Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o mnie to ten wzmacniacz Extraudio jest dobry wzmacniacz ale do Jadisa jeszcze mu troszkę brakuje. Jadis ma przede wszystkim bardziej przejrzyste i bardziej nasycone granie połączone z lepszą rozdzielczością. Barwa np basu na Jadisie jest zróżnicowana natomiast Extraudio ma go troszkę więcej i jest monotonny. Ale żeby nie było, to jest na tak wysokim poziomie granie że naprawdę może się podobać. Niemniej jednak Jadis jest muzykalniejszy i nawet po audiofilsku bardziej dokładny. Co do kolumn to jeżeli chodzi o spasowania z pokojem to zdecydowanie lepiej współpracują z tym pomieszczenie u Miroslav1 niż Harbeth 40.2 dla mnie bas jest lepszy niż na Harbeth. Ale co do reszty pasma to już jest kwestia gustu. Myślę że Harbethy będą miały lepsze nasycenie na średnicy i może będą muzykalniejsze od Open5 ale co do naturalności to moim zdaniem Open5 są chyba natulaniejsze. Nie chodzi mi o to że są jaśniejsze ale o to że lepiej od Harbethów oddają akustykę pomieszczenia w którym nagrywana była płyta. To nie jest już dźwięk przestrzenny. Tu po prostu słyszy się przestrzeń i scenę. To się słyszy i zarazem czuje. Ja osobiście nie jestem wstanie stwierdzić które kolumny są lepsze. Wydaje mi się że jak Miroslav1 wróci do Harbethów to sprawa sama się wyklaruje 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Tri-Art- Audio nie są sprzedawane w Polsce , więc nie narażę się że ''naganiam'' ale poważnie....

zestawienie OPEN5 i m40.2....największym plusem dla tych pierwszych jest cena....nowe kosztują 7tys$ natomiast za m40.2 trza już wybulić 59tys zł....wiem że można taniej dostać ale podaję cenę nowych kolumn....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

w sobotę podpięliśmy Damazego i88.....nie ma co za bardzo się rozpisywać....od razu było słychać że jest to lepszy wzmacniacz....chyba największa różnica była w barwie/muzykalności i basie.....

A nie da się oddać do dealera, żeby "podniósł" do nowszej wersji? To powinna być zmiana trafa 1:1 i może kilka rezystorów regulacji napięcia... 

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

....Tri-Art- Audio nie są sprzedawane w Polsce , więc nie narażę się że ''naganiam'' ale poważnie....

zestawienie OPEN5 i m40.2....największym plusem dla tych pierwszych jest cena....nowe kosztują 7tys$ natomiast za m40.2 trza już wybulić 59tys zł....wiem że można taniej dostać ale podaję cenę nowych kolumn....

 

Ceny 40ek Harbetha są spore, ale ja się nie dziwię, że Alan Shaw je podniósł tak. Teraz każda popierdółka wyklepana w garażu, firmy "krzak" kosztuje XX tysi, a tych którzy mają nazwisko, np. Dan Deagostino to XXX tysi. Więc nich w końcu i Alan odcina (zasłużone) kupony od swojej marki... 

3 godziny temu, damazy napisał:

 Co do kolumn to jeżeli chodzi o spasowania z pokojem to zdecydowanie lepiej współpracują z tym pomieszczenie u Miroslav1 niż Harbeth 40.2 dla mnie bas jest lepszy niż na Harbeth. 

Bas z takich konstrukcji ma w sobie "to coś"... Ja ostatnio słuchałem open baffle na 4x18' w jednej kolumnie... Bardzo naturalny, energetyczny, a zarazem subetlny bas. Chyba najbliższy temu jaki wydają instrumenty na żywo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) SiltechDSC2769.thumb.jpg.5c6a0209c87ed2c61c9f256eb67bd8f9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....Tri-Art- Audio nie są sprzedawane w Polsce

może jednak są i da się wypróbować  

Siedziba: Tri-Art Polska

Sprzedawca pełnej linii

Kontakt: [email protected]

Telefon: +48 692 480 123

Adres: 00-302 Warszawa, Mariensztat 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

może jednak są i da się wypróbować  

Siedziba: Tri-Art Polska

Sprzedawca pełnej linii

Kontakt: [email protected]

Telefon: +48 692 480 123

Adres: 00-302 Warszawa, Mariensztat 8

....dzwoniłem,  potrzebowałem podstawki pod kolce....usłyszałem.... ,,najbliższy dystrybutor jest prawdopodobnie w Austrii,,

A nie da się oddać do dealera, żeby "podniósł" do nowszej wersji? To powinna być zmiana trafa 1:1 i może kilka rezystorów regulacji napięcia 

.......................................................................................................................................................

