Skocz do zawartości

il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

... mam Jure z10, mogę powiedzieć że robi dobre espresso....

Właśnie  o takim modelu pisałem, no i made in Szwajcaria, a tańsze modele robią w Portugalii, także jeszcze nie chińczyk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Jak jest więcej gości w domu to super sprawa bo i tak mało który się na kawie zna a kofeina idzie w żyły 😁

No i kawy się robi szybciej niż na ekspresie z jedną grupą (kolbą) bo nie trzeba się tak z tym bawić... 

Ogólnie Jura to już 100% chińczyk

30 tysięcy kaw i generalny remont

...z tym chińczykiem to grubo przesadziłeś....są to urządzenia bardzo trwałe....

jeżeli chodzi o automat to nie piłem lepszego espresso....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Miroslav1 napisał:

...z tym chińczykiem to grubo przesadziłeś....są to urządzenia bardzo trwałe....

jeżeli chodzi o automat to nie piłem lepszego espresso....

Naprawiałem 7 i 9  części zamawiałem w Broda servis; 10 nie powinna być trwalsza różni się tylko skomplikowaniem konstrukcji z racji funkcji dla użytkownika. Sama grzałka potrafi dłużej działać ale wcześniej zaczyna przeciekać

Woda wstępnie czyszczona, osmoza węgiel , DH, etc i ich firmowe naboje do wody tak że warunki bardzodobre co by długo pracować. O tabletki jak wiesz sama się drze tak że....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Naprawiałem 7 i 9  części zamawiałem w Broda servis; 10 nie powinna być trwalsza różni się tylko skomplikowaniem konstrukcji z racji funkcji dla użytkownika. Sama grzałka potrafi dłużej działać ale wcześniej zaczyna przeciekać

Woda wstępnie czyszczona, osmoza węgiel , DH, etc i ich firmowe naboje do wody tak że warunki bardzodobre co by długo pracować. O tabletki jak wiesz sama się drze tak że....

O tabletki się drze jak nie stosujesz filtrów. Jak używasz oryginalnych filtrów, o tabletki się nie upomina, bo nie ma takiej potrzeby. Jako ciekawostka, te oryginalne jury są z chipem, jak stosujesz zamiennik ekspres go nie widzi i może wołać o tabletki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kghm napisał:

O tabletki się drze jak nie stosujesz filtrów. Jak używasz oryginalnych filtrów, o tabletki się nie upomina, bo nie ma takiej potrzeby. Jako ciekawostka, te oryginalne jury są z chipem, jak stosujesz zamiennik ekspres go nie widzi i może wołać o tabletki.

Z ciekawostek, można sobie ustawić co ile kaw ma się drzeć…

Mimo to i tak się zakamienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kghm napisał:

tańsze modele robią w Portugalii

Ten Siemens co córce kupiłem jest Made in Slovenia. 🙂

19 godzin temu, kangie napisał:

Mój: Krups 965

Mój też Krups. Bardzo podobny. W tamtych czasach cieszyłem się, że wgl stać mnie na cokolwiek kolbowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przmor napisał:

Ponowię pytanie o Anitę. Ma ktoś jakieś doswiadczenia z Anitą od Lelit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poszukaj na fb. Kiedyś była taka grupa: porozmawiajmy o kawie  - z konesso ale chyba usunęli i tam administrator miał ten model. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 14.11.2023 o 09:34, ASURA napisał:

Jak jest więcej gości w domu to super sprawa bo i tak mało który się na kawie zna a kofeina idzie w żyły 😁

No i kawy się robi szybciej niż na ekspresie z jedną grupą (kolbą) bo nie trzeba się tak z tym bawić... 

Ogólnie Jura to już 100% chińczyk

30 tysięcy kaw i generalny remont

Gdybyś był bogaty, to pomyślałbym, że za pisanie o rzeczach na których się nie znasz ktoś Ci płaci... A tak to nie wiem co Ciebie pcha w tą czczą pisaninę o rzeczach na których się znasz...

