Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piano napisał:

 cytat doskonale temu dowodzi, że o '15 masz blade pojęcie, a o lampach bladziuchne, że nie wspomnę o kompromitacji z 1 i 2D

 

....dobrze że o tym wspomniałeś ale i tak myślę że na nic to się zda.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...w każdym razie te kolumny bardzo mi się podobają - na tyle że we wtorek wystawiam z pokoju Harbethy coby te  drągale miały  trochę  więcej miejsca....z tą hybrydą super grają, jest wszystko co potrzeba ...( jest to tylko moja opinia z którą można się nie zgadzać) ....co więcej....oczywiście sprawdzę je z FBI....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Miroslav1 napisał:

....dobrze że o tym wspomniałeś ale i tak myślę że na nic to się zda.....

jasne, ze nic nie zmieni. Próby dyskusji o lampach już były i tylko stracili czas, prąd i tusz.

Nie mam wątpliwości, ze dyskusja o '15 zakończy się podobnym bezowociem. 

Jednak nie to jest najgorsze. Wszyscy wiemy, ze audio/ reprodukcja, to kompilacja zestawień, gustów i czego tam nie jeszcze i w efekcie, trudno o taką, co wszystkim dogodzi. Najgorsze, ze kupisz sobie zabawkę i na bank zaraz wpadnie ktoś, kto musi ci popsuć zabawę i odrobinę radochy z tego coraz bardziej przesranego żywota. 

Czy naprawdę trzeba się zniżać do tak beznadziejnego poziomu(!?) 

 

ps. Miro, pozytywnie zaskoczony zmianami, życzę koopy radochy, 👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, babatular napisał:

Co za bzdury.

15 calowy głośnik ? Ciekawe jak go chcecie wykorzystać i okiełznać. Raz - lampową integrą Jadisa ? Dwa - od strony środowiska akustycznego - tutaj Dyfuzory 1D czy 2D nic nie dadzą. Trzy - nie słyszałem jeszcze dobrze brzmiących kolumn na 15 calowym wooferze. Cztery - takie mastodonty potrzebują dużej kubatury - a jeszcze nie słyszałem by w wielkim pokoju 60-100m.kw muzyka odtwarzana ze sprzętu audio dobrze brzmiała.

To ze wokalista ma 4 m wysokości a jego gardło jest wielkie jak studnia - to nie jest jakość. Mylicie pojęcia panowie audiofile-melomani.

Wielkość to nie jest jakość.

A B&W 801? Zarówno w starych Matrixach, jak i późniejszych Nautilusach użyto głośnika 15', w całkiem sporej (ale nie olbrzymiej) obudowie. I co jak co, można znaleźć wady tej kolumny, ale bas jest tam wyśmienity. Późniejsze serie, pomimo że wyżej pozycjonowane i wyżej wycenione posiadały dwa mniejsze głośniki i wg wielu ludzi (w tym mnie) nie grały już tak dobrze.

3 godziny temu, babatular napisał:

Co za bzdury.

15 calowy głośnik ? Ciekawe jak go chcecie wykorzystać i okiełznać. Raz - lampową integrą Jadisa ? Dwa - od strony środowiska akustycznego - tutaj Dyfuzory 1D czy 2D nic nie dadzą. Trzy - nie słyszałem jeszcze dobrze brzmiących kolumn na 15 calowym wooferze. Cztery - takie mastodonty potrzebują dużej kubatury 

Takie B&W z basem całkiem nieźle dają radę w 25m kwadratowych. Wprawdzie wymagają znacznie większych pomieszczeń, by siedzieć w odpowedniej odległości od głośników, a w 25m to nie możliwe. Ale bas słyszałem z takich 801 w 25m i było bardzo dobrze. Inna sprawa, to odpowiedni piec. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, piano napisał:

 

Jednak nie to jest najgorsze. Wszyscy wiemy, ze audio/ reprodukcja, to kompilacja zestawień, gustów i czego tam nie jeszcze i w efekcie, trudno o taką, co wszystkim dogodzi. Najgorsze, ze kupisz sobie zabawkę i na bank zaraz wpadnie ktoś, kto musi ci popsuć zabawę i odrobinę radochy z tego coraz bardziej przesranego żywota. 

