Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana Onkyo na ... no właśnie.


Mieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Ale ja nie potrzebuje Procella Audio nagłośnienia... wystarczy mi Klipsch z THX lub B&W z serii PRO do tego DBA 6 z przodu i 4 z tylu... więcej nie będę pisał bo zaraz larwy się zlecą... dodam ze nie chodzi o przedrzeźnianie czy coś... wiem jak daleko musi być pierwszy rząd siedzieć i drugi oraz na jakim minimum musi być tylnią ściana od drugiego rzędu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kino-pod-gwiazdami-17.jpg
Kasę, kase i jeszcze raz kasę.




Czyli w Martyna "schowku", też da radę.
No ale ceny takich usług i wyposażenie, to z nóg mogą zwalić, faktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, RAF77 napisał:

Jak narazie, to pokazywałeś "schowek na miotły" 2.5m x 3.5m
Gdzie ta sala 50m².....

W Polsce... domek o powierzchni mieszkalnej 48m2 oraz pokój kinowy o powierzchni takiej samej... wszystko będzie budowane od przyszłego roku... na chwile obecna szukam kogoś od projektów... i z wami się nie zadaje bo Ciency jestescie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie Dynamic EQ na Denonach?  szukam konsensusu, z właczonym i kanałami wszystkimi na 0db głośniki jakby dudnią.
Z Dynamic EQ na off spada strasznie tempo akcji w filmie, nawet jak się podgłosi mocno każdy kanał to jedno brak troche tempa.

Na razie Dynamic EQ dałęm na on i pościaszałem wszystkie kanały dość mocno (z pilota Options i regulacja poziomu kanału).

Na Onkyo było to dużo łatwiej ustawić bo było połowe mniej opcji ?

Głośność na 30, MultEQ Reference, Dynamic Volume Light, Audyssey LCF dałem na 4.
Ten Rel Quake malutki sub ale potrafi naprawde niskooo zejść, niektórych dzieków to jeszcze nie słyszałem przy filmach ?

Podzielcie się swoimi ustawieniami please

Ale ogólnie rzecz biorąc Onkyo jednak fajniej brzmialo ?   szkoda że skończyło się na modelu RZ840 i na ten moment to firma trup ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, Fanek napisał:

Na -35 to cokolwiek słychać? +35 miałeś na myśli?

Ty jesteś po jakiejś szkole czy jesteś niedorozwinięty??? Napisałem jasno i wyraźnie -35 dB... nie oglądasz z płyt to Ci za Cicho... wiesz co masz takie pytania ze aż szkoda na nie odpowiadać!!! Robisz z siebie pośmiewisko tylko i nic więcej ... 

61B288B7-ABBA-4004-A1A6-8C550DB84F3A.jpeg

47AAA000-5A21-4AB8-941C-5B5F360A7FC0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

No ale ceny takich usług i wyposażenie, to z nóg mogą zwalić, faktycznie.

Martin napisał PRO, no to ma PRO.Widze, że też prześledziłeś ich realizację i oferty.

 

Godzinę temu, Fanek napisał:

Na -35 to cokolwiek słychać?

nic, ale możliwe, że nietoperze i Martin słyszą. Musze to sprawdzić za jakąś godzinke, jak małżopnka pójdzie spac i będzie kompletna cisza w domu. Bez urazy martin, ale ja nie słyszę przy -35dB nic. Nie wiem jak mocny musi byc sygnał, żeby słyszeć wyraźnie i jeszcze odczuwac z tego frajdę. Ja mam ustawione na -15dB do -10 dB. MOżliwe, że mam zbyty duże pomieszczenie, no i musze szanowac zdanie małżonki.

 

2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

W Polsce... domek o powierzchni mieszkalnej 48m2 oraz pokój kinowy o powierzchni takiej samej... wszystko będzie budowane od przyszłego roku...

dobrze to ująłeś, domek. taki w japońskim stylu. Ile pomieszczeń w nim planujesz ? Rozumiem, że salka kinowa mieścić sie będzie w innym budynku, no bo jak inaczej by to miało wygladać ? Bo jak pod jednym dachem, to już 96m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanek, nie, to tylko brak wiedzy, którą stara się wypełnić chamstwem.

