Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

 

8 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Z kablami dopiero bede die bawil. Sprawdzalem kilka glosnikowych, zasilania i ic, ale wszystko raczej z "budzetowki". Najdrozsze z tego byly chord anthem. Opini swojej jednak nie mam jeszcze wyrobionej na temat kabli z gryphon. Sam gryphon pisze to co w zalaczniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Są takie sprzęty (i to z wysokiej półki) gdzie kabel za kilka stówek wystarczy, bo urządzenie jest w miarę obojętne na to, a są takie urządzenia do których bez kabli za kilkanaście tysi wzwyż nie ma co podchodzić... 
 

Pierwszy przykład sprzętu z kategorii Hi-end gdzie kabel nie ma newralgicznego znaczenia to preamp Lebena rs28 - chociaż wynika to z jego konstrukcji i jest dosyć oczywiste czemu kabel zasilający nie wpływa tam tak mocno na dźwięk. 
 

Drugi przykład, z przeciwnego bieguna to źródła Mcintosha - MZ by zagrały dobrze potrzeba kabli za dobre kilkanaście tysi wzwyż. Dodam tylko ze oficjalnie Mcintosh przez lata zalecał właśnie porządne kable studyjne za kilkanaście $, a obecnie te same kable pod swoją marką sprzedaje za sporą kwotę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….myślałem że FBI nie jest zbyt wrażliwy na kable sieciowe ale okazało się inaczej.....żeby nie było że piszę jakieś  farmazony - zrobię tak....teraz nie mam za bardzo czasu ale w przyszłym tygodniu wrzucę fotkę i dwa filmiki nagrane telefonem - na jednym będzie zwykły kabel na drugim filmiku będą sieciowe WILE....z FBI jest o tyle proste że ma cyfrowy wyświetlacz....głośność powiedzmy ustawię na 20 lub 30 co będzie widoczne…..i wtedy co niektórzy przekonają się jakie znaczenie ma kabel sieciowy.....

...wypowiadam się tylko na temat FBI.....

... kilkakrotnie już w innych wątkach ten filmik wrzucałem.....ale właśnie ten utwór nagram z FBI....

….jakość płyty kiepska ale nie o to chodzi....będzie też możliwość z przymrużeniem oka ? porównać i88 z FBI......przynajmniej na filmiku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Z kablami dopiero bede die bawil. Sprawdzalem kilka glosnikowych, zasilania i ic, ale wszystko raczej z "budzetowki". Najdrozsze z tego byly chord anthem. Opini swojej jednak nie mam jeszcze wyrobionej na temat kabli z gryphon. Sam gryphon pisze to co w zalaczniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....właściciel firmy Harbeth Alan Shaw nie poleca  do swoich kolumn wzmacniaczy lampowych....nie posłuchałem gościa.....Harbs z lampą bardziej mi się podobają  niż z tranzystorem....żeby nie było że namawiam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też Charly Antolini,nieco inny kawałek.... na triodzie i z głośnikami o znacznie wyższej skuteczności

nie wiem czy słyszysz różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....właściciel firmy Harbeth Alan Shaw nie poleca  do swoich kolumn wzmacniaczy lampowych....nie posłuchałem gościa.....Harbs z lampą bardziej mi się podobają  niż z tranzystorem....żeby nie było że namawiam ? 

Czyli jak Mirek, będziesz teraz grał na zmianę w zależności od nastroju, czy wybrałeś już faworyta? Gdyby wygrała pierwsza opcja, to może to jednak oznaczać dalsze poszukiwania świętego grala ? 

P.S. 

Jest to pytanie na poziomie pierwszej wersji "sztucznej inteligencji" Elizy, której zadaniem było przeformułowanie stwierdzeń na pytania. Wiele osób uznało, że czuje do niej sympatię, ponieważ dobrze ich rozumie. Została również uznana za pomocną w celach terapeutycznych do konwersacji z pacjentami. W sumie, to widzę szerokie zastosowanie tutaj dla niej na forum do prowadzenia dyskusji audiofilskich. Może przy następnej aktualizacji skryptu zainstalują takiego chatbota ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, triode napisał:

to też Charly Antolini,nieco inny kawałek.... na triodzie i z głośnikami o znacznie wyższej skuteczności

nie wiem czy słyszysz różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

…..jeżeli chodzi o fbi i ten zwykły kabel to powiem tak..... ''zwyklak'' działa jak dławik (nie chodzi o jakaś  barwę, rozdzielczość itp.) nie potrafi przekazać tego co w fbi jest mocną stroną - energii grania i właśnie to miałem na myśli......i właśnie to zwykły filmik z  telefonu  nawet pokaże....