 

 

...jak zawsz trafiasz w sedno sprawy 😉 ....gość od którego mam ten sprzęt grał na wzmacniaczu tej samej firmy co kolumny ( który do mocarnych nie należy) w każdym razie od strony prądowej Jadis jest dużo/dużo lepszy.... oczywiście zawsze można lepiej ale.....

...wiem że ta firma wystawiała się na Audio Show - był ktoś może w tym pokoju i  pamięta  te granie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

 

...wiem że ta firma wystawiała się na Audio Show - był ktoś może w tym pokoju i  pamięta  te granie ? 

Ja pamiętam, mam jakieś fotki na kompie nawet (to miniaturki, gdzieś na dysku zewnętrznym mam w pełnej rozdzielczości). 

Pomimo paru lat, pokój zapamiętałem dosyć dobrze za sprawą ekstrawaganckiego wyglądu, byłem ze znajomym, pamiętam, że oboje skomentowaliśmy w ten sam sposób, że na siłę dziwnym wyglądem/rozwiązaniami konstrukcyjnymi producent próbuje zwrócić na siebie uwagę, a dźwiękowo nic specjalnego za tym nie idzie... Także, dźwiękowo nic mnie nie porwało, ale to dosłownie 5 minut tam siedzieliśmy, więc w żaden sposób nie należy tego traktować w kategoriach miarodajnej oceny. Zresztą to pokój hotelowy, trudno o spektakularne efekty dźwiękowe - co wiemy wszyscy doskonale. 

Temu gramofonowi (a zwłaszcza ramie) nie zaufałbym nigdy, ale to już moje prywatne poglądy. By nie było niedomówień, nawet gramofonu nie słyszałem w akcji. (sorry jednak słyszałem, bo na zdjęciu gramofon odtwarzał płytę, ale nic nie pamiętam jak grało). 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu 2021-09-12 o 12.25.37.png

Zrzut ekranu 2021-09-12 o 12.25.43.png

Zrzut ekranu 2021-09-12 o 12.25.52.png

Zrzut ekranu 2021-09-12 o 12.26.00.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dzięki za odpowiedz....jeżeli chodzi o gramofon - to mój pierwszy, więc nie wybrzydzam 😉 póki co jest u syna w pokoju i czeka aż przyjedzie gość który się na tym wszystkim zna.....na razie chcę ogarnąć kolumny/wzmacniacz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989
błąd ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....dzięki za odpowiedz....jeżeli chodzi o gramofon - to mój pierwszy, więc nie wybrzydzam 😉 póki co jest u syna w pokoju i czeka aż przyjedzie gość który się na tym wszystkim zna.....na razie chcę ogarnąć kolumny/wzmacniacz.....

Z własnego doświadczenia z używania (nomen omen bardzo dobrego) ramienia SME 3009. Ustawienie wkładki i ramienia to rzędy części milimetra. Sporo czasu i nie przespanych nocy się traci na to i jak w końcu się trafi w punkt to nie chce się niczego ruszać. Aż wpadnie żona z odkurzaczem i stwierdzi, że przesunie stoik  z gramofonem (wypoziomowany) i odkurzy za nim. Później kolejne noce ustawiania i regulacji... Wiem jakie różnice potrafi w takim ramieniu dać zmiana lepkości oleju czy zmiana materiału łożyska ślizgowego na brąz - to wszytko słychać. Jak w takich warunkach zachowywać się będzie ramie drewniane/bambusowe, gdzie przy innej wilgotności w lecie będzie wyginać się w lewo, a w zimie w prawo? 🙂 Trochę mebli i rzeźb z Azji przywiozłem i wiem jak w naszej wilgotności powietrza zachowuje się bambus czy meble z drewna kolonialnego... W tym gramofonie zapewno sporo różnych impregnacji użyto by problemu uniknąć, ale ja tam swoje wiem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał B&W 801 w 25m2 i grały u niego rewelacyjnie, a bas wręcz zjawiskowy. To trudno zrozumieć osobie, która całe lata słucha muzyki na małych kolumnach z driverami 6-8 cali. To jest inny świat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj przegiąłem, przepraszam

