Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-05-14 6:12
https://dane.gov.pl/pl

Nic nie rozumiecie. Celem rządu nie jest wyleczenie kogokolwiek ze świrusa. Chodzi o to aby LECZYĆ. A także aby ZAPOBIEGAĆ. Bo z tego są zyski.

Nie ma żadnych zysków z pacjenta wyleczonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stench napisał:

Dziś przy covid główne zalecenia to odpoczywać i nawadniać się, brakuje tylko puszczania krwi i byłby XIX w.

medycyna szpitalna ratuje jakies 75 % z tych przyjetych , z pozostałymi tragedia co przekłada sie na ogolna smiertelnosc  3 % którą podaja

zapomniałes o tlenoterpii z duzymi przepływami i to nie respiratory tylko np airvo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyleczycie Krzyśka Krawczyka to macie u mnie przegwizdane! 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, cir napisał:

ile razy mam  pisac ze w szpitalu nie mozna podac leku który nie jest dopuszczony

Ale podają różne inne leki, które też nie zostały dopuszczone pod kątem covid.

Tu jest totalny brak konsekwencji i logiki też.

Skąd wiesz, że kowidowy pacjent nie ma przy okazji grypy A ??? Amantadyna na to dopuszczenie ma .

A może zaburzenia pracy mózgu to wczesny Parkinson ??? Amantadyna jak znalazł.

Obecna covidowa sytuacja jest jak wojna i dopuszcza specjalne środki. Ja wprowadziłbym szybkie robienie specjalizacji pummonologicznych i anestezjologicznych oraz uwolnił dostęp do leków ( kuźwa szczepionki też są warunkowo).

No ale ja nie lekarz i się nie znam. Więc to lekarze skoro mądrzy niech pójdą i rzucą sejmowi propozycje. Bo inaczej wchodzą na hamulcowych : leczyć nie są w stanie a są przyczynkiem braku zmian.

Kaczyński jak dostanie listę potrzebnych zmian z podpisem 100 lekarzy to problemów robić nie powinien, bo on jest od wizjonerstwa i partyjnych gierek, ale wie kiedy się zamknąć albo zniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, stench napisał:

Ja pracowałem w Polpharmie , BCM i Aflofarmie w działach handlowych i wiem, że podjęcie produkcji amantadyny to pikuś, a gdyby wpisać to jeszcze na OTC to dla wielu byłaby szansa na prostą, niedrogą i może skuteczną terapię.

wiec zapytaj sie przedstawicieli z marketingu tych firm po co są CHPLe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dlaczego sa tworzone i jakie to ma konsekwencje prawne

Teraz, stench napisał:

le podają różne inne leki, które też nie zostały dopuszczone pod kątem covid.

objawowe wg schematów

to co innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, stench napisał:

Cir i wytłumacz mi proszę dlaczego to lekarze jako pierwsi nie żądają by przyspieszyć badania kliniczne nad preparatami potencjalnie skutecznymi przeciw covid jak amantadyna ???

To lekarze są na pierwszej linii, walczą i patrzą na bezsensowne zgodny. Dlaczego pozwalają na ignorowanie potencjalnych leków ????

Boją się iść pod "oficjalny" prąd ? Są masochistami ? Ignoratami ? Są głupi ???

I rozumiem, że coś sprawdzono i nie sprawdziło się, ale tu jest sytuacja gdzie nie dość , że ignoruje się takie preparaty to jeszcze wręcz uniemożliwia ich stosowanie. Można by to zrozumieć w sytuacji pt"wiem lepiej i to co robię działa" , ale tutaj lekarze  nie wiedzą lepiej i działania nie przynoszą oczekiwanych skutków.

Ja pracowałem w Polpharmie , BCM i Aflofarmie w działach handlowych i wiem, że podjęcie produkcji amantadyny to pikuś, a gdyby wpisać to jeszcze na OTC to dla wielu byłaby szansa na prostą, niedrogą i może skuteczną terapię.

Dziś przy covid główne zalecenia to odpoczywać i nawadniać się, brakuje tylko puszczania krwi i byłby XIX w.

