Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Chora 826


fck444
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje wzmacniacza do Focali Chora 826. 

Obecnie grają z Atollem IN100se ale brakuje mi w tym połączeniu niskich tonów. Pojawiają się dopiero przy 35/40% mocy a przecież nie o to chodzi (słaba akustyka pomieszczenia).

Ostatnio wziąłem na odsłuch NADa C375Bee i jeśli chodzi o niskie to była magia (niestety pokrętło BASS na 60%). Membrany w końcu zaczęły pracować ale znow średnie i wysokie tony jakieś zamglone względem Atolla.

Gram głownie z laptopa po USB do DAC (CA dacmagic plus - wiem, ze to słaby dac)

 

Stąd pytanie czy do 6k (nowy/używany) znajdę wzmak (chętnie z dobrym jakościowo DAC na pokładzie), który będzie miał regulację tonów i brzmieniowe połączenie NADa i Atolla? ? 

 

Pozdrawiam serdecznie ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan k3 ? napewno warto spróbować. U brata grał z ariami 936 i było super. Nawet przy spokojnym cichym graniu czuć było, że wzmacniacz ma moc i basu nie brakowało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko ze u mnie jest dość duży problem z akustyka. Lewa kolumna która stoi na otwartej ścianie nie ma praktycznie niskich tonów . Stad nacisk na wzmak z regulacja balansu i niskich tonów . Dodatkowo wchodzimy na pułap 6k bez DAC a mój, na pewno obniża dość mocno jakość całego zestawu, wiec tak czy siak będę musiał go zmienić a złotym środkiem byłby wzmacniacz z DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll oddaje przy 8 omach 100w/kanal. W rzeczywistocie pewnie troche mniej ?

Focale zalecana moc 40-250w. 

To nie jest czasami powód, dla którego bas wzbudza sie przy ok 40% mocy wzmaka?

Jesli regulacja tonow nie jest ci niezbedna to posluchalbym hegla h200. Pradu odda wystarczajaco ? Uzywki ok 5k. Zostaje 1k na DACa, czyli jest w czym wybierać. 

Na twoim miejscu nie sugerowałbym sie czy DAC jest w srodku, tylko szukal takiej opcji finansowej, ktora pozwoli w zakladanym budzecie kupic wzmak + dac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, fck444 napisał:

wzmak z regulacja balansu i niskich tonów

kup coś z dsp,jak nie możesz zrobić akustyki ,wymiana wzmacniaczy i kabli g.. pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane tu wzmacniacze bez regulacji nawet nie bierz pod uwagę. Raczej żaden wzmacniacz bez regulacji nie da takiej ilości basu jak nawet ten słabszy mocowo ale z gałką bas przekręcona na godzinę 5.  Jak dodasz do tego dobrą regulacje w torze cyfrowym przed DACiem to będziesz kruszył mury ? Ogólnie to nie audiofilskie więc sie do tego nie przyznawaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wzmacniaczy z regulacja nie powinno być wogole w sprzedaży!!! Jeżeli realizator i kompozytor życzą sobie by było go mniej lub więcej to tak nagrywają a my w domu powinnismy odtwarzacz wiernie ich zamiary a nie zniekształcając brzmienie założone przez realizatora!!! Brakuje Ci basu to szukaj kolumn z 20-30cm bassem lub ich wielokrotnością w sztukach... Ja jestem za graniem Angielskim typu Roksan K2 /Arcam a-39 i temu podobne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomgda napisał:

Proponowane tu wzmacniacze bez regulacji nawet nie bierz pod uwagę. Raczej żaden wzmacniacz bez regulacji nie da takiej ilości basu jak nawet ten słabszy mocowo ale z gałką bas przekręcona na godzinę 5.  Jak dodasz do tego dobrą regulacje w torze cyfrowym przed DACiem to będziesz kruszył mury ? Ogólnie to nie audiofilskie więc sie do tego nie przyznawaj ?