Nie rozumie dlaczego i dopasowuje to co czyta do swojego toku rozumowaania.

Dostał wyjaśnienie w tym samym poście, ale tego nie zrozumiał. Nie wiem w jaki sposób mu wytłumaczyć podstawowe zagadnienia. Sam jestem cienki Bolek, ale pewne podstawowe zagadnienia tyle o ile znam.

Zrobiłem przed chwila eksperyment i bardzo ciekawe wyniki wyszły.

Przy całkowitej ciszy, tylko cykanie zegara przeszkadzało, przy ustawieniu potencjometru głosności na -35 dB bardzo cicho, ale jednak słychac było dżwięk wydobywający się z głosników. Dodam, że słuchałem radia w stereo. Sygnał z anteny naziemnej radia zet przy tym wzmocnieniu z odległości 1m od głosnika dał wynik na poziomie 35-38 dB, natomiast z odległości 2 m, juz tylko 30-35 dB. W miejscu odsłuchowym, czyli na śodku podobnie. Przełączyłem na Heos i Antyradio, które ma zdecydowanie silniejszy sygnał. Przy tym samym nastawieniu potencjometru głośności, głosność wzrosła równo ok 4-5 dB.

Jutro druga część eksperymentu, bo teraz żona juz spi. Pomiar będzie robiony przy nastawieniu -30, -25, -20, -15, -10, aż do +10.

Tak, czy siak, ten poziom ustawienia głosności nadaje się tylko do słuchania, przy całkowitej ciszy. Wszelkiego rodzaju hałasy normalnego funkcjonowania, odgłosy z ulicy, powodują, że w środku dnia dźwięk jest niesłyszalny, albo bardzo słabo słyszalny.

Jak się jeszcze zna zależność jaka jest między wzrostem głośności a natężeniem dźwięku to już wszystko staje się jasne, dlaczego jeden nie słyszał, a drugi juz tak i to całkiem dobrzze. Wzrost głosności o 3dB skutkuje dwukrotnym wazrostem natężenia dźwięku. Czy to wiele zmienia ? Ogromnie.

Do tego jeszcze istotną rolę odgrywa czułość głośników. Głosniki o czułości 85dB nie zgaraja tak samo głośno przy podaniu tej samej wartości jak głosniki o czułości 88-90dB, zagrają o wiele ciszej.

jak dodasz sobie teraz to wszystko do kupy Martinku to zrozumiesz dlaczego Ty zupełnie dobrze słyszałeś, a ja na ten przykład nie.

 

 

Dla porównania wartość natężenia dźwięku różnych żódeł.

10 dB – szelest liści przy łagodnym wietrze.

20 dB – szept.

30 dB – bardzo spokojna ulica bez ruchu.

40 dB – szmery w domu.

50 dB – szum w biurach.

60 dB – odkurzacz.

70 dB – wnętrze głośnej restauracji, darcie papieru, wnętrze samochodu.

80 dB – głośna muzyka w pomieszczeniach, trąbienie.

100 dB - trąbienie samochodu na ulicy, Bardzo głosna dyskoteka itd

dopuszczalne natężęnie dźwięku w wydechach motocyklowyc o pojemności powyżej 500 cm3(chyba) wynosi 96 dB. jak się stoi bezpośrednio za motocyklem, to przeraża, ale juz kilkanaście metrów dalej, to piękne gulgotanie.

@Martin Rejekteraz rozumiesz, czy dalej masz zamiar obrażać ludzi ? Wypadało chociaz zapytac w jakich warunkach jest to ustawienie na poziomie -10dB, ale w zasadzie  po co skoro i tak byś tego nie zrozumiał.

Jestem żdziwiony, że jeszcze nie dostałes bana. na każdym innym forum na których jestem zarejestrowany już by cie nie było.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne -10 to ja bym się bał ustawić u siebie...

