Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ups umknęła mi aktualna, jechałem poprzednią.

Ups, umknęło mi, że rozmowa z tobą o konkretach nie ma szans. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, il Dottore napisał:

 

Dobrze że wiatru nie ma bo by się okazało że Pasatem jeszcze da radę latać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Ups, umknęło mi, że rozmowa z tobą o konkretach nie ma szans. 

Jak już pisałem:

14 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie bedę zagłębiać się w szczegóły dopóki spraw elementarnych nie przyswoisz.

No chyba, że pomiędzy CRV 4 a CRV 5 zmieniły sie prawa fizyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRV4 i CRV5 to jednak zupełnie inny samochód, ale poszukaj i się doucz czym się różnią lub po prostu przejdź się do salonu Hondy na instruktarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

CRV4 i CRV5 to jednak zupełnie inny samochód

Żaden z nich praw fizyki nie przeskoczy, nie przeskoczyły też Meriva, Mokka, Sharan czy Fiat Uno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie tak dla samego pitolenia piszesz ale wiadomo że twój intelekt sam siebie nie przeskoczy-fizyka tego zabrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odgrzany kotlet, a tylko nieco staranniej usmażony kotlet wg tego samego przepisu. Proporcje nadwozia, wymiary i masa mówią baaardzo wiele, ja nie muszę w auto wsiadać by się o tym przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem; nawet nie musisz odchodzić od monitora  !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szymon1977 napisał:

Proporcje nadwozia, wymiary i masa mówią baaardzo wiele, ja nie muszę w auto wsiadać by się o tym przekonać.

Inaczej położony środek ciężkości większy rozstaw osi, większa szerokość inaczej zestrojone zawieszenie, silnik o kompletnie innej dynamice. 

Nie musisz nawet do auta wsiadać by wiedzieć jak ono jedzie.

Gratuluje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Inaczej położony środek ciężkości większy rozstaw osi, większa szerokość inaczej zestrojone zawieszenie, silnik o kompletnie innej dynamice. 

Tak sobie możesz szukać różnic pomiędzy 4 a 5, a nie pomiędzy 5 a np Sharanem.

BTW serio myślisz, że zmiany wymiarów o grubosć listewki na zderzaku w istotny sposób wpłynęły na zachowanie lub przestronność auta? Wow! Reklama dźwignią handlu.

-----

41 minut temu, ASURA napisał:

Wiem; nawet nie musisz odchodzić od monitora  !

Żebyś wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek-1969 napisał:

Zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych od 2035 roku został przyjęty przez Parlament Europejski. Za głosowało 9 europosłów z Polski. 

 

☑️Balt

☑️Belka

☑️Biedroń

☑️Cimoszewicz

☑️Kohut

☑️Liberadzki

☑️Miller

☑️Spurek

☑️Thun

 

Przeciwko zakazowi głosowało 36 europosłów z Polski.

a tu sam kwiat polskiej polityki który jest przeciw

Bartosz Arłukowicz

Adam Bielan

Joachim Brudziński

Jerzy Buzek

Ryszard Czarnecki

Jarosław Duda

Anna Fotyga

Andrzej Halicki

Krzysztof Hetman

Patryk Jaki

Adam Jarubas

Krzysztof Jurgiel

Jarosław Kalinowski

Karol Karski

Beata Kempa

Izabela-Helena Kloc

Ewa Kopacz

Joanna Kopcińska

Zdzisław Krasnodębski

Elżbieta Kruk

Zbigniew Kuźmiuk

Janusz Lewandowski

Beata Mazurek

Andżelika Możdżanowska

Janina Ochojska

Jan Olbrycht

Elżbieta Rafalska

Bogdan Rzońca

Radosław Sikorski

Beata Szydło

Dominik Tarczyński

Grzegorz Tobiszowski

Witold Waszczykowski

Jadwiga Wiśniewska

Anna Zalewska

Kosma Złotowski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

7 minut temu, szymon1977 napisał:

BTW serio mślisz, że zmiany wymiarów o grubosć listewki na zderzaku w istotny spisób wpłyną na zachowanie lub przestronność auta? Wow! Reklama dźwignią handlu.

