Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem różne lampy u siebie. Różne Kondo, AR, Amplifony, Jadis, VTL,  Octave itd. Już nie zamierzam do tego wracać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Miroslav1 napisał:

....pewnie jak zapytam czy jest lepiej to dostanę w ryja 😉 ....tak więc nie zrobię tego....ale napisz coś więcej....

po ryju, to my dostajem od Najmiłościwiej Nam Panujących...

a do rzeczy;

Strach zaczynać Miro, bo grozi to kolejnym konfliktem zwolenników każdej z amplifikacji.

A mnie, ani myśleć namawiać, przekonywać,  pozostawiając każdemu skrawek wolności w budowaniu audio systemu. 


z autopsji wiem, że wyższość amplifikacji tranzystorowej jest niezaprzeczalna, bynajmniej w moim rozumieniu reprodukcji, o czym na marginesie już nie raz/ nie dwa pisałem. Oczywiście nie każdej tranzystorowej, a tylko nielicznej, właściwie zestawionej. 

Lampą się bawiłem, ale to byłoby na tyle.., i se ne vrati. 

Dziś, gdy lampa i Alteci grają już na Duńskiej ziemi, wróciłem do tranzystora i tak sobie graty złożyłem, że ani mi w głowie wracać do lampy, co więcej, po paru latach grania na niej, winienem dotkliwie odczuwać jej brak. Tymczasem, nic takiego nie ma miejsca i obecne zmiany w amplifikacji/ zg są dla mnie kolejnym już chyba trzecim z kolei dowodem, że lampa w torze, to dla dobrego samopoczucia, a sonicznie, to już niekoniecznie, ze tak delikatnie to ujmę.

Dla mnie to nie dziwota, bo Ci, którzy pamiętają moje wcześniejsze zestawienia, wiedzą, że były to zestawienia głównie oparte o amp. tranzystorowy. 

Każdy z nas ma swoją definicję naturalności brzmienia. Jeśli jednak chodzi o moją, to w aktualnym zestawieniu bezdyskusyjnie słyszę, że bliżej temu teraz niż z lampą, a przecie trochę ich miałem. 

Zwolenników lamp wszelakich pocieszę, że powyższe, to nie wyrok, a tylko refleksja, moja cicha, prywatna, Maćkowa i nie trzeba się z nią zgadzać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
po ryju, to my dostajem od Najmiłościwiej Nam Panujących...
a do rzeczy;
Strach zaczynać Miro, bo grozi to kolejnym konfliktem zwolenników każdej z amplifikacji.
A mnie, ani myśleć namawiać, przekonywać,  pozostawiając każdemu skrawek wolności w budowaniu audio systemu. 

z autopsji wiem, że wyższość amplifikacji tranzystorowej jest niezaprzeczalna, bynajmniej w moim rozumieniu reprodukcji, o czym na marginesie już nie raz/ nie dwa pisałem. Oczywiście nie każdej tranzystorowej, a tylko nielicznej, właściwie zestawionej. 
Lampą się bawiłem, ale to byłoby na tyle.., i se ne vrati. 
Dziś, gdy lampa i Alteci grają już na Duńskiej ziemi, wróciłem do tranzystora i tak sobie graty złożyłem, że ani mi w głowie wracać do lampy, co więcej, po paru latach grania na niej, winienem dotkliwie odczuwać jej brak. Tymczasem, nic takiego nie ma miejsca i obecne zmiany w amplifikacji/ zg są dla mnie kolejnym już chyba trzecim z kolei dowodem, że lampa w torze, to dla dobrego samopoczucia, a sonicznie, to już niekoniecznie, ze tak delikatnie to ujmę.
Dla mnie to nie dziwota, bo Ci, którzy pamiętają moje wcześniejsze zestawienia, wiedzą, że były to zestawienia głównie oparte o amp. tranzystorowy. 
Każdy z nas ma swoją definicję naturalności brzmienia. Jeśli jednak chodzi o moją, to w aktualnym zestawieniu bezdyskusyjnie słyszę, że bliżej temu teraz niż z lampą, a przecie trochę ich miałem. 
Zwolenników lamp wszelakich pocieszę, że powyższe, to nie wyrok, a tylko refleksja, moja cicha, prywatna, Maćkowa i nie trzeba się z nią zgadzać

