Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 Pro FS R - przetwornik AD i DA z rynku pro


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby sprecyzować po przełączeniu ze starego DACa  1541 Philipsa na RME ADI 2FS czy nawet Auralica V. usłyszałem odchudzony, szary  dźwięk jakby wyprany.

Na starym DACu  bas jakby sie pogłębił stał bardziej plastyczny zresztą to sie tyczy całego pasma, nawet miałem wrażenie ze więcej słyszę ,dźwięki jakby szersze - grubsze - ma się wrażenie lepszej  - pełniejszej barwy. No zdecydowanie przestrzeń - głębia dźwięku się zwiększyła. 

RME upraszcza ,skraca dźwięk - dźwięk jest uboższy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gutekbull napisał:

,dźwięki jakby szersze - grubsze

Efekt zniekształceń wprowadzonych przez "lampizację"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gutekbull napisał:

RME upraszcza ,skraca dźwięk - dźwięk jest uboższy.

Też tak to odbierałem (w porównaniu z Clarett i Qutest). Do tego basu z RME jest więcej ale jednostajny...

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

A ja wolę wierność i naturalność przekazu

To nie ten kierunek...  dla mnie Adi nie oddaje dźwięków ani wiernie ani naturalnie

Mierzy się dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, gutekbull napisał:

To ja kocham zniekształcenia oby jak najwięcej. 😉

I tak trzymaj. Ciesz się dźwiękiem/muzyką.  High-End to właśnie umiejętne rozłożenie znieksztalceń. Jak z idealnie doprawionymi potrawami. Brak harmonicznych = brak frajdy ze sluchania (schabowy bez pieprzu). Źródła typu RME pozostaw masochistom, goniącym cyferki.....i innym takim. 

40 minut temu, piotrek7 napisał:

A ja wolę wierność i naturalność przekazu

Jaka wierność i naturalność? W czym? W zubożeniu naturalnych brzmień, wypraniu ich z emocji, barwy, spłaszczeniu, wychodzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się dziać? Kolejna gówno burza. Każdy może mieć swoje zdanie, a nawet parę osób może mieć podobne spostrzeżenia. Niektórzy mogą nawet z czasem zmienić zdanie na pewne tematy. Ja tylko utwierdzam kolegę gutekbull w tym, że nie ma niczego dziwnego w jego doświadczeniu z DAC'ami. Rzeczywiście bezpośrednie porównanie takiego RME i lampizowanego wielobitowca jest masakrą dla tego pierwszego. 

Jednakże patrząc na współczesny rynek audio, takie ADI to całkiem ciekawy sprzęt i stosunkowo niedrogi. Cóż ma począć ktoś, kto nie może sobie kupić lub zmajstrować przyzwoitego przetwornika. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Rzeczywiście bezpośrednie porównanie takiego RME i lampizowanego wielobitowca jest masakrą dla tego pierwszego. 

Lampizowany DAC to może być lekarstwem jeżeli reszta toru jest kiepska, ale tu jest zakładka HiEnd !!!   A w HiEnd powinno się unikać psucia dzwięku, szczegółnie u zródła. 

Rekomenduje trzymać się zasady, że jeżeli w systemie ma się DACa pochodzącego od renomowanego producenta z segmentu PRO i system brzmi płasko , to trzeba zmienić wzmacniacz i/lub kolumny . Lampizowanie DACow to droga która nigdy nie zaprowadzi do HiEndu, choć początkującym audiofilom może miło zabrzmieć.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TUX napisał:

w HiEnd powinno się unikać psucia dzwięku, szczegółnie u zródła. 

Skoro Rme, to może jeszcze Toppinga do HiEnd, też się mierzy dobrze i gra płasko 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A co ma się dziać? Kolejna gówno burza. Każdy może mieć swoje zdanie, a nawet parę osób może mieć podobne spostrzeżenia. Niektórzy mogą nawet z czasem zmienić zdanie na pewne tematy. Ja tylko utwierdzam kolegę gutekbull w tym, że nie ma niczego dziwnego w jego doświadczeniu z DAC'ami.

Najpierw uwaga. "Będzie się działo" to cytat, z pierwszego postu autora wątku.

