Skocz do zawartości
IGNORED

ROCKPORT ATRIA II czy MAGICO S3 mkII ?


Profi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwku!

Dzięki za zainteresowanie. Postępy są ogromne, narobiłem się co nie miara. W poszukiwaniach sprzętu co raz dalej w las, że aż udało mi wrócić się na start. Tak to jest jak zamiast słuchać doświadczonych kolegów robi się po swojemu?. A tak na poważnie to po opadnięciu pierwszych emocji zdałem sobie sprawę, że moje wysiłki sprzętowe są niweczone przez moje pomieszczenie odsłuchowe. I tym sposobem moje zainteresowania przeniosły się na akustykę. Pochłaniam wiedzę na ten temat i kombinuję co jestem w stanie zrobić by wyeliminować przede wszystkim silnie rezonujące niskie częstotliwości. Policzyłem mody pomieszczenia, niestety o podstawie kwadratu, także dwie częstotliwości nachodzą na siebie. Do tego jest to pomieszczenie tymczasowe, co warunkuje użycie jedynie przenośnych, bądź łatwo demontowalnych ustrojów. Według moich wyliczeń najgorzej wychodzą częstotliwości około 40Hz, 80Hz, 120Hz, 160Hz, 200Hz, 235Hz, 275Hz, 315Hz. Myślałem w pierwszej kolejności o zastosowaniu czegoś takiego typu w rogach: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle, że z Waszych opinii w różnych dyskusjach wychodzi na to, że raczej to marny efekt, szczególnie w zakresie najniższych wymienionych przeze mnie częstotliwości. Jeśli możecie to proszę doradźcie co powinienem najlepiej zrobić by osiągnąć chociaż skutek na poziomie "da się z tym jako tako żyć".

P.S. Jak spoglądam czasami na tytuł tego wątku i pomyślę co w między czasie przerobiłem, co aktualnie przerabiam i jakie mam największe "zmartwienia", a jeszcze nie wiem co przede mną to ciężko uwierzyć. Wybór kolumn w porównaniu z innymi składowymi stał się na dziś sprawą trzeciorzędną. Z drugiej strony to chyba znak, że uczę się i z tego największa satysfakcja. Dziękuję Wam za tę naukę i wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustroje o wadze 8kg nic nie pomogą przy problemach z basem. Na bas to muszą być albo ciężkie klimaty po 30-50 kg albo specjalnie strojone rezonatory Helmholtza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Profi napisał:

Sylwku!

Dzięki za zainteresowanie. Postępy są ogromne, narobiłem się co nie miara. W poszukiwaniach sprzętu co raz dalej w las, że aż udało mi wrócić się na start. Tak to jest jak zamiast słuchać doświadczonych kolegów robi się po swojemu?. A tak na poważnie to po opadnięciu pierwszych emocji zdałem sobie sprawę, że moje wysiłki sprzętowe są niweczone przez moje pomieszczenie odsłuchowe. I tym sposobem moje zainteresowania przeniosły się na akustykę. Pochłaniam wiedzę na ten temat i kombinuję co jestem w stanie zrobić by wyeliminować przede wszystkim silnie rezonujące niskie częstotliwości. Policzyłem mody pomieszczenia, niestety o podstawie kwadratu, także dwie częstotliwości nachodzą na siebie. Do tego jest to pomieszczenie tymczasowe, co warunkuje użycie jedynie przenośnych, bądź łatwo demontowalnych ustrojów. Według moich wyliczeń najgorzej wychodzą częstotliwości około 40Hz, 80Hz, 120Hz, 160Hz, 200Hz, 235Hz, 275Hz, 315Hz. Myślałem w pierwszej kolejności o zastosowaniu czegoś takiego typu w rogach: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle, że z Waszych opinii w różnych dyskusjach wychodzi na to, że raczej to marny efekt, szczególnie w zakresie najniższych wymienionych przeze mnie częstotliwości. Jeśli możecie to proszę doradźcie co powinienem najlepiej zrobić by osiągnąć chociaż skutek na poziomie "da się z tym jako tako żyć".