A łaczyłeś ... Pewnie tak ? PRE lampowe z tranzystorowa końcówka mocy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A łaczyłeś ... Pewnie tak ? PRE lampowe z tranzystorowa końcówka mocy ?

moja prywatna opinia jest taka, ze można i owszem, jednak okupione jest to najczęściej wyższym poziomem szumów czasem mniej dokuczliwym, czasem nieakceptowalnym, np. ATC scm 150 active z róznymi pre od starszych np. AR LS 26 czy z innej stajni Cary Audio SLP 05 czy szczytowym Thoress Audio i parę innych... np. z AR 5 SE i któreś z niższej półki, musiałbym sprawdzić, bo już nie pamiętam oznaczenia modelu. Z Altec też parę pre miałem gościnnie i w sumie efekt zbliżony.

Miałem u siebie parę różnych takich zestawień, jednak za każdym razem efekt był taki jak wyżej opisany.

Trochę dzieje się to za sprawą mojego Pre, które jest ciche do bólu. Mam punkt odniesienia, może dlatego tak marudzę na szumy. Ale, żeby tylko te szumy chodziło 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

Nosił się z tym Maciek już czas jakiś, aż ów zamiar.., donosił.

Wywalił lampę, zamknął lampowy audio rozdział. Tym razem definitywnie na amen.

Tylko nie pytajcie przypadkiem czy jest lepiej, cokolwiek to nie znaczy. 😉

 

Nie wiem czy wyczuwam sarkazm, ale mój wpis odnosił się do lampy, w sensie takiej oświetleniowej, na suficie lampy co świeci żeby po ciemku nie siedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli chodzi o lampę ale tą grającą to jakoś niemiałbym sumienia.....tym bardziej teraz gdy nawet sufit zaczął ''grać'' 😉 

 

 

.....jeszcze jedna sprawa.....dopiero dziś założyłem ostatnie 4 panele.....nie są to jakieś wielkie różnice gdy było 16szt 

  i teraz gdy jest komplet 20szt....chodzi mi o dzwięk.....niewiele ale jest to słyszalne.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piano napisał:

też '15 stki 😉

Z tubu czy bez tubu?  ile way Maćku 🙂 

Z 15" jest jeden problem ; jedna, dwie czy więcej na kanał 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywność jest zdrowa dla ducha i ciała, proszę ja Ciebie 😉 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, piano napisał:

aktywność jest zdrowa dla ducha i ciała, proszę ja Ciebie 😉 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jezdem w szoku 🙂

od  Arka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

w rzeczy samej 😉

niezbadane są drogi audiofilii 🙂

mojego przybranego siestrzeńca @S0nic a na taki układzik namawiałem i się udalo

ale nie sądziłem , że tak wytrawnemu audiofilowi rowniez sie takie granie spodoba 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piano napisał:

w rzeczy samej 😉

Gratuluję nowych kolumn !

Jesli to nie problem napisz jakie zmiany w stosunku do Alteców są dla Ciebie najistotniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

aktywność jest zdrowa dla ducha i ciała, proszę ja Ciebie 😉 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wow. A jeśli to nie tajemnica, dla tych mniej zorientowanych, co to za konstruktor/producent tych zg? 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....też jestem cholernie ciekaw....

Maciek.....coś słabo widzę.....czy elektronika też uległa zmianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, slawek.xm napisał:

niezbadane są drogi audiofilii 🙂

mojego przybranego siestrzeńca @S0nic a na taki układzik namawiałem i się udalo

ale nie sądziłem , że tak wytrawnemu audiofilowi rowniez sie takie granie spodoba 🙂

 

z SOnic, też się Maciek uprzednio konsultował, bo przecie jam nie z tych co pozjadali rozumy. 

