Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magnepan

 

Pytanie zasadniczye, czy masz te gumki oryginalne (maskownice), czy robione domowym sposobem, bo może być pewna różnica w trwałości materiałów z jakich są wykonane. Np. ta guma kapeluszowa vs to co dawała fabryka. Bardzo dobra guma, której nie będziemy szturchać i osłonimy od bezpośredniego padania promieni słonecznych wytrzyma wiele lat.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Pure original.

 

Tak właśnie mi się wydaje, że jeśli ma się oryginalne "struny" i dba się o nie to raczej mało prawdopodobne jest, aby same z siebie się uszkodziły bez ingerencji osób trzecich.

 

Dokładnie TAK. Dodatkowo mam zasłony na oknie więc nawet jak świeci słońce to ' nie dopieka systemu '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mi się wydaje, że jeśli ma się oryginalne "struny" i dba się o nie to raczej mało prawdopodobne jest, aby same z siebie się uszkodziły bez ingerencji osób trzecich.

 

Niestety te oryginalne struny dość łatwo się rozciągają jeśli często zdejmujemy maskownice. A ponieważ niektóre modele SF grają wyraźnie lepiej bez maskownic (np. Auditor M) to potem jest trochę zabawy z tymi strunami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię NIE, ale jednak myslę , że w wielu przypadkach to jednak czynnik ludzki tez ma znaczenie jeśli chodzi o wytrzymałość strun. Np w Olimpijkach III u kumpla sprawdzaliśmy z jak i bez strun i jak dla nas porównywalnie grały. Ale bez względu na wszystko ja strasznie ubóstwiam te struny w SF :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zalozenie gumy kapeluszowej na maskownice SF Cremona Auditor poszlo sprawnie , 2 godziny i gotowe , tak jak mi radzono zamontowalem maski na pudelku z kartonu o 5 cm mniejsze i zalozylem gumki , poszlo dokladnie 9 szt po 4,5 metra i nic nie ciolem tylko jednym ciagiem zasznurowalem . Teraz wygladaja pieknie .

Dzieki za porady jak znajde czasu chwile to pokaze fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zalozenie gumy kapeluszowej na maskownice SF Cremona Auditor poszlo sprawnie , 2 godziny i gotowe , tak jak mi radzono zamontowalem maski na pudelku z kartonu o 5 cm mniejsze i zalozylem gumki , poszlo dokladnie 9 szt po 4,5 metra i nic nie ciolem tylko jednym ciagiem zasznurowalem . Teraz wygladaja pieknie .

Dzieki za porady jak znajde czasu chwile to pokaze fotki :D

 

To super , jakbyś wrzucił zdjęcia przed , w trakcie i po byłoby wspaniale - lekcja poglądowa dla tych co będą chcieli zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno zdjecie w trakcie , a nawet po , ogolnie to zamontowalem uchwyty w kartonie z roztawem mniejszym o 5 cm niz otwory w kolumnach , zaczynamy od pierwszej dziurki dolnego uchwytu i sznurujemy , ja mialem gumy dlugosci 4,5 m i w sumie nawet dobrze sie to sznurowalo , dluzsze gumy moga sprawic klopot :D Wazne by taka gumke uciac pod skosem i zapalniczka opalic oplot bo najtrudniej przewlec przez te dziurki . Zaczynamy zawsze od dolnego uchwytu i wiazemy guza , konczymy tez zawsze na dolnym uchwycie .

Takie gumki kupilem , nawet spoko sa bo guma w srodku jest czarna wiec nawet po naciagnieciu nic nie przeswituje .

https://www.ebay.co.uk/itm/Hemline-Beading-Cord-Elastic-Black-4-5m-x-1-3mm/371525212735?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Wszystko stoi tymczasowo u dziecka w pokoju :D

 

https://zapodaj.net/4f904643d5cc1.jpg.html

https://zapodaj.net/d9f975053114d.jpg.html

https://zapodaj.net/24252d090c77e.jpg.html

Edytowane przez centrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

wlWitam wszystkich. Mam pytanie do osób z większym doświadczeniem i znających troche temat.Sprzęt który posiadam to

-Sonus Faber Venere S

-Yamaha AS-1100

-Yamaha CD S2100

-Kable Audioquest Caldera (biwire)

pytanie moje brzmi następująco ,czy ktoś mógłby mi doradzic czy jest to dobre polączenie? hah może sie wydawać po co zadaje takie pytanie, jeśli sam mogę sobie zrobić odsłuch. Jestem ogólnie zadowolony z dzwięku tylko problem w tym że albo moje sonusy są czasami zbyt dokładne i czasami słysze "niedociągnięcia" w niektórych utworkach może mi sie wydaje może coś nie zgrywa.

chciałbym zapytać jak wy to widzicie, pozdrawiam i dzięki za wszelkie komentarze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ja z takim pytaniem, Czy SF Cremona Auditor i SF Cremona Auditor M ...to inne głośniki i jeżeli tak to czym się różnią ?

Spotkałem się z obydwoma oznaczeniami.( raz jest literka M raz jej nie ma).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z takim pytaniem, Czy SF Cremona Auditor i SF Cremona Auditor M ...to inne głośniki i jeżeli tak to czym się różnią ?

Spotkałem się z obydwoma oznaczeniami.( raz jest literka M raz jej nie ma).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Tak są to inne kolumny. Zupełnie inne przetworniki i inne zwrotnice z tym związane. Brzmieniowo też się różnią. Literka ,,M" oznacza modyfikowane. Te z literką M są nowszym modelem.