8 godzin temu, Roxi napisał:

Czyli jak Mirek, będziesz teraz grał na zmianę w zależności od nastroju, czy wybrałeś już faworyta? Gdyby wygrała pierwsza opcja, to może to jednak oznaczać dalsze poszukiwania świętego grala ? 

Daniel, dla mnie lampa jest na pierwszym miejscu.... Hubertowi napisałem że Alan Shaw do Harbs też nie poleca lampy - chodziło mi,  żeby we wszystkim nie słuchać nawet producenta  ?  

….jeżeli chodzi o lampe czy tranzystor to nawet w rodzinie nie jesteśmy jednomyślni  ? ...żona i ja stawiamy na i88, natomiast syn na fbi…...

...koledzy którzy doskonale znają brzmienie i88 tak zdecydowali....dwóch na FBI jeden na i88...

 

lepszego tranzystora już nie będę szukał - FBI całkowicie mnie wystarczy.....natomiast co do lampy to jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...masz lampę i tranzystor - może już najwyższy  czas żebyś Ty się wypowiedział w temacie ? 

...stawiasz na tranzystor - trafiłem ? ? 

też o tych bykach myślałem ale odpuściłem - za duże koszty....dodatkowo stolik, kable i przede wszystkim pre….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

lepszego tranzystora już nie będę szukał - FBI całkowicie mnie wystarczy.....natomiast co do lampy to jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ? 

Ja miałem kiedyś coś podobnego do tego FBI, czyli KCT z FPB300CX spiętego castem. Końcówka grała spokojnie, barwnie z dociążonym dźwiękiem, Preamp rozdzielczy i niezwykle funkcjonalny. Taki dobry tranzystorowy system. Od niedawna jednak mam nowe pre Mac c2700 i jak wiesz spięte z Nemo. Efekt tego połączenia mnie pod każdym względem zadziwił, bo nigdy specjalnie mnie nie interesował MAC. A tu okazało się, ze jest to strzał w 10. Taka idealna synergia, której do końca sami w Hificlubie nie znają, bo jak pytałem o łączenie EC z MAC, to nic konkretnego nie usłyszałem tylko, ze są klienci którzy tak grają. Najlepsza w tym zestawieniu jest naturalność i muzykalność, Krell czy nawet większość lamp dużej mocy jakie miałem u mnie grały bardziej technicznie. Teraz dźwięki  płyną i nie są tak tranzystorowo „przemielone”, co jest czasem powodem wyboru lampy. Czegoś mi zawsze brakowało. Niby nie było do się czego przyczepić, ale też dźwięk nie był tak angażujący jak z lampy. Tutaj jest 2w1 i chyba zostanę z tym na długo. Są oczywiście droższe i lepsze sprzęty. Wcale nie twierdze, że to jest najlepsze, ale to zestawienie wyjątkowo jest udane. Myśle, że przy głosowaniu werdykt mógłby być jednomyślny  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwesti lampa czy tranzystor:

