Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cir napisał:

mam juz kilka hybryd toyoty od 6 lat nie zapłaciłem nawet 1 zł za naprawy

wyłącznie gołe serwisy

to ciagle powtarzaja własciciele aut powyzej 10 lat

wymień dodatkowo oleje w ecvt co 100 tys - nie kosztuje to dużo a zawsze lepiej jeździć na świeżych płynach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Po 10latach wyciąga sie mieszki a wkłada sprężynki.

po 10 latach w normalnym aucie możesz 2-3 komplet stringów. Po za tym sorry, stać Cie na auto to i na naprawy. Kupując przereklamowane gówno aka SUV i tak przepłacasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, przmor napisał:

A co się stanie jak oleju w ecvt nie będzie się wymieniać?

większość z przebiegami 300k km + wciąż jeździ na oryginalnym i nic się nie dzieje - jest to jednak koszt ~ dwukrotnie mniejszy niż wymiany oleju silnikowego a jeżeli ktoś chce zadbać to nie zaszkodzi - możnaby porównać do wymiany oleju w tylnym dyferencjale - przede wszystkim nie zaszkodzi a usunie wszystkie zanieczyszczenia które miały szansę przez lata się dostać / wydzielić - u nas po wymianach być może skrzynia zaczęła operować minimalnie ciszej / bardziej gładko 

 

wymiana wygląda tak że odkręcasz korek spustowy a następnie wlewasz do przelewu korkiem wlewowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, przmor napisał:

A co się stanie jak oleju w ecvt nie będzie się wymieniać?

przy przebiegu 100tyś pewno nic.. 150, 200 też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

przy przebiegu 100tyś pewno nic.. 150, 200 też.

ale przy ewentualnej odsprzedaży bardzo miło takie wymiany świadczą o sprzedającym 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 20:48, whero napisał:

np. jak chcesz ICS który jest w zasadzie podstawowy w c-hr to musisz pójść w nawyższą rav4 i różnica w cenie przy tych punktach wynosi ~ 80 k + podobnie rtca / bsm o których wspominasz - chodzi mi o to że aby dostać je w rav4 różnica ceny od c-hr wynosi ~ 50k ... problem wychodzi przy tym że jeżeli ktoś nie ma budżetu na nową w pełni wyposażoną rav4 to powinien się zastanowić czy woli niedoposażoną rav'kę czy woli poświęcić trochę miejsca z tyłu i zakupić wyposażoną c-hr ... nie mówię tutaj o wielkości ekranu (chociaż dla niektórych może być to bardzo ważne...) a o asystach / systemach bezpieczeństwa - czy też nawet o podgrzewanych fotelach - takie różnice/zalety c-hr w danych budżetach się kumulują

Jak ktoś potrzebuje auta z dużym bagażnikiem i sensowną ilością miejsca w drugim rzędzie, to na C-HR, który jest zrobiony na płycie od Corolli HB, nawet nie spojrzy.  Już prędzej będzie wybierał pomiędzy podstawową RAV4 a wypasioną Corollą TS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszy wynalazek niż pseudoauto elektryczne! 🙂

FWebF3dWQAABn-c?format=jpg&name=900x900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

 Tak czy siak CRV nie będzie jeździć jak Sharan a Sharan jak CRV,

Widzisz szymonie ja pytałem o czysto subiektywne porównanie tego czym ponoć jechałeś czyli konkretna generacja modelu z tym co masz. 

O to i tylko o to. Na ale okazało się że nie jechałeś tym o co pytałem tylko inną generacją, jest zupełnie innym samochodem. Ale ty z uporem maniaka stwierdziłeś, że to właściwie nie ma znaczenia. 

Niech ci będzie, że nie ma. Wg. mnie różnica miedzy akurat tymi generacjami jest bardzo duża a nie subtelna, tyle że ja oboma nimi jeździłem.

 

17 godzin temu, EmilioE napisał:

Najbardziej racjonalne jest auto typu kombi, drugie po nim to minivan.