@plastik1989, właśnie tak robię....wymiana trafa 1:1 i czego tam jeszcze trzeba..... 

...co do ceny....myślę że Alana trochę poniosło ale to nie moja sprawa....jeżeli komuś się podobają to zaciśnie zęby i kupi....nowa wersja  m40.3xd kosztuje  już (o ile pamiętam 83tys) natomiast m40.1 co prawda 10 lat temu kosztowały 36tys 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

.....z braku czasu panele są tylko pomalowane (naprawdę ładnie to wygląda) jutro/pojutrze mam zamiar  przyklejać je do sufitu....coś mi intuicja podpowiada że brzmieniowo może być fajnie.....oczywiście że napiszę kilka zdań co i jak....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 22:13, plastik1989 napisał:

Bas z takich konstrukcji ma w sobie "to coś"... Ja ostatnio słuchałem open baffle na 4x18' w jednej kolumnie... Bardzo naturalny, energetyczny, a zarazem subetlny bas. Chyba najbliższy temu jaki wydają instrumenty na żywo. 

Co to za cuda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Adi777 napisał:

Co to za cuda?

Open baffle produkcji Siltecha, model Symphony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plastik1989 napisał:

Open baffle produkcji Siltecha, model Symphony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obraz.thumb.png.e99e6ae59d0849097d4b03897c7580a8.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....coś te Vicustici idą mi  jak po grudzie.... ale z 20szt 16 jest już na suficie....bardzo ładnie to wygląda (pomalowałem) jak już wszystkie będą przyklejone  to wrzucę fotkę.....powiem tak....nie wiem dlaczego wcześniej tego nie zrobiłem...mógłbym powiedzieć że jest to lekkomyślność z mojej strony ale bardziej odpowiednim słowem będzie głupota i to w najczystszej postaci.....tym bardziej że na wszelkie podstawki antywibracyjne i innego rodzaju zaślepki i takie tam pierdołki wydałem więcej kasy niż na ten sufit (nie żebym żałował) bo lubię i cenię te akcesoria....ale....

 

....gdy zamontowałem pierwsze 10szt zrobiłem delikatny odsłuch......od samego początku słyszałem że jest dobrze....jakby sufit zaczął ''grać''....

coś fajnego zrobiło się z dzwiękiem nie chodzi że inaczej ale lepiej i to w całym paśmie...teraz mogę powiedzieć że cały pokój ''gra''....pomijam te wszystkie określenia audiofilskie......powiem tylko że jest zajebista spójność brzmienia/jakbym uczestniczył w spektaklu......ale siedzę  w pierwszych rzędach... jakby mnie to przybliżyło ku większej naturalności grania/takiej obecności dzwięku - tu i teraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Miroslav1 napisał:

....gdy zamontowałem pierwsze 10szt zrobiłem delikatny odsłuch......od samego początku słyszałem że jest dobrze....jakby sufit zaczął ''grać''....

 

Jedziemy chyba na tym samym wózku, bo ja też mam stosunkowo niewielkie pomieszczenie, i podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękami, zrobienie sufitu Vicoustikiem i wywalenie lampy to była chyba najlepsza rzecz jaką zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak zrobię już  całość to zaproszę kolegę ze swoim zestawem.....nie jest to system drogi a wręcz tani.....na całość wydał 12tys łącznie z kablami (cena za nowe) ma pokój o podobnej wielkości i zobaczymy jak ten zestaw u mnie zagra....chcę to zrobić tylko dlatego bo kolega rozmyśla o trochę lepszym wzmacniaczu co moim zdaniem niewiele wniesie....uważam że kasę powinien przeznaczyć na akustykę pokoju.....

6 minut temu, kaviter napisał:

 

zrobienie sufitu Vicoustikiem i wywalenie lampy to była chyba najlepsza rzecz jaką zrobiłem.

.....lampy jednak nie wyrzucę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....4szt ...po długości 5szt....240cmx300cm......