15" miałem na myśli:
To tak jak twierdzić ze wielkie auto jest lepsze ze względu ze jest większe

 

Mi nie chodzi ze jakieś kolumny z 15" są złe tylko ze projekt (jako kompletny zestaw) daje efekt, dobry albo zły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piano napisał:

wcale mnie to nie dziwi. Sam pisałeś, że jesteś mało mobilny. To wiele wyjaśnia, a poniższy cytat doskonale temu dowodzi, że o '15 masz blade pojęcie, a o lampach bladziuchne, że nie wspomnę o kompromitacji z 1 i 2D

 

Kompromitują sie ci ktorzy dyfuzorkami 1D i 2D ogarniają akustykę dla 15 calowego woofera lub tacy ktorzy wstawiają taki 15 calowy wooferek do zwykłego pokoju oraz ci co ci lajkują kompromitujące wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

15" miałem na myśli:
To tak jak twierdzić ze wielkie auto jest lepsze ze względu ze jest większe

ale z czym mają problem?

Miro kupił sobie zabawkę. Cieszy się i nie wmawia światu, że to najlepsze. Opisał wrażenia/ progres zmian i gitara.

Zwrotnie otrzymał słowo krytyki, kopa w doopę ze goovno kupił i goownem napędza. Pal licho, ze rykoszetem i mnie się oberwało od osób, które nigdy - o zgrozo - nie mieli u siebie '15 -tki. 

.., a całkiem nawiasem, miałem różne auta, ale jakoś zawsze tymi większymi lepiej mi się jeździło, nawet kosztem parkowania czy opłat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, plastik1989 napisał:

A B&W 801? Zarówno w starych Matrixach, jak i późniejszych Nautilusach użyto głośnika 15', w całkiem sporej (ale nie olbrzymiej) obudowie. I co jak co, można znaleźć wady tej kolumny, ale bas jest tam wyśmienity. Późniejsze serie, pomimo że wyżej pozycjonowane i wyżej wycenione posiadały dwa mniejsze głośniki i wg wielu ludzi (w tym mnie) nie grały już tak dobrze.

Takie B&W z basem całkiem nieźle dają radę w 25m kwadratowych. Wprawdzie wymagają znacznie większych pomieszczeń, by siedzieć w odpowedniej odległości od głośników, a w 25m to nie możliwe. Ale bas słyszałem z takich 801 w 25m i było bardzo dobrze. Inna sprawa, to odpowiedni piec. 

Kiedy ostatnio słuchałes B&W801 ? Te stare pralki grają fatalnie, szczególnie na basie. Nautiliusy w Dieslu trochę lepiej ale to caly czas nijakie głośniki - i nimt kto SŁUCHA długo z nimi nie wytrzyma.

To już ewidentnie lepsze są 802ki w D - szczególnie na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piano napisał:

ale z czym mają problem?

Miro kupił sobie zabawkę. Cieszy się i nie wmawia światu, że to najlepsze. Opisał wrażenia/ progres zmian i gitara.

Zwrotnie otrzymał słowo krytyki, kopa w doopę ze goovno kupił i goownem napędza. Pal licho, ze rykoszetem i mnie się oberwało od osób, które nigdy - o zgrozo - nie mieli u siebie '15 -tki. 

.., a całkiem nawiasem, miałem różne auta, ale jakoś zawsze tymi większymi lepiej mi się jeździło, nawet kosztem parkowania czy opłat. 

Ale ja nic nie pisałem o jego kolumnach, bardzo milo ze opisał i sie podzielił,

odnosiłem sie do twojego wpisu, odebrałem to ze "tylko 15" i ze każde "15" sa super"
a ja parę juz z 15" słyszałem i tylko jedne mi się podobały

15 minut temu, piano napisał:

.., a całkiem nawiasem, miałem różne auta, ale jakoś zawsze tymi większymi lepiej mi się jeździło, nawet kosztem parkowania czy opłat. 

