Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minutes ago, Marcin Wielgus said:


Wprawdzie nie mialem tylu lumimow co Jonny ale na bazie moich zabaw muszę się zgodzić z powyższym tj. Kolega pożyczył mi Denafrips Ares II No od dawna chodzi mi po głowie Denafrips Pontus II i ... Podłączyłem go do T2 z którego zrobiłem transport cyfrowy - jak i JonnyB.
Jakież było moje zaskoczenie jakością grania tego Aresa - btw zbliżona do T2 z jego dac pomimo tego że T2 jest na sabre a area to R2R - I zarazem sobie uzmysłowiłem sobie jaka ważną rolę odgrywa transport


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Piotrek czytam twoje rozterki moja rada idź w T2. Kiedyś ci się zachęcę kombinować to sprzedaż.
T2 jako całość jest naprawdę bardzo dobry , bardzo i mówi to ktoś kto nie jest fanem Sabre po doświadczeniach z Cocktail audio x45.
U mnie T2 z plikami gra tak dobrze że całkiem ok CD ledwie daje rade aż mi się nie chce go odpalać i ciągle leci streaming i pliki.
Jak się uprzesz - jak i ja emoji1.png - to możesz później dać do T2 liniowe zasilanie.
Jakby dranie z Lumina dali T2 wejście na DAC to ja byłbym 100+happy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki 

Muszę przyznać , że to Twoje wpisy w klubie i "przywiązanie" do T2 mnie najbardziej przekonały do tego modelu.

Sacd ładuje w "poczekalni" , najpierw streaming. Jak już w końcu będzie Lumin to się zamelduje w klubie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:


Z moich doświadczeń wyszło mi że aby dorównać jakości płyty CD to dac + transport plików muszą być ponad 2 do 4 razy droższe od CD.

Mój dać Holo też jest r2r i ten styl brzmienia bardziej zbliżony jest do nazwijmy to analogowego na tym pułapie cenowym.
Słuchałem Denafripsa Ariela II i był to kierunek na mój obecny DAC, ale dopiero sporo mu brakowało, ale jest to jak @Marcin Wielgus pisze dobry kierunek i tutaj się zgadzamy. LUMIN robi dobry transport, resztę już niekoniecznie emoji23.png

Czyli kupując transport CD za 10 tys możemy być prawie pewni, że nawet mając 40 tys do wydania na transport plikowy osiągniemy co najwyżej zbliżony, albo ciut gorszy dźwięk niż z transportu za Cd za 10 tys? Tak mniej więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Czyli kupując transport CD za 10 tys możemy być prawie pewni, że nawet mając 40 tys do wydania na transport plikowy osiągniemy co najwyżej zbliżony, albo ciut gorszy dźwięk niż z transportu za Cd za 10 tys? Tak mniej więcej. 

No właśnie. Chyba nie. 🙂

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki 
Muszę przyznać , że to Twoje wpisy w klubie i "przywiązanie" do T2 mnie najbardziej przekonały do tego modelu.
Sacd ładuje w "poczekalni" , najpierw streaming. Jak już w końcu będzie Lumin to się zamelduje w klubie.
 

T2 nie jest u mnie zabetonowany ale jak zawitał pod strzechą to daje fajne granie. Za moja opinia poszedl @mario_64 i @JonnyB i obaj zadowoleni również - może się odezwą bo my poza forum się znamy. T2 to nie jest jakiś hi-endowy wirtuoz ale naprawdę bardzo dobra konstrukcja allinone z jedną wadą tj brakiem wejścia na DAC. Kiedyś pewnie zmienię ale pytanie co mi zagra lepiej i za jaką kasę bo T2 to już jest wysoki poziom grania wg mnie a zmiana to jak koledzy już napisali osobny transport osobny DAC I chciałbym po i2s a nie wszystkie mają i znowu zabawa w parowanie ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dzień dobry, jestem posiadaczem T3
czy ktoś z użytkowników poleca jakiś zasilacz?
bp
zapomniałbym o pytaniu nr 2
czy ktoś korzysta z roona mając lumina?
bp

Od PD Creative https://pd-cf.pl/
@k4mil3k

Mam z T2 i nie musisz wywalać impulsowego ze środka bo pewnie masz na gwarancji więc może to mieć dla ciebie znaczenie.