....co do koloru....jakbym miał dziś kupić to wybrałbym czarne....na fotce jakoś słabo wyglądają ale teraz widzę że czarne mogłyby zajebiście się prezentować.....kupiłem białe i pomalowałem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sie nie sugerować ilością, u każdego może być inaczej, przedobrzyć można ze wszystkim,
u mnie jak dołożyłem jeszcze więcej dyfuzorów niż na zdjęciu (robiłem testy w różnych opcjach) to scena tak się przybliżyła ze brakowało swobody i spokoju prezentacji, pogorszyła się głębia i odległości miedzy źródłami pozornymi


Optyka zniekształca, odległość po szerokości samych dyfuzorów to 3,7m (każdy panel to 60x120cm)
ciągle chodzi mi po głowie czy tych białych dyfuzorów po bokach nie zdjąć i jeszcze raz przetestować, porównać, w grudniu będę miał więcej czasu i porównam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, najszybszy i prosty sposób na testy to coś takiego, tylko trzeba uważać bo raz mi mało na kolumnę nie poleciało w ostatniej chwili uratowałem

spacer.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kolega kupił jakiś klej specjalnie do takiego materiału jak DC2.....MAMUT czy jakoś tak.....będzie w tygodniu to zapytam.....

....na początku grudnia będę miał na odsłuchu (tylko do posłuchania) integrę Esoterica  F-05 

....zna ktoś ten wzmacniacz?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....kolega kupił jakiś klej specjalnie do takiego materiału jak DC2.....MAMUT czy jakoś tak.....będzie w tygodniu to zapytam.....

....na początku grudnia będę miał na odsłuchu (tylko do posłuchania) integrę Esoterica  F-05 

....zna ktoś ten wzmacniacz?

 

 

Klej montażowy „mamut” daje radę do takich zastosowań. Ważne by nośność sufitu była odpowiednia tylko, bo klej przyczepia się do ostaniej warstwy, jeśli była to farba to trzeba zedrzeć do tynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 16:20, adamnl napisał:

Chłopaki, panele Vicoustic dc2 jakim klejem przymocowaliście do sufitu?

 

Próbowałem różnych klejów ( ze 4 rodzaje plus taśma dwustronna ) i za każdym razem było ciężko. Niby już mocno trzymał a za chwile panel spadał. Sporo nerwów to kosztowało. Przeszedłem na piankę montażową do styropianów i karton gipsów i poszło od razu sprawniej. Pianka na panel. Odczekać ok. 5-8 minut. Docisnąć do sufitu . Przytrzymać kolejne ok. 5- 8 minut i trzyma. Potem już tylko się utwardza. 

Ktoś polecał też MAMUTA. U mnie akurat w mieście nie było ( nie do tego typu tworzywa) ale podobne kleje tak jak napisałem słabo trzymały. Były kładzione na gruntowany sufit i spadały bez odrywania farby itp.. Klej słabo wiązał sam w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mgrzybek napisał:

Były kładzione na gruntowany sufit i spadały bez odrywania farby itp.. Klej słabo wiązał sam w sobie.

potrzebny" mostek sczepny"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc w google jest tego duzo na rynku , uzywam zawsze jakiegos czerwonego

moge sprawdzic nazwe

dajesz warstwe na farbe a potemdopiero  klej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2021 o 14:12, kaviter napisał:

wywalenie lampy to była chyba najlepsza rzecz jaką zrobiłem.

 Nosił się z tym Maciek już czas jakiś, aż ów zamiar.., donosił.

Wywalił lampę, zamknął lampowy audio rozdział. Tym razem definitywnie na amen.

Tylko nie pytajcie przypadkiem czy jest lepiej, cokolwiek to nie znaczy. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, piano napisał:

 Nosił się z tym Maciek już czas jakiś, aż ów zamiar.., donosił.

Wywalił lampę, zamknął lampowy audio rozdział. Tym razem definitywnie na amen.

Tylko nie pytajcie przypadkiem czy jest lepiej, cokolwiek to nie znaczy. 😉

U mnie też już nie ma żadnej lampy i jestem zadowolony. Nie planuje wracać do lamp. Doceniam je, niektóre lubię ale już nie chcę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piano napisał:

 Nosił się z tym Maciek już czas jakiś, aż ów zamiar.., donosił.

Wywalił lampę, zamknął lampowy audio rozdział. Tym razem definitywnie na amen.

Tylko nie pytajcie przypadkiem czy jest lepiej, cokolwiek to nie znaczy. 😉

....pewnie jak zapytam czy jest lepiej to dostanę w ryja 😉 ....tak więc nie zrobię tego....ale napisz coś więcej....

 

Godzinę temu, sly30 napisał:

U mnie też już nie ma żadnej lampy i jestem zadowolony. Nie planuje wracać do lamp. Doceniam je, niektóre lubię ale już nie chcę. 

...jak sięgam pamięcią nigdy nie przepadałeś za lampą więc stwierdzenie ....,, już nie chcę,, jakoś mnie nie dziwi......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.