Jump to content
IGNORED

Conrad-Johnson Pv12 klon

Recommended Posts

• Moderatorzy
7 minut temu, oleq napisał:

Te diody zabezpieczające to rozumiem na obu lampach?

Nie rozumiesz. 

7 minut temu, oleq napisał:

Bo na zdjęciu widać tylko na jednej.

I ma być tak samo jak na zdjęciu, tylko na lampie wtórnika na obu jej połówkach.

Kontakt na maila w moim profilu.

35 minut temu, Robsonik napisał:

Jaki był wasz czas realizacji zamówienia transformatora w firmie Ogonowskich ? Mojego mają wykuwać do 6 tygodni 😲

To bardzo szybko jak na dzisiejsze standardy. Na niektóre części po pół roku czekam.

W dniu 11.06.2021 o 16:43, wiesiek9990 napisał:

Preamp na kawałku deski

Staraj się nie kręcić przewodami przy trafie. Najlepiej ułożyć je raz, usztywnić i nie ruszać.

• Like 1

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na [email protected]

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Jak gra ? Dla mnie Ok. Brzmienie jest inne niż czystego tranzystora. W mojej ocenie bardziej analogowe i powiedziałbym że mniej szorstkie. Teraz się zastanawiam, czy to co do tej pory słuchałem (full tranzystor) było bliżej rzeczywistych dźwieków, czy jednak lampa lepiej oddaje realne brzmienie wokali i instrumentów . Po namysle dochodzę do wniosku ze z lampą jest lepiej i bardziej realnie. Dźwięk jest mniej agresywny słychać to zwłaszcza w utworach rockowych, gitary które dotąd „pilowaly” są teraz delikatniejsze dla ucha, jakby lekko wycofane.
Prawdopodobnie to efekt parzystych harmonicznych z lampy, ktore dodają dźwiękowi uroku i łagodzą brzmienie.
Generalnie jestem zadowolony z pre.

Lampy które używam to Ecc82 electroharmonix. Na początek wg mnie mogą być.
Dość mocno grzeje się radiator w układzie żarzenia, pewnie pójdzie do wymiany bo mam wrażenie ze jest za mały .

• Like 2
28 minut temu, wiesiek9990 napisał:

Teraz się zastanawiam, czy to co do tej pory słuchałem (full tranzystor) było bliżej rzeczywistych dźwieków, czy jednak lampa lepiej oddaje realne brzmienie wokali i instrumentów .

Nie ma się co zastanawiać, tylko wybrać na koncert grany bez nagłośnienia, gdzie można zasmakować brzmienia czystych instrumentów. Inaczej będziesz błądził we mgle.

Pozostanie oczywiście kwestia jak to było nagrane, ale tutaj właśnie jest dużo frajdy ze słuchania!

Edited by Muzg
  • Thanks 1

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na [email protected]

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

10 godzin temu, Muzg napisał:

To bardzo szybko jak na dzisiejsze standardy.

ciekawe dlaczego? czy w transformatorze jest coś , co wymaga takiego nakładu czasu? czy są ręcznie nawijane? czy to jest mała firma , nie wyrabia z zamówieniami , a nie chce się rozrosnąć?

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

59 minut temu, artw napisał:

ciekawe dlaczego?

Zapewne z tego powodu że obecnie sprzedaje się wszystko na pniu i surowca jakiegokolwiek nie ma. Darmowy pieniądz i widmo inflacji sprawiło że każdy producent zapycha magazyny czymkolwiek się da bo konsumenci kupują wszystko wszystko co widzą bo inflacja. Kuknij w jakiś market za płyta OSB 😉 to tak w skrócie.

A do tego dochodzi zerwanie łańcuchów dostaw przez cyrki np w Indiach.

Rynek jest tak przegrzany że czeka tylko na trigger - pytanie czy teraz czy po wakacjach 🙂

• Moderatorzy
16 godzin temu, Panjarek napisał:

Czy w kwocie około 100zl za parę dostanę coś lepszego niz

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zależy jakiego brzmienia szukasz. Jest Obbligato Gold Premium, analogowe, ciepłe, gładkie, spokojne ale jeszcze nie rozlazłe. 

15 godzin temu, Muzg napisał:
15 godzin temu, wiesiek9990 napisał:

zwłaszcza w utworach rockowych, gitary które dotąd „pilowaly” są teraz delikatniejsze dla ucha

Nie ma się co zastanawiać, tylko wybrać na koncert grany bez nagłośnienia, gdzie można zasmakować brzmienia czystych instrumentów.

Zwłaszcza w przypadku gitar elektrycznych czy syntezatorów jesteś w stanie "zasmakować brzmienia czystych instrumentów" 😁

Ale na koncerty czysto akustyczne chadzać warto. Warto również okazjonalnie zatrzymać się przy grającej w plenerze orkiestrze strażackiej, górniczej, czy nawet kapeli cygańskiej jeżeli gra bez wzmacniaczy, po to by zaznajomić się z brzmieniem instrumentów akustycznych na żywo. 

Kontakt na maila w moim profilu.