Na rz810 filmy oglądam z reguły na -25-40db

Te -25db to na prawdę bardzo rzadko często jest to jakiś stary film, taka Godzilla king of monster przy -25db burzy mi ściany... Także średnio oglądam na 30-35db.

Amplituner jest skalibrowany na 75db z miejsca osłuchowe dla każdego głośnika jednakowo.

Wy na pewno macie skalę volume przestawioną na ujemną db?

Fanek coś tam pisał że miał onkyo to powinien wiedzieć że tam domyślna skała volume jest plusowa i jeśli ktoś chce w -db należało ją przestawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motocykli 96 może mają ale na przeglądzie gdzie wkładane są wkłady które tłumią skutecznie hałas a po wyjeździe z przeglądu wyciągane żeby gadał pełną gębą ( jedną małą śrubę) dlatego niektóre patrole kontrolują to specjalnym miernikiem z doskoku na ulicach miast gdzie jest to szczególnie uciążliwe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bl4ck napisał:

Dziwne -10 to ja bym się bał ustawić u siebie...

Na rz810 filmy oglądam z reguły na -25-40db

U mnie podobna historia. Filmy ze ścieżką dźwiękową HD, na poziomie -25dB wyrywają z kapci i mnie i sąsiadów. Muzyka z CD na poziomie -40 w stereo już robi klimat imprezowy, w którym niełatwo się porozumieć (fakt, że do muzyki mam oddzielne ustawienia i wyciągnięty poziom głośności kanałów frontowych na 0,0). 

Kolega @Fanek skoro pisze o poziomie +35dB, na bank nie ma przestawionej skali na ujemną dB, która chyba w każdym ampli lata między -80/+20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Markcox napisał:

Kolega @Fanek skoro pisze o poziomie +35dB, na bank nie ma przestawionej skali na ujemną dB, która chyba w każdym ampli lata między -80/+20


Skale mam dodatnią, to w opcjach głównych się gdzieś przestawia czy "menu ukryte" ? nie kojarze takiej opcji w tym momencie
To coś zmienia ogólnie czy tylko skala głośności inna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Markcox napisał:

Muzyka z CD na poziomie -40 

Muzyka, radio to inna bajka również słucham na -40db -50db w zależności jaka pora dnia.

3 minuty temu, Fanek napisał:

Skale mam dodatnią, to w opcjach głównych się gdzieś przestawia czy "menu ukryte" ? nie kojarze takiej opcji w tym momencie

Chłopie naucz się w końcu korzystać a instrukcji, bo na prawdę mielisz i mielisz takie podstawy.

3 minuty temu, Fanek napisał:

To coś zmienia ogólnie czy tylko skala głośności inna?

Zmienia wszystko a na pewno twój punkt widzenia.

Masakra

gPYif7b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ustawienie sposobu wyświetlania poziomu głośności.

0 - 98
(Do­myśl­ne):

Po­ziom gło­śno­ści jest wy­świe­tla­ny w za­kre­sie od 0 (Min) do 98.

-79.5 dB - 18.0 dB:

Po­ziom gło­śno­ści wy­świe­tla­ny jest --- dB (Min), w za­kre­sie od –79,5 dB do 18,0 dB.

Zawsze miałem skale dodatnią ustawioną, także na innym w ogóle zestawie poprzednio i tak człowiek się przyzwyczaił, wygodniej dla oka,  "plus to plus".
Rozumiem że to zmienia tylko punkt widzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś dodatnią to nie dziwne że piszesz że na 30 nic nie słychać bo na takie skali to trzeba dać z 50-60 i proszę się nie posługiwać oznaczeniem db bo nie ma go na skali dodatniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, bl4ck napisał:

Skoro miałeś dodatnią to nie dziwne że piszesz że na 30 nic nie słychać bo na takie skali to trzeba dać z 50-60 i proszę się nie posługiwać oznaczeniem db bo nie ma go na skali dodatniej.