Po kolei. Kawę z ekspresu z jedną grupą, dwiema, trzema, czteroma robi się w takim samym czasie, ilość grup pozwala obsługiwać ekspres kilku osobom na raz. Sama szybkość robienia kawy, zależy od wprawy baristy, wydajności młynka i wyczucia go. Przecież, po zapięciu do grupy kolby, czas zrobienia kawy to czas przelania wody przez ciasteczko czyli jakieś 20-40 sekund. To nie ekspres kolbowy determinuje czas robienia kawy, tylko czas mielenia młynka i szybkość z jaką barista kawę przygotuje, tamperuje itd. Przy lekkiej wprawie czas robienia jednej kawy, ale też kilku-kilkunastu w serii jest w obu przypadkach szybszy przy użyciu Ekpsresu korbowego niż automatu. Jedynie co większość ekspresów kolbowych potrzebuje czasu na rozgrzanie więcej, niż automaty, które w większości przypadków mają grzałki przepływowe, zamiast bojlera. No i wymaga to doświadczenia. 

 

Po drugie. Jura nie jest chińska, tylko szwajcarska. Nie wiem skąd te rewelacje wziąłeś, ale praktycznie wszystkie części użīte w tym ekspresie są produkcji włoskiej, francuskiej, niemieckiej. Chińskie są pompy i raczej w Azji robiona jest elektronika. Na pewno nie jest to sprzęt trzaskany w Chinach, z europejską naklejką, jak sugerujesz. 

 

Są to urządzenia trwałe, odczuwalnie lepiej zrobione i mające lepsze możliwości niż konkurencja typu Siemens, Delonghi, Seaco itd. Są też droższe i wymagają od użytkownika obsługi zgodnie z zalecenim producenta. Czyli ORYGINALNE filtry, oraz tabletki i odkamienienie na czas. Filtry są kluczowe, bo jakość i ilość granulatu ma wpływ na obciążenie układu, by to skompensować zmienia się ch-ka pracy pompy, po to te chipy. Dlatego bardzo złym pomysłem jest użīwanie zamienników (podrób). 

Ponadto wynik 30tys kaw, który uznajesz za słaby, jest w przypadku używania ekspresu w domu uzyskiwany po 20 latach pracy. Picia kaw dzień w dzień po 4 sztuki dziennie, bez żadnych przerw.... Dla Ciebie to słaby wynik...? Jura bez problemu tyle wyciągnie, ale pod warunkiem, że co kilka lat jest serwisowana, czyszczona, na bieżąco wymieniane zużyte elementy. Inna sprawa czy to ma sens ekonomiczny, bo przyjęcie ekspresu na serwis Jury (oficjalny) to 499 zł + części + robocizna. Średnio taki większy przegląd wychodzi 1-2 tys zł. Ale tak go obsługując możemy śmiało liczyć że te 25 lat pociągnie. 

Jeżeli wychodzisz z założenia że "dobry" ekspres powinien z palcem w nosie pociągnąć 30tys kaw, bez żadnej najmniejszej usterki, bo inaczej to chiński badziew, to zostań przy swojej kawiarce i 100 letnim młynkiem. Ekspresy komercyjne, które trzaskają po 100tys kaw w 2-3 lata, mają serwisy na bieżąco co kilka miesięcy. I tylko dlatego są w stanie takie wyniki osiągnąć. Nie ma urządzenia, żadnego, które położysz na blacie i 30 tys kaw zrobisz bez rozkręcania i serwisu. I wcale nie znaczy, to że to Chiński szmelc. Tylko to, że (jak zawsze) wypowiadasz się o rzeczach, o których się nie znasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, plastik1989 napisał:

Gdybyś był bogaty, to pomyślałbym, że za pisanie o rzeczach na których się nie znasz ktoś Ci płaci... A tak to nie wiem co Ciebie pcha w tą czczą pisaninę o rzeczach na których się znasz...

Po kolei. Kawę z ekspresu z jedną grupą, dwiema, trzema, czteroma robi się w takim samym czasie, ilość grup pozwala obsługiwać ekspres kilku osobom na raz. Sama szybkość robienia kawy, zależy od wprawy baristy, wydajności młynka i wyczucia go. Przecież, po zapięciu do grupy kolby, czas zrobienia kawy to czas przelania wody przez ciasteczko czyli jakieś 20-40 sekund. To nie ekspres kolbowy determinuje czas robienia kawy, tylko czas mielenia młynka i szybkość z jaką barista kawę przygotuje, tamperuje itd. Przy lekkiej wprawie czas robienia jednej kawy, ale też kilku-kilkunastu w serii jest w obu przypadkach szybszy przy użyciu Ekpsresu korbowego niż automatu. Jedynie co większość ekspresów kolbowych potrzebuje czasu na rozgrzanie więcej, niż automaty, które w większości przypadków mają grzałki przepływowe, zamiast bojlera. No i wymaga to doświadczenia. 