Gdybym potrzebował autobusu, który mogę przerobić na dostawczaka to bym kupił sharana lub innego vana. Chciałem kupić samochód, w którym wygodnie mogę pojechać na 2 tygodniowy wyjazd, spakować wózek i parę dużych walizek. Przy czym zależało mi na tym by sporadycznie jeżdżąca nim żona nie uwaliła zderzaka o krawężnik na parkingu. Ważną sprawą dla mnie była też możliwość łatwego zapakowania dzieciaka w fotelik, co za tym idzie istotna była ilość miejsca w drugim rzędzie. Kolejną nie mniej ważną była jakość wykonania i perspektywa braku potencjalnych problemów przez pierwsze 5 lat od kupna. Wygląd też miał jakieś znaczenie. 

Vany jeśli chodzi o funkcjonalność mają a raczej miały sporo do zaoferowania, ale nie każdy lubi jeździć autobusem, a większości osób spokojne wystarcza to co mają do zaoferowania średniej wielkości suvy. Na dobrą sprawę po cholerę mi jeszcze większy bagażnik, jak nigdy nie brakowało mi miejsca w tym co mam? Nie mówiąc już o miejscu w drugim rzędzie.

Nie widzę kompletnie żadnego powodu, dla którego miał bym wybrać vana zamiast suva. 

Może ty szymon widzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

j

Gdybym potrzebował autobusu, który mogę przerobić na dostawczaka to bym kupił sharana lub innego vana. Chciałem kupić samochód, w którym wygodnie mogę pojechać na 2 tygodniowy wyjazd, spakować wózek i parę dużych walizek. Przy czym zależało mi na tym by sporadycznie jeżdżąca nim żona nie uwaliła zderzaka o krawężnik na parkingu. Ważną sprawą dla mnie była też możliwość łatwego zapakowania dzieciaka w fotelik, co za tym idzie istotna była ilość miejsca w drugim rzędzie. Kolejną nie mniej ważną była jakość wykonania i perspektywa braku potencjalnych problemów przez pierwsze 5 lat od kupna. Wygląd też miał jakieś znaczenie. 

Vany jeśli chodzi o funkcjonalność mają a raczej miały sporo do zaoferowania, ale nie każdy lubi jeździć autobusem, a większości osób spokojne wystarcza to co mają do zaoferowania średniej wielkości suvy. Na dobrą sprawę po cholerę mi jeszcze większy bagażnik, jak nigdy nie brakowało mi miejsca w tym co mam? Nie mówiąc już o miejscu w drugim rzędzie.

Nie widzę kompletnie żadnego powodu, dla którego miał bym wybrać vana zamiast suva. 

Może ty szymon widzisz?

z Szymonem lepiej nie dyskutować - dać mu żyć spokojnie w jego świecie i się nie wtrącać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Chciałem...

Ale dyskusja nie o tym co Ty chciałeś.

26 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Nie widzę kompletnie żadnego powodu, dla którego miał bym wybrać vana zamiast suva. 

Może ty szymon widzisz?

Nie i nigdy Twojego wyboru nie negowałem, ale Ty negujesz fakty.

26 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Vany jeśli chodzi o funkcjonalność mają a raczej miały sporo do zaoferowania...

No i w tym rzecz, że taka Meriva prawie tyle co Twoje CRV (różnice wynikłe z rozjechania się o dwie generacje pominę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szymon1977 napisał:

No i w tym rzecz, że taka Meriva prawie tyle co Twoje CRV (różnice wynikłe z rozjechania się o dwie generacje pominę).

No tak meriva dojedzie i przewiezie 4 osoby z punktu A, do puktu B. 😉

Właściwie nie wiadomo dlaczego opel zrezygnował z produkcji tak wspaniałego auta, które funkcjonalnie jest "prawie" takie samo jak średniej wielkości suv. 

 

41 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie i nigdy Twojego wyboru nie negowałem, ale Ty negujesz fakty.