..................................

to tak w skrócie, co dlaczego i po co...

Celem zmian systemowych było pożegnanie się z lampą.

W konsekwencji, sprzedaż Altec, bo mz, one właśnie z lampą najfajniej smakują. Kropka.

Chciałem wrócić do amp tranzystorowego. Wiem jakiego, ale mogę zapomnieć, bo sporo ponad budżet. Trzeba było szukać inszego rozwiązania.

----------------------------------

Długo też analizowałem rynek co tu kupić, aby nie wdepnąć, co by '15 miało, zgrzytu z moim uchem nie było i fortuny nie kosztowało.

Rozważałem różne projekty, biorąc pod uwagę nawet i te zza Odry czy samego południa kraju. 

Jednak padło na Svedę, bo po pierwsze;

 - już bodaj 5 czy 6 wiosen temu, ucho me zwróciło nań baczną uwagę i to wydało mi się czynnikiem koronnym w wyborze

 - dwa, aktywność, to coś dla mnie ( wcześniej ATC scm 150 Classic monitor) 

 - trzy, blisko chałupy

 - a w razie W, serwis w bliskości

W rozważaniach kluczową rolę odgrywał też aspekt, aby nie były to zg na chwilę, a raczej na dłuuuuzej. Trochę już umęczony tym przerzucaniem gratów, robieniem sporych przebiegów, bo w ciemno, to wiecie rozumiecie. 

Każdy inny projekt, który rozważałem, to blisko 2000 km, aby rzucić uchem, next drugie tyle zwieść do chałupy, a biorąc pod uwagę ewentualne poprawki, to mamy kolejne tysiące kilometrów. Nie mam też auta do przewożenia 15 - tek, trzeba posiłkować się pożyczonymi, a to kolejny problem i dodatkowe koszty.

Poza tym, na pewnym poziomie, to już jest nie tyle lepiej co prędzej inaczej. 

Wybrałem Svedę, uprzednio konsultując z mądrzejszymi czy to co Maciek zamierza ma sens i trzyma się kupy.

Wpierw kupiłem Blipo Active, które mnie ujęły, szczególnie w relacji cena/ jakość, a next, dokupiłem nie śmigane, bez grama kurzu, Wombaty od samego ich twórcy. Parkę, bo przeca dwa kanały L i R mamy.

Oczywiście, kilometry czy bliskość serwisowa, to za mało, grubo za mało. Najistotniejszym parametrem jest sound i tu Sveda zawsze była mi bliska z uwagi na DNA i rozwiązania.

Rozważałem też ATC pasywne/active, ale rynek s/h ubogi, a jak już coś dla mnie to drożyzna, nie w kraju i grubo > 100 kilo, bliżej 200 kilo. 

Dosyć stukania, bo pewnie chcieliby wiedzieć jak to gada.

cóż.., taka się jeszcze nie zrodziła, co by wsio dogodziła.

Dla mnie miodzio. W zestawieniu odnajduje wsio co uważam za konieczne dla machalności stopy mojej.

Jest przyjemna, naturalna barwa, jest dynamika, ale i zwiewność, gdy materiał źródłowy tego wymaga. Jest...

Dobra, napiszę czego nie ma.

Nie ma technikaliów i analitycznościów, przynajmniej w moim rozumieniu reprodukcji.

18 minut temu, Miroslav1 napisał:

Maciek.....coś słabo widzę.....czy elektronika też uległa zmianie?

chwilowo na źródle gra Lector, ale ufam, ze los sprawi iż powrócę do źródła MBL Ref. 

Pre MBL, nie oddam nawet za stadko młodych, rozgrzanych Chinek 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piano napisał:

na pewnym poziomie, to już jest nie tyle lepiej co prędzej inaczej. 