Ja to Wszytsko rozumiem i Chętnie zostawiłbym w spokoju te gałeczki ? jednak akustyka jest tak tragiczna, ze tylko to ratuje niskie rejestry 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomgda napisał:

Proponowane tu wzmacniacze bez regulacji nawet nie bierz pod uwagę. Raczej żaden wzmacniacz bez regulacji nie da takiej ilości basu jak nawet ten słabszy mocowo ale z gałką bas przekręcona na godzinę 5.  Jak dodasz do tego dobrą regulacje w torze cyfrowym przed DACiem to będziesz kruszył mury ? Ogólnie to nie audiofilskie więc sie do tego nie przyznawaj ?

Co za wprowadzający w błąd farmazon wielozadaniowy.

Bzury nie poparte faktami! ;[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quatross napisał:

Co za wprowadzający w błąd farmazon wielozadaniowy.

Bzury nie poparte faktami! ;[

Chciałbym żeby tak było ? Poproszę zatem o przykłady wzmacniaczy bez regulacji które dadzą więcej basu koledze niż przykładowy NAD 375  z gałką bas na godzinie 5 a może uda mi sie sprawdzić te fakty i wycofam te bzdury ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, tomgda napisał:

Chciałbym żeby tak było ? Poproszę zatem o przykłady wzmacniaczy bez regulacji które dadzą więcej basu koledze niż przykładowy NAD 375  z gałką bas na godzinie 5 a może uda mi sie sprawdzić te fakty i wycofam te bzdury ?

Ja jestem Ciekaw co to są za kolumny ze je tak katujesz galeczkami??????pewnie na 13cm mid-wooferze i o efektywności 84-86db i jeszcze na dodatek w 40m2 ?brawo ty? Szkoda głośników... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązujemy pytanie jak w temacie kolegi (nie moje) i pytamy o Wzmacniacz (nie o kolumny i pomieszczenia) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trochę  się rozwinął ale nie idzie w tym kierunku co trzeba. Przede wszystkim musisz posłuchać kilku opcji i ocenić samemu, które brzmienie najbardziej przypadnie Ci do gustu. 
Focal Chora 826 to dynamiczne i szczegółowe brzmienie więc warto wybrać muzykalniejszy wzmacniacz ale nie zamulacz jak NAD C375bee. Rozwiązaniem może być Roksan K3, cieplejszy Vincent SV227 czy Musical Fidelity M5si. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Q21 napisał:

Widzę, że temat trochę  się rozwinął ale nie idzie w tym kierunku co trzeba. Przede wszystkim musisz posłuchać kilku opcji i ocenić samemu, które brzmienie najbardziej przypadnie Ci do gustu. 
Focal Chora 826 to dynamiczne i szczegółowe brzmienie więc warto wybrać muzykalniejszy wzmacniacz ale nie zamulacz jak NAD C375bee. Rozwiązaniem może być Roksan K3, cieplejszy Vincent SV227 czy Musical Fidelity M5si. 

Gdy mieliście go w ofercie, też pisaliście o nim "zamulacz"? Jakoś sobie nie przypominam, raczej ochy i achy były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 01:10, fck444 napisał:

Obecnie grają z Atollem IN100se ale brakuje mi w tym połączeniu niskich tonów. Pojawiają się dopiero przy 35/40% mocy a przecież nie o to chodzi (słaba akustyka pomieszczenia).

W dniu 18.07.2020 o 01:10, fck444 napisał:

Ostatnio wziąłem na odsłuch NADa C375Bee i jeśli chodzi o niskie to była magia (niestety pokrętło BASS na 60%).