No ale jakie fakty?

Ludzie sobie na złość, kupują gorsze samochody zamiast wybrać jedyną słuszną opcję jaką jest van?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

No tak meriva dojedzie i przewiezie 4 osoby z punktu A, do puktu B. 😉

Właściwie nie wiadomo dlaczego opel zrezygnował z produkcji tak wspaniałego auta, które funkcjonalnie jest "prawie" takie samo jak średniej wielkości suv. 

Wiadomo: MPV w zasadzie w  momencie pojawienia się na rynku osiagnęły kres możliwości rozwoju swojej cechy charakterystycznej czyli przestronności. Nie było dalej gdzie ani po co iść, a że klient nie był chętny drugi raz kupić tego samego cukierka tylko w innym papierku, to wykreowano modę na jeżdżenie po mieście terenówką. Nie było to trudne, bo duże, efektowne i sprawiajace wrażenie silnego SUV, doskonale wpasowuje się w podświadomą i pierwotną potrzebę prezentowania siły czy raczej statusu społecznego.

29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

No ale jakie fakty?

Fakty faktyczne, o których ja piszę.

29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Ludzie sobie na złość, kupują...

Ludzie wybierając auto spełniają kaprys i nieco własnych potrzeb. Bo potrzeby spełnia MPV, a dopłata do wiekszych kół, czarnych listewek, rozdmuchanych nadkoli, potężnej maski ich typowych cech SUV to już tylko kaprys. Twój wpis, w którym zmianę wymiarów podstawowych o kilka mm posadząsz o zupełną innosć auta potwierdza, ze nie są to wybory świadome. Kupułeś to co chciałeś wiec się ciesz, ale usiłujac dorabiać do tego teorię pakazujesz, że o motoryzacji nie masz pojęcia.

29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...zamiast wybrać...

Nikogo do niczego nie namawiam, ani dokonanych wyborów nie neguję.

29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...jedyną słuszną opcję jaką jest van?

Nie pytaj mnie o stwierdzenie, którego Ty jesteś autorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Bo potrzeby spełnia MPV, a dopłata do wiekszych kół, czarnych listewek, rozdmuchanych nadkoli, potężnej maski ich typowych cech SUV to już tylko kaprys.

Za który wcale więcej się nie płaci porównując samochody podobnej klasy i podobnym wyposażeniu.

 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Twój wpis, w którym zmianę wymiarów podstawowych o kilka mm posadząsz o zupełną innosć auta potwierdza

Uważasz że kompletnie inna platforma inne zawieszenie i napęd nie ma wpływu na sposób prowadzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUVy mają wysoko położony środek ciężkości. Trzeba więc je usztywniać i obniżać zawieszenie w stosunku do prawdziwych terenówek, aby się to prowadziło. Są większe, cięższe, potrzebują większej mocy/paliwa, aby dynamicznie jeździć. Na autostradzie wyższe opory powietrza, w szybkich zakrętach limitacja prawami fizyki. W większości miejskie suvy nie mają napędu 4x4, więc trakcja nie jest lepsza niż w normalnym aucie. Bagażników nie mają większych niż zwykłe auta, miejsca w środku też nie jest więcej, pakowność normalna. Jakie plusy? Wygodniej się wsiada i wysiada, lepsza widoczność, bo wyżej się siedzi (panie to lubią, bo są mniejsze), lepsze bezpieczeństwo bierne. Jeszcze jeden plus: w większych autach można zamontować dodatkowe foteliki w bagażniku. Moda, moda, moda... Nikt nikomu nie broni być modnym, ale racjonalności tu nie ma większej - tym bardziej, że ceny SUVów są wyższe. Najbardziej racjonalne jest auto typu kombi, drugie po nim to minivan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, whero napisał:

zależy gdzie i jak kto jeździ - 99% ludzi nie potrzebuje .. w hybrydzie jeżeli mówimy o mocniejszych konstrukcjach trochę dodatkowo wspomagają systemy kontroli trakcji / stabilności + zalety związane z dodatkowym hamowaniu rekuperacyjnym o czym ludzie mogą zapominać

rekuperacja czy też wszystkie e-hamulce to bardzo fajna rzecz, naprawdę można jechać bez hamowania.

