Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Miroslav1 napisał:

...Sveda to podobne granie co kolumny Lipiński?

Lipińskiego L 707 Grand słuchałem w dosyć komfortowych warunkach z dobrą elektroniką. Nie ujęły mnie w ogóle i tylko patrzyłem, gdzie drzwi...

Moze zestawienie, może co innego, a może księżyc nie ten, ale technikalię słyszałem. Rozumiem upodobania, ale to nie moje. 

Wzmacniacz, który napędzał wykluczam, bo miałem go u siebie, więc albo kolumny, albo inna franca. Co by nie było, nie mój sound. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w diy można zastosować złacza wg uznania i samemu zakonfekcjonować jeśli ktoś chce podobnie do Maćka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko interkonekt nomoi 3220 więc się nie wypowiem o głośnikowych ale mój to przekroczył np Acoustic Zen też na czystej miedzi - też mam i dużo droższy. Fajny, analogowy, ciepły interkonekt dla mnie super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

w diy można zastosować złacza wg uznania i samemu zakonfekcjonować jeśli ktoś chce podobnie do Maćka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

I o ile mnie pamięć nie myli to u Andrzeja Witka z Sonus Oliwa też ten sam gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ten XLR 3001 III jest raczej po ciemniejszej stronie? 

....mam gdzieś w szufladzie  jakiś Neotech RCA (nie pamiętam jaki model) ....bardzo tani i jak na taką kasę bardzo fajny.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 11:31, Miroslav1 napisał:

... no właśnie, co wybrać, co bardziej cenimy/lubimy - lampę czy  tranzystor, temat rzeka ... zapraszam zainteresowanych do udziału w tym wątku, oczywiście mile widziane kilka słów uzasadnienia,  dlaczego padło na lampę a nie tranzystor, lub na odwrót - mam nadzieję że wątek będzie ciekawy i wartościowy... jeżeli nasze pisanie  komuś  w czymś pomoże ... to tylko się cieszyć... 

... myślę, że lampa, ale TE lampy są zayebiście drogie, a rzeczywistość w kontekście niskiej siły nabywczej statystycznego 'polaka' nie jest prosta i budująca,  tanie tranzystory potrafią już dać 'kopa', oj potrafią! 
... czyli, zawsze obecny stary dylemat, masło vs margaryna + żółty ser, nowa wersja średniowiecznego dylematu, 'padlina, czy świeżo upolowane mięso".     
Świeża padlina, to (prawie) upolowane mięso! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, romjo napisał:

... myślę, że lampa, ale TE lampy są zayebiście drogie, a rzeczywistość w kontekście niskiej siły nabywczej statystycznego 'polaka' nie jest prosta i budująca,  tanie tranzystory potrafią już dać 'kopa', oj potrafią! 
... czyli, zawsze obecny stary dylemat, masło vs margaryna + żółty ser, nowa wersja średniowiecznego dylematu, 'padlina, czy świeżo upolowane mięso".     
Świeża padlina, to (prawie) upolowane mięso! 

....jak to zwykle bywa....jedni od lampy uciekają a wręcz omijają szerokim łukiem....inni nie wyobrażają sobie lepszego wzmacniacza jak lampa....w tym wątku tego nie rozstrzygniemy i lepiej niech tak zostanie....najważniejsze że słuchającemu się podoba i to bez znaczenia lampa czy tranzystor.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piano, w końcu idziesz w dobrym kierunku, jest krok do przodu

Gratuluje Setup-u, ale życzę ci z całego serca abyś w końcu trafił, to nie jest jeszcze to ale kiedyś przyznasz mi racje 
 

 

Sveda słyszałem w Monachium,  tak fajnie grało, zebrali dużo dobrych opinii,
wszystko rozumiem ale ludzie, z lajf to ma tyle wspólnego co stad  do księżyca
Polecam na trzeźwo pisać i nie o alkohol mi chodzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest spójność bo jest z czego, jest fizyka i wyobraźnia.

Jak dojdziesz to tego poziomu to będziesz mógł się chwalić o laif
ATC czy Herbatniki .... sami sobie dopasujcie, kolumny wielkości ponad 2m kontra moimi jajcami i cycami

spacer.png

A mało tego, firma która nie wierzy w kable to ja wierze tyle co Trollom

14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tutaj jest spójność bo jest z czego, jest fizyka i wyobraźnia.