A dla mnie zależy, jednym woziło po drodze, inny był ociężały i głośny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Ale ja nic nie pisałem o jego kolumnach, bardzo milo ze opisał i sie podzielił,

odnosiłem sie do twojego wpisu, odebrałem to ze "tylko 15" i ze każde "15" sa super"
a ja parę juz z 15" słyszałem i tylko jedne mi się podobały

Problemem 15 calowych głośników jest fakt że są jeszcze 18 calowe 🙂

 

Oczywiście że będą liche kolumny na dużych przetwornikach ale generalnie ciężko przebić dynamikę z takich przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....babatular, pewnie będziesz zaskoczony ale na tych dużych kolumnach nie mam żadnego  problemu z basem ( chodzi o to czy się za bardzo wzbudza/dudni)....może poczytaj trochę na temat tych  kolumn i dopiero wtedy się wypowiadaj....te kolumny przytargałem/ustawiłem gdzie było miejsce i tyle.....i bardzo fajnie grają....teraz jak wystawię z pokoju m40.2 to ustawię je w najlepszym miejscu dla nich....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....babatular, pewnie będziesz zaskoczony ale na tych dużych kolumnach nie mam żadnego  problemu z basem ( chodzi o to czy się za bardzo wzbudza/dudni)....może poczytaj trochę na temat tych  kolumn i dopiero wtedy się wypowiadaj....te kolumny przytargałem/ustawiłem gdzie było miejsce i tyle.....i bardzo fajnie grają....teraz jak wystawię z pokoju m40.2 to ustawię je w najlepszym miejscu dla nich....

Poczyta, poczyta i skrobnie recenzje 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....babatular, pewnie będziesz zaskoczony ale na tych dużych kolumnach nie mam żadnego  problemu z basem ( chodzi o to czy się za bardzo wzbudza/dudni)....może poczytaj trochę na temat tych  kolumn i dopiero wtedy się wypowiadaj....te kolumny przytargałem/ustawiłem gdzie było miejsce i tyle.....i bardzo fajnie grają....teraz jak wystawię z pokoju m40.2 to ustawię je w najlepszym miejscu dla nich....

Harbethy pójdą do ludzi? Jak przyzwyczaisz się do grania na dużych kolumnach, to już powrotu do mniejszych nie ma. Tylko pewnie trzeba będzie od nowa pomyśleć czy ten czy inny wzmacniacz i jakie okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Harbethy pójdą do ludzi? Jak przyzwyczaisz się do grania na dużych kolumnach, to już powrotu do mniejszych nie ma. Tylko pewnie trzeba będzie od nowa pomyśleć czy ten czy inny wzmacniacz i jakie okablowanie.

Harbethy zostają tylko je wystawiam z pokoju by bardziej poznać te  drągale....jeżeli chodzi o kable to mam do nich już inne... głośnikowe + IC tej samej firmy co kolumny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

odnosiłem sie do twojego wpisu, odebrałem to ze "tylko 15" i ze każde "15" sa super"
a ja parę juz z 15" słyszałem i tylko jedne mi się podobały

Gerard na każdych głosnikach mozna spieprzyc kolumny i to jest obiektywna prawda

podobnie jest z powierzchnią membrany obiektywnie zawsze lepiej gdy jest ona wieksza

i nie chodzi tu o zejście ale własnie o jak najmniejsze znieksztalcenia , o rozmach subiektywnie pojmowana dynamikę

Pomysl jak cięzko jest głosnikowi rzędu 12cm odtworzyc swobodnie niski zakres  srodka i na pewno miałes doświadczenia takie ,że 18cm jest w tym zakresie absolutnie lepszy niż dwunastka

podobnie jest z basem zazwyczaj dla swobody grania tego zakresu im większa powierzchnia tym lepiej

gdyby  było inaczej w Twoich kolumnch nie trzeba było dawać dwóch wooferów a łączna ich powierzchnia to taka jak bys miał jeden głosnik 12cali , a to tylko o stopień niżej niż 15cali 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli chodzi o wzmacniacz to zobaczę która integra najlepiej z nimi  się zgra - lampa/hybryda/tranzystor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

odnosiłem sie do twojego wpisu, odebrałem to ze "tylko 15" i ze każde "15" sa super"

każdy, kto mnie zna wie, ze Maciek już troszkę gratów przerzucił, a gościnnie drugie tyle. Tak się składa, że z zg, które miałem u siebie, to zawsze mi do dużego bliżej, bo jest w nich coś szczególnego, a że nie są idealne w perfekt, to insza sprawa, podobnie jak mniejsze, które też ideałem nie są. Łącznie gościłem u siebie 5 konstrukcji opartych o '15. Każda inna, jedne sugerowane pod lampę np. obecne Altec/ GPA czy Ardento Alter II czy do amp tranz. np. kapitalne ATC scm 150