1) lampa SE

2-3)tranzystor w kl.A+ lampowe pre

lampa PP

4) tranzystor w kl. AB

z klasa D mam za małe doświadczenie żeby ja oceniać 

chociaz wiele zależy od tego jakie mamy kolumny

To oczywiście tylko moje zdanie i każdy może to widzieć /słyszeć inaczej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Ja miałem kiedyś coś podobnego do tego FBI, czyli KCT z FPB300CX spiętego castem. Końcówka grała spokojnie, barwnie z dociążonym dźwiękiem, Preamp rozdzielczy i niezwykle funkcjonalny. Taki dobry tranzystorowy system. Od niedawna jednak mam nowe pre Mac c2700 i jak wiesz spięte z Nemo. Efekt tego połączenia mnie pod każdym względem zadziwił, bo nigdy specjalnie mnie nie interesował MAC. A tu okazało się, ze jest to strzał w 10. Taka idealna synergia, której do końca sami w Hificlubie nie znają, bo jak pytałem o łączenie EC z MAC, to nic konkretnego nie usłyszałem tylko, ze są klienci którzy tak grają. Najlepsza w tym zestawieniu jest naturalność i muzykalność, Krell czy nawet większość lamp dużej mocy jakie miałem u mnie grały bardziej technicznie. Teraz dźwięki  płyną i nie są tak tranzystorowo „przemielone”, co jest czasem powodem wyboru lampy. Czegoś mi zawsze brakowało. Niby nie było do się czego przyczepić, ale też dźwięk nie był tak angażujący jak z lampy. Tutaj jest 2w1 i chyba zostanę z tym na długo. Są oczywiście droższe i lepsze sprzęty. Wcale nie twierdze, że to jest najlepsze, ale to zestawienie wyjątkowo jest udane. Myśle, że przy głosowaniu werdykt mógłby być jednomyślny  ?

…..nie spodziewałbym się że EC i MAC tak fajnie się zgraja - tylko się cieszyć....gratuluję....Nemo to nieograniczona moc + ładna barwa....efekt końcowy =…. ,,naturalność i muzykalność,,....to jest właśnie to.....za czymś takim gonię/szukam to jest dla mnie priorytet....bo wtedy brzmienie jest emocjonujące/wciągające/angażujące i szukanie jakiś perfekcyjnych dźwięku jest nie na miejscu....bo mamy tylko i aż muzykę ;-)….

Godzinę temu, morawka napisał:

W kwesti lampa czy tranzystor:

1) lampa SE

2-3)tranzystor w kl.A+ lampowe pre

lampa PP

4) tranzystor w kl. AB

z klasa D mam za małe doświadczenie żeby ja oceniać 

chociaz wiele zależy od tego jakie mamy kolumny

To oczywiście tylko moje zdanie i każdy może to widzieć /słyszeć inaczej 

...tranzystor w kl.A + lampowe pre = super granie - kolega ma takie połączenie

..lubię tranzystory A klasowe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Miroslav1 napisał:

…..nie spodziewałbym się że EC i MAC tak fajnie się zgraja - tylko się cieszyć....gratuluję....Nemo to nieograniczona moc + ładna barwa....efekt końcowy =…. ,,naturalność i muzykalność,,....to jest właśnie to.....za czymś takim gonię/szukam to jest dla mnie priorytet....bo wtedy brzmienie jest emocjonujące/wciągające/angażujące i szukanie jakiś perfekcyjnych dźwięku jest nie na miejscu....bo mamy tylko i aż muzykę ;-)….

Być może Jadis z Harbeth gra jeszcze fajniej, ja tylko pisze, że to zestawienie może być alternatywa dla Krella. Twój kolega chyba gra na AW400, to może się pobawić z jakimś MAC do zestawu, ale z tymi nowszymi na które ludzie narzekają, ze grają po nowemu, bo dobrze się zgrywa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Miroslav1 napisał:

lubię tranzystory A klasowe

Nastepny krok to koncowka gryphon zatem  ? widzialem, ze Szymon monosy mefisto testuje. Ciekawe jakie beda wrazenia. 

A tak, zeby zejsc do kwot bardziej pod nasza kieszen to FBI wydaje sie byc bardzo rozsadnym finalnym wzmacniaczem zintegrowanym. Tak naprawde na mocnym wzmaku mozna zbudowac praktycznie kazdy dzwiek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Roxi napisał:

Być może Jadis z Harbeth gra jeszcze fajniej, ja tylko pisze, że to zestawienie może być alternatywa dla Krella. Twój kolega chyba gra na AW400, to może się pobawić z jakimś MAC do zestawu, ale z tymi nowszymi na które ludzie narzekają, ze grają po nowemu, bo dobrze się zgrywa ? 

Twoje zestawienie to nie tylko alternatywa dla Krella ale i dla lampy...mówimy tu o topowym graniu...jednak trzeba tych gratów przerzucić by trafić w punkt - tego co człowieczyna lubi ? 