P.S. Jak spoglądam czasami na tytuł tego wątku i pomyślę co w między czasie przerobiłem, co aktualnie przerabiam i jakie mam największe "zmartwienia", a jeszcze nie wiem co przede mną to ciężko uwierzyć. Wybór kolumn w porównaniu z innymi składowymi stał się na dziś sprawą trzeciorzędną. Z drugiej strony to chyba znak, że uczę się i z tego największa satysfakcja. Dziękuję Wam za tę naukę i wiedzę.

wg mnie powinienes skorzystać z porady kolegów , ktorzy zajmuja sie tym tematem

 proponuję np

@Bartek Chojnacki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Profi napisał:

A tak na poważnie to po opadnięciu pierwszych emocji zdałem sobie sprawę, że moje wysiłki sprzętowe są niweczone przez moje pomieszczenie odsłuchowe. I tym sposobem moje zainteresowania przeniosły się na akustykę.

a dziadki już na pierwszej stronie o tym trąbili.

ile to razy babcia ostrzegała, aby piesa za ogon nie ciągnąć..., no i pociągnął ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Profi napisał:

Sylwku!

Dzięki za zainteresowanie. Postępy są ogromne, narobiłem się co nie miara. W poszukiwaniach sprzętu co raz dalej w las, że aż udało mi wrócić się na start. Tak to jest jak zamiast słuchać doświadczonych kolegów robi się po swojemu?. A tak na poważnie to po opadnięciu pierwszych emocji zdałem sobie sprawę, że moje wysiłki sprzętowe są niweczone przez moje pomieszczenie odsłuchowe. I tym sposobem moje zainteresowania przeniosły się na akustykę. Pochłaniam wiedzę na ten temat i kombinuję co jestem w stanie zrobić by wyeliminować przede wszystkim silnie rezonujące niskie częstotliwości. Policzyłem mody pomieszczenia, niestety o podstawie kwadratu, także dwie częstotliwości nachodzą na siebie. Do tego jest to pomieszczenie tymczasowe, co warunkuje użycie jedynie przenośnych, bądź łatwo demontowalnych ustrojów. Według moich wyliczeń najgorzej wychodzą częstotliwości około 40Hz, 80Hz, 120Hz, 160Hz, 200Hz, 235Hz, 275Hz, 315Hz. Myślałem w pierwszej kolejności o zastosowaniu czegoś takiego typu w rogach: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle, że z Waszych opinii w różnych dyskusjach wychodzi na to, że raczej to marny efekt, szczególnie w zakresie najniższych wymienionych przeze mnie częstotliwości. Jeśli możecie to proszę doradźcie co powinienem najlepiej zrobić by osiągnąć chociaż skutek na poziomie "da się z tym jako tako żyć".

P.S. Jak spoglądam czasami na tytuł tego wątku i pomyślę co w między czasie przerobiłem, co aktualnie przerabiam i jakie mam największe "zmartwienia", a jeszcze nie wiem co przede mną to ciężko uwierzyć. Wybór kolumn w porównaniu z innymi składowymi stał się na dziś sprawą trzeciorzędną. Z drugiej strony to chyba znak, że uczę się i z tego największa satysfakcja. Dziękuję Wam za tę naukę i wiedzę.

Ustawienie kolumn po przekątnej pomieszczenia albo analogia tego co miałem w starym domu czyli puszczenie po przekątnej obniżanego sufitu przynajmniej o 15cm (czyli od zera w jednym narożniku do 15-20cm niżej w narożniku przeciwnym. To ostatnie rozwiązanie zlikwiduje Ci te wszystkie upierdliwości z modami a już na ok 40m2 tak jak ja miałem z...podłogą jest mało wzrokowo zauważalne. Oczywiście lepiej grają kolumny z takim obniżanym systemem jak są w miejscu gdzie jest najniżej w pomieszczeniu, wtedy bas brzmi swobodniej