Ciekaw jestem odpowiedzi kolegi Cira , ignoranta . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stench napisał:

Kaczyński jak dostanie listę potrzebnych zmian z podpisem 100 lekarzy to problemów robić nie powinien, bo on jest od wizjonerstwa i partyjnych gierek, ale wie kiedy się zamknąć albo zniknąć.

to wytłumacz dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przestała byc niezalazna agencje a dostała sie pod zarzad ministerstwa zdrowia

własnie aby lekarze nie mieli wpływu na zatwierdzane metody leczenia , ktos to wczesniej zrobił

mysle ze w POZ moze znajdziesz lekarza który to przepisze ale w szpitalu nie przejdzie  

przy okazji ile sa warte pisemka od lekarzy do władz niech posłuzy prosba aby dopuscic do obsługi respiratorów pielegniarki anestezjologiczne  a nie tylko samych anestezjologów których jest w tej sytacji za mało

oczywiscie od roku brak reakcji mimo stałego pisania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, cir napisał:

wiec zapytaj sie przedstawicieli z marketingu tych firm po co są CHPLe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dlaczego sa tworzone i jakie to ma konsekwencje prawne

objawowe wg schematów

to co innego

Cir , piszesz, że się nie da bo na papierze jest inaczej.

Wiem o procedurach i prawie farmaceutycznyym, natomiast wiem, że prawo można zmienić a papierem się podetrzeć.

To lekarze muszą wywrzeć presję na zmiany i uwolnienia. Tym bardziej , że nie chodzi o miliardowe inwestycje tylko o warunkowe / czasowe dopuszczenia zakresu stosowania leku lub przyspieszone tempo wprowadzenia rozszerzenia zakresu leku.

I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Ile cipòw jest w szczepionce?

Jeden ale się replikuje i przenosi drogą kropelkową dlatego nawet zatwardziali antyszczepionkowcy  cipów nie unikną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cir napisał:

wiec zapytaj sie przedstawicieli z marketingu tych firm po co są CHPLe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dlaczego sa tworzone i jakie to ma konsekwencje prawne

objawowe wg schematów

to co innego

W takim razie Bodnar ma pewne więzienie 😉

Tak jak Stench napisał . W tej nadzwyczajnej sytuacji i środki muszą być nadzwyczajne . A tak to lekarze wraz z telewizyjnymi pseudoekspertami wychodzą na współudziałowców tego co się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, stench napisał:

I tyle.

jakie" i tyle" kiedy proceduralnie to przepaść

w agencji która podałem tkwia niezatwierdzone od lat nowe skuteczne metody leczenia zatwierdzone na świecie  i to w ilosciach np z mojej działki dziesiątek a w skali całej medycyny setki -tysiące

tu masz lek niezatwierdzony nigdzie na swiecie , bez badań jakie ustalili nie pójdzie nic

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, cir napisał:

własnie aby lekarze nie mieli wpływu na zatwierdzane metody leczenia , ktos to wczesniej zrobił

mysle ze w POZ moze znajdziesz lekarza który to przepisze ale w szpitalu nie przejdzie  

przy okazji ile sa warte pisemka od lekarzy do władz niech posłuzy prosba aby dopuscic do obsługi respiratorów pielegniarki anestezjologiczne  a nie tylko samych anestezjologów których jest w tej sytacji za mało

oczywiscie od roku brak reakcji mimo stałego pisania

Jakoś przysłowiowego " listu 100" nie widziałem. Na Wiejską też się nikt nie wybrał, strajków ostrzegawczych ani włoskich lekarze robić nie chcieli.

Jedyny idący pod prąd Bondar jest przez lekarzy raczej piętnowany zamiast dostać poparcie środowiska przy leczeniu potencjalnie skutecznymi preparatami.

Natomiast lekarze chętnie mówią  " mamy tytuły, wiemy co robimy, słuchajcie nas" przy okazji zamknięto(często oddolnie z pozycji dyrektora szpitala) całą służbę zdrowia i potem dziwiono się, że szpital miał oddawać kasę za zabiegi , na które miał budżet ale których nie wykonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stara_lama napisał:

Jeden ale się replikuje i przenosi drogą kropelkową dlatego nawet zatwardziali antyszczepionkowcy  cipów nie unikną

Ja już po zacipowaniu. Dałem sobię radę sam więc za dobrodziejstwo szczepionki podziękuję.

