Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 0:56
https://dane.gov.pl/pl
33 minuty temu, Lolo2 napisał:

I co? 

Masz jakies pretensje do tego aby w sytuacji gdy.....   chory na korone byl razem z toba w kinie,  sanepid poinformowal cie o tym, lub nakazal ci izolacje? 

Serio?  Gdzie takich sieja jak ty....? 

Liczę choć na to że piszesz to w dobrych intencjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jezz napisał:

U mnie w fabryce kolejne podejrzenia zachorowania, kolejna dezynfekcja, kolejne obostrzenia.

Co to za fabryka? W mojej nic takiego nie ma.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

I co? 

Masz jakies pretensje do tego aby w sytuacji gdy.....   chory na korone byl razem z toba w kinie,  sanepid poinformowal cie o tym, lub nakazal ci izolacje? 

Serio?  Gdzie takich sieja jak ty....? 

Przecież w kinie to wszyscy maseczki muszą mieć, więc są całkowicie bezpieczni. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Pamiętaj Piotr abyś się odrobaczył bo inni również chcieliby skorzystać z krzeseł w kinie.

Proponuję abyś zajął się kondycją swojego własnego ciała, a od mojego, wraz z jego zawartością, będącą moją prywatną własnością, łaskawie się odpier**lił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, soundchaser napisał:

Co to za fabryka?

A do czego ci potrzebna taka informacja?

I dodatkowe wyjaśnienie, to że nie ma u ciebie, nie znaczy, ze wszędzie jest tak samo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadźmy specjalny specjalny dowód osobisty-certyfikat będący dowodem bezpieczeństwa danej osoby, że jest przebadana i zaszczepiona na dany okres. Nazwijmy go na przykład Certificate Of Vaccination Identification (ID). W skrócie CoVID. A nie sorry! Ta nazwa już jest zajęta. O nie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, jezz napisał:

I dodatkowe wyjaśnienie, to że nie ma u ciebie, nie znaczy, ze wszędzie jest tak samo.

U mnie przed miesiącem jedna osoba była poddana kwarantannie z wykrytym wirusem.

Ponieważ pracodawca natychmiast wstrzymał w domu (praca zdalna) osoby z jej działu Sanepid się pogubił i nikogo nie zbadali na obecność. W tym mnie. A stykałem się z tą osobą. 

Była jakaś dezynfekcja pomieszczeń. Zresztą o tę dba się u nas mocno. W maseczkach chodzą nieliczni ale np. klamki, przełączniki,... są dezynfekowane na okrągło. Oczywiście obserwowałem siebie przez dwa tygodnie od zdarzenia, stosowałem jakieś tam środki ochrony i unikałem ludzi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr_1 napisał:

Idziesz do kina, musisz wypełnić korona-kwestionariusz i zgodę na ściganie przez korona-gestapo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolejny debilizm na tle tego cyrku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

 

U mnie przed miesiącem jedna osoba była poddana kwarantannie z wykrytym wirusem.

Ponieważ pracodawca natychmiast wstrzymał w domu (praca zdalna) osoby z jej działu Sanepid się pogubił i nikogo nie zbadali na obecność. W tym mnie. A stykałem się z tą osobą. 

Była jakaś dezynfekcja pomieszczeń. Zresztą o tę dba się u nas mocno. W maseczkach chodzą nieliczni ale np. klamki, przełączniki,... są dezynfekowane na okrągło. Oczywiście obserwowałem siebie przez dwa tygodnie od zdarzenia, stosowałem jakieś tam środki ochrony i unikałem ludzi. 

 

U mnie podobnie.

W  środę zamknięty był cały budynek.

Nowy przypadek pojawił się  w piątek, nie wiem kiedy dotarła informacja, pewnie dezynfekowali w wknd, bo wczoraj wypuścili ludzi.

Większość na zdalnym, ale ja mam "szczęście" pracy stacjonarnej.

Taki jestem potrzebny.?

Wszyscy w ciagach komunikacyjnych muszą chodzić w maseczkach, tylko przy swoim stanowisju pracy bez..

Ochrona nie wpuszcza do budynku bez maseczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jezz napisał:

U mnie podobnie.

W  środę zamknięty był cały budynek.

Nowy przypadek pojawił się  w piątek, nie wiem kiedy dotarła informacja, pewnie dezynfekowali w wknd, bo wczoraj wypuścili ludzi.

Większość na zdalnym, ale ja mam "szczęście" pracy stacjonarnej.

Taki jestem potrzebny.?

Wszyscy w ciagach komunikacyjnych muszą chodzić w maseczkach, tylko przy swoim stanowisju pracy bez..

Ochrona nie wpuszcza do budynku bez maseczek.