Najbardziej racjonalne jest mieć auto, którego używa i potrzebujemy się na co dzień, a to którego potrzebujemy znacznie rzadziej wypożyczyć, ale życie było by zajebiście nudne gdyby człowiek postępował zawsze tylko racjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cir napisał:

mam juz kilka hybryd toyoty od 6 lat nie zapłaciłem nawet 1 zł za naprawy

wyłącznie gołe serwisy

to ciagle powtarzaja własciciele aut powyzej 10 lat

toyota jest wyjatkiem....ale...

jesienia bylem swiatkiem wymiany w hybrydowym priusie kompletnego silnika.bo zalozony gaz pozbawil go kompresji.2 tys zl silnik.i przy okazji zmieniono skrzynie biegow.

11 godzin temu, fetek napisał:

bo ? sory w trwałości nie widzę różnicy...

dokładnie.

 

niestety sa ogromne roznice.a pneuma to tylko w ''swiezych'' autach najlepiej na gwarancji.

zajmuje sie autami ponad trzy dekady...i wiem co pisze. a robie to na podstawie swoich doswiadczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Widzisz szymonie ja pytałem o czysto subiektywne porównanie tego czym ponoć jechałeś czyli konkretna generacja modelu z tym co masz. 

Więc Ci odpowiedziałem, na tyle dokładnie na ile jest sens w takie durne porównania wchodzić.

41 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...nie jechałeś tym o co pytałem tylko inną generacją, jest zupełnie innym samochodem.

Spora masa, wysoko położony środek ciężkości, spore zwisy, szeroki rozstaw kół, spote koła z szerokimi oponami o niskim profilu... skoro o to pytałeś, to w porównaniu do 10-cio letniego Sharana z nabitym 250000km oba bedą jeździć tak samo. Tu nie ma czego porównywać - wystarczy rzut oka.

41 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Wg. mnie różnica miedzy akurat tymi generacjami jest bardzo duża a nie subtelna...

A teraz przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, ale całość a nie tylko wyrwany z kontekstu fragment. Zrób to zanim wylecisz z zakrętu próbując nadążyć za zwykłym... eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon1977 napisał:

Spora masa,

Różnica ponad 200kg masy własnej.

 

18 minut temu, szymon1977 napisał:

spote koła z szerokimi oponami o niskim profilu...

235/60 R18 u mnie, to wg, ciebie niski profil?

26 minut temu, szymon1977 napisał:

skoro o to pytałeś, to w porównaniu do 10-cio letniego Sharana z nabitym 250000km oba bedą jeździć tak samo. Tu nie ma czego porównywać - wystarczy rzut oka.

Nie no jasna sprawa. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tomek7776 napisał:

toyota jest wyjatkiem....ale...

jesienia bylem swiatkiem wymiany w hybrydowym priusie kompletnego silnika.bo zalozony gaz pozbawil go kompresji.2 tys zl silnik.i przy okazji zmieniono skrzynie biegow.

niestety sa ogromne roznice.a pneuma to tylko w ''swiezych'' autach najlepiej na gwarancji.

zajmuje sie autami ponad trzy dekady...i wiem co pisze. a robie to na podstawie swoich doswiadczen.

niestety jak ktoś grzebie to się niestety tak kończy - jednak kosztowo te hybrydy w ewentualnych naprawach są dosyć tanie przez brak popytu na używane elementy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Różnica ponad 200kg masy własnej.

Wsadź sobie czwórkę dzieci do swojej RAV4, przejedź się kawałek i sam sobie odpowiedz czy zaczęła zachowywać się jak Sharan.

32 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Nie no jasna sprawa. 😉

Niewiedza ponad wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wsadź sobie czwórkę dzieci do swojej RAV4, przejedź się kawałek i sam sobie odpowiedz czy zaczęła zachowywać się jak Sharan.

nie spaliła całego oleju, elektronika wciąż działa, głośniki brzmią akceptowanie, jak się wyjrzy przez okno w ogólnym kierunku auta to nie trzeba myć oczu, tylna klapa nie jest zjedzona przez rudą....

silnik jakoś się kręci a nie cały klekocze, trzęsie i dymi jak na następcę jelcza należałoby...

niestety wciąż jest to rav4 więc nie wspomożemy patriotycznie polskich warsztatów dotacją w wysokości kosztów wymiany dwumasa / przekręcenia licznika...