Mogę ?

4 minuty temu, cir napisał:

jakie" i tyle" kiedy proceduralnie to przepaść

w agencji która podałem tkwia niezatwierdzone od lat nowe skuteczne metody leczenia zatwierdzone na świecie  i to w ilosciach np z mojej działki dziesiątek a w skali całej medycyny setki -tysiące

tu masz lek niezatwierdzony nigdzie na swiecie , bez badań jakie ustalili nie pójdzie nic

A wiec i za rządów twoich ulubieńców nie wiele robiono nie było inicjatyw ze strony władz na badania i zatwierdzanie nowych metod leczenia . W takim razie jesteś hipokrytą obrażając PiS czy Konfederację która na rzadzenie w tym kraju jeszcze wpływu nie miała .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, cir napisał:

jakie" i tyle" kiedy proceduralnie to przepaść

w agencji która podałem tkwia niezatwierdzone od lat nowe skuteczne metody leczenia zatwierdzone na świecie  i to w ilosciach np z mojej działki dziesiątek a w skali całej medycyny setki -tysiące

tu masz lek niezatwierdzony nigdzie na swiecie , bez badań jakie ustalili nie pójdzie nic

 

 

Bo lekarze to z jednej strony ludzie pracujący za kasę jak w Biedrze bo nie mogą załapać się na specjalizację, a z drugiej strony grupa bufonów za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. I mają to gdzieś. A raczej głównie pilnują by nikt nie podgryzł im stołka.

W dobie mediów społecznościowych, możliwości przeprowadzania własnych konferencji i stosowania własnego lobbingu czy presji politycznej nie zależy im na dogadaniu się i osiągnięciu celów.

W sprawie "dziwnych" leków trzeba gadać z weterynarzami z chodami w hurtowniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stench napisał:
26 minut temu, cir napisał:

ile razy mam  pisac ze w szpitalu nie mozna podac leku który nie jest dopuszczony

Ale podają różne inne leki, które też nie zostały dopuszczone pod kątem covid.

Tu jest totalny brak konsekwencji i logiki też.

Tam gdzie nie ma logiki najczęściej jest w łapę, a o czym tu dyskutować. Jestem przekonany, że amantadynę będą teraz dopuszczać bardzo długi czas. a powinni tak samo jak szczepionki na warunkowym i czym prędzej pozwolić leczyć skoro działa i pomaga. Widocznie nie o to chodzi by leczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, cir napisał:

medycyna szpitalna ratuje jakies 75 % z tych przyjetych , z pozostałymi tragedia co przekłada sie na ogolna smiertelnosc  3 % którą podaja

zapomniałes o tlenoterpii z duzymi przepływami i to nie respiratory tylko np airvo

Większość ludzi niestety nie ma świadomości jak wygląda leczenie stanów ciężkich, ile i jakich wykonuje się badań. Dla wielu tlen i respirator to alternatywne metody leczenia. Jeden z "poważnych" polityków stwierdził, że pacjentom robi się test na covid i po uzyskaniu wyniku dodatniego nie wykonuje się im już w szpitalu żadnych innych badań, bo mają covid. 

Myślę, że śmiertelność oscyluje raczej w okolicach 1% a zawyżone dane wynikają z niedoszacowania ilości zakażonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 minuty temu, cir napisał:

przestała byc niezalazna agencje a dostała sie pod zarzad ministerstwa zdrowia

własnie aby lekarze nie mieli wpływu na zatwierdzane metody leczenia , ktos to wczesniej zrobił

Jakoś główny głos środowiska lekarskiego to głos Simona i Horbana.

Drugi , to że "się nie da", a kolejny to "proszę przyjść prywatnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stara_lama napisał:

Większość ludzi niestety nie ma świadomości jak wygląda leczenie stanów ciężkich, ile i jakich wykonuje się badań. Dla wielu tlen i respirator to alternatywne metody leczenia. Jeden z "poważnych" polityków stwierdził, że pacjentom robi się test na covid i po uzyskaniu wyniku dodatniego nie wykonuje się im już w szpitalu żadnych innych badań, bo mają covid. 