Inaczej, ale strawnie dla ucha 😉 , to jest fajne w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piano napisał:

z SOnic, też się Maciek uprzednio konsultował, bo przecie jam nie z tych co pozjadali rozumy. 

..................................

to tak w skrócie, co dlaczego i po co...

Celem zmian systemowych było pożegnanie się z lampą.

W konsekwencji, sprzedaż Altec, bo mz, one właśnie z lampą najfajniej smakują. Kropka.

Chciałem wrócić do amp tranzystorowego. Wiem jakiego, ale mogę zapomnieć, bo sporo ponad budżet. Trzeba było szukać inszego rozwiązania.

----------------------------------

Długo też analizowałem rynek co tu kupić, aby nie wdepnąć, co by '15 miało, zgrzytu z moim uchem nie było i fortuny nie kosztowało.

Rozważałem różne projekty, biorąc pod uwagę nawet i te zza Odry czy samego południa kraju. 

Jednak padło na Svedę, bo po pierwsze;

 - już bodaj 5 czy 6 wiosen temu, ucho me zwróciło nań baczną uwagę i to wydało mi się czynnikiem koronnym w wyborze

 - dwa, aktywność, to coś dla mnie ( wcześniej ATC scm 150 Classic monitor) 

 - trzy, blisko chałupy

 - a w razie W, serwis w bliskości

W rozważaniach kluczową rolę odgrywał też aspekt, aby nie były to zg na chwilę, a raczej na dłuuuuzej. Trochę już umęczony tym przerzucaniem gratów, robieniem sporych przebiegów, bo w ciemno, to wiecie rozumiecie. 

Każdy inny projekt, który rozważałem, to blisko 2000 km, aby rzucić uchem, next drugie tyle zwieść do chałupy, a biorąc pod uwagę ewentualne poprawki, to mamy kolejne tysiące kilometrów. Nie mam też auta do przewożenia 15 - tek, trzeba posiłkować się pożyczonymi, a to kolejny problem i dodatkowe koszty.

Poza tym, na pewnym poziomie, to już jest nie tyle lepiej co prędzej inaczej. 

Wybrałem Svedę, uprzednio konsultując z mądrzejszymi czy to co Maciek zamierza ma sens i trzyma się kupy.

Wpierw kupiłem Blipo Active, które mnie ujęły, szczególnie w relacji cena/ jakość, a next, dokupiłem nie śmigane, bez grama kurzu, Wombaty od samego ich twórcy. Parkę, bo przeca dwa kanały L i R mamy.

Oczywiście, kilometry czy bliskość serwisowa, to za mało, grubo za mało. Najistotniejszym parametrem jest sound i tu Sveda zawsze była mi bliska z uwagi na DNA i rozwiązania.

Rozważałem też ATC pasywne/active, ale rynek s/h ubogi, a jak już coś dla mnie to drożyzna, nie w kraju i grubo > 100 kilo, bliżej 200 kilo. 

Dosyć stukania, bo pewnie chcieliby wiedzieć jak to gada.

cóż.., taka się jeszcze nie zrodziła, co by wsio dogodziła.

Dla mnie miodzio. W zestawieniu odnajduje wsio co uważam za konieczne dla machalności stopy mojej.

Jest przyjemna, naturalna barwa, jest dynamika, ale i zwiewność, gdy materiał źródłowy tego wymaga. Jest...

Dobra, napiszę czego nie ma.

Nie ma technikaliów i analitycznościów, przynajmniej w moim rozumieniu reprodukcji.

chwilowo na źródle gra Lector, ale ufam, ze los sprawi iż powrócę do źródła MBL Ref. 

Pre MBL, nie oddam nawet za stadko młodych, rozgrzanych Chinek 😉 

Arek  Maćkowi  suby z monitorami zgrywał czy Waszmość arkana tajemnej wiedzy posiadł i operacyję sameś uskutecznił? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie chodzi mi o określenie lepszy/gorszy .....ale, co się zmieniło w brzmieniu do tego co miałeś......