W nowszych autach można zrobić imitację zmieniając konfigurację silnika i skrzyni biegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, EmilioE napisał:

Najbardziej racjonalne jest auto typu kombi, drugie po nim to minivan.

zazwyczaj, statystycznie tak... ale to również zależy od tego gdzie kto kiedy i po co jeździ

1 minutę temu, fetek napisał:

rekuperacja czy też wszystkie e-hamulce to bardzo fajna rzecz, naprawdę można jechać bez hamowania.

W nowszych autach można zrobić imitację zmieniając konfigurację silnika i skrzyni biegów.

300k km na oryginalnych tarczach się da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EmilioE napisał:

Wygodniej się wsiada i wysiada

Normalne auta na pneumocycie lub innym zmyślnym zawieszeniu przy wsiadaniu się podnosi, więc nie jest to zaleta zarezerwowana dla SUV

Godzinę temu, EmilioE napisał:

Najbardziej racjonalne jest auto typu kombi,

dlatego optymalnym autem jest ciągle lepsza skoda.. czyli audi a6

7 minut temu, whero napisał:

300k km na oryginalnych tarczach się da

przy bardzo dobrym kierowcy myślę wykonalne, szybciej zje je starość.

Ogólnie elektryki są lepiej wykonane, nie ma takich problemów z zawieszeniami itd.. zobaczymy co będzie po wejściu księgowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

Normalne auta na pneumocycie lub innym zmyślnym zawieszeniu przy wsiadaniu się podnosi, więc nie jest to zaleta zarezerwowana dla SUV

dlatego optymalnym autem jest ciągle lepsza skoda.. czyli audi a6

przy bardzo dobrym kierowcy myślę wykonalne, szybciej zje je starość.

Ogólnie elektryki są lepiej wykonane, nie ma takich problemów z zawieszeniami itd.. zobaczymy co będzie po wejściu księgowej.

tak ale można też mieć suv'a na pneumatyce 😉

starość to swoją drogą - raz na miesiąc trzeba depnąc raz żeby tarcze utrzymać w czystości na wszelki wypadek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, whero napisał:

tak ale można też mieć suv'a na pneumatyce 😉

suv MUSI być na pneumie albo chociaż z regulacją tłumienia, nie ma innej opcji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

j

Gdybym potrzebował autobusu, który mogę przerobić na dostawczaka to bym kupił sharana lub innego vana. Chciałem kupić samochód, w którym wygodnie mogę pojechać na 2 tygodniowy wyjazd, spakować wózek i parę dużych walizek. Przy czym zależało mi na tym by sporadycznie jeżdżąca nim żona nie uwaliła zderzaka o krawężnik na parkingu. Ważną sprawą dla mnie była też możliwość łatwego zapakowania dzieciaka w fotelik, co za tym idzie istotna była ilość miejsca w drugim rzędzie. Kolejną nie mniej ważną była jakość wykonania i perspektywa braku potencjalnych problemów przez pierwsze 5 lat od kupna. Wygląd też miał jakieś znaczenie. 

Vany jeśli chodzi o funkcjonalność mają a raczej miały sporo do zaoferowania, ale nie każdy lubi jeździć autobusem, a większości osób spokojne wystarcza to co mają do zaoferowania średniej wielkości suvy. Na dobrą sprawę po cholerę mi jeszcze większy bagażnik, jak nigdy nie brakowało mi miejsca w tym co mam? Nie mówiąc już o miejscu w drugim rzędzie.

Nie widzę kompletnie żadnego powodu, dla którego miał bym wybrać vana zamiast suva. 

Może ty szymon widzisz?

musisz zbastowac ze swoimi oczekiwaniami.

mamy obecnie takie czasy ze obciachem jest je manifestowac.