Myślę, że śmiertelność oscyluje raczej w okolicach 1% a zawyżone dane wynikają z niedoszacowania ilości zakażonych.

Sam fakt źe do szpitala nie bierze się tych  w lżejszym stanie a zabiera sie ich dopiero wtedy gdy rokowania sa złe . Takie leczenie wstepne za pomoca Amantadyny przepisanej chociaź przez konowała na wideoporadzie mogło by być wsparciem i ograniczyć znacznie cięźkie przypadki jak i zgony .

Wyraźnie widać że nie ma woli aby ludzi wyleczyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, stara_lama napisał:

Większość ludzi niestety nie ma świadomości jak wygląda leczenie stanów ciężkich, ile i jakich wykonuje się badań. Dla wielu tlen i respirator to alternatywne metody leczenia.

Gdyby nie brak leczenia w początkowej fazie choroby i w zasadzie później też brak leków na covid( bo nie ma) to 3/4 pacjentów w ogóle nie byłoby w stanie ciężkim i nie wymagało hospitalizacji.

Wytłumacz jak to jest nowe szczepionki warunkowo dopuszczono, a starym lekom warunkowo zakresu rozszerzyć nie wolno ?

A lekarze w pocie czoła harują, mdleją a nawet umierają wykonując pracę , której może w ogóle nie musieliby robić.

Jak w Misiu. Prawdopodobnie zbędna martyrologia, przy okazji zabójcza dla pacjentów

42 minuty temu, cir napisał:

wiec zapytaj sie przedstawicieli z marketingu tych firm po co są CHPLe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i dlaczego sa tworzone i jakie to ma konsekwencje prawne

objawowe wg schematów

to co innego

Dzięki za ulotkę.

Patrząc na skutki uboczne to amantadyna powinna być otc, a nawet wrzucona na mass market.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że coraz więcej ludzi poznaje prawdę. Widać to też po tej ostatniej, burzliwej dyskusji, w której kłamcy i propagatorzy plandemii zostali sprowadzeni do parteru, ale i tak będą podskakiwać z założonym podwójnym nelsonem. ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, cir napisał:

to wytłumacz dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przestała byc niezalazna agencje a dostała sie pod zarzad ministerstwa zdrowia

własnie aby lekarze nie mieli wpływu na zatwierdzane metody leczenia , ktos to wczesniej zrobił

mysle ze w POZ moze znajdziesz lekarza który to przepisze ale w szpitalu nie przejdzie  

przy okazji ile sa warte pisemka od lekarzy do władz niech posłuzy prosba aby dopuscic do obsługi respiratorów pielegniarki anestezjologiczne  a nie tylko samych anestezjologów których jest w tej sytacji za mało

oczywiscie od roku brak reakcji mimo stałego pisania

AOTM od zawsze była instytucją państwową i jako taka zależną od rządu. W 2009 roku Minister Zdrowia ogłaszał konkurs na pierwszego prezesa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Riczi75 napisał:

Sam fakt źe do szpitala nie bierze się tych  w lżejszym stanie a zabiera sie ich dopiero wtedy gdy rokowania sa złe . Takie leczenie wstepne za pomoca Amantadyny przepisanej chociaź przez konowała na wideoporadzie mogło by być wsparciem i ograniczyć znacznie cięźkie przypadki jak i zgony .

Wyraźnie widać że nie ma woli aby ludzi wyleczyć .

Do szpitala powinno się zabierać ludzi wtedy, kiedy wymagane jest leczenie, którego nie da się przeprowadzić w domu. Ne było, nie ma i nigdy nie będzie możliwości leczenia milionów ludzi w szpitalach. Mamy jedną z największych w Europie ilości łóżek w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców, a w trakcie szybkiego wzrostu zakażeń szybko zaczyna brakować miejsc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, stara_lama napisał:

Do szpitala powinno się zabierać ludzi wtedy, kiedy wymagane jest leczenie, którego nie da się przeprowadzić w domu.