Tak że najniższy punkt sufitu wybrał bym nad prawą kolumną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba prowizoryczne rozwiązanie podstawowego problemu z basem. Na parapecie okna za kolumnami umieściłem profesjonalny ustrój akustyczny? najcięższy materac jaki miałem (gęstość 100 kg/1m3) o wadze ponad 70kg z wyliczeń wynika. I problem z basem uległ rozwiązaniu. Niestety skutkami ubocznymi są jakby spłycenie sceny i przestrzenności brzmienia. Wszystko jakby pomniejszyło się, chociaż poprawiła się lokalizacja źródeł. Zrobiło się trochę bardziej głucho, ale mimo to wolę ten wariant. Proszę potwierdźcie jeśli to możliwe, czy moje spostrzeżenia co do kierunku usłyszanych zmian są właściwe - to znaczy co wprowadzenie takiego "ustroju" generalnie powinno zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki materac to absorber. Pochłonął cześć basu, bo na pewno całkowicie problemu nie rozwiązał, ale przy okazji pochłonął sporo wysokich częstotliwości oraz średnicy, gdzie są informacje przestrzenne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piano napisał:

a dziadki już na pierwszej stronie o tym trąbili.

ile to razy babcia ostrzegała, aby piesa za ogon nie ciągnąć..., no i pociągnął ? 

Ale teraz przynajmniej wiem jakie ma zęby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "granie" tego materaca podoba mi się co raz bardziej. Dołożyłem jeszcze pościel na TV i grzejniki? co za efekt! a do tego duże kwiaty na pozostałe wnęki okien i regał z książkami do narożnika. Ale to już duperele. Całą robotę robi ten materac i ten najcięższy najlepiej gra - sprawdziłem jeszcze 2 inne. Aż mi się gęba śmieje z zadowolenia. W końcu mam orkiestrę na chacie - nawet nie wiedziałem, że aż taki dobrze grający skarb mam pod dachem?

Chociaż w zasadzie nie ma co się dziwić bo cenowo to też hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś boli, to co robisz?

wykupujesz pół apteki, ufając, ze któryś pomoże?

Raczej nie, bo prędzej wykończysz wątrobę. 

Udajesz się do lekarza, aby wpierw zdiagnozował ból, a next, wypisał lek właściwy.

Podobna zasada jest w adaptacji.

Ustalić przyczynę i leczyć tylko to co wymaga leczenia. 

Namiary na lekarza podane wyżej. 

Ps. można się bawić samemu, jak się zna, ale z praktyki wiem, ze większości tylko wydaje się , że zna. Tych co prawdziwie wiedzą na palcach jednej dłoni. 

2 minuty temu, Profi napisał:

To "granie" tego materaca podoba mi się co raz bardziej. Dołożyłem jeszcze pościel na TV i grzejniki? co za efekt! a do tego duże kwiaty na pozostałe wnęki okien i regał z książkami do narożnika. Ale to już duperele. Całą robotę robi ten materac i ten najcięższy najlepiej gra - sprawdziłem jeszcze 2 inne. Aż mi się gęba śmieje z zadowolenia. W końcu mam orkiestrę na chacie - nawet nie wiedziałem, że aż taki grający skarb mam pod dachem?

my tu się nie urwali z choinki, przerobili to... znamy te efekty WOW ?

Ostatecznie i tak wykonali telefon do lekarza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piano napisał:

jak coś boli, to co robisz?

wykupujesz pół apteki, ufając, ze któryś pomoże?

Raczej nie, bo prędzej wykończysz wątrobę. 

Udajesz się do lekarza, aby wpierw zdiagnozował ból, a next, wypisał lek właściwy.

Podobna zasada jest w adaptacji.

Ustalić przyczynę i leczyć tylko to co wymaga leczenia. 

Namiary na lekarza podane wyżej. 

Ps. można się bawić samemu, jak się zna, ale z praktyki wiem, ze większości tylko wydaje się , że zna. Tych co prawdziwie wiedzą na palcach jednej dłoni. 

Jak widzisz mam styl kupowania nie pół apteki tylko całej, a czasami dwóch - a jak mnie naprawdę poniesie to i hurtownia niewykluczona?

