Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyki vs rzeczywistość: statystycznie robię 8000km rocznie. Daje to statystycznie 22,5km dziennie. A w praktyce zazwyczaj robię nie więcej niż 10km dziennie. Daje to 10km×356dni≈20000km rocznie... nosz kur.a! Jak to? Tak to, że dochodzą weekendy i urlopy, oraz wyjazdy w celu załatwienia sprawy czy kaprysu. A wtedy robię trasy 200, 500, 700, 2000km. 

Więc obudź się dziecko ze snu o autach elektrycznych, bo na Twojego zaczepnego "jaskiniowca" równie zaczepnie mogę dpowiedziedć. Auta kupują i jeżdżą nimi żywi ludzie a nie statystyka. A żywy człowiek nie będzie życia ograniczać, żeby 8000km rocznie rozkładać na wyjazdy nie dalsze niż zasięg elektryka minus rezerwa podzielona na dwa.

Ps.

Zasięg mojego kloca ponad 1000km i w te wakacje skorzystałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977

"dziecko" Jak juz pojedziesz na ten urlop raz do roku to zatankujesz sie na stacji szybkiego ladowania. Te 2 godziny na trasie dluzej aby przewalic trase z nad morza w gory nikogo nie zbawi. Zreszta normalny czlowiek stanie i w tym czasie zje obiad. 

 

Ale znam juz odpowiedz szymcia...  Znowu pretensje ze auto bedzie mu mowilo gdzie ma stanac na siusiu a nie on sam. 

 

Ale to juz inne podejscie do zycia, a takiego jaskiniowca jak ty, tak czy siak sie nie przekona, ani nie da sobie wytlumaczyc. Nie przyjmie zadnego argumentu. 

Auta czy jaki kolwiek inny produkt / usluge tworzy sie i sprzedaje wlasnie dla "statystycznego" urzytkownika. Nie dla jednego szymona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lolo2 napisał:

Auta czy jaki kolwiek inny produkt / usluge tworzy sie i sprzedaje wlasnie dla "statystycznego" urzytkownika. Nie dla jednego szymona. 

Więc statystycznie sprzedaj hifi i KD, a kup BT speakera i soundbar, a swoją Teslę zamień na Up, bo statystycznie to się turlasz 20km/h po mieście z pustym bagażnikiem i 1,5osoby na pokładzie. A w ogóle to statystycznie 4000zł na miesiąc, więc żadna Tesla, a Dacia i to na raty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lolo2 napisał:

Nie jest drozszy "w produkcji". 

Wysoka cena elektrykow wynika tylko iwylacznie z ich braku na rynku, oraz tego ze wpierw wypuszcza sie "glownie" modele premium. 

Jakie Audi ma elektryki, jakie mercedes, jakie BMW? 

 

Cena baterii i samochodow w chinach spada szybciej niz rosnie nasz inflacja.  🙂

Mnie nie interesują chiny ani marki premium. Chce kupić tani samochód elektryczny np VW to przepłacam około 40tyś zł w stosunku do odpowiednika np golfa i to w bardzo wysokich konfiguracjach.

52 minuty temu, Lolo2 napisał:

Wiecznie ten sam placz jak naladowac te "statystyczne 22km" w ciagu dnia. 🙂 Inastalacje 3 fazowe potrzebuja, paranoja. 

Przeprowadź się do bloku bez garażu,  zobaczymy jak długo będziesz żył statystyką.

24 minuty temu, Lolo2 napisał:

"dziecko" Jak juz pojedziesz na ten urlop raz do roku to zatankujesz sie na stacji szybkiego ladowania. Te 2 godziny na trasie dluzej aby przewalic trase z nad morza w gory nikogo nie zbawi. Zreszta normalny czlowiek stanie i w tym czasie zje obiad. 

dla mnie to starta czasu, nie ważne czy jadę po towar czy na wakacje przystanki 15 minutowe mi wystarczają a po kraju spokojnie obracam na jednym baku co w przypadku elektryka jest niewykonalne zwłaszcza jeśli mówimy o autach dostawczych.

