Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, misiomor napisał:

Moim zdaniem branża się "przejedzie" na elektrykach...

Branża wyjdzie na swoje, choć przetasowania będą. Po d... dostanie klient.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misiomor napisał:

Jak 5% rodzin będzie stać na samochód, to branża będzie musiała się mocno "ścieśnić".

Chyba nie ma nic lepszego, niż branża towarów luksusowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Co z tego ze elektryk jest stary, skoro nikt nie rozwijal tej technologii.  Solary, Wiatraki tez sa stare a dopiero teraz produkuja pozadne turbiny wiatrowe czy panele fotowoltaiczne.

Nie rozwijał, bo niektórzy ludzie mają rozum i umieli przeliczyć podstawowe parametry fizyczne - i wyszło im że elektryk jest bez sensu. Dziś zmieniło się trochę - półprzewodniowe sterowanie, magnesy neodymowe i trochę wydajniejsze ogniwa niż kwasowo - ołowiowe. Jednak to nadal za mało żeby masowa motoryzacja mogła przejść na elektryki.

Turbiny wiatrowe i fotowoltaika - bez państwowych ukazów zabraniających emisji, nikt by na to badziewie nawet nie spojrzał. Prawda jest taka, że bez atomu / emisji CO2 będziemy mieli wyłączenia prądu w bezwietrzną noc.

Taka propaganda eko-sukcesu trafia głównie do ludzi słabo zorientowanych w fizyce, co po nowoczesnej szkole staje się coraz powszechniejsze niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, misiomor napisał:

Nie rozumiesz o co chodzi w bateriach. W skrócie - w reakcji redox typu 2Li + O -> Li+ 2 O2- mamy silnie egzotermiczne oddanie elektronów walencyjnych przez 2 atomy litu jednemu atomowi tlenu. Jeżeli damy radę zmusić te elektrony do przejścia przez silnik elektryczny zanim atom tlenu je przechwyci, to mamy ogniwo. Reakcję powinno się też dać odwrócić jeżeli dostarczymy prąd do ogniwa - wtedy odzyskalibyśmy metaliczny lit gdyby takie ogniwo było możliwe.

Lit jest najlepszym znanym pierwiastkiem do tego celu, jako że jest lekki (jego atom to tylko 7u masy) oraz chętnie oddaje swój elektron walencyjny - rozkłada wodę w temperaturze pokojowej, choć mniej wybuchowo niż sód a tym bardziej potas. I ma wysoki potencjał względem innych elektrod.

Niestety na samym tlenie (który podałem wyłącznie jako prosty przykład reakcji redox) to nie zadziała, bo trudno zrobić z niego katodę. Dlatego używa się do tego celu tlenków kobaltu czy innych fosforanów żelaza, i to atomy metalu zmieniają swój stopień utlenienia w czasie pracy / ładowania ogniwa, a nie tlen. Niestety kobalt jest obecnie najlepszy w tym zastosowaniu, a on nie jest bardzo powszechny w przyrodzie.

Natomiast polimery służą za membrany, żeby reakcja zachodziła tylko, jeżeli pozwolimy jej na to poborem prądu (a nie jak zwykłe spalanie litu w tlenie czy rozkładanie przez niego wody). Jednak dostarczycielem energii jest lit i to jego jony przepływają między anodą (gdzie jest magazynowany w formie quasi metalicznej w czasie ładowania) a katodą (gdzie jest wiązany w czasie oddawania energii przez ogniwo).

Gadanie o ogniwach czysto polimerowych jest zwyczajną ściemą i niezrozumieniem tematu - w chemii organicznej nie ma takich energii i różnic potencjałów.

W Lexusie z 2008 roku mam niklowo-metalowo-wodorkowy i dziala. 

 

Mamy baterie Litowo-Siarkowe 4 razy bardziej wydajne. 

Litowo niklowe manganowe teraz opracowywuja. 

 

A nas sam koniec i tak zastapia Lit  Magnesem lub sodom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiomor napisał:

Turbiny wiatrowe i fotowoltaika - bez państwowych ukazów zabraniających emisji, nikt by na to badziewie nawet nie spojrzał.

Turbiny trochę tak trochę nie, ale fotowoltaika się opłaca nawet przy naszych niskich cenach prądu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Turbiny trochę tak trochę nie, ale fotowoltaika się opłaca nawet przy naszych niskich cenach prądu. 

Tylko jeżeli państwo zmusi dystrybutora prądu do przyjmowania go od "prosumenta" czy jak to się nazywa, oraz dopłaci temu ostatniemu do inwestycji.

No i fotowoltaika nie jest rozwiązaniem w nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Turbiny trochę tak trochę nie, ale fotowoltaika się opłaca nawet przy naszych niskich cenach prądu. 