Ale szopka. Bo u kogoś stwierdzono podejrzenie zakażenia przy pomocy gównianego, niewiarygodnego testu.
Śmiechu warte. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

postęp postępuje...Wielki Brat ma czuwać nawet nad naszymi pieniędzmi...i co najsmiesniejsze uzasadniają to walką z narkotykami, w kraju gdzie miękkie są legalne...ciekawe  czy będą ludziom rewizje na ulicy robic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Ale szopka. Bo u kogoś stwierdzono podejrzenie zakażenia przy pomocy gównianego, niewiarygodnego testu.
Śmiechu warte. ?

To nie jest śmieszne.

To nowa normalność.

 

2 godziny temu, costa brava napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

postęp postępuje...Wielki Brat ma czuwać nawet nad naszymi pieniędzmi...i co najsmiesniejsze uzasadniają to walką z narkotykami, w kraju gdzie miękkie są legalne...ciekawe  czy będą ludziom rewizje na ulicy robic...

Dokładnie.

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Na każdy głupi przepis jest sposób na jego ominięcie.

Najlepszym sposobem na głupie przepisy jest trochę ołowiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Na każdy głupi przepis jest sposób na jego ominięcie.

Jasne.

Można na przykład zaprdalać do chaty na butach, bo bez maski cię do metra/autobusu/pociągu nie wpuszczą. Choć przed rozpoczęciem dymania pieszo i tak 130 € kary musisz zapłacić ??.

 

Pół biedy, gdy masz blisko, ale ja mieszkam ok 30 km od Paryża, a nie zawsze biorę auto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja elegancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkacie w Polsce i nie odpowiadają wam jakieś restrykcje, które można uznać za godzące w waszą wolność obywatelską, to nie musicie się stosować do tych restrykcji. Broni was Konstytucja, a ten kto wam te prawa próbuje odebrać łamie prawo.

Jakiekolwiek ograniczenie dotyczące wolności obywateli, zgodnie z Konstytucją, z art.31 ust.3, mogą być wprowadzone wyłącznie w formie ustawy. Ustawa musi przejść przez sejm, przez senat, musi ją podpisać prezydent. Rozporządzenia są aktami podustawowymi i dlatego cokolwiek wprowadzone przez rządzących w formie rozporządzenia, w kwestii wolnościowej, nie obowiązuje obywateli.

Tego typu rozporządzenie jest niezgodne z prawem, tak rządziły się Włochy przed II Wojną Światową za Mussoliniego, tak rządziły się Niemcy podczas nazizmu za Hitlera i tak rządził się Związek Sowiecki za Stalina.

 

To jest interpretacja prawnika, i jeszcze treść ustawy:

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Jeszcze tylko z widelcem sobie słabo radzą.

Cierpliwości. Asymilacja trochę trwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Można na przykład zaprdalać do chaty na butach, bo bez maski cię do metra/autobusu/pociągu nie wpuszczą

To wsiadaj z maską na twarzy, a później ją opuszczaj. Ja tak robię. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Amator 2b napisał:

Cierpliwości. Asymilacja trochę trwa.

Skoro się przez bez mała ćwierć wieku nie nauczyłem, to już chyba nie dam rady...

Ale piętką zatkniętą na nóż i palcami z gazety idzie mi już świetnie.

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur.a, wracają maski w strefie żółtej na wolnym powietrzu a więc na ulicy, parku i lesie, a ja ledwie w sklepie wytrzymuje , już mam tak dość tych popier...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja pewnej osoby z Gorzowa Wlkp.

Chodzi o Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie Wielkopolskim..

Chłopczyk ma 1.5 roczku..

Cytuję..

"Wczoraj przed 14 kiedy odbierałem syna ze żłobka biegnąc do wózka przewrócił się i uderzył prosto główka o kant ściany robiąc sobie przy tym bardzo głęboką ranę. Na miejscu ciocie ze żłobka pomogły i udało się zatamowac krwawienie ,ale nie podlegało dyskusji to że rana jest ewidentnie do szycia. Bez chwili zawachania pojechaliśmy na SOR. W szpitalu byliśmy o 14 . Zostaliśmy skierowani do poczekalni i miał się zaraz nami ktoś zająć. Po ok 10 min zostaliśmy przyjęci do gabinetu w którym Pani przeprowadziła wywiad z nami i wypełniła na jego podstawie dokumenty . Przy uzupełnianiu tych dokumentów nawet nie zwróciła wcale uwagi na dziecko.... Po wywiadzie kazała nam wyjść i poczekać przy pokoju numer 17 . Dodam że czekało tam mnóstwo ludzi ....