Sa trudniejsze w aplikacji, ogarnięcia, ustawienia, amp, ale nie zamieniłbym się na mniejsze nawet za cały band młodych, gorących Chinek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

....babatular, pewnie będziesz zaskoczony ale na tych dużych kolumnach nie mam żadnego  problemu z basem ( chodzi o to czy się za bardzo wzbudza/dudni)....może poczytaj trochę na temat tych  kolumn i dopiero wtedy się wypowiadaj....te kolumny przytargałem/ustawiłem gdzie było miejsce i tyle.....i bardzo fajnie grają....teraz jak wystawię z pokoju m40.2 to ustawię je w najlepszym miejscu dla nich....

cieszę się Twoją radością - i jak rzadko kiedy - pisze to całkiem poważnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

Gerard na każdych głosnikach mozna spieprzyc kolumny i to jest obiektywna prawda

dokładnie. tylko boli, ze po tylu latach trzeba to napisać. 

9 minut temu, Miroslav1 napisał:

....jeżeli chodzi o wzmacniacz to zobaczę która integra najlepiej z nimi  się zgra - lampa/hybryda/tranzystor

poza wrażeniami sonicznymi, zobacz tylko na minimum spadkowe co by lampy biduli nie zamęczyć. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piano napisał:

 

poza wrażeniami sonicznymi, zobacz tylko na minimum spadkowe co by lampy biduli nie zamęczyć. 😉

....gram teraz na hybrydzie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, babatular napisał:

Kiedy ostatnio słuchałes B&W801 ? Te stare pralki grają fatalnie, szczególnie na basie. Nautiliusy w Dieslu trochę lepiej ale to caly czas nijakie głośniki - i nimt kto SŁUCHA długo z nimi nie wytrzyma.

To już ewidentnie lepsze są 802ki w D - szczególnie na basie.

Słuchałem 1-1,5 roku temu stare pralki zarówno w wersje 2 i 3 różnią się m.in tym że jedna jest OZ a druga Bass Reflex, co przekłada się na spore różnice na basie, także nie ma co uogólniać tak bardzo. Bas nadal z nich jest dobry moim zdaniem. Trąci myszką góra i średnica, bo góra ani jakaś wybitnie czysta czy detlaiczna, ani nasycona. Podobnie średnica, która jest przeciętna MZ. Natomiast, późniejsze 801 Nautilus to już całkiem inna bajka pod każdym względem, góra i środek są już dobre nawet w porównaniu z dzisiejszymi produktami, bas jest MZ wyśmienity. Tych słuchałem też w przeciągu roku ostatniego. Niedawno słuchałem z nieco późniejszego okresu, najwyższych 800D na dwóch mniejszych głośnikach i mi bas się nie podobał. 

Jedyne z czym nie mam pewności to nadal nie wiem do końca która wersja 801 była lepsza: starsza 801 Nautilus (metalowa kopułka) czy nieco późniejsza po liftingu 801D  (diamentowa kopułka)... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Harbethy pójdą do ludzi? Jak przyzwyczaisz się do grania na dużych kolumnach, to już powrotu do mniejszych nie ma. Tylko pewnie trzeba będzie od nowa pomyśleć czy ten czy inny wzmacniacz i jakie okablowanie.

Sly

 Przyzwaczaisz się do grania na dużych kolummach ? To jednak mamy zupełnie inne podejście do audio. Ja nie mogę wrócić do kolumn, które mają niższą jakość brzmienia, a nie z tego powodu że są mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

Sly

 Przyzwaczaisz się do grania na dużych kolummach ? To jednak mamy zupełnie inne podejście do audio. Ja nie mogę wrócić do kolumn, które mają niższą jakość brzmienia, a nie z tego powodu że są mniejsze.

a na jakich zg grasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.