9 minut temu, piano napisał:

jak coś boli, to co robisz?

wykupujesz pół apteki, ufając, ze któryś pomoże?

Raczej nie, bo prędzej wykończysz wątrobę. 

Udajesz się do lekarza, aby wpierw zdiagnozował ból, a next, wypisał lek właściwy.

Podobna zasada jest w adaptacji.

Ustalić przyczynę i leczyć tylko to co wymaga leczenia. 

Namiary na lekarza podane wyżej. 

Ps. można się bawić samemu, jak się zna, ale z praktyki wiem, ze większości tylko wydaje się , że zna. Tych co prawdziwie wiedzą na palcach jednej dłoni. 

my tu się nie urwali z choinki, przerobili to... znamy te efekty WOW ?

Ostatecznie i tak wykonali telefon do lekarza. 

Jasna sprawa i też tak oczywiście zrobię. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie by poeksperymentować i nabrać kolejnych dośwadczeń, które poza własnym czasem nic więcej nie kosztują a na lekarza trzeba i tak poczekać, bo opcji pogotowie brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Profi napisał:

Jak widzisz mam styl kupowania nie pół apteki tylko całej, a czasami dwóch?

kto komu zabroni, bawić się można do usranej...

Jeśli poważnie podchodzisz do reprodukcji, to już dziś wiemy jaki będzie los tego materaca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los będzie taki, że będzie kolejna budowa i od samego początku zaprojektowane dedykowane pomieszczenie z najlepszą możliwą akustyką. I wtedy dopiero zacznie się moje "trolowanie" Was - no bo jak inaczej, z kim i gdzie skontroluje/zweryfikuje tych lekarzy - projektantów??

A póki co największa radość z materaca - zresztą jak przez całe życie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Jeśli poważnie podchodzisz do reprodukcji, to już dziś wiemy jaki będzie los tego materaca

A o którą reprodukcję Ci Macieju chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Profi napisał:

Znalazłem chyba prowizoryczne rozwiązanie podstawowego problemu z basem. Na parapecie okna za kolumnami umieściłem profesjonalny ustrój akustyczny? najcięższy materac jaki miałem (gęstość 100 kg/1m3) o wadze ponad 70kg z wyliczeń wynika. I problem z basem uległ rozwiązaniu. Niestety skutkami ubocznymi są jakby spłycenie sceny i przestrzenności brzmienia. Wszystko jakby pomniejszyło się, chociaż poprawiła się lokalizacja źródeł. Zrobiło się trochę bardziej głucho, ale mimo to wolę ten wariant. Proszę potwierdźcie jeśli to możliwe, czy moje spostrzeżenia co do kierunku usłyszanych zmian są właściwe - to znaczy co wprowadzenie takiego "ustroju" generalnie powinno zmienić.

Nie chce cie deprymować ale ta historia z tym dzilaniem tego materaca to (moim zdaniem) nabożne zyczenie

1.

Dokładnie takie eksperymenty, łącznie z pomiarami przed i po wstawieniu materaca robiłem 2-3 lata temu. Zdjęcia i pomiary sa jeszcze gdzieś na forum

Zero efektu

2.

Nawet gdyby "hipotetycznie" taki materac działał, to była by to kropla w morzu

3.

Gabki uzyte do produkcji materaca sa przewaznie z zamknietymi porami i nie dzialaja tak jak maty/welna absorberow (z otwartymi porami). Ani w niskim, ani w średnim ani w górnym zakresie częstotliwości

4.

Nawet gdyby "hipotetycznie" taki materac działał, to przy jego rozmiarach (grubość max 25cm?) na pewno nie w zakresie nizszego basu ?

 

Zanim zaczniesz dyskutowac/podwazac te powyższe argumenty, zainwestuj 100€ w mikrofon UMIC-1 (stac cie ma to), to sie przekonasz, jak to dziala:-) 

Program pomiarowy REW jest darmowy, instrukcje obslugi (max prosta) znajdziesz w Youtube (15min). 