2 godziny obiad ? zdążysz zjeść, przetrawić i oddać..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fetek napisał:

Przeprowadź się do bloku bez garażu

Statystycznie tak właśnie mieszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fetek napisał:

Mnie nie interesują chiny ani marki premium. Chce kupić tani samochód elektryczny np VW to przepłacam około 40tyś zł w stosunku do odpowiednika np golfa i to w bardzo wysokich konfiguracjach.

Szczerze? 

To chyba jeszcze nie ma takich... Sa to auta na sile wpakowane w ciag produkcji aut spalinowych, na nie przystosowanych liniach montażowych stad cena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Lolo2 napisał:

Ale to juz inne podejscie do zycia...

Nie kologo, to czysta proza życia: nie dopłacę za gorszy produkt, który mnie będzie ograniczać bo nie jestem idiotą. Jak widać trzeba mieć jaja aby napisać kupiłem Teslę bo jest fajna a jej wady mi nie przeszkadzają, zamiast wciskać, że jest lepsza.

BTW czeka mnie 500km: kolega wczoraj kupił auto niskie, szybkie, głośne i czerwone ale powiedział wprost fajne jest, ale jak chcesz się przejechać to przyjedź, bo ja tym g... na trasę nie jadę - szczerze i uczciwie - stać Cię na to?

5 minut temu, Lolo2 napisał:

Sa to auta na sile wpakowane w ciag produkcji aut spalinowych...

No właśnie, bo Twój statyczny klient auta elektrycznego w życiu by nie kupił. Ale na siłę produkują i na siłę do zakupu zmuszają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fetek napisał:

Przeprowadź się do bloku bez garażu,  zobaczymy jak długo będziesz żył statystyką

Ci maja pecha. 

Bogatsze kraje powstawiaja slupki ladowania na parkingach, czy cale parkingi wyposaza w ladowarki. 

Zreszta. 

Za ladowanie aut bedziesz kasowal prad + marza. Marża ile 20 - 40groszy od kilowata?  (dzisiaj mamy nawet zlotowke) 

 

Z ciekawosci sobie policze pozniej ile warty jest przemysl stawiania ladowarek czy nawet wielo pietrowych parkingow w miastach dla ludzi. 

Dzisiaj budowac parking srednio sie oplaca, a przed kazdymi blokami w miescie syf i mogila z parkowaniem. 

Moze to sie zmieni. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Za ladowanie aut bedziesz kasowal prad + marza. Marża ile 20 - 40groszy od kilowata? 

A to wystarczy na podatek drogowy zwany paliwowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:
13 minut temu, szymon1977 napisał:

No właśnie, bo Twój statyczny klient auta elektrycznego w życiu by nie kupił. Ale na siłę produkują i na siłę do zakupu zmuszają.

 

okolo 5 lat trwa wprowadzenie "nowej wersji" samochodu, faceliftingi mozna szybciej, co 3 lata. 

Budowa fabryki tez kilka lat. 

Wiec spokojnie sobie jeszcze poczekasz z 5 lat na auta klasy sredniej elektryczne w "pelnym ich wydaniu"  a nie skladaki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

kolega wczoraj kupił auto niskie, szybkie, głośne i czerwone ale powiedział wprost fajne jest, ale jak chcesz się przejechać to przyjedź, bo ja tym g... na trasę nie jadę - szczerze i uczciwie - stać Cię na to?

Wyznaje ta sama zasade. 

Na trasy mam 4.2 litrowego dizla, ktorym na spokojnie pomykam sobie 260km/h. Jest cicho, przyjemnie, tylko GPS nie dziala i telefon ma problemy z zasiegiem.

Ale reszta ok. 

58 minut temu, szymon1977 napisał:

A to wystarczy na podatek drogowy zwany paliwowym?

Od pradu tez placisz podatek "paliwowy" i pierdylion innych wiec co za roznica czy zaplacisz go tankujac paliwo czy tankujac prad? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie masz problemow z ladowanie bez podatku,poczekaj troche,,,,,,

do niedawna mogles ladowac bezplatnie w wielu miejscach,teraz juz nie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Statystyki vs rzeczywistość: statystycznie robię 8000km rocznie. Daje to statystycznie 22,5km dziennie. A w praktyce zazwyczaj robię nie więcej niż 10km dziennie. Daje to 10km×356dni≈20000km rocznie... nosz kur.a! Jak to?



nosz kur.a! Jak to?