Ja nie pisałem nic o skali głośności i db, melodyman was chyba zmylił swoim postem.
Denon ma więcej swoich "systemów" podgłaszania niż Onkyo i filmy w nocy oglądam teraz na skali 30 vol.
Na Onkyo RZ830 fakt ustawiałem to na więcej, jakieś 45 vol pewnie.

A swoją drogą czemu używasz takiej skali? kwestia przyzwyczajenia?
Tak od 1 w góre wydaje się bardziej prostsza intuicyjnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bl4ck napisał:

Wy na pewno macie skalę volume przestawioną na ujemną db?

skale są dwie do wyboru -79,5 dB do 18 dB. Ewentualnie od 0 do 98.U mnie jest ustawiony limit na 8dB. W sumie nie wiem dlaczego, może przez ustawienie impedancji na6ohm. Nic nie zmieniałem, nie kombinowałem, bo mi więcej nie jest potrzebne. przy -10dB jest już wystarczająco głośno.

 

4 godziny temu, bl4ck napisał:

proszę się nie posługiwać oznaczeniem db bo nie ma go na skali dodatniej.

w x3600H jest. Od -79,5 do 18, jeżeli wyświetla 8dB, to wiadomo, że jest to wartość dodatnia.

@Xpedite999 wiem jak to większość robi, Zdziwisz się, ale ja mam kobry i do nich zamontowałem dBkillery do jazdy, nie na stację. Brzmienie nadal piekne, ale zdecydowanie łagodniej dla ucha, zwłaszcza jadących za mną.

Znam też procedury pomiaru natężenia dźwięku. Policja częstgęsto robi to niewłaściwie, bo nie maja na to warunków.

5 godzin temu, Xpedite999 napisał:

z doskoku na ulicach miast

Ale większośc motonitów o tym nie wie, natomiast zdaje sobie sprawę, że mają przekroczone i jak się nie zgodzą ze zdaniem policjanta, to na stacji polegną, a wtedy konsekwencje będą większe.

 

3 godziny temu, Fanek napisał:

Ja nie pisałem nic o skali głośności i db, melodyman was chyba zmylił swoim postem.

spokojnie. O słuchaniu na -35dB napisał Martin Rejek

 

17 godzin temu, Martin Rejek napisał:

na -35 dB jest dobrze a jak dam głośniej to jest dopiero banan na ustach...

na co słusznie odpisałeś pytaniem,

 

17 godzin temu, Fanek napisał:

Na -35 to cokolwiek słychać?

i chyba słusznie, bo wczesniej pisał

W dniu 4.09.2020 o 12:54, Martin Rejek napisał:

Mój gra od 9 rano i jeszcze nie poczułem ani trochę zapachu/smrodu ustawiony na 8Ohm bez eco i na -20db...

no i przy tym ustawieniu już ładnie słychać.

Jeżeli nawet ktoś cos źle zrozumiał, aczkolwiek nie sądzę, bo Martin dokładnie odczytał z wyświetlacza wartość, to nie usprawiedliwia go w żaden sposób do stosowania zwrotów frajesrtwo, cwele itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, melodyman napisał:

spokojnie. O słuchaniu na -35dB napisał Martin Rejek

 

17 godzin temu, Martin Rejek napisał:

na -35 dB jest dobrze a jak dam głośniej to jest dopiero banan na ustach...

na co słusznie odpisałeś pytaniem,

 

17 godzin temu, Fanek napisał:

Na -35 to cokolwiek słychać?

i chyba słusznie, bo wczesniej pisał

W dniu 4.09.2020 o 12:54, Martin Rejek napisał:

Mój gra od 9 rano i jeszcze nie poczułem ani trochę zapachu/smrodu ustawiony na 8Ohm bez eco i na -20db...

no i przy tym ustawieniu już ładnie słychać.

A wiec tak -35db na filmie EndGame ostatnie sceny walki Tarnosa z Avengerami jest wystarczająco głośno w 9m2, jeżeli ty masz większe pomieszczenie to musisz użyć wyższej wartości natężenia... -20db słuchane od 9 do 14-15 radio z Iphona przez AirPlay w tym czasie nie chodziło o odsłuch lecz o delikatne wygrażanie przed odsłuchem paru płyt, po czym później przyszedł czas na filmy...