Wtedy skończą sie domniemania o działaniu materaca (ale niestet takie uciecha z wykupywaniem apteki ? )

 

Dalej, proponowane obnizenie jednego kata sufitu nie rozwiaze problemow wszystkich modow (jak to tutaj zostalo komunikowane). Moze zmieni to pierwszy podstawowy pionowy/axialny mod i jego pochodne, ale malo wplynie na te pierwsze podstawowe wynikajace z dlugosci szerokosci, a te sa bardziej upierdliwe.

Jesli uzyjesz wspomnianego powyżej programu REW, mozesz samemu symulowac przebieg pasma/modow w zaleznosci od rozmiarow pomieszczenia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Profi napisał:

okna

jeden z Kolegów z firmy "audiosynergia" napisał mi cytuję "zamurować"  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

jeden z Kolegów z firmy "audiosynergia" napisał mi cytuję "zamurować"  ?

A gdzie tam, otworzyć aby mody spierd..iły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W żadnym wypadku nie zamierzam dyskutować, negować tego co piszecie - brak mi kwalifikacji i to już było.

2) Czytam, słucham, staram się zrozumieć. Zamierzam w zgodzie z Waszymi sugestiami i własnymi oczekiwaniami (wyrażone na samym początku wątku) skorzystać z profesjonalnej pomocy (projekt i aplikacja).

3) Rozumiem, iż powyższe nie stoi w żadnym konflikcie z eksperymentami i ich odsłuchiwaniem chociażby w celach poznawczych (cały czas zachęcaliście mnie do  słuchania i przede wszystkim kierowania się we wszelkich wyborach tym "przyrządem"). I po przesłuchaniu 3 podwójnych materacy i ich kombinacjami bez najmniejszej wątpliwości stwierdzam, że to istotnie wpływa na słyszane brzmienie. Najlepsza wersja to jak napisałem wcześniej umieszczenie najcięższego z nich na parapecie w świetle okna za kolumnami. Umiejscowienie kolejnego materaca w tym samym pomieszczeniu powoduje, że jest gorzej, za głucho. Oczywiście słyszę, że to rozwiązanie ma pozytywy i negatywy, ale jako całokształt dla mnie jest znacząco na plus. I oczywiście co już również napisałem stanowi jedynie eksperyment i jest chwilową prowizorką. Kto chce żyć z materacem w oknie na taras?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Profi napisał:

I po przesłuchaniu 3 podwójnych materacy

to naprawdę dobre jest , dla mnie cytat roku ? fajnie się  Ciebie czyta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wiecie jeszcze niedawno "elektronika" i kable mi nie grały, a dziś gra mi wszystko. A jak czytałem wątek o bezpiecznikach to byłem spłakany ze śmiechu, a dziś obawiam się, że koledzy mogą mieć całkowitą rację, że jednak są różnice, które słyszą. Bo moje ogólne doświadczenie życiowe podpowiada, że do wszystkiego trzeba dojrzeć, nabrać doświadczeń, zrozumieć. A nadto myślę też, że duże znaczenie mają zasadnicze składowe systemu, które lepiej lub gorzej ujawniają wszelakie różnice zastosowanych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Zanim zaczniesz dyskutowac/podwazac te powyższe argumenty, zainwestuj 100€ w mikrofon UMIC-1 (stac cie ma to), to sie przekonasz, jak to dziala:-) 

Program pomiarowy REW jest darmowy, instrukcje obslugi (max prosta) znajdziesz w Youtube (15min). 

Wtedy skończą sie domniemania o działaniu materaca (ale niestet takie uciecha z wykupywaniem apteki ? )

 

Dalej, proponowane obnizenie jednego kata sufitu nie rozwiaze problemow wszystkich modow (jak to tutaj zostalo komunikowane). Moze zmieni to pierwszy podstawowy pionowy/axialny mod i jego pochodne, ale malo wplynie na te pierwsze podstawowe wynikajace z dlugosci szerokosci, a te sa bardziej upierdliwe.

Jesli uzyjesz wspomnianego powyżej programu REW, mozesz samemu symulowac przebieg pasma/modow w zaleznosci od rozmiarow pomieszczenia

 

Idę w to. Gdzie mam kupić ten mikrofon? Wrzucisz jakiegoś link`a?