Jak dojdziesz to tego poziomu to będziesz mógł się chwalić o laif
ATC czy Herbatniki .... sami sobie dopasujcie, kolumny wielkości ponad 2m kontra moimi jajcami i cycami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A mało tego, firma jak Sveda która nie wierzy w kable to ja wierze tyle co Trollom

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, wyszło cos dziwnego, takie forum ...  i możliwości

W kazdym razie, monitory + Suby nie da się uzyskać spójności i tyle, a bajki to w Start

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie mogę edytować, wyszło cos dziwnego, takie forum ...  i możliwości

W kazdym razie, monitory + Suby nie da się uzyskać spójności i tyle, a bajki to w Start

Pozwol , że się z Tobą nie zgodzę

przy takim ustawieniu jak u Maćka i przy odpowiednio niskim podziale można z takiego ukladu zrobic bardzo fajnie brzmiące 3 way, pod warunkiem podziału pasma podobnie jak w kolumnie czyli z odfiltrowaniem basu z monitorów

bedzie to w pelni aktywna kolumna tylko w modułach

ewentualne niebezpieczeństwa sa identyczne jak przy strojeniu każdych zespolów glosnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, 

Nie startuje w konkursie o miano basu Rzeczpospolitej Północnej. 😉

Ludzie zwykli bronić swojego jak Częstochowę, ja nie będę, lotto mi to, bo ten czy inny system, to dla mnie tylko narzędzie do.., słuchania muzyki. Czerwone dywaniki i blask fleszy, to nie mój obszar. 

 Na marginesie dodam, ze jest dobrze, a na ucho dodam, że słyszałem dziesiątki, jeśli nie setki gorszych basów nie tylko względem spójności, ale i efektów specjalnych, rodem z KD i to najczęściej z obcmokanych i duuuużo droższych  konstrukcji.

Można lepiej, perfekt zszyć? pewnie, ze można, ale zapewniam, ze jest dobrze, a Maciek, to taki osobnik, który na jego jakość i zszycie jest wyjątkowo uczulony, więc skoro siedzi i słucha, to nie jest źle 😉

W przeciwnym razie, wystawiłbym graty za drzwi. Nie żeniłem się...

Pamiętajmy też, że jest to narzędzie do słuchania. Narzędzie, które nie kosztowało fortuny, a mimo tego sobie radzi i to całkiem , całkiem. A ze nie jestem najpiękniejsza, cóż... 

6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Sveda słyszałem w Monachium,  tak fajnie grało, zebrali dużo dobrych opinii,

 

5 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

W kazdym razie, monitory + Suby nie da się uzyskać spójności i tyle, a bajki to w Start

Czytam na różne sposoby i coś mi tu nie pasuje, ale może jeszcze śpię 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 14:51, sly30 napisał:

Miałem różne lampy u siebie. Różne Kondo, AR, Amplifony, Jadis, VTL,  Octave itd. Już nie zamierzam do tego wracać.

Nikt nie chce słuchać tego Baby. W końcu i tak się kończy tak jak stary lis Baba rzecze.

W dniu 25.11.2021 o 12:14, piano napisał:

 Nosił się z tym Maciek już czas jakiś, aż ów zamiar.., donosił.

Wywalił lampę, zamknął lampowy audio rozdział. Tym razem definitywnie na amen.

Tylko nie pytajcie przypadkiem czy jest lepiej, cokolwiek to nie znaczy. 😉

Każdy kto podejdzie do sprawy uczciwie wobec siebie - przestanie się oszukiwać i wierzyć w audio-bajki to ZROZUMIE o ile lepiej brzmią tranzystory - wywali lampowy sprzęt i NIGDY nie wróci do tego badziewia.

W dniu 25.11.2021 o 15:18, piano napisał:

Dziś, gdy lampa i Alteci grają już na Duńskiej ziemi, wróciłem do tranzystora i tak sobie graty złożyłem, że ani mi w głowie wracać do lampy, co więcej, po paru latach grania na niej, winienem dotkliwie odczuwać jej brak. Tymczasem, nic takiego nie ma miejsca i obecne zmiany w amplifikacji/ zg są dla mnie kolejnym już chyba trzecim z kolei dowodem, że lampa w torze, to dla dobrego samopoczucia, a sonicznie, to już niekoniecznie, ze tak delikatnie to ujmę.

Gratuluję - mówię to szczerze i całkiem poważnie (jak mało kiedy).

Ciesz się muzyką wysokiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Tutaj jest spójność bo jest z czego, jest fizyka i wyobraźnia.