Od stycznia mamy jeszcze 9 groszy oplaty mocowej dla przemyslu to juz wogole fotowoltaika ruszy w przemysle. 

 

Ja u siebie zalozylem 8kw na domie i nie nazekam. Tylko nie rozumiem dlaczego czesci kosztuka 1500zl/kw a z montarzem kasuja ciebie 4000zl/kw.

 

Ceny sa zbyt wygórowane. No i tak jak misiomor wspomina. Poki elektrownia "oddaje" ci prad ktory im przeslales to jest ok. Gozej jak projekt sie skonczy albo bedzie trzeba inwestowac w magazyny energii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, fetek napisał:

Ładujesz 1A, teloefn trzyma 2 dni, ładujesz 3A telefon trzyma dzień.

fizyki nie przeskoczysz.

 

to taka twoja wyjątkowa fizyka:)

1 minutę temu, Lolo2 napisał:

Od stycznia mamy jeszcze 9 groszy oplaty mocowej dla przemyslu to juz wogole fotowoltaika ruszy w przemysle. 

 

Ja u siebie zalozylem 8kw na domie i nie nazekam. Tylko nie rozumiem dlaczego czesci kosztuka 1500zl/kw a z montarzem kasuja ciebie 4000zl/kw.

 

Ceny sa zbyt wygórowane. No i tak jak misiomor wspomina. Poki elektrownia "oddaje" ci prad ktory im przeslales to jest ok. Gozej jak projekt sie skonczy albo bedzie trzeba inwestowac w magazyny energii. 

lub sąsiedzi na około też zainstalują i nie będzie jak oddawać do sieci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misiomor napisał:

Tylko jeżeli państwo zmusi dystrybutora prądu do przyjmowania go od "prosumenta" czy jak to się nazywa, oraz dopłaci temu ostatniemu do inwestycji.

No i fotowoltaika nie jest rozwiązaniem w nocy.

Nie musi dopłacać. Opłaty za "magazynowanie" to jakieś 20%. To, że w dzień, to nie problem, bo pobór prądu jest głównie w dzień. Gorzej, że w zimie słabo. 

3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Poki elektrownia "oddaje" ci prad ktory im przeslales to jest ok. Gozej jak projekt sie skonczy albo bedzie trzeba inwestowac w magazyny energii. 

Wtedy będzie jak z samochodami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek6 napisał:

to taka twoja wyjątkowa fizyka:)

lub sąsiedzi na około też zainstalują i nie będzie jak oddawać do sieci

 

Podniesie ci sie napiecie na 250v i oddasz.  U mnie na osiedlu juz co drugi bedzie mial fotowoltaike. Oraz dwie potezne farmy buduja. 

Zobaczymy jak to bedzie xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie to nie ma sensu, za mała gęstość energii. Koszty (a więc i energia użyta m.in. na przetapianie i rafinację krzemu) zwracają się po koszmarnie długim czasie. A jak głupi bażant przywali w ogniwo, to się nigdy nie zwrócą.

Fotowoltaika + ew. magazynowanie nadają się wyłącznie do awaryjnego zasilania systemów krytycznych - pompa wody ze studni, ew. pompka wymuszonego obiegu CO, może jakaś mała lodówka czy ładowanie telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek6 napisał:

w szczytach gdzie jest najwieksza produkcja energi  zacznaja sie problemy

Powinni pobudowac kilka spalarni smieci obok duzych miast i tez byloby latwiej ?

Dwa problemy z glowy a nawet 3. Prad, cieplo i smieci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek6 napisał:

w szczytach gdzie jest najwieksza produkcja energi  zacznaja sie problemy

gdzie produkcja energii i tak jest gówniana, 10-11kwp to śmiech na sali.

17 minut temu, tomek6 napisał:

to taka twoja wyjątkowa fizyka:)

nawet na gównianym TVN turbo o tym było,m "prąd im się słabiej układał"

Teraz, Lolo2 napisał:

Powinni pobudowac kilka spalarni smieci obok duzych miast i tez byloby latwiej ?

Dwa problemy z glowy a nawet 3. Prad, cieplo i smieci. 

samorządy są na to za głupie i za biedne, taka spalarnia to kupa kasy + laboratoria i sortownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fetek napisał:

 

samorządy są na to za głupie i za biedne, taka spalarnia to kupa kasy + laboratoria i sortownie.

Sortownie juz tez fajne widzialem. Zmielic wszystko, a potem za pomoca roznicy gestosci wylawiac odpowiednie materialy. 

