Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze operacyjne - Muzg Audio


Wiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bum1234 napisał:

Przeprowadzonych po audiofilsku?

O co Ci chodzi kolego ? Niewyspany, czy wstałeś lewą nogą 😉

6 minut temu, slawsim napisał:

Nie napisałeś, który opamp przebija dyskretne. Rozumiem pracochłonne testy, ale może uchylisz rąbka 

Mialem na myśli opa627au, mega muzykalny,  dokladny, barwny, z lekko poluzowanym dołem (to może się niektorym nie podobać) taki analog.  Oczywiście mówię o orginalnej kości z pewnego źródła, bo na eBayu jest 99.99% podróbek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawsim napisał:

Dziękuję, niemal byłem pewien, że o nim napiszesz

On nie przebija dyskretne muzga czy koreańczyk stawiam go z nimi na równo.  Każde z nich mają swoje wady i zatety, ale to najwyższa półka. Zalezy od miejsce i seta w które miejsce je wstawiamy.  Bursony czy staccato lub inne wynalazki z chin są moim subtelnym zdaniem gorsze. To jest moja osobista opinia. Warto je mieszać lepsze efekty można uzyskać, taki kompromis pozbywający się wad jednego typu rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mariusz03 napisał:

On nie przebija dyskretne muzga czy koreańczyk ......

Zgadzam się z tym co napisałeś. Jak byś jeszcze posłuchał drogiego amerykańca SIL994 miałbyś już pełny obraz możliwości dyskretnych. Tak jak piszesz, wszystkie mają wady i zalety i ideału raczej nie będzie. Nie można ich "wtykać" gdzie popadnie. Irytuje mnie też ich wysoka temperatura pracy i czasem wysoki pobór prądu w porównaniu ze "zwykłymi" opkami. Jako laik nie jestem pewien jaki to ma wpływ na resztę układu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawsim napisał:

posłuchał drogiego amerykańca SIL994

Tego nie miałam przyjemności gościć. Trzeba spróbować kiedyś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mariusz03 napisał:

Tego nie miałam przyjemności gościć. Trzeba spróbować kiedyś. 

Jest stworzony specjalnie do studiów nagraniowych, dlatego wyciąga sporo szczegółów, tył sceny może być nieco bliżej i gra chyba najszerzej, taką szerszą elipsą. Bardzo dobra definicja basu. Jest chwalony w DAC-ach. Warto sprawdzić. Dostępny w AVcorp między innymi. Można ponegocjować 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Mariusz03 said:

O co Ci chodzi kolego ? Niewyspany, czy wstałeś lewą nogą 😉

 

O nic szczególnego. Po prostu dyskretne opampy mnie śmieszą. Ta kultowość jest rozbrajająca 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, bum1234 napisał:

Po prostu dyskretne opampy mnie śmieszą.

 

Które polecasz z tych niedysktetnych? Ja lubię krytykowanego np. NJM5532 Signeticsa. Producenci audio do dziś go stosują. Pewnie to kwestia odpowiedniej aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, slawsim napisał:

NJM5532 Signeticsa

NJM5532 nie jest Signeticsa. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2023 o 18:33, pinatubo napisał:

Panowie ,   posiadam  asusa  one  z opampami  NE5532     .  czy  te  od  Muzga  tzn dyskretne beda  odpowiednie  ?

tzn  bufoor  rca  jest  ne 5532an -1 szt

filtr LFP    dwie sztuki TS358CD

i/U    cztery sztuki  jrc 5532D

 BUFOR XLR  - nie  uzywam  xlr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wymianie jak co to podlegają tylko bufory.

Używam Muzga Opampów podwójnych. Mam i aż zanadto, bo zerknąłem policzyłem i zamówiłem. Opampy w mojej ocenie wnoszą do toru otwarcie średnicy, bas staje się odrobinę bardziej konturowy, lekkie zagęszczenie góry. Można powiedzieć, że jak masz za chłodno i sucho to się nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

Wymianie jak co to podlegają tylko bufory.

  Dziekuje  za  odpowiedz .    jezeli  wymianie  podlegaja  tylko  bufory   to   do  dobra  wiadomosc  ---   wymieniłbym   byfor   RCA   sztuk    jeden  ,   bo  nie  ukrywam   szesc   opampow  Muzga   jest   niemal   dwukrotna  cena  asusa .

ps  w  ramach    doswiadczenia   w  bufor  rca    wsadziłem   podwojny   lme 49990 ,i  gra  to  przyzwoicie powiedziałbym.

W dniu 9.06.2023 o 20:47, slawsim napisał:

Po prostu dyskretne opampy mnie śmieszą.

pytanie   DLACZEGO ?   w kilku  postach   zauwazyłem  pochlebna  opinie    dyskretnych  opków  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pinatubo napisał:

pytanie   DLACZEGO ?   w kilku  postach   zauwazyłem  pochlebna  opinie    dyskretnych  opków  .