Jak dojdziesz to tego poziomu to będziesz mógł się chwalić o laif
ATC czy Herbatniki .... sami sobie dopasujcie, kolumny wielkości ponad 2m kontra moimi jajcami i cycami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A mało tego, firma która nie wierzy w kable to ja wierze tyle co Trollom

 

Gerard fajny kierunek, tylko że ja mam mały zonk! bo na górze i na dole 37,5 cm membrany i mi się straszne szafy gdańskie się robią...

 

Wierzę w aplikację 😄 ; tą dobrą! (nie pytajcie którą)

Piano jak by sobie tak po dwa Wombaty na kanał  w stelaż wstawił to dopiero by mu zagrało :D

Wilson tak w stelaż wszystko powstawiał co ma i gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Gerard, 

Nie startuje w konkursie o miano basu Rzeczpospolitej Północnej. 😉

Ludzie zwykli bronić swojego jak Częstochowę, ja nie będę, lotto mi to, bo ten czy inny system, to dla mnie tylko narzędzie do.., słuchania muzyki. Czerwone dywaniki i blask fleszy, to nie mój obszar. 

 Na marginesie dodam, ze jest dobrze, a na ucho dodam, że słyszałem dziesiątki, jeśli nie setki gorszych basów nie tylko względem spójności, ale i efektów specjalnych, rodem z KD i to najczęściej z obcmokanych i duuuużo droższych  konstrukcji.

Można lepiej, perfekt zszyć? pewnie, ze można, ale zapewniam, ze jest dobrze, a Maciek, to taki osobnik, który na jego jakość i zszycie jest wyjątkowo uczulony, więc skoro siedzi i słucha, to nie jest źle 😉

W przeciwnym razie, wystawiłbym graty za drzwi. Nie żeniłem się...

Pamiętajmy też, że jest to narzędzie do słuchania. Narzędzie, które nie kosztowało fortuny, a mimo tego sobie radzi i to całkiem , całkiem. A ze nie jestem najpiękniejsza, cóż... 

 

Czytam na różne sposoby i coś mi tu nie pasuje, ale może jeszcze śpię 😉

Przepraszam Macku, znowu sie napilem a to na mnie dziala jak serum prawdy

niepotrzebnie napisałem i podkolorowałem co myślę, ogólnie pisalem ze niektórzy z małych kolumn mysla ze podbili nirwane, jak pisalem szczerze moim zdaniem ze teraz masz duzo lepszy system naglosnienie niz miales

A co do tej firmy, potrafią ladnie dostroić ale trzeba przyznać ze z lekkim efekciarstwem, tzn te które ja słyszałem, tez tak wole niz suchotniki

Koncze i ide schowac glowe w piach, bede za GND robil dzisiaj

Najlepszego

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, .:Gerard:. napisał:

jak pisalem szczerze moim zdaniem ze teraz masz duzo lepszy system naglosnienie niz miales

hmm.., niby tak, ale.., ta lepszość, to jak wiemy dyskusyjną bywa.

Skąd taki wniosek? z obrazka? ze zdjęć? przecież nie słuchałeś moich Altec z np. Shindo. 

Spoko, gadamy na luzie 😉

Ja byłbym ostrożny z takimi osądami. Altec/ GPA ma swoje zalety.

Trzeba też pamiętać, że Alteców jak mrówków. Niemal każdy inny. Są oryginały, są grzebane oryginały są też diy w dziesiątkach obudów, zwrotkach i co tam nie jeszcze. 

Z grubsza, lud kojarzy Altec z rdzewiejącym starociem w obudowie szafy gdańskiej, który daje radę tylko przy plumkaniu.

Z jednej strony racja, gdy to faktycznie starocie ze strychu babuni. 

Ale mój Altec/ GPA, to nowy głośnik, kopia starego uznanego 604 w obudowie młodszej niż zg firmowe niejednego z tu czytających. 

Altec/ GPA, to naprawdę ciekawy głośnik do lamp mniejszych/ średnich mocy. Jest dynamiczny, ale też zwiewny, gdy potrzeba. Potrafi wciągnąć i łupnąć, gdy ochota. Ma jeszcze jedną cechę o którą nikt by go nie posądził - jest b. szybki. To jeden z najszybszych głośników jakie miałem u siebie. 

Z dobrym amp wiele potrafi i gdybym miał zostać przy lampie lub tworzyć na nowo w oparciu o lampę, to z całą pewnością Altec/ GPA byłby na liście. On się nie boi Fusion czy Rocka. Nie robi tego naj, naj, najlepiej, ale bardzo dobrze, a gdy całość oprzemy o jego wartość w okolicach 25 kilo pln za cały projekt, to stosunek jakość/ cena wydaje się trudny do pobicia. 

