozostały lud ma nie wychodzić z domów do odwołania.

 A dlaczego NIE maja tego robic? Mysliwi maja pracowac, lekarze maja pracowac, gornicy maja pracowac, kierowcy ciezarowek maja pracowac, fabryki maja pracowac. 

Nie widze powodu aby ograniczac te prawa na ten moment. 

Moje zwierzatka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam absolutnie nic przeciwko włażeniu myśliwych do lasów. Byle ten przepis obowiązywał ich wszystkich, co do jednego.

Z jednym wszakże zastrzeżeniem:

Powinna obowiązywać klauzula, że mogą sobie do upojenia i pełnego wzwodu po krzakach latać - tylko od zmierzchu do świtu. Bez noktowizorów, oczywiście.

Istnieje wtedy szansa i nadzieja, że ci obłąkani mordercy, te wiecznie pijane sqrwysyny bez czci i honoru powystrzelają się wzajemnie.

Do przedostatniego.

 A ostatniego niech zeżrą wirusy.

 

I mówię to najzupełniej serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lolo2 napisał:

Chodzi o to ze dzika zwierzyna jest wlasnoscia mysliwych.
(...)
Nie ma zlamania zasad. Mysliwi maja pilnowac zwierzynu i koniec kropka. 

Ale człowieku - nie w czasie pandemii. To nie jest teraz priorytetem.
Niech się włączą do walki z koronawirusem. Niech ten durny rząd wyznaczy im inne, ważniejsze zadania.
Mogą się przecież przydać...np. niech z dubeltówkami pilnują tych na kwarantannie, by nie wyłazili z mieszkań.
Albo niech przed sklepami pilnują porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Ale człowieku - nie w czasie pandemii. To nie jest teraz priorytetem.
Niech się włączą do walki z koronawirusem. Niech ten durny rząd wyznaczy im inne, ważniejsze zadania.
Mogą się przecież przydać...np. niech z dubeltówkami pilnują tych na kwarantannie, by nie wyłazili z mieszkań.
Albo niech przed sklepami pilnują porządku.

Ale myslistwo to nie jest zawod. to jest hobby.

Dlaczego maja pracowac jako ochrona? Najpierw niech zatrudnia tych z budzetowki. (moje dziecko juz 2 tydzien czeka za informacja czy przyjma je do szkoly, ale w gminie maja prace zdalna i nie moga ulozyc listy uczniow). Banda debili. 

Najpierw niech wezwa uzytkownikow audiostereo do pilnowania kolejki przed lidlem wtedy dopiero pozniej mysliwych. Uzytkownicy audiostereo to tez hobbysci. 

 

Dla przykladu. Nasi koledzy z wegier zaniechali polowan. Mozecie zobaczyc do czego to prowadzi, jak sie zwierzeta grupuja i rozmnarzaja:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lolo2 napisał:

Co do umowybo prace. Podpisujesz taka umowe i stajesz sie niewolnikiem. Jak ci kaze zamiatac to bedziesz zamiatal. Jak NIE to cie zwolnie. To jest niewolnictwo.

Różni są pracodawcy i niektórzy rzeczywiście potrafią pracownika zastraszyć i zmuszać ich do wykonywania czynności niezgodnych ze stanowiskiem w umowie.
Ale pracownik ma po swojej stronie kodeks pracy, a także PIP, która stoi po stronie praw pracownika. Pracodawca zawsze polegnie, gdy tylko naruszy kodeks pracy.

Nie pieprz więc głupot o tym niewolnictwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Różni są pracodawcy i niektórzy rzeczywiście potrafią pracownika zastraszyć i zmuszać ich do wykonywania czynności niezgodnych ze stanowiskiem w umowie.
Ale pracownik ma po swojej stronie kodeks pracy, a także PIP, która stoi po stronie praw pracownika. Pracodawca zawsze polegnie, gdy tylko naruszy kodeks pracy.

Nie pieprz więc głupot o tym niewolnictwie.

A mnie nie interesuja jaki jest pracodawca - dobry czy zly. 

 

Ja odnioslem sie tylko do zapisow kodeksu pracy i orzeczen pipu. Podpisujac umowe o prace zgadzasz sie byc niewolnikiem na okreslony w umowie o prace czas.  

 

"Ja podzielam ten pogląd i uważam, że praca na etat jest przejawem niewolniczej mentalności. Pracownik etatowy nie sprzedaje własnej pracy lub jej efektów, ale oddaje się w niewolę - godzi się na wykonywanie poleceń przełożonych w określonym zakresie, w określonym czasie, za pieniądze. To nie jest oczywiście niewolnictwo pełne, tak jak je dawniej rozumiano, bo jest to niewola ograniczona co do czasu i zakresu, ale jest to pewna forma niewolnictwa."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.