To nie ja to napisałem. Przeczytaj uważnie wypowiedzi powyżej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

Wymianie jak co to podlegają tylko bufory.

Używam Muzga Opampów podwójnych. Mam i aż zanadto, bo zerknąłem policzyłem i zamówiłem. Opampy w mojej ocenie wnoszą do toru otwarcie średnicy, bas staje się odrobinę bardziej konturowy, lekkie zagęszczenie góry. Można powiedzieć, że jak masz za chłodno i sucho to się nada.

Ciekawa opinia , ale to mowa o czarnych Muzga ? One ,nie tylko w mojej opinii ,grają bardziej skrajami pasma , powiedziałbym że są jaśniejsze , czasem lubią wpaść w ostrość . Bas dość szybki ,konturowy , czasem za bardzo ,przez co ucinał wybrzmienia ,moim zdaniem ,tym dyskretnym bliżej do bursonow . Miałem go trochę pożyczonego ,wygrzanego ,chyba że to jakaś nowsza wersja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, slawsim napisał:
Godzinę temu, pinatubo napisał:

pytanie   DLACZEGO ?   w kilku  postach   zauwazyłem  pochlebna  opinie    dyskretnych  opków  .

To nie ja to napisałem. Przeczytaj uważnie wypowiedzi powyżej 🙂

przepraszam  ,  pytanie  do  k. bum1234

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Ciekawa opinia , ale to mowa o czarnych Muzga ? One ,nie tylko w mojej opinii ,grają bardziej skrajami pasma , powiedziałbym że są jaśniejsze , czasem lubią wpaść w ostrość . Bas dość szybki ,konturowy , czasem za bardzo ,przez co ucinał wybrzmienia ,moim zdaniem ,tym dyskretnym bliżej do bursonow . Miałem go trochę pożyczonego ,wygrzanego ,chyba że to jakaś nowsza wersja?

Ja mam te z obecnej sprzedaży (dyskretne JFET) na stronie Muzga. Zmiany wprowadzałem w preampie M6s pre Musicala. Jeszcze testowałem Bursona pomarańczowe V6 Classic i to była zmiana na ujęcie basu za to był głębszy, spora buła na średnicy i góra z lepszym detalem. Testowałem jeszcze MUSES 8820D, ale na nim nie było praktycznie różnicy. Jeśli macie pomysł na opampy, które potrafią schłodzić przekaz to takie bym przetestował.

Ogólnie tasowanie opampami to ciężki kawałek zabawy. Nie ma recepty na 100% efekt wow. Ja finalnie wsadziłem z powrotem NE5532, bo preamp gra najbardziej zrównoważonym pasmem.

W moich doświadczeń mam wnioski, że jeśli sprzęt (system) jest ciepły to opampy te które ja testowałem kierują go w stronę dalszego ocieplenia, może nawet lekkiej buły na średnicy przez co utratę równowagi tonalnej i na pozór zwiększenie szczegółów na górze i średnicy zamazuje dolną średnicę i różnicowanie basu.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany Bursonami lub Muzgami to proszę na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 9.06.2023 o 21:04, bum1234 napisał:

Nie wierzę w voodoo

Proponuję wybrać się na dłuższą wycieczkę po Afryce - można zmienić przekonania 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztof.filipak napisał:

Ja mam te z obecnej sprzedaży (dyskretne JFET) na stronie Muzga. Zmiany wprowadzałem w preampie M6s pre Musicala. Jeszcze testowałem Bursona pomarańczowe V6 Classic i to była zmiana na ujęcie basu za to był głębszy, spora buła na średnicy i góra z lepszym detalem. Testowałem jeszcze MUSES 8820D, ale na nim nie było praktycznie różnicy. Jeśli macie pomysł na opampy, które potrafią schłodzić przekaz to takie bym przetestował.

Ogólnie tasowanie opampami to ciężki kawałek zabawy. Nie ma recepty na 100% efekt wow. Ja finalnie wsadziłem z powrotem NE5532, bo preamp gra najbardziej zrównoważonym pasmem.

W moich doświadczeń mam wnioski, że jeśli sprzęt (system) jest ciepły to opampy te które ja testowałem kierują go w stronę dalszego ocieplenia, może nawet lekkiej buły na średnicy przez co utratę równowagi tonalnej i na pozór zwiększenie szczegółów na górze i średnicy zamazuje dolną średnicę i różnicowanie basu.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany Bursonami lub Muzgami to proszę na priv.

W przypadku scalaka ,problem tkwi.,w dostępie oryginału .Takich musesow 02 nie słuchałem ,kosztują ok.200zl ,sporo ,choć i tak mniej niż dyskretne  tylko gdzie dostać pewnego? Może mouser ,to co widać u sprzedających w Polsce na oko już się różnią .Więc co tu porównywać .Co do ne 5532 ,też się zgodzę że gra równo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

W przypadku scalaka ,problem tkwi.,w dostępie oryginału .Takich musesow 02 nie słuchałem ,kosztują ok.200zl ,sporo ,choć i tak mniej niż dyskretne  tylko gdzie dostać pewnego? Może mouser ,to co widać u sprzedających w Polsce na oko już się różnią .Więc co tu porównywać .Co do ne 5532 ,też się zgodzę że gra równo .