 

Po drugie. Jura nie jest chińska, tylko szwajcarska. Nie wiem skąd te rewelacje wziąłeś, ale praktycznie wszystkie części użīte w tym ekspresie są produkcji włoskiej, francuskiej, niemieckiej. Chińskie są pompy i raczej w Azji robiona jest elektronika. Na pewno nie jest to sprzęt trzaskany w Chinach, z europejską naklejką, jak sugerujesz. 

 

Są to urządzenia trwałe, odczuwalnie lepiej zrobione i mające lepsze możliwości niż konkurencja typu Siemens, Delonghi, Seaco itd. Są też droższe i wymagają od użytkownika obsługi zgodnie z zalecenim producenta. Czyli ORYGINALNE filtry, oraz tabletki i odkamienienie na czas. Filtry są kluczowe, bo jakość i ilość granulatu ma wpływ na obciążenie układu, by to skompensować zmienia się ch-ka pracy pompy, po to te chipy. Dlatego bardzo złym pomysłem jest użīwanie zamienników (podrób). 

Ponadto wynik 30tys kaw, który uznajesz za słaby, jest w przypadku używania ekspresu w domu uzyskiwany po 20 latach pracy. Picia kaw dzień w dzień po 4 sztuki dziennie, bez żadnych przerw.... Dla Ciebie to słaby wynik...? Jura bez problemu tyle wyciągnie, ale pod warunkiem, że co kilka lat jest serwisowana, czyszczona, na bieżąco wymieniane zużyte elementy. Inna sprawa czy to ma sens ekonomiczny, bo przyjęcie ekspresu na serwis Jury (oficjalny) to 499 zł + części + robocizna. Średnio taki większy przegląd wychodzi 1-2 tys zł. Ale tak go obsługując możemy śmiało liczyć że te 25 lat pociągnie. 

Jeżeli wychodzisz z założenia że "dobry" ekspres powinien z palcem w nosie pociągnąć 30tys kaw, bez żadnej najmniejszej usterki, bo inaczej to chiński badziew, to zostań przy swojej kawiarce i 100 letnim młynkiem. Ekspresy komercyjne, które trzaskają po 100tys kaw w 2-3 lata, mają serwisy na bieżąco co kilka miesięcy. I tylko dlatego są w stanie takie wyniki osiągnąć. Nie ma urządzenia, żadnego, które położysz na blacie i 30 tys kaw zrobisz bez rozkręcania i serwisu. I wcale nie znaczy, to że to Chiński szmelc. Tylko to, że (jak zawsze) wypowiadasz się o rzeczach, o których się nie znasz. 

Znasz się na kawie jak świnia na gwiazdach, możesz popatrzeć na mojego Rocketa z grupą 60 i młyn Mazera; dotarło że nie wiesz o czym piszesz?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

U Rocha na budżetowym automacie się o kawie nie miałeś okazji nauczyć ...za tym skąd te wydumane teorie?

 

Pisałem już parę razy nie prowokuj i nie pisz do mnie opcja ignoruj na moderatora (z małej litery) nie działa idź sobie na simple coś tam...

 

PA !

p.s. na Rockecie przez 3.5 roku śmignąłem w domu ponad 10 tysięcy kaw ( Mazer ma licznik do 10tysięcy i się już raz przekręcił), sam piję 2,3 kawy dziennie ale gości też mam i to nie problem wskoczyć na tyle ( zdjęcie licznika z 9999 jest wcześniej w tym wątku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
27 minut temu, ASURA napisał:

Znasz się na kawie jak świnia na gwiazdach, możesz popatrzeć na mojego Rocketa z grupą 60 i młyn Mazera; dotarło że nie wiesz o czym piszesz?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

U Rocha na budżetowym automacie się o kawie nie miałeś okazji nauczyć ...za tym skąd te wydumane teorie?

 

Pisałem już parę razy nie prowokuj i nie pisz do mnie opcja ignoruj na moderatora (z małej litery) nie działa idź sobie na simple coś tam...

 

PA !

p.s. na Rockecie przez 3.5 roku śmignąłem w domu ponad 10 tysięcy kaw ( Mazer ma licznik do 10tysięcy i się już raz przekręcił), sam piję 2,3 kawy dziennie ale gości też mam i to nie problem wskoczyć na tyle ( zdjęcie licznika z 9999 jest wcześniej w tym wątku)

Grzeczniej, kolego. 