Zreszta w sierznie w mojej okolicy, maly zaklad a potrafia sortowac 40 000 ton odpadow rocznie przy pracy dwu zmianowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcane dziś afery z emisją CO2, smogiem i cała ta eko-histeria pokazuje, jak łatwo wygenerować apokaliptyczną psychozę w znacznej części społeczeństwa. Ja bym bardzo nie chciał, żeby kultowa motoryzacja z V8 na czele, padła ofiarą czegoś tak debilnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiomor napisał:

Rozkręcane dziś afery z emisją CO2, smogiem i cała ta eko-histeria pokazuje, jak łatwo wygenerować apokaliptyczną psychozę w znacznej części społeczeństwa. Ja bym bardzo nie chciał, żeby kultowa motoryzacja z V8 na czele, padła ofiarą czegoś tak debilnego.

O V8 nawet nie wspominaj.....  Mam 3 letnia v8 i w przyszlym roku wymieniam na nowa v8 (bo jeszcze Merkel dala pozwolenie na norme Euro 6d) i to juz bedzie chyba moja ostatnia... z tego co widze. Zdziadziejie chyba razem z tym samochodem. 

Potem zostana tylko elektryki. Bo te gowniane benzyny 3 litrowe masakra... Wyje, pali i nie jedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek6 napisał:

co Ci tu wyje i nie jedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz, zaznaczylem ci w koleczko co mi wyje:

Screenshot-20201222-144743.jpg

 

Juz nie wspominajac o tym ze ten silnik po 80 000km pewnie nadaje sie do generalnego remontu. 

No i szymon nie bylby zadowolony bo pewnie zasieg tego auta to 300km xD

 

Ja nazywam te auta szlifierkami a nie samochodami.  To iscie japonska technologia

 

Ps. znajdz mi jaki moment obrotowy ma to auto wzgledem obrotow silnika.  Puste konie mechaniczne nic mi nie mowia.... 

 

Mercedes tez ma takie silniki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wytrzymalosc silnika 50k km wedlog zapewnien producenta.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No bez żartów sam zaznaczyłeś ale masz tu po polskiemu ?

Hybrydowy napęd Koenigsegga Gemera generuje maksymalnie 1724 KM mocy i 3500 Nm momentu obrotowego, co przy napędzie na cztery koła pozwala przyspieszyć do setki w 1,9 s i rozpędzić się z łatwością do 400 km/h. Hybrydowy napęd składa się łącznie z czterech silników – trzech elektrycznych i jednego spalinowego. Ten ostatni generuje blisko 600 KM i 600 Nm z 2 litrów pojemności przy użyciu trzech cylindrów oraz dwóch turbosprężarek. zakres obrotów momentu sobie sam zaznaczyłeś powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie auto dla ludzi.

Takie auto moze sobie kupic Lewandowski lub Ronaldo i podjechac pod bar. Takiego samochodu nie da sie eksploatowac. Jestem ciekaw zywotnosci takiego silnika. 

Bardziej mi chodzilo jaki to ma moment przy 1000 - 2000 obrotach.  Czy da sie tym autem jechac po autostradzie 140km/h nie krecac obrotomierza na 3000obrotow i 80 decybeli w kabinie. Juz nie wspominajac o predkosciach 160 - 200kmh na niemieckim autobanie. Jaki wtedy halas i drgania w kabinie. 

 

Nie chodzi mi o samo auto, bo kenigs to raczej sportowe auta. Ale chodzi mi o wrzucenie takiego silnika do limuzyny typu bmw7, audi8, MercedesS itp.

Narazie slabo widze te wysokoobrotowe dwu litrowki. Czy tez BMW silnik 3 litry z 4 sprezarkami.  To nie dla mnie... Aczkolwiek jak wyboru nie bedzie ? To bedzie jak z elektrykami. Musi pan kupic to co jest albo rower. 

 

No ale, niektorzy potrzebuja auta na miasto tanie, male, pakowne, inni w podroze sluzbowe nie meczace aby bylo czym depnac, inny cenia sobie wygode limuzyn a jeszcze inny chce sluchac ryk silnika. Ja lubie auta ciche, wygodne i szybkie. 

 

No i swoja droga. 

W sumie, po przeczytaniu na spokojnie. Ten kenigs to bardziej auto elektryczne aniezeli spalinowe. Silnik spalinowy to chyba tylko za ladowarke robi.

 

Baterie 16.6kwh.  Jestem ciekaw czy uda sie temu auto pokonac tor nurburgring w przyzwoitym czasie. Bo ta moc bedzie mocno ograniczona w czasie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lolo2 napisał:

Bo te gowniane benzyny 3 litrowe masakra... Wyje, pali i nie jedzie.