W dyskusjach na forum jest tym więcej "burzy" im mniej merytoryki i tym więcej "g***a" im mniej kultury osobistej.

Jeśli kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest zadowolony, to dobrze. Ale zadał pytanie, niegrzecznie by było zignorować, podjęliśmy dyskusję.

Było o tym już w tylu miejscach...

Z tego, że się komuś (nawet jeśli bardzo wielu komusiom) podoba działanie toru, który wprowadza zniekształcenia harmoniczne, nie wynika nic obiektywnego dla "wszystkich". Elektronika audio działa na podstawie dość jasnych i możliwych do zrozumienia zasad. Wierność odtwarzania dźwięku jest możliwa do uzyskaniu dzięki spełnianiu tych zasad, a nie ich ignorowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprecyzować po przełączeniu ze starego DACa  1541 Philipsa na RME ADI 2FS czy nawet Auralica V. usłyszałem odchudzony, szary  dźwięk jakby wyprany.

Na starym DACu  bas jakby sie pogłębił stał bardziej plastyczny zresztą to sie tyczy całego pasma, nawet miałem wrażenie ze więcej słyszę ,dźwięki jakby szersze - grubsze - ma się wrażenie lepszej  - pełniejszej barwy. No zdecydowanie przestrzeń - głębia dźwięku się zwiększyła. 

 

Napisałem ze mam kilka DACów i min. RME ADI 2 FS , którego nie mam zamiaru się pozbywać, po prostu wczoraj bardzo sie zdziwiłem pi odpaleniu starego DACa.

Z RME można cuda robić dużo fajnej zabawy .

Zniekształcenia ? O czym wy piszecie , przecież te nasze systemy juz dawno przestały przypominać żywy dźwięk, ja po prostu dobrze się bawię i tego wam też życzę.

A Hi-End ?  Co to jest ? 

Może inaczej ,ile trzeba wydać ,aby usłyszeć Hi-End ? 

O to chodziło?

Czy może mówimy o dobrym satyfajonujacym dźwięku ?

Kiedyś częściej chodziłem po salonach audio i słyszałem tam dobry dźwięk.

Ja już od paru lat najlepszy dźwięk mam w domu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TUX napisał:

Lampizowany DAC to może być lekarstwem jeżeli reszta toru jest kiepska, ale tu jest zakładka HiEnd !!!   A w HiEnd powinno się unikać psucia dzwięku, szczegółnie u zródła. 

Rekomenduje trzymać się zasady, że jeżeli w systemie ma się DACa pochodzącego od renomowanego producenta z segmentu PRO i system brzmi płasko , to trzeba zmienić wzmacniacz i/lub kolumny . Lampizowanie DACow to droga która nigdy nie zaprowadzi do HiEndu, choć początkującym audiofilom może miło zabrzmieć.

TUX

I teraz nic mnie nie dziwi, że płyty CD Ci nie grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A Hi-End ?  Co to jest ? 

Hi-End to stan umysłu.
Hi-Fi to była kiedyś minimalna specyfikacja dobrego systemu audio.
Fi - Fidelity - to wierność, o której parę postów temu była wymiana zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gutekbull napisał:

nagle wydało mi sie że RME ,Auralic graja szaro ,chudo, nijako. Brakowało wypełnienia , ciężaru , soczystości w średnicy, ciężko opisywać dźwięk ,ale była przepaść. Co sie dzieje? Dokąd zmierzamy z tymi nowoczesnymi DACami ?

 

Tak to po prostu gra, szaro, chudo, bezbarwnie bez mikrodynamiki i rozdzielczości, Lumin Mini to samo zresztą. Ale tych wyjątkowo kiepskich urządzeń nie można przełożyć na ogół nowoczesnych DACków, które grają bardzo dobrze i tak z perspektywy nie wiem 15 lat postęp jest ogromny. Cudów nie ma, RME wypada dobrze tylko w pomiarach na ASR, LOL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lumin U2 Mini gra sucho ,nijako to spróbuj dodać zasilacz liniowy ,ja tak zrobiłem zaraz po kupnie i jest lepiej , stracisz gwarancję,ale u mnie nie było odwrotu już nie mogłem słuchać Lumina z jego oryginalnym zasilaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilacz od Lucarto, zasila mi Intel NUCa , RME i Lumina. Można w nim regulować w pewnym zakresie napięcie i dopasować do urządzeń.