....i jeszcze jedno.....jaka jest cena całości ze standami włącznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, slawek.xm napisał:

Jesli to nie problem napisz jakie zmiany w stosunku do Alteców są dla Ciebie najistotniejsze

w/g mojszego rozumienia reprodukcji oraz stylistyki gadania, to tak między nami, zawsze byłem zdania, że lampa mi w torze potrzebna jak piąte koło u woza. 

Też można, też gada jak trza, szczególnie pod koniec, gdy już decyzjum zapadło. Jednak los lampy u mnie był już przesądzony, więc w konsekwencji Altec też poszedł pod młotek.

Co do zmian.

hmm.., może to zabrzmi trochę pokrętnie, ale zawsze, bez względu czy lampa czy tran, dążyłem do określonego "swojego" obrazu sonicznego, który jest jakąś tam wariacją umownej naturalności brzmienia, bez lukru, zbytnie czaru i pudrowania noska.

Z drugiej, jak ognia stronię od analityczności, szukania w soundzie kurzu na strunach. 

Sumując, rodzaj ( w uproszczeniu) grania, krzyżówka studyjno, analogowego, raczej tej z taśmy niż drapaka. 

Do tego obrazu dążyłem z Alteciem i obecnie. 

Nie ma jakiś istnych różnic. To wsio dalej utrzymane jest w "mojej" stylistyce grania.

Mimo różnic w budowie, konstrukcji, amplifikacji, to cechą wspólną jest '15 -stka i krzyżówka papierowa z sub alu.

Na te chwilę, odbieram to tak, że Sveda wydaje się, ze gra jeszcze równiejszym dźwiękiem, a przede wszystkim, naturalniejszym, choć wiem, ze tu każdy ma jego swoją definicję. 

Temperatura wydaje się zbliżona, a czasem wydaje sie, ze Sveda nieco przyjemniej naturalniej grająca. 

Z pewnością dynamika i jej skala jest po stronie Sveda, choć '15 - tka Altec - i tu trzeba jej oddać - też swoje potrafi.

Dalej uważam, ze do lampy GPA 604 8 H III, to wyśmienity głośnik, a ze nie ma ideału, to wsio wiemy. 

Prezentacja sceny, pozornych jest podobna zarówno w sze/ gł i pozornych, choć obiektywnie - jak znam insze ucha, to Sveda będzie dla większości ciekawsza scenicznie, bo to wąskie skrzynki. Altec spora obudowa, więc wiecie rozumiecie...

Mimo tego, jedno i drugie może się podobać. Subiektywnie, po Maćkowemu, sam nie wiem, tu chyba Altec nieco bardziej mi się podobał. Z kolei, same pozorne wydają się ciekawsze w Sveda. 

Co by nie było, na jednym i drugim można poszaleć z niemal każdym materiałem źródłowym. Jednak gdy potrzeba lekkości, zwiewności, to jedno i drugie pokazuje - jaki mi się wydaje - że z szacunkiem dla artystów np. małe składy kameralne prezentuje muzykę należycie. 

Altec/ GPA 604, odbieram jako "trudniejsze" w zestawieniu. Wymagają skrupulatnego podejścia do amp. lampowego o odpowiedniej mocy, ani za mało, ani za dużo. Grają na określonym okablowaniu i nie waż się użytkowniku wychodzić przed szereg. Potrzebują cichego pre, bo w przeciwnym razie, szum z tubki w nocnych odsłuchach może być dokuczliwy. 