10 minut temu, Huberto1984 napisał:

Nastepny krok to koncowka gryphon zatem  ? widzialem, ze Szymon monosy mefisto testuje. Ciekawe jakie beda wrazenia. 

A tak, zeby zejsc do kwot bardziej pod nasza kieszen to FBI wydaje sie byc bardzo rozsadnym finalnym wzmacniaczem zintegrowanym. Tak naprawde na mocnym wzmaku mozna zbudowac praktycznie kazdy dzwiek. 

...słuchaj Szymona to w zimę będziesz w sandałach chodził ;-)….wk***iający gość z niego jest ale wiedze posiada, tego nie można mu odebrać.... ma też  jedną dobrą cechę - nie obraża się....jeżeli by to ode mnie zależało to byłby tu na forum... 

FBI/Diablo 300....oczywiście że można zbudować system docelowy/marzeń 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Miroslav1 napisał:

Twoje zestawienie to nie tylko alternatywa dla Krella ale i dla lampy...mówimy tu o topowym graniu...jednak trzeba tych gratów przerzucić by trafić w punkt - tego co człowieczyna lubi ? 

Takie nie najgorsze stereo sprawiające przyjemność z odsłuchu ? Fakt jest taki, że jak mówisz, człowiek musi trafić w swój gust, a wszelkiej maści handlowcy usilnie forsujący swoje najlepsze rozwiązania w myśl zasady...  czego człowiek nie dostrzega nie istnieje sprawy nie ułatwiają. W sumie, to sprzedaż audio trochę jak występ magika, coś wyeksponować i umieścić na pierwszym planie, aby przysłonić całą resztę, albo w drugą stronę chcąc wyeliminować konkurencje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

słuchaj Szymona to w zimę będziesz w sandałach chodził ;-)….wk***iający gość z niego jest ale wiedze posiada, tego nie można mu odebrać.... ma też  jedną dobrą cechę - nie obraża się....jeżeli by to ode mnie zależało to byłby tu na forum... 

Wiesz jak to jest. Kazdy z nas ma swoje "za uszami".  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Moontan napisał:

...moze jakas prawdziwa muzyke a nie" popierdolki "

Pierwszy raz się z Tobą zgodzę. Nie wiem czy szkoda FBI na takie plumkanie.

Poza tym ja tam uważam, że system może zweryfikować tylko muzyka symfoniczna i dobrze skrojony łomot. Piszę to całkiem szczerze i uczciwie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Meloman napisał:

Poza tym ja tam uważam, że system może zweryfikować

x babatular 

x grupa niezależnych audiofilii

x czas spędzony podczas słuchania

x osoba porzucająca gotowanie obiadu w sąsiadującej kuchni

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Pierwszy raz się z Tobą zgodzę. Nie wiem czy szkoda FBI na takie plumkanie.

Poza tym ja tam uważam, że system może zweryfikować tylko muzyka symfoniczna i dobrze skrojony łomot. Piszę to całkiem szczerze i uczciwie.

 

...też tak uważam że symfonika zweryfikuje system.....łomotu nie słucham ale symfonikę jak najbardziej....i tu właśnie FBI pokazuje swoja mocną stronę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….coraz bardziej oswajam się z brzmieniem FBI....ale w jednym jak na integre jest dosłownie niesamowity....ma taką energię i moc grania że dosłownie dech zapiera....pamiętam jak kiedyś słuchałem u siebie Mcintosha MA7000 (mnie się podobał) i mam o nim jak najlepsze zdania ..o ile pamiętam to wtedy  był rozkręcony na jakieś 70% a chwilami nawet 80% swoich możliwości ....jeszcze nigdy nie rozkręciłem FBI na 50% (nawet sobie tego nie  wyobrażam) ..koniec moja klitka się wali ?pełna kontrola nad kolumnami do tego znakomity bas i ta dynamika grania...doskonały wzmacniacz do cichego słuchania....nie dziwię się że dla wielu ludzi jest  to najlepsza integra…..