Czy poza mikrofonem i programem potrzeba coś jeszcze?

Poza tym nie mam pojęcia, które to u mnie częstotliwości są najbardziej uciążliwe. I nie wiem co dokładnie i w jakim zakresie zmienił materac od strony fizyki, akustyki. Wiem jedynie, że mimo iż nadal nie jest idealnie to zmiana nastąpiła na tyle istotna, że póki co jestem w stanie dalej słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Profi napisał:

Idę w to. Gdzie mam kupić ten mikrofon? Wrzucisz jakiegoś link`a?

Czy poza mikrofonem i programem potrzeba coś jeszcze?

tak, sporej wiedzy co, gdzie jak i z czym się to je, ale tego się nie zdobywa na kursach wieczorowych na forum.  

Sorki, ale będę szczery. To nie są zajęcia z budowy latawca. 

Odpuść sobie, serio. 

Zadzwoń do lekarza. 

 

 

oszczędzisz sobie czasu, nerwów i mamony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Profi napisał:

Idę w to

nie wiesz co robisz

przy Twoim planowanym systemie ogarnąć i sprawdzić wszystkie możliwości to są lata

przy radach xajasa skończysz z 6 subami kilkoma wzmacniaczami z rynku pro i dsp dla konfiguracji

a pokój dalej bedzie wymagał adaptacji akustycznej

takie są realia

pobawić się amatorsko w pomiary i próby z ustrojami można ale wg mnie w Twoim przypadku posłuchaj piano

Maciek wie co pisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, Sławku!

Jasne że tak, wiadomo że innej drogi nie ma. Postanowione, tak zrobię - już pisałem.

Chciałem jedynie nabyć to po to by zmierzyć te materace, ponieważ różnica z materacem a bez jest naprawdę na słuch duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, slawek.xm napisał:

przy radach xajasa skończysz z 6 subami kilkoma wzmacniaczami z rynku pro i dsp dla konfiguracji

a pokój dalej bedzie wymagał adaptacji akustycznej

takie są realia

Ciagle jeszcze nie pokapowales jak to dziala :-)

Nie 6 tylko 8 (4 z przodu, 4 z tylu) 

A pokój dalej bedzie wymagał adaptacji akustycznej, bo to zalatwia tylko problem najnizszych modow

Takie sa realia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xajas wrzuć mi link'a co i gdzie mam kupić i w razie czego poinstruujesz jak mam te pomiary zrobić. W razie czego pójdziesz w gotowca materac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku. Czy to z grubsza wygląda tak, że ten mikrofon podpinam do kompa z uruchomionym oprogramowaniem i dokonuje pomiarów w różnych miejscach pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Profi napisał:

Dzięki Sławku. Czy to z grubsza wygląda tak, że ten mikrofon podpinam do kompa z uruchomionym oprogramowaniem i dokonuje pomiarów w różnych miejscach pomieszczenia?

jeśli nie masz odpowiedniej dookólnej kolumny to pomiar robi się w miejscu odsłuchu bo tylko odpowiednio równa charakterystyka potrzebna Ci jest tylko w miescu z którego słuchasz

rew zainstaluj mikrofon do lapka sygnał z lapka na wzmacniacz i na kolumny

pomiar najlepiej robić z mikrofonem na statywie na wysokości osi odsłuchu czyli glowy słuchacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Profi napisał:

Xajas wrzuć mi link'a co i gdzie mam kupić i w razie czego poinstruujesz jak mam te pomiary zrobić. W razie czego pójdziesz w gotowca materac?

Ja polecam jako mikofon UMIK-1 

- nie wymaga zadnych ddodatkowych intefacow

- jest kalibowany

- jest automatycznie rozpoznawany przez REW

- opisany w tutorialu

 

Dobry wideotutorial do REW znajdziesz w Youtube. Potrzebujesz tylko pierwsza czesc o REW, hybaa ze daassz ssie przekonac do uzycia nastepnego znakomitego programu EqualizerAPO (ktore dobrze wsspolpracuje z REW)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.