Jak się okazało Pani doktor miała przyjmować dopiero od 15:30 ,tak więc czekamy .... co już wzbudziło mój niepokój, bo jak można tyle czekać kiedy dziecko ma rozcieta głęboką ranę na głowie..... (synek ma również chore serduszko,problemy neurologiczne ) ...kiedy wybiła cudowna 15:30 okazało się że Pani doktor jeszcze nie ma .... przyszła jakoś chwilkę przed godz. 16 .... stoję już przed tym gabinetem w gotowości, aby wejść z synkiem, na co ona mówi że pierwszeństwo mają osoby z WYNIKAMI . Mówię, ale jak Pani doktor? synek ma rozcieta głowę,jesteśmy z wypadku przecież mamy pierwszeństwo, na co ona mowi do mnie : Po pierwsze to proszę nauczyć się poprawnie nosić maseczkę( maseczka miałam na twarzy osunęła Mi sie lekko poniżej nosa ponieważ zwyczajnie synek wiercił się na rękach przez co ciężko było ją utrzymać idealnie na twarzy), a po drugie proszę panią, żeby pani wyszła. Najpierw wchodzą osoby z wynikami. Odpowiedziałam, że wszystkie osoby które czekają nie mają nic przeciwko, abym to ja z synem weszła pierwsza, bo jak widać ma rozbitą głowę i wymaga natychmiastowej pomocy. W odpowiedzi dostałam sucho rzucone "to ja decyduję kto wchodzi pierwszy, ma pani wyjść z gabinetu i zapraszam osobę z wynikami".Mówię pani doktor, Ale jak to Przecież pani jest tutaj po to żeby pomagać a moje dziecko potrzebuje pomocy, żeby chodziło o mnie mogłabym poczekać cały dzień i całą noc, ale pani doktor to jest małe dziecko ! Ja nie wiem czy wszystko z główką w porządku. Proszę mi pomóc! Na co dostałam kolejny raz tą samą odpowiedź "to ja decyduję kto wchodzi do gabinetu proszę osobę z wynikami". Widziałam zdziwienie i również szok oraz zażenowanie na twarzach tych ludzi, ale wiedziałam, że też chcą zostać przyjęci kiedy ona mnie wyrzucała po prostu osoby z wynikami zaczęły wchodzić bo też czekały już kilka godzin. Przy tym sami wyrażali na głos swoje niezadowolenie z zaistniałą sytuacją oraz wspominali, że nie mają nic przeciwko żebym teraz to ja weszła, na co pani doktor absolutnie nie wyraziła zgody, kazała mi czekać i wyrzucała mnie z gabinetu za każdym razem kiedy próbowałam wejść. Powiedziała że moja kolej będzie po wszystkich osobach z wynikami.

Nie wiedziałam co mam zrobić. Nigdy w życiu nie miałam takiej sytuacji, bo przecież byłam w szpitalu do którego udałem się aby uzyskać pomoc dla mojego synka a spotkałam się z totalną znieczulicę brakiem empatii i nie wiem jak mogę to jeszcze nazwać. wyszło tak że nasza kolej była dopiero chwilkę po 17:00 czyli łącznie czekaliśmy 3 godziny na zeszycie głowy. kiedy pani doktor o ile można ją tak w ogóle nazwać zdjęła ten tymczasowy opatrunek który został założony w żłobku Powiedziała na głos "Ojejku, masakra" I od razu zapytała czy Zgadzam się na szczycie w tym momencie zobaczyłam strach W jej oczach bo rana była poważna, a jej zachowanie w przeciągu piętnastu sekund zmieniło się o 180 stopni. Zaczęła być dla nas tak miła że miałam wrażenie że za chwilę wejdzie mi w pupę z tą wazelina, jednak kiedy ja wcześniej prosiłam o pomoc zostałam wyrzucona z dzieckiem na rękach i kazano mi czekać! W tym momencie u takiego dziecka przecież mogło się stać tyle złych rzeczy. Twierdzę, że ryzykowała ona zdrowie i życie mojego dziecka bagatelizując powagę sytuacji..... Fakt jest taki że pomoc otrzymaliśmy, ale to, z czym się spotkaliśmy to nie jest jedna sytuacja na 1000000 Tak się właśnie dzieje w naszych polskich szpitalach, na które płacimy składki, które powinny nam pomagać, a nie szkodzić. Moj przypadek nie jest jakimś rzadkim przypadkiem to jest codzienność! A jest teraz wszystko przykryte covid ową osłonką... nie chcę tak tego zostawić. Chcę wyciągnąć konsekwencje z tej sytuacji, najbardziej surowe jak się da, żeby zwalczać tego typu zachowania wśród lekarzy.

Przysięgali, że będą nam pomagać a to co robią przekracza w ogóle jakiekolwiek ludzkie pojęcia.... Co zrobić? jak reagować? Dodam jeszcze że pani doktor była młodą osobą więc nie mówimy tu o kimś kto przepracował nie wiadomo ile lat i jest już wypalony zawodowo.... przykre ze w lekarzach tak naprawdę jest tak mało empatii.. Niekiedy całkowicie jej brak, tak jak w naszym przypadku ...

Czy to nie empatii najwięcej powinien mieć w sobie lekarz?

Dojdzie do tego, że służba zdrowia zacznie nas zabijać..?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Piotr_1 napisał:

Dojdzie do tego, że służba zdrowia zacznie nas zabijać..?

Służba zdrowia i zabijanie. No co ty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw zwierzątka, bezkarnosc  i cała masa ważniejszych spraw ?

przed czym chroni maska?

prawidłowa odpowiedź:

przed mandatem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.