Czy ty masz kalkulatror?
Moj kalkulator mowi ze to 3560km i ze wystarczyla by ci furmanka
na razie nie masz problemow z ladowanie bez podatku,poczekaj troche,,,,,,
do niedawna mogles ladowac bezplatnie w wielu miejscach,teraz juz nie.
 
 

Poczekaj, to sie dowiesz jakie podatki bedziesz placic za benzyne (w celu forsowania elektrykow)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

a takiego jaskiniowca jak ty, tak czy siak sie nie przekona

No właśnie jaskiniowcem to jest tutaj apostoł elektromobilności - bo człowiek zawsze kombinował, żeby ustawić rzeczywistość pod siebie, pod swoje potrzeby. M. in. żeby tankować rzadko i błyskawicznie.

Przecież auta elektryczne pojawiły się już na początku motoryzacji. Barierę 100km/h pobito własnie samochodem elektrycznym. Szybko jednak zostały zapomniane i potraktowane jako ślepa uliczka w rozwoju motoryzacji. Właśnie ze względu na upierdliwą eksploatację. I to się nie zmieniło do dzisiaj.

Nie pojmuję po co wkładać do samochodu ogromną i ciężką baterię za 16 tys. dolarów(!!!). Jaki to ma sens??? Chcesz pojazdów zeroemisyjnych? Proszę bardzo! Są auta wodorowe. Zasięg około 500km ale tankowanie trwa tyle co benzyny.

Auta na akumulator to jest pomyłka, są dobre dla dzieci trzyletnich - i tyle. Ich obecna pozycja rynkowa bierze się wyłącznie z chorej ideologii a nie z jakichkolwiek walorów użytkowych.

best-electric-cars-for-kids-min.jpg

2447c125e2cc18b458560cdfe8de8af6.jpg

electric-cars-for-kids-scaled.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Bogatsze kraje powstawiaja slupki ladowania na parkingach, czy cale parkingi wyposaza w ladowarki. 

nooo już widzę jak w nocy na to wszystko pracuje OZE... pomijam infrastrukturę i możliwość obsługi kilku aut z jednej ładowarki to wszystko jest bardzo ale to bardzo EKOLOGICZNE

ideologia dla skończonych kretynów.

5 minut temu, il Dottore napisał:

Chcesz pojazdów zeroemisyjnych?

nie ma i długo takich nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

nie ma i długo takich nie będzie.

Poruszyłeś bardzo istotną kwestię.

Faktycznie: określenie "pojazd zeroemisyjny" to propagandowa bzdura. Przecież wyprodukowanie baterii i jej utylizacja później to dużo większe obciążenie dla środowiska (i emisja gazów cieplarnianych) niż spalanie węglowodorów przez cały okres eksploatacji samochodu!!!

Z wodorem trochę inaczej - zakładając że prąd do elektrolizy wody da nam elektrownia atomowa, to wówczas zero emisji. Tylko, że efektywnośc energetyczna takiej zabawy jest dużo poniżej silników spalinowych.

Problem w tym, że my nie mamy elektrowni atomowej. Czyli, żeby uzyskać wodór w polskich warunkach, to elektrownia musi spalić paliwa kopalne. O wiele więcej, niż samochody by spaliły benzyny czy ropy... Gdzie tu sens, gdzie logika???

Tylko chora lewacka ideologia - nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

okolo 5 lat trwa wprowadzenie "nowej wersji" samochodu, faceliftingi mozna szybciej, co 3 lata. 

Budowa fabryki tez kilka lat. 

Wiec spokojnie sobie jeszcze poczekasz z 5 lat na auta klasy sredniej elektryczne w "pelnym ich wydaniu"  a nie skladaki. 

Tak. Ale patrząc na tempo tzw rozwoju, to za 5 lat "prawdziwe" auta elektryczne będą mieć te same kontrowersyjne cechy, które mają dziś i miały 120lat temu. I nie zapomij, że jako "statystyczny" (bo tak mnie traktujesz) będę musiał zeczekać aż dotrą na rynek aut używanych, więc znów patrząc na tempo tzw rozwoju, być może szczęśliwie się nie doczekam.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Na trasy mam 4.2 litrowego dizla...