Sumując, Altec/ GPA, to nie mistrzostwo świata, ale z drugiej, nie lekceważyłbym tej konstrukcji. 

Z tym głośnikiem, to w ogóle miałem jazdę - raz na wozie, raz pod wozem. 😉

Musiałem się naczytać i nauczyć jak go zestawić, aby gadało jak trza, ale też po mojemu, a tak nie zawsze było, niestety i były wtopy na całego. 

Czasem chciałem być mądrzejszy od reszty świata i kombinowałem po swojemu. a to inna zwrotka, a to okablowanie czy amp czy integry. To błąd. O Altecu już wszystko napisano, przećwiczono. Nie potrzeba na nowo odkrywać lądów. 

Ja chciałem się pobawić. OK, można, ale dziś twierdzę, że tylko straciłem czas i pot. Tymczasem Altec najlepiej gra z pewną paletą wzmacniaczy/ układów i.., i żadnych, własnych pomysłów !!!

Co by nie było i co nie napiszą, to ja będę Altec'a mile wspominał. 😉

---------------------------------

także z tą przewagą obecnego systemu byłbym ostrożny vs poprzedni system. Gdybym miał tak się pościgać sam ze sobą i miał pod ręką Shindo np. sprawnego Richerbourg 6L6G z Altec do spółki, to wielu mogłoby się zdziwić. 

Ja się nie zdziwię, bo wiem jak może zagrać Altec z Shindo. 

Nie sądzę, aby było gorzej, prędzej inaczej. 

Ale co tam, temat lamp zamknięty, jedziemy dalej 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 09:02, .:Gerard:. napisał:

znowu sie napilem

nic złego, ale lepiej wtedy nie pisać, no chyba, że jakąś ustawę;-))))

W dniu 27.11.2021 o 01:52, .:Gerard:. napisał:

Tutaj

Słuchałeś tych kolumn (Bauta) czy tylko tak wkleiłeś, bo to sensowny projekt jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

nic złego, ale lepiej wtedy nie pisać, no chyba, że jakąś ustawę;-))))

Słuchałeś tych kolumn (Bauta) czy tylko tak wkleiłeś, bo to sensowny projekt jest....

Słuchałem, nie chodzi o ich plusy i minusy barwy, tylko o proporcjonalność przetworników i
otrzymanie spójności w pełni tego słowa znaczeniu, gdzie nie ma poczucia przewagi czy braku jakiejś części zakresu, gdy potęga jest względna wielkościom itd.

Naprawdę dobrze sobie z tym Bauta radzi

Dla przykładu, kiedyś słuchałem na wystawie dużych hornow z dużymi subami, potęga i efektowność dynamiki, ale to było tak wielkie ze nierealne a o podbitej części zakresu prezencji nie będę się rozpisywał.
Nadinterpretacja czy braki zaburzają poczucie realizmu

Wiadomo ze to kwestia preferencji i każdy lubi inaczej, dlatego moje ględzenie wtedy i teraz proszę przyjąć z przymrużeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Słuchałem, nie chodzi o ich plusy i minusy barwy, tylko o proporcjonalność przetworników i
otrzymanie spójności w pełni tego słowa znaczeniu, gdzie nie ma poczucia przewagi czy braku jakiejś części zakresu, gdy potęga jest względna wielkościom itd.

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Przetwornik jest duży bo chcemy zejść nisko z możliwie niskimi zniekształceniami.
Głośność suba ustala się wg uznania. Nie nasza wina, że chodzisz w jakieś dziwne miejsca gdzie ktoś nie lubi słuchać w miarę liniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, S0nic napisał:

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Przetwornik jest duży bo chcemy zejść nisko z możliwie niskimi zniekształceniami.
Głośność suba ustala się wg uznania. Nie nasza wina, że chodzisz w jakieś dziwne miejsca gdzie ktoś nie lubi słuchać w miarę liniowo.

Ale spójność to nie poziom wyrównania głośności
Bauta tez ma Suba ale zobacz ze dodatkowo po dwa basy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ale spójność to nie poziom wyrównania głośności
Bauta tez ma Suba ale zobacz ze dodatkowo po dwa basy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

atc-scm-150.jpg.0b760eedf04cec66200326d3959af825.jpg

420px_JBL_K2_S9900_para.thumb.jpg.1649593d1ce8c7154544043ae7740949.jpg

Nie wiem o jaką spójność Ci chodzi. Bauta to zupełnie inna konstrukcja. Dużo większa kolumna do sporych pomieszczeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano! Sveda Blipo Active nie spełniły chyba oczekiwań, bo są wystawione na sprzedaż. Czy ma to związek z zakupem innych monitorów? Inne Sveda ? Wybacz mi moją ciekawość ale śledzę wątek i uważam, że po Twoich wszystkich doświadczeniach w audio ( bogatych) interesujący był wybór monitorów aktywnych + moduły basowe. Pozdrawiam. B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosy jak psy gończe, wszystko wywęszą 😉