...ma jeszcze jedną zaletę....zbliża się lato i w upalne dni nie jest możliwe słuchać Jadisa ( za gorąco w pokoju) ….natomiast FBI przy takiej normalnej głośności jest tylko ciepły - więc nie będzie problemu....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Miroslav1 napisał:

pamiętam jak kiedyś słuchałem u siebie Mcintosha MA7000 (mnie się podobał) i mam o nim jak najlepsze zdania ..o ile pamiętam to wtedy  był rozkręcony na jakieś 70% a chwilami nawet 80% swoich możliwości

I jak byś je porównał ? W końcu to dwa amerykańskie wzmacniacze z tym, że pomysł na dźwięk, podobnie jak i sam design jest raczej odmienny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś a propos 300b ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Well Done Yes GIF by Doja Cathttps://www.youtube.com/watch?v=2uXjJ09E0qw

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Moontan napisał:

Mac ...nuda panie a ta 300B znowu pitu pitu ......co was tak jara z dzwiek z Yotuba ....litosci ...

a tak po polsku to o co chodzi?

zupa była zbyt słona  ?

zawsze możesz opublikować własne(z naciskiem na własne )nagranie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie porównania to powinien robić ktoś kto potrafi, mnie  jakoś ciężko idzie w  takich sprawach  raczej jestem niepiśmienny  ? .....jezeli chodzi o wygląd to Mcintosh podoba mi się - lubię te jego świecidełka.... FBI chyba trochę bardziej masywnie/dostojnie  wygląda....MA7000 ma swoją dość charakterystyczną barwę która mnie akurat urzekła natomiast FBI jest  bardzo neutralny i dość przejrzysty tu jest znacząca różnica....z całą pewnością  najbardziej dzieli te dwa wzmacniacze prądowość grania.....MA7000 dał wszystko z siebie by napędzić m40.2 i zrobił to dobrze.....powiem tak....od strony prądowej gdzie MA7000 kończy tam FBI dopiero zaczyna.....i tu jest największa różnica....na FBI dosłownie iskry idą z m40.2 taki sk***iel mocny....FBI ma jakby wszystkiego więcej - dynamika,  lepszy bardziej rozdzielczy bas, swoboda grania, szersza scena, rozmach.....tylko trzeba pamiętać że FBI (patrząc na cenę nowych urządzeń  był  dużo, dużo droższy) więc nie robi łaskę  że jest lepszy....Mcintosh MA7000 mnie się podobał i w innym wątku to napisałem a teraz potwierdzam.....ale FBI jest lepszy....

 

 Panowie mała prośba....jeżeli już wrzucamy filmiki to własnych systemów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba wcześniej to napisałem....FBI to tranzystor w najlepszym wydaniu ale bez cech lampowego grania....natomiast i88 to lampa z cechami mocnego tranzystora....i dlatego uważam i88 za lepszy wzmacniacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 21:46, triode napisał:

to też Charly Antolini,nieco inny kawałek.... na triodzie i z głośnikami o znacznie wyższej skuteczności

nie wiem czy słyszysz różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Która to płyta Antoliniego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

…..fotka z tego odsłuchu.....widzę że jeszcze były   m40.1....Mak pięknie wygląda....

….pamiętam że przez pierwsze godziny grania Mak nic specjalnego nie pokazał....właściciel wzmacniacza, kolega który był przy tym i ja byliśmy zawiedzeni i to dość mocno....i właśnie, to są uroki takich krótkich 2/3 godzinnych odsłuchów.....jakby odsłuch zakończył się po tych kilku godzinach to nie wiem co dobrego o MA7000 mieli byśmy napisać - takie krótkie odsłuchy potrafią być nie tylko mylące ale przede wszystkim krzywdzące dla urządzenia....

Ma7000 rozwinął skrzydła dopiero na drugi dzień - i to było BARDZO miłym zaskoczeniem....może być tak że za kilka dni mógłby jeszcze coś dobrego pokazać....ładna ciemna barwa (takie coś lubię) odpowiednio dobra energia i mamy super granie....zaznaczam że odsłuch był robiony na m40.1 -a  one potrafią być wyzwaniem dla wzmacniacza....zostały miłe wspomnienia z MA7000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.