Więc po co te bzdury o autach elektrycznych? Nie można szczerze i uczciwie powiedzieć kupiłem Teslę bo miałem kaprys i stać mnie. Jest fajna, ale auto elektryczne do zastąpienia auta spalinowego się nie nadaje i nic na to nie wskazuje, aby miało się nadawać.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Od pradu tez placisz podatek "paliwowy" i pierdylion innych wiec co za roznica czy zaplacisz go tankujac paliwo czy tankujac prad? 

Taka różnica, że na razie podatku od prądu ładującego auto nie ma.

-----

2 godziny temu, xajas napisał:

Moj kalkulator mowi ze to 3560km

To źle mówi, bo 356x10≈20000. Ale to nie jest błąd moich obliczeń, a brak umiejętności posługiwania się statystykami kolegi @Lolo2. Bo na te średnie 8000, składa się 8000 auta mojej żony, po 1000 Ferrari i kilku innych zabawek mojego kolegi, a także 20000 auta mojego. Dlatego wbrew manipulacjom statystykami, dopóki Kowalski nie zostanie zmuszony, to auta elektrycznego nie kupi, bo to przepłacone g... o wątpliwej przydatności do użytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

na razie nie masz problemow z ladowanie bez podatku,poczekaj troche,,,,,,

do niedawna mogles ladowac bezplatnie w wielu miejscach,teraz juz nie.

 

 

Caly czas place podatki.... skad wam sie bierze ze podatkow nie placicie xD  

1 godzinę temu, il Dottore napisał:

No właśnie jaskiniowcem to jest tutaj apostoł elektromobilności - bo człowiek zawsze kombinował, żeby ustawić rzeczywistość pod siebie, pod swoje potrzeby. M. in. żeby tankować rzadko i błyskawicznie.

Nieee... 

Czlowiek zawsze robil to co inni. A najlepiej to co Krol lub Kosciol powie.  Skoro wszyscy psiocza ze elektryki sa zle to tak musi byc. 

Malo wazne ze nigdy nie uzytkowalem, jest BE i koniec. 

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Przecież auta elektryczne pojawiły się już na początku motoryzacji. Barierę 100km/h pobito własnie samochodem elektrycznym. Szybko jednak zostały zapomniane i potraktowane jako ślepa uliczka w rozwoju motoryzacji. Właśnie ze względu na upierdliwą eksploatację. I to się nie zmieniło do dzisiaj.

No patrz... tyle lat i zero zmian. 

Az tu nagle JEDEN CHORY WIZJONER o imieniu ELON Musk. 

W 2003 roku powiedzial SPRAWDZAM. 

Zalozyl firme Tesla, wyprodukowal pierwszy samochod i co sie z zrobilo z cenami baterii na swiecie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To sa FAKTY, ktore kazdy jaskiniowiec moze sobie samemu sprawdzic. 

Kolejny argument, zobacz jak szybko laduja sie dzis telefony np. takie xiaomi 11 ultra czy nawet Narzedzia reczne na aku (wiertarki, szlifierki).

 

Wytlumaczenie, dlaczego o elektrykach zapomniano jest tylko jedno. 

W "Kosciele" zwanym general Motors i producenci ropy dzien w dzien prali ci mozg tym ze BATERIE sa beee a Paliwo jest super. 

 

Zostales zmanipulowany. A z autopsji wiem ze takich fascynatow "religijnych" nawet zadnym faktem nie przekonasz.   To tak jak pisowca przekonac do innej partii. Niemozliwe. 

 

Poczytaj sobie o Rokefelerach, jak podstawiali swoich burmistrzow, jaki byl nacisk w USA na zlomowanie elektrycznych srodkow transportu etc.

Rusz glowa. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, szymon1977 napisał:

Dlatego wbrew manipulacjom statystykami, dopóki Kowalski nie zostanie zmuszony, to auta elektrycznego nie kupi, bo to przepłacone g... o wątpliwej przydatności do użytku.