 

jedni wolą auto które jeździ a drudzy auto którym się popiszą przed sąsiadem że stać ich na naprawy - wolny świat niech każdy robi co chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szymon1977 napisał:

Wsadź sobie czwórkę dzieci do swojej RAV4, przejedź się kawałek i sam sobie odpowiedz czy zaczęła zachowywać się jak Sharan.

Dobra skończ już swoje filozoficzne rozważania na temat doznań z jazdy samochodami, którymi nie miałeś okazji jeździć bo robi się mocno żenująco i zaczyna mi być ciebie żal. 😉

Żeby było ci łatwiej to  przyznam, że sharan jeździ lepiej niż każdy suv jaki został i zostanie wyprodukowany i nie było i nie będzie nic co mogło by konkurować z funkcjonalnością i ogólną zajebistością tego samochodu, a kto myśli inaczej ten się nie zna. 

A w ogóle to w salonach samochodowych powinny być tylko ople koniecznie MPV w różnych rozmiarach, bo nic innego równie wspaniałego motoryzacja nie stworzyła od momentu gdy nasi pradziadowie wynaleźli koło.

 

Teraz dobrze szymonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Teraz dobrze szymonie?

Nie, to tylko Twój brak zrozumienia tematu i bujna wyobraźnia.

Godzinę temu, whero napisał:

jedni wolą auto które jeździ a drudzy auto którym się popiszą przed sąsiadem że stać ich na naprawy

RAV4 pod żadnym względem nie jest alternatywą Sharana, ale fakt, jeśli chodzi o koszty to zamiast 2.0tdi trzeba było kupić stojące obok egzotyczne 3.5v6 importowane z Japonii... nie, nie trzeba było bo nie mieszczę się w malutkie japońskie krzesełka. Ale, że wybrałem VW 2.0tdi zamiast Opel 1.8b... no cóż, mojej córci bardziej się Sharan podobał, a dla mnie to tylko auto. Z podniecania się bzdetami, o których rozważacie wyrosłem jakieś 20 lat temu.

Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

...filozoficzne rozważania na temat doznań z jazdy samochodami, którymi nie miałeś okazji jeździć...

Nie muszę wsiadać w RAV4 żeby wiedzieć, gdzie są jego zalety a gdzie wady w stosunku do Sharana, ale Ty mógłbyś to zrobić bo ja razie to nie wiesz o czym mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frank1 napisał:

...zamiast narzekać...

Ja nie narzekam, z grubsza wiedziałem w co się pakuję. Ale wyboru nie było bo Sharan to jedyne auto tego typu na rynku. To raczej innych uwiera, ze razem z nimi nie przepłaciłem za SUV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

To raczej innych uwiera, ze razem z nimi nie przepłaciłem za SUV.

Kogo i co uwiera to niestety szymon widać aż nad to i to nie tylko w temacie motoryzacji. 

Tak dla ciekawości skonfigurowałem sobie vw turana nie szalejąc z opcjami by miał zbliżone wyposażenie do mojej crv. Opcja z napędem tylko na jedną oś ze słabszym silnikiem wyszła odrobinę drożej niż honda. 

Nie wiem czemu ale nie poczuję, że za coś przepłaciłem. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...skonfigurowałem sobie vw turana nie szalejąc z opcjami by miał zbliżone wyposażenie do mojej crv.

Jaja sobie robisz? Skonfiguruj Corsę, Mokkę i Merivę to zobaczysz gdzie i za co dopłacasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, whero napisał:

ale przy ewentualnej odsprzedaży bardzo miło takie wymiany świadczą o sprzedającym 

ale jajo nowy nabywca nie masz pewności czy to prawda i sam wymieniasz.

12 godzin temu, tomek7776 napisał:

niestety sa ogromne roznice.a pneuma to tylko w ''swiezych'' autach najlepiej na gwarancji.

nie potwierdzam tej opinii, po 200 tyś km i tak większość wymaga serwisu, różnica taka że jest trochę drożej a połowa zawieszenia i tak się niczym nie różni.