Twierdzisz, że pijesz 2-3 kawy dziennie. Rok ziemski (w którym ja żyje) ma 365 dni, licząc średnio 2-3 kawy,  daje 3193 kaw, przez 3,5 roku. 912 kaw rocznie.

To gdzie 3200 kaw do "lichych" 30 tysięcy na które psioczysz? Masz wynik ok 1000 kaw rocznie na osobę, czyli tyle co wcześniej pisałem i tyle co się uznaje za wartość typową. Przy dwóch użytkownikach i nawet częstych gościach, zajmuje to naście lat by nabić te 30 tys kaw... A Ty się czepiasz, że Jura słaba bo 30 tys kaw, które przeciętnej osobie zajmuje wypicie 1/3 życia się zepsuje. Co nawet nie jest prawdą, przy poprawnym serwisie. 

Jak już jesteś uczulony na chińskie ekspresy, to poczytaj sobie właśnie o młynkach Mazzer im często się zarzuca chińskie pochodzenie. Jeśli uważasz, ze Jura z Chin to sprawdź Twój Włosko/Niemiecki Rocket, pompa i elektronika jest z Azji. Tak samo jak Jura. Ale i grupa parząca i bojer, grzałki to Włochy, produkcja Niemcy/Włochy. To jest tak samo chiński jak Jura. Czyli w ogóle. 

 

50 minut temu, ASURA napisał:

Znasz się na kawie jak świnia na gwiazdach, możesz popatrzeć na mojego Rocketa z grupą 60 i młyn Mazera; dotarło że nie wiesz o czym piszesz?

Używam grupy E60 na codzień, niczym szczególnym mi nie zaimponowałeś. Są znacznie lepsze ekspresy niż te oparte o E60. Nic specjalnego, ale mi wystarcza. Tylko młynek mam lepszy niż Ty pokazałeś na zdjęciu, to ma większy wpływ na kawę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej nie rozumie co by się na zawsze od..."kolegował"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, przmor napisał:

Ponowię pytanie o Anitę. Ma ktoś jakieś doswiadczenia z Anitą od Lelit?

Mam Anne i średnio polecam. Ciężko się wstrzelić w naprawdę  dobra kawę. Irytuje też mnie zapach mosiądzu z kolby... 

Choć w sumie chyba tego w kawie nie czuć (po solidnym umyciu grupy i uszczelek smakuje ok ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
29 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mam Anne i średnio polecam. Ciężko się wstrzelić w naprawdę  dobra kawę. Irytuje też mnie zapach mosiądzu z kolby... 

Choć w sumie chyba tego w kawie nie czuć (po solidnym umyciu grupy i uszczelek smakuje ok ) 

Mycie w Caffiza może pomóc, chyba najlepszy środek do czyszczenia. 

 

Lelit Anita, biorąc pod uwagę niską cenę i to że od razu kupuje się wbudowany młynek jest całkiem dobrym ekspresem na początek. Na pewno lepszy niż każda marketówka. 

Ja osobiście uważam, że lepszym wyborem byłby kupić Gaggia Classic v3 i do tego dokupić jakiś przyzwoity młynek. Później zostawiamy sobie możliwość upgrade, poprzez wymianę młynka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że w metodach alternatywnych nie ma takich problemów, serwisowania i innych odkamieniaczy.

🤭

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ASURA napisał:

Z ciekawostek, można sobie ustawić co ile kaw ma się drzeć…

Mimo to i tak się zakamienia

W każdej dziedzinie udajesz jak byś wszystkie rozumy pozjadał.

W jurze masz wybór, albo filtry i spokój z odkamienianiem, albo bez filtrów i odkamieniasz, wybór zależy od ciebie. Jak stosujesz oryginalne filtry to nic się nie zakamienia, ale taki filtr to 60zł. Sporo, dlatego ludzie stosują zamienniki i później zdziwieni, że zakamieniony.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Szkice napisał:

Kogoś tu chyba sutki swędzą

😆😆😆

Mnie jak coś swędzi, to się drapię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kghm napisał:

W każdej dziedzinie udajesz jak byś wszystkie rozumy pozjadał.

W jurze masz wybór, albo filtry i spokój z odkamienianiem, albo bez filtrów i odkamieniasz, wybór zależy od ciebie. Jak stosujesz oryginalne filtry to nic się nie zakamienia, ale taki filtr to 60zł. Sporo, dlatego ludzie stosują zamienniki i później zdziwieni, że zakamieniony.