Bardzo dobre zesilacze mam też z innymi klockami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, jestem posiadaczem T3
czy ktoś z użytkowników poleca jakiś zasilacz?
bp
zapomniałbym o pytaniu nr 2
czy ktoś korzysta z roona mając lumina?
bp

I poczytaj klub bo tu już były opisy ja chyba też zdjęcia zamieszczałem podłączenia.

Jedna uwaga. Zasilacz w T2 którym jest firmowo - zakładam że taki sam jak w T3 - jest bardzo dobry, tak tak można zrobić impulsowy dobry .
Nie wiem z jakiego grajka się przesiadłeś na T3 ale zmiana na liniowy to nie jest "niebo a ziemia / ... Ileś tam klas wyżej itp.". To bardziej taką kropka nad "i" w moim odczuciu, ale warto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, BePe napisał:

czy ktoś korzysta z roona mając lumina?

Ja grałem bardzo długo z Roon na innym transporcie i od niego zaczynałem zabawę z Luminem. Poszedłem za radą @zycie_to_gra, żeby sprawdzić aplikację Lumina. Grałem chwilę na telefonie z Androidem, a teraz mam iPada i do Roon nie wracam. Brzmieniowo jest po prostu lepiej, a funkcjonalność tej apki jest dla mnie wystarczająca. Jedyne do czego można się doczepić, to lepsza wyszukiwarka Tidala w Roon, w apce Limina trzeba bardziej precyzyjnie nazwy wpisywać.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy ktoś bawił się połączeniem w x1 ethernet vs optyczne w wersji budżetowej czyli

TP-Link MC210CS +

TP-Link TL-SM311LS +

Single mode LC-SC Duplex kabel ?

Czy jest jakaś slyszalna różnica w brzmieniu czy raczej to bardziej zmiana dla zmiany?

Dzięki

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej

Czy ktoś bawił się połączeniem w x1 ethernet vs optyczne w wersji budżetowej czyli
TP-Link MC210CS +
TP-Link TL-SM311LS +
Single mode LC-SC Duplex kabel ?

Czy jest jakaś slyszalna różnica w brzmieniu czy raczej to bardziej zmiana dla zmiany?

Dzięki
Zmianę słychać. To jest najtańszy upgrade systemu. Zamów wszystko od jednego sprzedawcy na allegro i jak w twoim systemie nie będzie różnicy w co wątpię to możesz zwrot zrobić do 14dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, stecko napisał:

2 opinie 50/50 emoji1.png
Ktoś jeszcze się bawił?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

Jak masz blisko do Szczecina to wpadnij pożyczę ci bo leży mi to w szafie i sie kurzy(tyle to jest warte).

Pewnie ktoś inny sobie pofantazjuje, no ale takie już jego prawo.

Kabeliki też się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 opinie 50/50
Ktoś jeszcze się bawił?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk



Jesteś posiadaczem Lumin X1 ?
Z czego się przesiadłeś ? Napisz coś o wrażeniach dla tych których nie stać na taką inwestycję i mogą tylko poczytać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś posiadaczem Lumin X1 ?
Z czego się przesiadłeś ? Napisz coś o wrażeniach dla tych których nie stać na taką inwestycję i mogą tylko poczytać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem kilka plikowców w swojej karierze. Z tych "lepszych" wg mnie oczywiście to lumin d1+tomanek , lumin A1 , teac 701n i właśnie X1. Planuję przejść na pliki w 100% . X1 będzie moim docelowym grajkiem (myslalem jeszcze o esoteroc n05xd)

Jak gra x1? Bardzo dynamicznie z szczegółowa gora (ale nie ostrą) , jest muzykalnie, jest fun ale jest też taka "analogowa barwa". X1 może grać cały dzień i nie ma krwawicy z uszu. To mi się w nim bardzo podoba.

Czytalem właśnie na zachodnich forach, że ludzie chwalą zmiane na optyczne ale jestem ciekaw kto w naszym klubie też się bawi

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w klubie, ale w przyszłym tygodniu będę się tym bawił. Konwertery, kable już mam. W tygodniu mam mieć do tego zasilacze liniowe i będę testował. Mój kumpel coś takiego zrobił już dawno temu i jest zadowolony. Wydaje mi się, że to może być też kwestia sieci internetowej w domu. Jedni mają lepszą, inni gorszą i możliwe że u jednej grupy coś to wnosi. Po przyszłym weekendzie będę coś więcej wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem kilka plikowców w swojej karierze. Z tych "lepszych" wg mnie oczywiście to lumin d1+tomanek , lumin A1 , teac 701n i właśnie X1. Planuję przejść na pliki w 100% . X1 będzie moim docelowym grajkiem (myslalem jeszcze o esoteroc n05xd)

Jak gra x1? Bardzo dynamicznie z szczegółowa gora (ale nie ostrą) , jest muzykalnie, jest fun ale jest też taka "analogowa barwa". X1 może grać cały dzień i nie ma krwawicy z uszu. To mi się w nim bardzo podoba.