Na tym powinna być zakończona sprawa covid.

Ten wirus powinien być pokonywany banalnie w domu i nawet nie powinien wymagać konsultacji lekarskiej a być rozgrywany maxymalnie na poziomie farmaceuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, stench napisał:

 

Patrząc na skutki uboczne to amantadyna powinna być otc, a nawet wrzucona na mass market.

 

Zwłaszcza, że zatrucia mogą być śmiertelne. Będzie doskonałą alternatywą dla samobójców. Takie Relanium nie dość, że na receptę to jeszcze mało skuteczne.

Nie twierdzę, że Amantadyna nie może być pomocna. Doniesień na temat skuteczności różnych leków na świecie są dziesiątki. Amantadyna jest lekiem, który należy podawać we wczesnej fazie infekcji wirusowej , musiałoby ją otrzymywać wiele milionów ludzi, a to wymaga jednak sprawdzenia. Jest jeszcze jedna rzecz - wirus grypy A, przeciwko któremu stosowano ten lek bardzo szybko uodpornił się na neutralizujące działanie amantadyny (dlatego praktycznie grypy się już nim nie leczy).

Szczepionki były  testowane i to w 3 etapach choć krócej niż zwykle, Istnieje też możliwość ich modyfikowania w razie pojawienia sie mutacji dlatego ten kierunek powinien być utrzymany. A Amantadynę oczywiście należy sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, stara_lama napisał:

Do szpitala powinno się zabierać ludzi wtedy, kiedy wymagane jest leczenie, którego nie da się przeprowadzić w domu. Ne było, nie ma i nigdy nie będzie możliwości leczenia milionów ludzi w szpitalach. Mamy jedną z największych w Europie ilości łóżek w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców, a w trakcie szybkiego wzrostu zakażeń szybko zaczyna brakować miejsc.

Ok. Ale przez rok czasu można było zaobserwować , że w przypadku tej choroby czekanie na to aż pacjent będzie w stanie kwalifikującym go do przyjęcia do szpitala to stanowczo za późno . Dlatego w okresie poczatkowej fazy choroby można było stosować lek dajacy szansę wyleczenia aby nie było aż tak nagłego pogorszenia sytuacji , wzrostu zakażeń wraz z licznymi skutkami smiertelnymi .

Były osoby ze środowiska sygnalizujace możliwość leczenia amantadyną i kompletnie nic nie zrobiono. Nadal wisi w powietrzu dziwna niechęć środowiska medycznego na krok w przód . 

Będzie jednak coraz trudniej bagatelizować problem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, stench napisał:

Na tym powinna być zakończona sprawa covid.

Ten wirus powinien być pokonywany banalnie w domu i nawet nie powinien wymagać konsultacji lekarskiej a być rozgrywany maxymalnie na poziomie farmaceuty.

Wystarczy zlikwidować dotacje konowałom za wirusa, będzie po sprawie

Teraz w Niemczech żeby wejść do sklepu z ubraniem trzeba robić termin i wpuszczają od jednej do paru ludzi (bardzo ograniczono) na duży sklep, w dodatku rejestracje, wypełniania formularzy i podawanie danych, dzisiaj w sklepie z chemią stała ochrona i wpuszczali ograniczoną liczbę osób
ale w Lidlu, Edeka itp. ocierają się o siebie tłumy 

Moj ojciec ma pękniecie w łąkotce, powinien być jak najszybciej operowany to się uratuje, mimo skierowania nie można zrobić terminów  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jar1 napisał:

A nie wystarczy samo morsowanie? Po co jeszcze ta amantadyna? Po co się truć?

Że nie wspomnę o lewatywie... 

Mnie w zupełnosci morsowanie wystarczy .

Lewatywę zostawiam tym którzy sie nią Jar1-ają . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, stara_lama napisał:

Zwłaszcza, że zatrucia mogą być śmiertelne. Będzie doskonałą alternatywą dla samobójców.

To może sól tylko w aptekach sprzedawać ?

Amantadyna ma łagodniejsze skutki od paracetalmolu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.