 

nie ma na swiecie obecnie aut bezproblemowych.no moze toyota w usa.np sienna.

zeby przez piec lat jezdzic bezproblemowo....musisz pakowac w auto gruba kase juz po okresie gwarancji...a nawet wczesniej.bo duzo rzeczy nie jest nia objetych.

zawsze mozesz kupic przedluzona gwarancje...ale....to naiwnosc.nie chce mi sie tego tlumaczyc.

3 godziny temu, fetek napisał:

Normalne auta na pneumocycie lub innym zmyślnym zawieszeniu przy wsiadaniu się podnosi, więc nie jest to zaleta zarezerwowana dla SUV

dlatego optymalnym autem jest ciągle lepsza skoda.. czyli audi a6

przy bardzo dobrym kierowcy myślę wykonalne, szybciej zje je starość.

Ogólnie elektryki są lepiej wykonane, nie ma takich problemów z zawieszeniami itd.. zobaczymy co będzie po wejściu księgowej.

pneuma jest swietnym rozwiazaniem.

ale nie w naszym zasyfionym kraju.

i nie przy naszych nabywcach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tomek7776 napisał:

 

pneuma jest swietnym rozwiazaniem.

ale nie w naszym zasyfionym kraju.

i nie przy naszych nabywcach.

po prostu nie przy naszych drogach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tomek7776 napisał:

zeby przez piec lat jezdzic bezproblemowo....musisz pakowac w auto gruba kase juz po okresie gwarancji...a nawet wczesniej.bo duzo rzeczy nie jest nia objetych.

mam juz kilka hybryd toyoty od 6 lat nie zapłaciłem nawet 1 zł za naprawy

wyłącznie gołe serwisy

19 minut temu, whero napisał:

po prostu nie przy naszych drogach...

to ciagle powtarzaja własciciele aut powyzej 10 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Za który wcale więcej się nie płaci porównując samochody podobnej klasy i podobnym wyposażeniu.

Jeśli uznać za SUV-a np stylizowany na "terenówkę" kompakt to tak.

7 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Uważasz że kompletnie inna platforma inne zawieszenie i napęd nie ma wpływu na sposób prowadzenia?

Już Ci pisałem: nie pytaj mnie o bzdury, które sam wymyślasz.

BTW różnica będzie, kwestia właściwej oceny jej wielkości. No i bez istotnej zmiany rozmiarów głównych i środka ciężkości albo konstrukcji zawieszenia, różnica będzie raczej subtelna. Możesz na próbę założyć sobie 2,5mm dystanse albo wsadzić do bagażnika 50kg, wątpię abyś różnicę wyczuł, już prędzej po zmianie rozmiaru felg i opon, tym bardziej po zmianie resorów i sprężyn. Ale to też nie będzie kwestia wyższej jakości, a przesunięcia kompromisu pomiędzy komfortem a przyczepnością w bardziej modną chwilowo stronę. Przy czym SUV z racji wysoko położonego środka ciężkosci wymaga twardego zawieszenia bo inaczej będzie się bujać. Kierowca w efekcie może odniesć wrażenie obcowania z maszyną sportową, a nie trudno mu zagrać na emocjach czułym układem kierowniczym i pedałami, choć na każdym zakręcie objedzie go zwykła... tylko po co ja Ci o tym piszę, skoro i tak nic nie zrozumiesz, i zaraz powtórzysz jedna ze swoich bzdurek? Tak czy siak CRV nie będzie jeździć jak Sharan a Sharan jak CRV, a auto nie musi być SUV albo MPV żeby mieć 500l bagażnik, wystarczy oparty o Uno Fiat Palio Weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, tomek7776 napisał:

pneuma jest swietnym rozwiazaniem.

ale nie w naszym zasyfionym kraju.

i nie przy naszych nabywcach.

31 minut temu, whero napisał:

po prostu nie przy naszych drogach...

bo ? sory w trwałości nie widzę różnicy...

13 minut temu, cir napisał:

to ciagle powtarzaja własciciele aut powyzej 10 lat

dokładnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10latach wyciąga sie mieszki a wkłada sprężynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.