Problemem jest styl jazdy, ludzie w lepszych autach nie patrz po czym jadą i przez co przelatują. Kierowca zęby ciągle ma a zawieszenie zbiera baty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

RAV4 pod żadnym względem nie jest alternatywą Sharana

Raczej należy powiedzieć, że to Sharan nie jest alternatywą dla RAV4 dla ogromnej większości klientów.  Sharan to niszowa buda dla dzieciorobów.  Nb. po rezygnacji ze współpracy Galaxy prezentował się o wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zbig napisał:

Raczej należy powiedzieć, że to Sharan nie jest alternatywą dla RAV4...

Raczej nie należy tak mówić, bo to raczej Sharan ma możliwosci, których raczej nie ma RAV4.

18 minut temu, Zbig napisał:

...dla ogromnej większości klientów.

Każdy klient ma swoje kaprysy, ale dyskusja a możliwościach aut a nie kaprysach klientów. BTW coście sie tak tego mojego Sharana przyczepili skoro nikomu go nie polecam?

20 minut temu, Zbig napisał:

...dla dzieciorobów.

Mam dwójkę, ale celu upychania się w modny SUV nie widzę.

41 minut temu, Zbig napisał:

...po rezygnacji ze współpracy Galaxy prezentował się o wiele lepiej.

Czy ja wiem? Brak stylistyki Sharana, kontra dziwaczne proporcje na skurek niezbyt udabej próby ukrycia, że van jest vanen w Galaxy - co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

i jest tak jak napisalem.

a ja mam słonia w karawace, każdy z nas może pisać co chce.

bywały okresy co jednocześnie miałem ponad 20 aut, różnych marek różnych konfiguracji i segmentów. Nie widzę większej różnicy w żywotności danych zawieszeń, podobnie konstrukcje oparte na sferach.

Powód zredukowania żywotności zawieszenia przedstawiłem powyżej, potwierdzają to ludzie którzy są tego świadomi i autoryzowane serwisy wybranych marek (np citroena).

Mało tego branża i prasa uważa że są to zawieszenia bardziej trwałe ale do czasu i naprawa naturalnie kosztuje więcej.

Po za tym to tak jak 2mas i inne mniej żywotne elementy, mam to gdzieś, to jest eksploatacja, tego się nie wymienia co 2 lata.

 

 

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Brak stylistyki Sharana,

zastępuje wersja VR6, akurat Tobie by pasowała.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fetek napisał:

VR6, akurat Tobie by pasowała.

Mi by wystarczyło 2.3r4/165KM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

a ja mam słonia w karawace, każdy z nas może pisać co chce.

bywały okresy co jednocześnie miałem ponad 20 aut, różnych marek różnych konfiguracji i segmentów. Nie widzę większej różnicy w żywotności danych zawieszeń, podobnie konstrukcje oparte na sferach.

Powód zredukowania żywotności zawieszenia przedstawiłem powyżej, potwierdzają to ludzie którzy są tego świadomi i autoryzowane serwisy wybranych marek (np citroena).

Mało tego branża i prasa uważa że są to zawieszenia bardziej trwałe ale do czasu i naprawa naturalnie kosztuje więcej.

Po za tym to tak jak 2mas i inne mniej żywotne elementy, mam to gdzieś, to jest eksploatacja, tego się nie wymienia co 2 lata.

 

 

zastępuje wersja VR6, akurat Tobie by pasowała.

 

ty miales 20.ja mialem kilka tysiecy.....

i dlatego ja pisze o swoich doswiadczeniach.i doswiadczeniach osob ktore znam.ktore mialy tego typu rozwiazanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy: aż do 2035r auta spalinowe będą dostępne nówki-salonówki, około 2040r kupię używany w super stanie, pojeżdżę nim jakieś 7lat do 2047r, a wtedy sam będę mieć 70lat. Ufff, problemy elektromobilzmu mnie nie dotyczą, do końca swojej kariery za kółkiem bedę wesoło kopcić i hałasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.