Eee tam. Dziś jeździłem 1.6 95KM. I jak? Powoli, ale wspaniale. Niestety klasyczne benzynówki wykończone zostały przez modę i normy, tak jak wykończone zostaną TDI... a propos TDI: mój dziś nie odpalił. Pisałem, że nienawidzę tego g...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lolo2 napisał:

Sortownie juz tez fajne widzialem. Zmielic wszystko, a potem za pomoca roznicy gestosci wylawiac odpowiednie materialy. 

Zreszta w sierznie w mojej okolicy, maly zaklad a potrafia sortowac 40 000 ton odpadow rocznie przy pracy dwu zmianowej. 

umówmy się że spalarnia powinna już dostać konkretne odpady, zostaje tylko kwestia badania popiołu itd.

Swoja drogą, może ktoś mi powie jak to jest że jedna firma zbiera odpady i za nie PŁACI (plastik, metal, szkło, papier), gorsze ale jednak. Po drugiej stronie barykady mamy gówniane samorządy, które za śmieci kroją nas jak mogą..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

umówmy się że spalarnia powinna już dostać konkretne odpady, zostaje tylko kwestia badania popiołu itd.

Swoja drogą, może ktoś mi powie jak to jest że jedna firma zbiera odpady i za nie PŁACI (plastik, metal, szkło, papier), gorsze ale jednak. Po drugiej stronie barykady mamy gówniane samorządy, które za śmieci kroją nas jak mogą..

 

To i tak sie ciesz. 

U mnie nawet smieci z budowy nie moglem sie pozbyc. Nikt nie przyjmowal bo BDO. To mowie sam zawioze, to tez nie moge bo smieci wozic nie moge. 

Juz tak mieli mnie wkorwione ze chcialem zaladowac przyczepe i wypierdzielic im to przed brama. 

 

Na szczescie po prawie roku, juz sie troche uspokoilo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie punkt odbioru tylko niezależna firma, nie mają umowy z gminą. No ale facet który jeździ i zbiera "wszystko" kasuje 30 zł netto miesięcznie za kontener 1100 i jest raz w tygodniu, sam sprawdza nawet jak mało i tak zabiera i mu się opłaca. Gmina kasuje 22 zł / osoba za gówniane małe kible i ciągle jęczy że budżet się nie spina.

kontener 7.5 500 zł podstawianie +750 zł / tona !!! Brak gabarytów, brak 1m3 "w cenie".

Ja nie mam problemu bo jeżdżę do centrali ale faktycznie kolega inny rejon tam mniejsza firma, która oddaje to firmie w której ja zdaje i tam faktycznie oddać nie może, w centrali też nie może więc kupił kontener 1100 litrów i wali sukcesywnie do zmieszanych.

Tylko z flachą muszę jeździć bo jak jak się wypakuje to kontener mają full ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2020 o 11:54, misiomor napisał:

A ja widzę - w świetle dziennym bądź halogenowym wszelkie drobne różnice struktury czy zabrudzenia wyraźnie się odróżniają. LED to jest takie "ślepe światło" - niby coś widać, ale kontrastowość jest denna.

Halogen świeci smuga światła a LED potrafi wypełnić cale pomieszczenie pomieszczenie jak światło dzienne
Porównaj np. 8000lm zobaczysz przy którym świetle sie lepiej pracuje (400W halogen vs 75W LED)

Przy lakierowaniu aut tez światło jarzeniowe stosują które bardziej LED niz Halogen przypomina

 

 

15 godzin temu, fetek napisał:

umówmy się że spalarnia powinna już dostać konkretne odpady, zostaje tylko kwestia badania popiołu itd.

Swoja drogą, może ktoś mi powie jak to jest że jedna firma zbiera odpady i za nie PŁACI (plastik, metal, szkło, papier), gorsze ale jednak. Po drugiej stronie barykady mamy gówniane samorządy, które za śmieci kroją nas jak mogą..

 

To proste, w Niemczech mają zaostrzone przepisy, skupy wywindowały ceny do góry, znaleźli tani rynek w Polsce i tam sprzedają,
a tam się same spalą albo zagrzebią

Jedni i drudzy tłuką kasę, jedni starają sie być eko a drudzy udają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, .:Gerard:. napisał:

tam się same spalą albo zagrzebią

tia, dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie w tym samym okresie... Pamiętam odpady radioaktywne, które Komorowski tak chętnie przyjmował..

kretyni z unii sobie wymyślili a my teraz mamy problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

Pamiętam odpady radioaktywne, które Komorowski tak chętnie przyjmował..

kretyni z unii sobie wymyślili a my teraz mamy problem.

Jakaś bzdura.  Jest jedno składowisko w Polsce, założone w 1960 roku, Komorowski miał wtedy 8 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.