Jestem po kalibracji która wykonałem 8-śmio punktowo, wynik załączam:

 

D0BD18A6-9400-443E-A358-E29E26EE62A5.jpeg

4DDF44AD-4424-42A1-A1CA-9B86843E4D6F.jpeg

C53E05E2-AB58-4F33-96AF-96297DCB06D1.jpeg

4F0B80FE-F43E-47F4-851E-B38E3A7A0F01.jpeg

1AA3CA74-5613-42A8-B019-61EF6EDDEEBA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, melodyman napisał:

Nic nie zmieniałem, nie kombinowałem

No to krasnale zmieniły domyślna skala w denoncie to skala 0-98 która nie ma nic wspólnego z określeniem db.

Jakie masz głośniki i metraż pieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, bl4ck napisał:

No to krasnale zmieniły domyślna skala w denoncie to skala 0-98 która nie ma nic wspólnego z określeniem db.

Dokładnie tak jest... po pierwszym uruchomieniu Amplitunera skala jest 0-98 aby było w db trzeba wejść w menu i przestawić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bl4ck napisał:

No to krasnale zmieniły domyślna skala w denoncie

nic nie zmieniałem, dotyczyło się zdania

 

2 godziny temu, melodyman napisał:

U mnie jest ustawiony limit na 8dB. W sumie nie wiem dlaczego, może przez ustawienie impedancji na6ohm

Czytasz bardzo wybiórczo jak ci pasuje, bo w pierwszym zdaniu jest jak byk napisane. Głosniki są w stopce, a metraż, no cóż, jest duży, bo lekko 50 m2. Z tym, że "srrefa oglądania TV i słuchania muzyki to jakieś 15m2.

 

 

 

2 godziny temu, melodyman napisał:

skale są dwie do wyboru -79,5 dB do 18 dB. Ewentualnie od 0 do 98

 

2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

A wiec tak -35db na filmie EndGame ostatnie sceny walki Tarnosa z Avengerami jest wystarczająco głośno w 9m2, jeżeli ty masz większe pomieszczenie to musisz użyć wyższej wartości natężenia... -20db słuchane od 9 do 14-15

poważnie ? jeszcze wczoraj byłem cwelem i frajerem

 

53 minuty temu, RAF77 napisał:

I jeszcze ludzi wyzywa...

bez komentarza

 

A tak przy okazji. Odległości po kalibracji mijają sie a faktycznymi odległościami od miejsca odsłuchowego. I to sporo. nawet biorąc pod uwagę średnią z 8 punktów, to i tak wychodza cuda. W pierwszej kalibracji sub wyszedł na kilka zentymetrów, w drugiej w odległości 2,85 m, co równiez jest nieprawdą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, melodyman napisał:

A tak przy okazji. Odległości po kalibracji mijają sie a faktycznymi odległościami od miejsca odsłuchowego. I to sporo. nawet biorąc pod uwagę średnią z 8 punktów, to i tak wychodza cuda. W pierwszej kalibracji sub wyszedł na kilka zentymetrów, w drugiej w odległości 2,85 m, co równiez jest nieprawdą.

Najwidoczniej nie umiesz kalibrować... u mnie się wszystko zgadza co do centymetra... kiepsko? 

PS. Nic dziwnego że musisz słuchać na +8db skoro masz tak duży pokój... ja teraz oglądam Spectre z Apple TV4K i na -20db jest głośno... podczas kalibracji musiałem ściszyć suba z godziny 9 na 7:30 a to już prawie minimum by osiągnąć 75db wcześniej pokazywało 89-91db 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodyman powtórz kalibracje, może być jakiś hałaś w pomieszczeniu. Jakiej wielkości masz pokój w ogóle i jakie głośniki?
Może przeniesiemy się do tematu o kalibracji bo też miałbym kilak pytań ;d

To chyb a ten będzie czy bardziej rozbudowany można znaleźć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.