Moze tak jest z Kowalskimi

Ale z Müllerami i Bauerami wyglada to troche inaczej.

Aktualnie potrzebuje elektryka do przebudowy instalacji w kuchni. Tylko "po znajomosci" znalazlem jednego wolnego (w grudniu), bo wszyscy elektrycy w okolicy sa zajeci az do konca Marca instalacjami stacji ladowaania elektrykow  😉

 

Na Kowalskich swiat sie nie konczy i tacy Kowalscy tego rozwoju/trendu nie zatrzymaja 😉

A "domorosli Polscy forumowi eksperci od kalkulacji" tez nie 😉 

PS.

Czy ktos zna statystyki/dane odnosnie tego, jakie znaczenie ma Polski rynek i potencjalny klient/kupiec nowego samochodu dla swiatowych producentow samochodow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Z ciekawosci sobie policze pozniej ile warty jest przemysl stawiania ladowarek czy nawet wielo pietrowych parkingow w miastach dla ludzi. 

Dzisiaj budowac parking srednio sie oplaca, a przed kazdymi blokami w miescie syf i mogila z parkowaniem. 

Moze to sie zmieni. 

Tu może być ciekawie. Trzeba rozstrzygnąć, które parkingi będą dla elektryków, czyli automatycznie nie dla spalinówek. Jak parking dla elektryków stanie się opłacalny ruszy budowanie parkingów gdzie popadnie, przerabianie istniejących w tym ulic. Może obejdzie się bez przekopywania i rujnowania, podłączą się do jakichś słupów, ale z drugiej strony obniży to wartość inwestycji.

To będzie się kręciło w miarę przybywania elektryków - powoli...w końcu do ludzi dotrze, że potrzeba tyle ładowarek, co miejsc parkingowych. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwa sprzedaż aut i dorabianie gniazdek.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Nie pojmuję po co wkładać do samochodu ogromną i ciężką baterię za 16 tys. dolarów

16000 dolarow / 100 dolarow za 1kwh = 160 kwh. 

To chyba dostawczak o sporym zasiegu albo polowa ciezarowki. 

Zwykly samochod potrzebuje baterie 60kwh maks 100kwh.

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Auta na akumulator to jest pomyłka, są dobre dla dzieci trzyletnich - i tyle. Ich obecna pozycja rynkowa bierze się wyłącznie z chorej ideologii a nie z jakichkolwiek walorów użytkowych.

tak. 

powiedz to tez hulajnoga... 

Kosztuje to 2000zl,  ma zasieg 40km i zapieprza nawet 100km/h po odblokowaniu.  I mozesz wziasc pod pache i sobie z tym isc. 

Ahhh ta niedobra elektromobilnosc. 

2 godziny temu, fetek napisał:

nooo już widzę jak w nocy na to wszystko pracuje OZE... pomijam infrastrukturę i możliwość obsługi kilku aut z jednej ładowarki to wszystko jest bardzo ale to bardzo EKOLOGICZNE

Mamy jeszcze atom, wodory, fajne magazyny energii oparte o zmiane stanu skupienia czynnika. 

 

Czytales raport Polskich sieci energetycznych jaki jest potrzebny naklad na nastepne 10 lat aby zabezpieczyc infrastukture energetyczna calego kraju? Chodzi mi o modernizacji linii i wymiane kabli? 

 

Smiech na sali, cala infrastuktura przez 10 lat wymaga tyle ile GDDIKA wydaje w 1 ROK. 

 

Naszym jedynym problemem jest tylko to, ze nie potrafimy bydowac elektrowni.

 

Ja osobiscie, gdybym mial magazyn energii, a te przemyslowe na sa calkiem calkiem. Bylbym juz energetycznie niezalezny i praktycznie zero emisyjny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Faktycznie: określenie "pojazd zeroemisyjny" to propagandowa bzdura. Przecież wyprodukowanie baterii i jej utylizacja później to dużo większe obciążenie dla środowiska (i emisja gazów cieplarnianych) niż spalanie węglowodorów przez cały okres eksploatacji samochodu!!!

Tak napewno. 