 

 

Sory ale dobrą dla biura z wcześniej podanych powodów Jurę mam już daleko za sobą, to nie jest jakiś top typu Victoria Arduino! tak jak pisałem dobry kawiarz na Bialettim spokojnie zrobi lepszą kawę niż z Jury i wcale nie trzeba żadnej kolby tylko trochę zmysłu obserwacyjnego i umiejętności manualnych...

 

Co do Rocketa to jest model z trzema PiD-ami tam jak ktoś ma pojęcie co robi z kawą można non stop pić kawę pod siebie perfekt zrobioną!  Żona jak pije kawę z kolby na mieście to zawsze marudzi że to nie jest to....

U mnie z domowników, rodziny i przyjaciół każdy ma inaczej parzoną kawę  pod niego ale o takich cymesach w miejscach publicznych można zapomnieć....

Dwa lata temu gościłem w święta rodzinę włoską i po paru "zepsutych" porannych espresso usłyszałem słowa perfecto i nie była to zwyczajowa grzeczność

Już 17 lat temu pisałem na tym forum o parzeniu kawy za tym jako dwulatek możesz czegoś nie wiedzieć... Na innym forum założyłem 6 lat temu wątek kawowy.... coś tam kurna wiem a jak nie wiem np. o alternatywach pytam się syna lub tu na foru @sir.jax

Kawę parzoną na różne sposoby piję ponad 45 lat tak że nie unoś się tak, będziesz miał tyle na liczniku to też coś się nauczysz...

 

Kawa dla mnie to zawody z samym sobą, na zawody baristów nie startuję bo mnie ma smakować! jak na razie nie narzekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, ASURA said:

Znasz się na kawie jak świnia na gwiazdach, możesz popatrzeć na mojego Rocketa z grupą 60 i młyn Mazera; dotarło że nie wiesz o czym piszesz?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

U Rocha na budżetowym automacie się o kawie nie miałeś okazji nauczyć ...za tym skąd te wydumane teorie?

 

Pisałem już parę razy nie prowokuj i nie pisz do mnie opcja ignoruj na moderatora (z małej litery) nie działa idź sobie na simple coś tam...

 

PA !

p.s. na Rockecie przez 3.5 roku śmignąłem w domu ponad 10 tysięcy kaw ( Mazer ma licznik do 10tysięcy i się już raz przekręcił), sam piję 2,3 kawy dziennie ale gości też mam i to nie problem wskoczyć na tyle ( zdjęcie licznika z 9999 jest wcześniej w tym wątku)

Widzę, że na tym też się znasz tak jak na transformacie Fouriera......

Aż żałość bierze, jak się próbuje to czytać.

Niektórym się wydaje, że jak się na czymś nie znają, to jest to stan powszechny i mogą zgrywać ekspertów. Na nieszczęście dla nich, a na szczęście dla pozostałych jest to nieprawda 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

Sory ale dobrą dla biura z wcześniej podanych powodów Jurę mam już daleko za sobą, to nie jest jakiś top typu Victoria Arduino! tak jak pisałem dobry kawiarz na Bialettim spokojnie zrobi lepszą kawę niż z Jury i wcale nie trzeba żadnej kolby tylko trochę zmysłu obserwacyjnego i umiejętności manualnych...

 

Co do Rocketa to jest model z trzema PiD-ami tam jak ktoś ma pojęcie co robi z kawą można non stop pić kawę pod siebie perfekt zrobioną!  Żona jak pije kawę z kolby na mieście to zawsze marudzi że to nie jest to....

U mnie z domowników, rodziny i przyjaciół każdy ma inaczej parzoną kawę  pod niego ale o takich cymesach w miejscach publicznych można zapomnieć....

Dwa lata temu gościłem w święta rodzinę włoską i po paru "zepsutych" porannych espresso usłyszałem słowa perfecto i nie była to zwyczajowa grzeczność

Już 17 lat temu pisałem na tym forum o parzeniu kawy za tym jako dwulatek możesz czegoś nie wiedzieć... Na innym forum założyłem 6 lat temu wątek kawowy.... coś tam kurna wiem a jak nie wiem np. o alternatywach pytam się syna lub tu na foru @sir.jax

Kawę parzoną na różne sposoby piję ponad 45 lat tak że nie unoś się tak, będziesz miał tyle na liczniku to też coś się nauczysz...