Do switcha mam zasilacz od Toppinga, a do routera iFi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gutekbull napisał:

Na starym DACu  bas jakby sie pogłębił stał bardziej plastyczny zresztą to sie tyczy całego pasma, nawet miałem wrażenie ze więcej słyszę ,dźwięki jakby szersze - grubsze - ma się wrażenie lepszej  - pełniejszej barwy.

Podejrzewam, że usłyszałeś "wypełnienie", tzn dźwięk z wypełnieniem, to o czym kiedyś pisałem ale nikt za bardzo nie rozumiał o czym piszę ... oj dopiero by się działo jakbyś lepszy wzmacniacz włączył ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przestawić lumina T2 w transport i obadac jak zagra na innym DAC na 2x PCM1704. Ciekawe co wyjdzie. Bez lampizacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szpakowski napisał:

Podejrzewam, że usłyszałeś "wypełnienie", tzn dźwięk z wypełnieniem, to o czym kiedyś pisałem ale nikt za bardzo nie rozumiał o czym piszę ... oj dopiero by się działo jakbyś lepszy wzmacniacz włączył ... 

Wystarczy Leben 600X ,cudowny wzmacniacz na KT66 . Z rok temu wybierałem pomiędzy nim ,a Mcintoshem i wolałem lampę.

A Leben zastąpił u mnie Vitusa A. i zapewniam nie bolało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gutekbull napisał:

A Leben zastąpił u mnie Vitusa A. i zapewniam nie bolało.

Zapewniam Ciebie, że można znacznie lepiej niż Leben, Vitus czy Mcintosh ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szpakowski napisał:

Zapewniam Ciebie, że można znacznie lepiej niż Leben, Vitus czy Mcintosh ...

Zawsze można lepiej ,tylko księgowy się kłania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gutekbull napisał:

Jeśli Lumin U2 Mini gra sucho ,nijako to spróbuj dodać zasilacz liniowy

 

To RME też zyskuje na lepszym zasilaczu, chociaż potencjału żeby stać się częścią jakiegoś przyzwoitego systemu nie ma. Lumin jest, biorąc pod uwagę jego cenę nie do obrony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ten ped zalecania zasilaczy liniowych do RME?
W oparciu o opis tego ustrojstwa, obojetnie jaki zewnetrzny zasilacz podlaczysz (nawet akumulator), wewnetrznie i tak najpierw bedzie to zamienione na zasilanie impulsowe. Dlatego kombinowanie z innymi zasilaczami jest zbedne.
To samo potwierdza fachowiec RME na wlasnym forum.

Ale, kazdy Kowalski wie lepiej, niz ci, ktorzy te ustrojstwa projektuja i profesjonalnie uzywaja

Te liniowe zasilacze, to taka forumowa fobia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xajas napisał:

Ale, kazdy Kowalski wie lepiej, niz ci, ktorzy te ustrojstwa projektuja i profesjonalnie uzywaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Te liniowe zasilacze, to taka forumowa fobia emoji6.png

Rme Adi 2FS dac z liniowym gra inaczej. Dla mnie lepiej. Nieważne że mierzy sie tak samo skoro jest zmiana dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gutekbull napisał:

Zawsze można lepiej ,tylko księgowy się kłania.

Nie trzeba od razu mieszać do tego księgowego 😉

... szkoda, że mieszkamy tak daleko od siebie ... posłuchałbyś mojego wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

O pomiarach nie bylo mowy. Czy myslisz ze ci projektanci i profesjonalni uzytkownicy nie maja i nie uzywaja uszu?

Na forum RME jes podobnie jak na ASR, nie mierzy sie różnica to jej nie ma. Inne głosy są zakrzyczane od razu. Qutest niby też nie potrzebuje, a jednak gra lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, to takie same stwierdzenie jak na tutejszym forum: kto nie slyszal lampy, obojetnie czy jako pre, power czy DAC, nie ma pojecia o tym, co to barwy i nasycenie 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.