Moi rodzice maja myjnie samochodowa. Mamy specjalne separatory to lapania szlamu, potem separatory kaskadowo do lapania ropopochodnych...

Raz ze tego tonami sie utylizuje. 

Po drugie wszystko mamy podlaczone do kanalozacji sciekowej na wyjsciu, nie wiem czy sobie wyobrazasz ale te scieki po przejsciu przez cale separatory nie nadaja sie do przyjecia przez oczyszczalnie. Sa nadal tak zanieczyszczone. 

 

Wiec wytlumacz mi jedno. Skoro ty i szymon nie macie garazu, to powiedz mi co sie dziejie z tym calym syfem z waszych aut jak pada deszcz? 

 

Kolejna sprawa. Dlaczego w niemczech co piate auto ma problem z przejsciem przegladu??? 

A w polsce to wysylam tylko dowod do podbicia. Jakie jest podejscie Polaka do srodowiska? ZADNE. 

zreszta sam mam wylaczone AdBlue w dizlu bo nawalilom

 

Majac elektryka to jedynie ci plyn hamulcowy wycieknie lub plyn do spryskiwaczy. A bateriami zajmie sie recykling, tak sam jak dzisiaj ze zwyklymi akumulatorami. 

 

Zeroemisyjnosc - - - pod tym haslem kryje sie to, ze auto wyprodukuja POD nadzorem srodowiskowym, a ty jako koncowy uzytkownik nawet jak bedziesz sie staral to twoj wplyw na srodowisko bedzie marginalny. 

52 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tak. Ale patrząc na tempo tzw rozwoju, to za 5 lat "prawdziwe" auta elektryczne będą mieć te same kontrowersyjne cechy, które mają dziś i miały 120lat

Tak napewno....bo 5 lat temu miales takie same ladowarki jak dzisiaj. Wiec za nastepne 5 lat znowu nic sie nie zmieni. Napewno.

 

Szymon, poczytaj nowosci.... artykuly jakies, wylacz to TVP i poogladaj cos madrzejszego. Gazete, albo czasopismo naukowe sobie kup.

55 minut temu, szymon1977 napisał:

Jest fajna, ale auto elektryczne do zastąpienia auta spalinowego się nie nadaje i nic na to nie wskazuje, aby miało się nadawać.

Jakbym mieszkal w niemczech czy holandii to czemu nie?? 

 

Nie moja wina ze w Polsce Pinokio nie moze ulatwic za pomoca ustawy latwego stawiania "licznikow" do ladowarek. 

58 minut temu, szymon1977 napisał:

Taka różnica, że na razie podatku od prądu ładującego auto nie ma.

-----

A czym sa:

Oplata sieciowa stala

Oplata sieciowa zmienna

Oplata jakosciowa

Oplata OZE

Oplata Kogeneracyjna

Oplata Przejsciow

Oplata Mocowa. 

 

Od ladowarek powyzej 40kw tam chyba jeszcze jest Oplata przylaczeniowa xD

 

Ja rozumiem ze jestes pisowcem i dla ciebie Oplata nie rowna sie podatkowi. Dla mnie to jeden wielki ciul, zwac se moga jak chca. 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

To źle mówi, bo 356x10≈20000. Ale to nie jest błąd moich obliczeń, a brak umiejętności posługiwania się statystykami kolegi @Lolo2. Bo na te średnie 8000, składa się 8000 auta mojej żony, po 1000 Ferrari i kilku innych zabawek mojego kolegi, a także 20000 auta mojego.

A takze przedstawiciele handlowi, kurierzy i taksowkarze, ktorzy robia po 100 000km/rocznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xajas napisał:

Czy ktos zna statystyki/dane odnosnie tego, jakie znaczenie ma Polski rynek i potencjalny klient/kupiec nowego samochodu dla swiatowych producentow samochodow?

Wypadamy calkiem nie zle na tle unii. 

Sprzedaz aut NOWYCH w danym kraju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj parametr mowiacy ile %% danego spoleczenstwa decyduje sie na zakup nowego auta. 

wykres-acea-2-1024x619.jpg

 

zrodlo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lolo2 napisał:

fajne magazyny energii oparte o zmiane stanu skupienia czynnika

GDZIE??? U Lema, Dicka, Asimova? 🙂 Bo u mnie we wsi nie widziałem. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lolo2 napisał:

A bateriami zajmie sie recykling, tak sam jak dzisiaj ze zwyklymi akumulatorami. 