Jakby nie spojrzeć, insze konstrukcje przy zupełnie inszej amplifikacji, ale sonicznie, nie tak diametralnie inne granie, trochę zbliżone, choć pewne części obrazu dźwiękowego są, bo muszą być nieco insze. Sveda wydaje się jeszcze hmm.., prawdziwsza, ale bez techkaliów, a Maćki, to lubią. 😉

 

 

 

 

28 minut temu, slawek.xm napisał:

Arek  Maćkowi  suby z monitorami zgrywał czy Waszmość arkana tajemnej wiedzy posiadł i operacyję sameś uskutecznił? 🙂

Arkowe chcą wpaść pogrzebać, choć mnie chyba się udało to zszyć w sensowną całosć. Trochę też biorę poprawkę, bo część toru nowa, niech się pogrzeje. Co by nie było, biedy w zszyciu nie ma. Zobaczymy co na to Arkowe 😉

28 minut temu, Miroslav1 napisał:

....i jeszcze jedno.....jaka jest cena całości ze standami włącznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu są ceny 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak końcówki mocy MBL w przyszłości mają napędzać aktywne kolumny, które mają swoje, zwykle wbudowane w obudowę kolumn…wzmacniacze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym będę się martwił jak przeżyję w nowym, kuźwa ładzie. Póki co, bez zaglądania w kulę przyszłości, czarno to widzę...

Sylwek, 

będziem mostkować ;-)))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piano napisał:

Pre MBL, nie oddam nawet za stadko młodych, rozgrzanych Chinek 😉 

Gratulacje systemu. W jaki sposób łączysz pre z kolumnami i subami aktywnymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Gratulacje systemu. W jaki sposób łączysz pre z kolumnami i subami aktywnymi?

Dzięki, 😉

XLR Neotech 3001 III ( 2,5 mb)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

co się zmieniło w brzmieniu do tego co miałeś......

dopowiem, bo w natłoku uleciało.

Altec/ GPA poprzez zastosowaną tubkę, małą, bo małą, ale jest, winduje prezentacje do poziomów przez niektórych określanych jako  - lajf. 

Na ten przykład, Duńczyk, ich nabywca już w pierwszym zdaniu po 2 dniach grania też to podkreślił, przy czym zastrzegł, ze o to mu chodziło, więc gitara. To nie jest cecha jakoś szczególnie się narzucająca, ale z pewnością, przy głośniejszych poziomach, słychać ten lajf. Ma to swoje zalety i mnie też się podobał ten lajfowy pierwiastek. 

Sveda jest bardziej stonowana, co wydaje się oczywiste z uwagi na rodzaj tweetera. 

A co poza tym? 

Słynna lampowa przestrzenność? 

hmm.., zupełnie nie łapię skąd ta przywara. Wszystkie systemy tranzystorowe jakie grały u mnie nie były w tym gorsze, a kto wie czy nie lepsze, choć mnie się wydaje, że na zbliżonym poziomie z wyłączeniem cebul 101, ale to insza sprawa i temat odległy.   

Dalej.., kiwalność nóżki.

słuchając Svedy, tak zwyczajnie słuchając sobie muzy bez analizowania itp, i mając w pamięci świeży jeszcze obraz poprzedniego systemu, nie odczuwam braku lampy, serio. Co więcej, dźwięk wydaje się "równiejszy" płynniejszy.., ale też nieco prawdziwszy.

to in plus o milimetr czy dwa, ale jednak zauważalne. Lampa ma jednak nieco większe 😉zniekształcenia. 

Trochę brakuje mi tego pierwiastka lajf z Altec, ale tylko trochę, podobnie jak brakuje mi mono amp mbl czy źródła, a także cebul 101 i średniaka z ATC 😉

chyba nie można mieć wszystkiego w jednym, to byłoby niezdrowe ;-))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Maciek  lajf o którym wspomniałeś to dla mnie najważniejsza cecha brzmienia...i dlatego mam m40.2 (chociaż od 2 miesięcy są w kartonach) ale one właśnie to mają.....może bas lekko kuleć, wysokie nie muszą za bardzo błyszczeć ale lajf musi być....to jest tak zwana obecność dzwięku ....tu i teraz.....nigdy nie będę miał systemu który zbliży się do prawdziwego dzwięku na koncercie....żaden system tego nie odda...tak więc uważam że nie ma sensu kopać się z koniem....dlatego  lajf szlifuje do bólu ;-).....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.