Godzinę temu, Bilikiewicz napisał:

Sveda Blipo Active nie spełniły chyba oczekiwań, bo są wystawione na sprzedaż.

wystawienie na sprzedaż niemal zawsze wzbudza ciekawość o rzeczywiste powody i .., podejrzliwość. Dlatego każdy mój argument/ wyjaśnienie, będzie widziany przez palce.

Tym razem, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ot, dostałem inną ciekawą propozycję, tylko muszę się hmm.., spieszyć. 

musiałem też coś wszamać, bo mnie kręci na zmiany. 

Z jednej strony mam już dość, a z drugiej, krzywa kryzysu wieku średniego, wymusza chęć dalszej zabawy. 

To ostatnie bierze górę 😉

Kiedy, jak nie teraz. 

---------------------

podam też inny przykład z niedawnego czasu. 

Sprzedałem też swoje volvo. Służyło mi wiernie jak pies. Czy sprzedałem, bo było złe? Przeciwnie. Grubo > 200 tyś i 0 problemów, a do tego 5 cylindrowy dizel fajnie mruczał. 400 niutków, wygodny, oszczędny... czego chcieć wiecej.

Ale sprzedałem, bo kiedy się bawić, jesli nie teraz. Kiedy, jak będę emerytem?! Wtedy będę się modlił o zdrowie i kromkę chleba, a póki co, bawimy się, więc kupiłem jeszcze prężniejsze volvo 😉 

Także, spoko, żadnych teorii spiskowych - bawimy się. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bilikiewicz napisał:

uważam, że po Twoich wszystkich doświadczeniach w audio ( bogatych) interesujący był wybór monitorów aktywnych + moduły basowe.

z aktywnością miałem już przygodę w postaci ATC 150 active. Wybór kolejnych aktywnych Sveda, nie było dla mnie odkrywanie lądów. Cenię sobie ten pomysł na dźwięk, choć Sveda i ATC mają wiele wspólnego, to finalnie grają nieco inaczej. Sveda bardziej muzykalnie, ATC jakby wierniej. Pytanie, co komu bliższe. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kiedyś w tym wątku zapytałem o Amplifona SET42.....tak się złożyło że ten wzmacniacz był na giełdzie hifi.....więc dostało mi się że zapewne jakiemuś kumplowi pomagam sprzedać.....

....teraz zapytam ponownie o wzmacniacz który jest na giełdzie hifi.....nie przymierzam się do kupna ale tylko ciekawości.....

chodzi o integrę Ypsilon Phaethon.....słuchał ktoś? ....mile widziane kilka słów.....wątek o wzmacniaczach to myślę sobie że chyba nic dziwnego.....

2 godziny temu, piano napisał:

nosy jak psy gończe, wszystko wywęszą 😉

wystawienie na sprzedaż niemal zawsze wzbudza ciekawość o rzeczywiste powody i .., podejrzliwość. Dlatego każdy mój argument/ wyjaśnienie, będzie widziany przez palce.

Tym razem, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ot, dostałem inną ciekawą propozycję, tylko muszę się hmm.., spieszyć. 

musiałem też coś wszamać, bo mnie kręci na zmiany. 

Z jednej strony mam już dość, a z drugiej, krzywa kryzysu wieku średniego, wymusza chęć dalszej zabawy. 

To ostatnie bierze górę 😉

Kiedy, jak nie teraz. 

---------------------

podam też inny przykład z niedawnego czasu. 

Sprzedałem też swoje volvo. Służyło mi wiernie jak pies. Czy sprzedałem, bo było złe? Przeciwnie. Grubo > 200 tyś i 0 problemów, a do tego 5 cylindrowy dizel fajnie mruczał. 400 niutków, wygodny, oszczędny... czego chcieć wiecej.

Ale sprzedałem, bo kiedy się bawić, jesli nie teraz. Kiedy, jak będę emerytem?! Wtedy będę się modlił o zdrowie i kromkę chleba, a póki co, bawimy się, więc kupiłem jeszcze prężniejsze volvo 😉 

Także, spoko, żadnych teorii spiskowych - bawimy się. 

 

Panie Maciek....nie zamydlaj nam oczu jakimś Volvo tylko napisz co chodzi po głowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.