I zasyfi środowisko. Przy czym zwykły aku jest malutki i wymaga wymiany może raz na 10 lat, zaś bateria samochodowa to jest ponad 100kg syfu do utylizacji i pda przy dobrych wiatrach po 3 latach. Pokazać ci cmentarzyska aut elektrycznych we Francji, czy już widziałeś zdjęcia? To są JEDNORAZÓWKI!!!

Tyle w temacie "ekologii".

24 minuty temu, Lolo2 napisał:

Wiec wytlumacz mi jedno. Skoro ty i szymon nie macie garazu, to powiedz mi co sie dziejie z tym calym syfem z waszych aut jak pada deszcz? 

To samo, co się dzieje od 100 z góra lat. I jakoś świat się nie zawalił. Przeciwnie! Jest tużo fajnieszym miejscem do życia niż te 100 lat temu. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, J.Jerry napisał:

Tu może być ciekawie. Trzeba rozstrzygnąć, które parkingi będą dla elektryków, czyli automatycznie nie dla spalinówek. Jak parking dla elektryków stanie się opłacalny ruszy budowanie parkingów gdzie popadnie, przerabianie istniejących w tym ulic. Może obejdzie się bez przekopywania i rujnowania, podłączą się do jakichś słupów, ale z drugiej strony obniży to wartość inwestycji.

To będzie się kręciło w miarę przybywania elektryków - powoli...w końcu do ludzi dotrze, że potrzeba tyle ładowarek, co miejsc parkingowych. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwa sprzedaż aut i dorabianie gniazdek.  

Albo nawet zaczna budowac wielopoziomowe parkingi. 

Dzisiaj w polsce nie jest to oplacalne, ale jak dojdzie opcja ladowania auta? 

Liczac ze "polak" robi 8000km rocznie,  zużyje 15kwh/100km to daje 1200kwh rocznie.  Kurna malo, bardzo malo. Na marzy 40gr/1kwh za duzo nie zarobisz.

 

Ciekawostka

W dniu dzisiejszym na ladowarce 150kwh statystyczny Polak potrzebuje byc podlaczony 12 godzin w skali ROKU. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lolo2 napisał:

Dlaczego w niemczech co piate auto ma problem z przejsciem przegladu??? 

Bo Niemiaszki też już zaczynają czuć biedę, liczyć kasę i wychodzi im, że jeszcze z rok-dwa trzeba pojeździć starym Wagenem. 🙂 Niech jeszcze naprzyjmują nachodźców i niech tyrają na nich to wkrótce co drugie auto nie przejdzie przeglądu.

45 minut temu, Lolo2 napisał:

16000 dolarow / 100 dolarow za 1kwh = 160 kwh. 

To chyba dostawczak o sporym zasiegu albo polowa ciezarowki. 

BUHAHAHAHAHAHAHA! Nie! Zwykła osobowa Tesla! Good luck with this! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, il Dottore napisał:

GDZIE??? U Lema, Dicka, Asimova? 🙂 Bo u mnie we wsi nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest juz tego pelno, roznych firm.

9 minut temu, il Dottore napisał:

Pokazać ci cmentarzyska aut elektrycznych we Francji, czy już widziałeś zdjęcia? To są JEDNORAZÓWKI!!!

Widzialem. sa to auta z carsharingu po bankrutujacej spolce, gdzie bezdomni robili sobie noclegownie.... Kazdy wrzuca wkolko 3 te same zdjecia. 

 

Nudne to jest. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest juz tego pelno, roznych firm.

Ty wgl umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo mam wrażenie jakbym rozmawiał z dzieckiem.

Pierwsze dwa zdania: "Włosi są na dobrej drodze do zrewolucjonizowania energetyki na całym świecie. Powstał startup Energy Dome"

Jest tego pełno? 🙂 Naprawdę? Obudź się. A przynajmniej naucz czytać ze zrozumieniem. Rozbiór logiczny to cenna umiejętność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.