 

Kawa dla mnie to zawody z samym sobą, na zawody baristów nie startuję bo mnie ma smakować! jak na razie nie narzekam

Ale ja wcale nie twierdzę że jura to jakiś top. Pisałeś że to chińszczyzna, że się drze o tabletki, 30 tysięcy kaw i złom. Nie mam Jury, ale piszesz takie bzdury, że ciężko to przemilczeć. 

Ale co tam, ty wiesz najlepiej bo masz Rocketa. 

8 godzin temu, Szkice napisał:

Kogoś tu chyba sutki swędzą

Każdy niech pije co chce, wędką

Odnoszę wrażenie, że to do mnie, czy ja komuś coś każę pić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax! Pax między chrześcijany!

Już myślałem, że w wątku o kawie nikt się z nikim nie pożre, bo nie ma o co. Kawa to kawa.

Tymczasem widzę, że jestem w mylnym błędzie. 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kghm napisał:

Ale ja wcale nie twierdzę że jura to jakiś top. Pisałeś że to chińszczyzna, że się drze o tabletki, 30 tysięcy kaw i złom

Jak byś się nie podlizywał pewnemu budzącemu moje obrzydzenie modowi i nie zniekształcał mojej wypowiedzi i nie dodawał od siebie słowa złom które Cię pociągnęło z retoryką na manowce to może ktoś czytający otrzymał by właściwy feedback
 

Za tym małe sprostowanie i tyle i aż tyle!

Jura produkt wymyślony w Szwajcarii a obecnie robiony na chińskich częściach gdzie nie wnikam

Mimo używania oryginalnych kartridżów zmiękczających oczyszczających  etc. podobnie jak u człowieka następuje postępująca "miażdżyca" i zużycie serca

U ludzi robi się wtedy stenty, balonikowanie leczenie lekarstwami a w ekspresie mimo tych zabiegów na oryginalnych akcesoriach zleconych przez producenta generalny remont który należy zrobić po 30 tysiącach kaw!

Ile kosztuje taki remont najlepiej popytać w serwisie, opłacalność kosztów remontu musi sobie skalkulować każdy sam i zdecydować czy kupujemy nowy czy używamy aż do śmierci technicznej podobnie jak z samochodami

 

p.s. od którego modelu Jury stosuje się zamiast pompy przeponowej-znane brzęczyki z zastosowania w akwariach a stosuje się solidne trwalsze pompy rotacyjne zapewniające trwałe wysokie i powtarzalne ciśnienie wody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ASURA o kablach czy o wzmacniaczach ty zawsze konfrontacyjny .....wyluzuj trochę i podziel się swoim doświadczeniem ale na spokojnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, il Dottore napisał:

Pax! Pax między chrześcijany!

Już myślałem, że w wątku o kawie nikt się z nikim nie pożre, bo nie ma o co. Kawa to kawa.

Tymczasem widzę, że jestem w mylnym błędzie. 😞

 

Internet do dzieło szatana, liczba 666 zaczyna się z hebrajskiego od litery W czyli www

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Miroslav1 said:

@ASURA o kablach czy o wzmacniaczach ty zawsze konfrontacyjny .....wyluzuj trochę i podziel się swoim doświadczeniem ale na spokojnie....

On nie umie inaczej. Musi nieustannie udowadniać, że się zna. Nie bierze pod uwagę tego, że od dawna już nikt w to nie uwierzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

@ASURA o kablach czy o wzmacniaczach ty zawsze konfrontacyjny .....wyluzuj trochę i podziel się swoim doświadczeniem ale na spokojnie....

Co tu dużo mówić kawa to taka sama dziedzina jak inne w życiu. Żeby mieć efekty trzeba dużo serducha w nią i wysiłku włożyć. Szkłem d... nie wytrzesz to pewnie kompletując swój zestaw audio wiesz

Trzeba rozdzielać picie kawy jako pasjonat a inaczej jako codzienny spragniony kofeiny inaczej rozłożone są akcenty na które zwracamy uwagę

 

Osoby tu piszące myślą że piszemy o tym samym a to nie jest to samo!

 

 

 

 

13 minut temu, Szkice napisał:

za dużo dobrobytu i się w dupach pop[rzxewracało. Jakieś kable, sprzęty do ch*j wie czego i się k**wa wielkie panisko zrobiło. 

Jak będziesz w rowerze wymieniał przerzutki, manetki, etc. to daj znać na jakim etapie poprzewracania poza wywracaniem na rowerze w realu jesteś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.