Czytalem właśnie na zachodnich forach, że ludzie chwalą zmiane na optyczne ale jestem ciekaw kto w naszym klubie też się bawi

Sent from my LG-H930 using Tapatalk


Ciekaw jestem o ile lepiej X1 zagrałby w stosunku do T2 z liniowym. Nie ukrywam że mojego T2 właśnie tak odbieram "analogowo" i muzycznie jest barwny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie jestem w klubie, ale w przyszłym tygodniu będę się tym bawił. Konwertery, kable już mam. W tygodniu mam mieć do tego zasilacze liniowe i będę testował. Mój kumpel coś takiego zrobił już dawno temu i jest zadowolony. Wydaje mi się, że to może być też kwestia sieci internetowej w domu. Jedni mają lepszą, inni gorszą i możliwe że u jednej grupy coś to wnosi. Po przyszłym weekendzie będę coś więcej wiedział.

Myślę że to cenna uwaga. Daj znać co to dało. Do mnie przemawia optyk tym że z sieci jakiś zakłóceń niebxigniemy do sprzętu ale z drugiej strony mamy konwersje sygnału. Ciekaw jestem jak to u ciebie będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie światłowód w ścianie i wchodzi do routera, następnie od razu mam streamer połączony z routerem kablem ethernetowym. Teoretycznie maksymalnie uproszczona ścieżka. Do tego będę miał zasilacz liniowy do routera i wspomniane wcześniej konwertery również zasilane liniowo. Rok już mnie kumpel na to namawiał, w końcu mu się udało 😉.

Zobaczymy co to u mnie warte będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że żeby to miało sens to koniecznie musisz przynajmniej jeden konwerter podłączyć do liniowego zasilania, a nie do impulsówki. Po tzw stronie czystej. Jeśli tego nie zrobisz to nie ma prawa to niczego poprawić. Ja będę miał zasilacz Sigma 11, 2x5V. Będę nim zasilał oba konwertery. 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piszcz4 napisał:

... żeby to miało sens to koniecznie musisz przynajmniej jeden konwerter podłączyć do liniowego zasilania, a nie do impulsówki. Po tzw stronie czystej. Jeśli tego nie zrobisz to nie ma prawa to niczego poprawić.

Dokładnie!

Mówią, że optical isolation działa. U mnie działa. Gram z OI już kilka lat. 

W ramach testu, po roku, na chwilę podłączyłem kablem LAN router bezpośrednio z Luminem U1,

szybko, prędziusio, piorunkiem wróciłem OI.

A początki były takie:

IMG_2268.JPG

IMG_2271.JPG

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kilka dni temu zasilacz liniowy do modemu Orange, od którego wszystko się zaczyna. Poprawa na poziomie dołożenia audiofilskiego switcha. Niestety musiałem wrócić do impulsowego, bo na tym chińskim zasilaczu można jajka sadzone smażyć. Muszę kupić coś lepszego, ale już wiem przynajmniej, że warto. Czym zasilacie swoje modemy? Potrzebuję 12v/2A, czyli pewnie optymalnie będzie rozejrzeć się za czymś bardziej wydajnym , minimum 3A?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Czym zasilacie swoje modemy? Potrzebuję 12v/2A, czyli pewnie optymalnie będzie rozejrzeć się za czymś bardziej wydajnym , minimum 3A?

Do routera mam taki - Lucarto 2 x 12V / 3A.

https://lucartoaudio.pl/produkty/Zasilacz-liniowy-ULPS

 

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Czyli kupując transport CD za 10 tys możemy być prawie pewni, że nawet mając 40 tys do wydania na transport plikowy osiągniemy co najwyżej zbliżony, albo ciut gorszy dźwięk niż z transportu za Cd za 10 tys? Tak mniej więcej. 