Ja zamawiałem na digikey i TME.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysztof.filipak napisał:

Ja zamawiałem na digikey i TME.

Moimi zdaniem pewniak to mouser i digikey, TME miało już kilka wpadek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mariusz03 napisał:

Moimi zdaniem pewniak to mouser i digikey, TME miało już kilka wpadek. 

A to nie wiedziałem o TME, że takie niespodzianki klientom szykowali. Jako firma powinna importować legalnymi kanałami od producentów / dystrybutorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, krzysztof.filipak said:

Jako firma powinna importować legalnymi kanałami od producentów / dystrybutorów.

Po czym wnosisz? Wpisując "2sk170" w znany portal aukcyjny wyskakuje firma, która je sprzedaje za 3pln lub inna za 6pln.

ani jedna ani druga nie sprzedaje części org

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Po czym wnosisz? Wpisując "2sk170" w znany portal aukcyjny wyskakuje firma, która je sprzedaje za 3pln lub inna za 6pln.

ani jedna ani druga nie sprzedaje części org

Miałem na myśli firmę jak TME czy Digikey gdzie jest spółką o obrotach 8-9 cyfrowych sumach, gdzie mają kontrakty z producentami i tam nie ma przypadku w zaopatrzeniu, bo nie dzieje się na aukcji tylko po umowie przygotowanej przez prawników itd. Inny level działalności.

Firma na portalach to moze być ja czy Ty, który prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w gminie, gdzie nie masz ISO ani innych pierdół. Swoja drogą czy ja, czy Ty również może być uczciwi i zaopatrywać się w legalnych i sprawdzonych źródłach i sprzedawać oryginalny produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, krzysztof.filipak said:

Miałem na myśli firmę jak TME czy Digikey gdzie jest spółką o obrotach 8-9 cyfrowych sumach, gdzie mają kontrakty z producentami i tam nie ma przypadku w zaopatrzeniu, bo nie dzieje się na aukcji tylko po umowie przygotowanej przez prawników itd. Inny level działalności.

Firma na portalach to moze być ja czy Ty, który prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w gminie, gdzie nie masz ISO ani innych pierdół. Swoja drogą czy ja, czy Ty również może być uczciwi i zaopatrywać się w legalnych i sprawdzonych źródłach i sprzedawać oryginalny produkt.

Prawda to! Jednak trzeba pamiętać, że wałek jest możliwy na każdym levelu wielkości. Jakieś 15lat temu miałem informacje "od podszewki" w jednej z top3 polskich hurtownii jakiejś tam branży. Chińskie "zamienniki" wchodziły jak masło w odpowiednie pudełeczka... klient miał okazyjną cenę, właściciel kosmiczną marżę a to że urządzenia padały jak muchy - tego już nikt nie pokojarzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz03 napisał:

TME miało już kilka wpadek. 

Pamiętam, że niedawno ktoś na forum pisał, że sprzedawali podróbki elementów. Od tamtego czasu mam mieszane uczucia, najszybciej się u nich kupuje i dostawa paczkomatem jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeden gość siał tą plotę o TME zarówno tu jak i na diyaudio.

Tyle że poza pisaniem nie potrafił przytoczyć żadnych dowodów, żadnego postu z forum, social mediów, zdjęć, nic. 

Więc o ile sam się wtedy przejmowałem, to bez dowodów to majaki jakiegoś random z sieci. 

 

Oczywiście jeżeli ktoś ma dowody, to prosił bym o udostępnienie, takie praktyki po stronie sprzedawców trzeba tępić, tak samo jak czarny PR.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek jest o dyskretnych wzmacniaczach operacyjnych szanownego kolegi Muzga z forum, to ja mam pytanie.

Czy istnieje jakiś datasheet do tych układów? Znane są jakiekolwiek parametry?

Proszę tego nie odbierać jako atak lub próbę zdyskredytowania. Ja po prostu nie wyobrażam sobie zastosowania jakiegokolwiek elementu, nie znając jego parametrów. To tak jakby brać rezystory na pałe, nie znając ich rezystancji ani mocy, lutować w dowolnie wybrane miejsce układu i twierdzić że brzmi lepiej lub gorzej. 

Nie wiem czemu tak jest ale zdecydowana większość dyskretnych WO nie posiada żadnej dokumentacji albo szczątkową. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem i to co tam jest to zdecydowanie szczątkowa informacja. 

Skoro już autor robił pomiary, bo zakładam że te parametry są wynikami pomiarów, to fajnie by było przedstawić jakieś wykresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.