Akustyka pomieszczenia na pewno wpływa na brak niskie tonów. Sądzę że sub z REL'a może być lepszą opcją, lub zabawa by poprawić akustykę. Można zaopatrzyć się w Panele akustyczne. NAD C375 to wzmacniacz ze sporą podstawą basową nawet w trybie z wyłączonym korektorem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

a może zamiast zmieniać wzmacniacz ( moim zdaniem jakościowo jest dopasowany do klasy głośników ) lepiej pomyśleć o subwooferze Rela ( w zależności od wielkości pomieszczenia i preferencji odpowiednio T5i, T7i, T9i ), który wypełni niedostatek w paśmie niskotonowym? Biorąc pod uwagę Twoje wymagania ciężko będzie w tym budżecie znaleźć wzmacniacz, który będzie spełniał wszystkie warunki i dodatkowo poczyni cuda z tymi Focala. Musisz pamiętać, że niestety część ograniczeń jest właśnie po stronie kolumn. Moim zdaniem w obecnej konfiguracji to kolumny są słabszym elementem. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby je wesprzeć subem.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta niska seria Rel-a to różnicuje coś niskie tony bo Koledzy, którzy mieli twierdzą, że jakościowo jest lipa straszna i dopiero popularne na forum Rel-e czy SVS w cenie koło dyszki zaczynają coś grać. I druga sprawa czy brakuje basu górnego, średniego czy niskiego? Chcesz więcej "kopiącego" basu czy tego najniższego? Tu znowu chyba te niskie serie Rela nie za bardzo dadzą "odpowiednie" dla każdego ?uderzenie stopy? Co na to branża, która zna dobrze te suby? 

5 godzin temu, markam napisał:

Gdy mieliście go w ofercie, też pisaliście o nim "zamulacz"? Jakoś sobie nie przypominam, raczej ochy i achy były.

To akurat smutne i to również  w wykonaniu mojego ulubionego salonu audio...

Świetny przykład tak na szybko - nie prowadzimy sprzedaży kolumn PMC to panie gó.. o nie kolumna, teraz już mamy w sprzedaży PMC to panie petarda, to samo z  NADem ? Tak samo jak zapytasz na forum branże o porównanie dwóch różnych  klamotów, gdzie dystrybutorem jednego jest np. Q21 a drugiego EIC i obaj  biorą od siebie te klamoty i również u siebie je sprzedają to zapomnij, że doczekasz się ich porównania, niestety wspólny biznes to wyklucza....Podobnych przykładów z forum można by sporo przywołać, stąd chyba najlepiej dzwonić lub podjechać  do np. Q21 a wtedy często dowiadujemy się całkiem co innego niż czytając wpisy branży na forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam 38 napisał:

A ta niska seria Rel-a to różnicuje coś niskie tony bo Koledzy, którzy mieli twierdzą, że jakościowo jest lipa straszna i dopiero popularne na forum Rel-e czy SVS koło dyszki zaczynają coś grać. I druga sprawa czy brakuje basu górnego, średniego czy niskiego? Chcesz więcej "kopiącego" basu czy tego najniższego? Tu znowu chyba te niskie serie Rela nie za bardzo dadzą "odpowiednie" dla każdego ?uderzenie stopy? Co na to branża, która zna dobrze te suby? 

25m2 - T7i napisałem bym daje rade ale to mało powiedziane. Gar to konkretnie. Nie piszę już o S-kach bo one wymiatają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub z dużymi kolumnami podłogowymi ? Moim doświadczeniem słabo to grało bo bas się wzajemnie znosił i w rezultacie było go  jak by mniej. Za to z monitorami było super. Ale może to tylko u mnie w pomieszczeniu bo nie słyszałem gdzie indziej. Cały czas mam dwa rele t5 ale przy obecnych kolumnach używam ich już tylko w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak noszę ze sobą i wpinam sie w gniazdko na sali i stawiam na kolanach bo za mało basu mają teraz wtych kinach no ???

Wracają do tematu może weź pod uwagę jakiegoś Rotela lub jakaś mocną hybrydę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audiolubny napisał:

Byłeś posłuchać proponowanych wzmacniaczy? 

Nie, ponieważ wypożyczyć mogę tylko na weekend a słuchać w salonie audio nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj posłuchać i wtedy powiedz, który Ci podszedł. Wtedy bedziemy wiedzieć co ci doradzić. Wróżenie z fusów tutaj nic nie da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już coś Ci się podobało w Nad-zie C375 no to może spróbuj cyfrówek C388? To będzie innych charakter co prawda, ale w dalszym ciągu godny uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.