Nie o to mi chodziło. Jeśli zakładamy, że transport CD za 5kPLN i DAC za kolejne 5kPLN zaspokaja nasze oczekiwania to, żeby do tego tandem dorównał nam transport plików to w mojej ocenie trzeba szukać powyżej 10kPLN i w górę. A i tak musimy wtedy iśc na kompromisy i np korzystać z coaxiala, bo jak chcemy gęściej niż 192k w takim plikowców USB zwykłe jest słabsze, a I2C jest dość skromnie stosowane w tym budżecie.

Zatem dobrze jest zestawiać DAC do poziomu plikowca i w moim przypadku odsłuch po I2C jest docelowym kanałem.

W powyższym układzie i tak zawsze będziemy jako punkt odniesienia traktować CD jednak granica się mocno zmniejszy.

Oczywiście to moje zdanie, jak ja to słyszę u siebie.

50 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie a czy ktoś z was podłącza luminy tym złączem do uziemienia ? Ma to jakiś sens ? Skoro obudowa w środku podłączona do "zera"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Macin jeśli w środku jest zasilacz fabryczny i mamy w tył wpiętą wtyczkę 3-bolcową z zaciskiem PE to nie ma sensu, bo obudowa jest wpięta pod PE i tzw. uziemienie mamy załatwione. 

Natomiast jeśli wymienimy zasilać na liniowy i w obudowie w II klasie ochronności to producent, aby zachować wymagani normy daje wtyczkę 2 - bolcową. Wtedy masa Lumina jest tylko na potencjale minusa zasilacza i w powietrzu w stosunku do PE. Powstaje nam wtedy różnica potencjałów pomiędzy obudową Lumina i innym urządzeniem z wtykiem 3 - bolcowym.

W tej sytuacji zacisk na obudowie to obowiązek, bo czasem może cię łaskotać różnica potencjałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, NRK napisał:

Zmiana dla zmiany. 
Samopoczucie lepsze i nic więcej.

 

IMG_20230913_235550_Original.jpeg

Zysk jest w sytuacji przepięcia, kiedy to impuls możemy dostać na nasz drogocenny streamer przez LAN, bo on zwykle nie jest chroniony w sieciach domowych. Połączenie światłem ten przypadek eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krzysztof_56775 napisał:

Do routera mam taki - Lucarto 2 x 12V / 3A.

https://lucartoaudio.pl/produkty/Zasilacz-liniowy-ULPS

 

U mnie Lucarto LPS, 4 sekcje zasilające do Lumina D2, switch Silent Angel Bonn 8, dysk Soundgenic 4TB i router TPLink. Polecam 

https://lucartoaudio.pl/produkty/Zasilacz-liniowy-mocy-LPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysztof.filipak napisał:

Zysk jest w sytuacji przepięcia, kiedy to impuls możemy dostać na nasz drogocenny streamer przez LAN, bo on zwykle nie jest chroniony w sieciach domowych. Połączenie światłem ten przypadek eliminuje.

Fakt, patrząc na kombinacje kablarskie co po niektórych to nawet wskazane.

Ja osobiście dwa razy w ciągu swojego żywota miałem przypadek gdzie neostrada dostała piorunem. Tu cię pocieszę, router na śmieci a cała reszta bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Czym zasilacie swoje modemy? Potrzebuję 12v/2A, czyli pewnie optymalnie będzie rozejrzeć się za czymś bardziej wydajnym , minimum 3A?

Ja zamówiłem zasilacz na bazie sigma 11 od Pana Witolda z Wrocławia. Wystawia na OLX i robi pod zamówienie. 850zl podstawowa wersja z dwoma wyjściami. Parametry zrobi Ci jakie sobie zażyczysz, ale oba zawsze mają tą samą wartość czyli np 2x 12v, 2x5v itp.

Jest też wersja na bogato za 1300zł, na mundorfach, gniazdo furutech itd. Mój kolega ma te zasilacze i chwali, do tego podczas testów różnych zasilaczy w klubie Bluesound Node, Paweł z PD CREATIVE bardzo pozytywnie wyrażał się na ich temat ze względu na bardzo niskie szumy przy maksymalnym obciążeniu. Zaletą jest, że za 850zl można zasilić 2 urządzenia. Ja do switcha i routera zamówiłem podstawową wersję 2x12v 2A, a do konwerterów 2x5V 2A tą droższą. W moim przypadku oba mają więcej mocy niż trzeba. 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.