Polecam przeczytać recenzję. Dużo ciekawych informacji i dobrze opisane brzmienie modelu Auditor M.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/197-sonus-faber-auditor-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś jaka różnica w brzmieniu i przetwornikach ? Cremona Auditor M v Cremona Auditor ?

 

Słuchałem Cremona Auditor przez jakiś czas i ten monitor jak na swoją wielkość brzmi naprawdę imponująco tworząc bardzo

ładną scenę muzyczną przed słuchaczem. Niezły bas jak na wielkość przetwornika . Ponizej kilka opinii uzytkowników SF Cremona

Auditor i bardzo wysokie oceny ( moim zdaniem za mocno wysróbowane ) tychże uzytkowników 5/5 . Pierwszy z recenzentów

pisze że jego zdaniem wersja Cremona Auditor brzmi lepiej od wersji z literką ' M ' Sam nie mogę potwierdzić tej opinii bo nie miałem

okazji bezpośredniego porównania tych dwóch modeli.

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/sonus-faber/cremona-auditor.html

 

Czy cena 6000 ze standami jest ok?

 

Bardzo dobra cena jeśli monitory są w idelnym stanie. Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się za długo bo znikną szybko za tę

cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@eltoro : dotyczy SF Olimpica 1 i Venere 2

 

Te które wymieniłeś to nowsze konstrukcje SF i niekoniecznie DOBRE , jednak wszystko zależy od Twojej wrażliwosci muzycznej i ucha. Jezeli zależy Ci na dobrym dźwięku i jego jakości rozumianej w pełnym aspekcie doznań muzycznych to darowałbym sobie aktualne konstrukcje a skupił się na monitorach Cremona Auditor lub podobnych.

Musisz wiedzieć że Franco Serblin jest absolutnym mistrzem konstrukcji typu MONITORY i żaden inny konstruktor na świecie nawet nie zbliżył się pod względem jakości ani ilości wyprodukowanych przez niego monitorów które uchodzą do dzisiaj za wybitne dzieła pod każdym względem - wizualnym i dźwiękowym. Oczywiście są te lepsze i ciut gorsze ale wszystkie godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz o tym na forum, bo jak przyjdziesz to już ich nie będzie.

Takie pytania to się stawia na PW.

Ludzie co się z wami dzieje, że pytacie o ceny na otwartym kanale.

Potem to czytają sprzedawcy->handlarze i ceny idą w górę, a o prawdziwych okazjach przez ten jeb... internet to już można całkiem zapomnieć.

 

Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupi,chyba że będzie po nie jechał prawie 1000 km. Sprzedawca nie wysyła za granicę.Ja mam 20 km nie 1000 .Pozdrawiam

 

Poza tym ,do kogo mam pisać na pw? Na forum jest kilka tyś, członków , to do każdego z osobna ?Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltoro

 

Jak interesuje Cię jakiś temat to :

Szukasz wątku o tym temacie, przeglądasz -> czytasz co kto miał do powiedzenia i będąc nawet tylko lekko rozgarniętym gościem w mig zobaczysz kto coś w życiu miał, słyszał i widział .

Dodatkowo sprawdzasz w wyszukiwarce konkretny model sprzętu i w ten sposób znajdziesz byłych i obecnych posiadaczy danego modelu, zapisujesz sobie nicki tych użytkowników.

Przygotowujesz normalną, uczciwą i uprzejmą wiadomość w edytorze tekstów, po czym wyszukujesz tych użytkowników w wyszukiwarce forum (górny prawy róg strony forum) z listy na kartce i do każdego z osobna wysyłasz wcześniej przygotowaną wiadomość(zapytanie) PW na zasadzie kopiuj wklej .

Za 1-2 dni ludzie się odezwą i napiszą Ci odpowiedź, wtedy do tych co odpowiedzą, podziękowanie za odpowiedź i uprzejme pytania uzupełniające.

Trzeba rozumieć, że nikt nikomu za nic nie płaci, więc jak ktoś ma czas i ochotę Ci pomóc, to wypada być za to wdzięcznym i uprzejmym, bo nie wiesz czy jeszcze nie raz ten człowiek Ci pomoże w tej czy innej sprawie i wymaga tego tzw. kultura i dobre wychowanie.

 

Dodatkowo w każdym wątku na dowolny temat sprzętowy po jego lekturze jesteś w stanie wytypować osoby wiodące i do nich również możesz skierować swoje zapytanie, bo to raptem kilka kliknięć myszką i kopiuj wklej.

 

Pytając na PW, masz szansę na dokładniejszą odpowiedź i prywatne zdanie na dany temat, bo co innego ludzie mówią "face to face" a co innego "na trybunie do ludu" .

 

Na koniec pamiętaj, że "dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach" i dla dobra ogółu nie rozmawia się o cenach na kanale otwartym, bo w ten sposób mimochodem chcący czy niechcący kreuje się politykę cenową.

 

W dzisiejszych czasach wyszukiwarki pozwalają w sposób prosty i szybki dotrzeć do wielu informacji i to jest chleb powszedni dla osób zajmujących się sprzedażą, oni z tego żyją, że sprawdzają jakie jest zainteresowanie tym co mają do sprzedania. Przez takie pytania, które są widoczne dla wszystkich wiedzą czy mogą sprzedać coś drożej, bo jest to towar poszukiwany i więcej wart niż pierwotnie zakładali, a my wszyscy musimy za to wszystko więcej płacić, dlatego warto działać mniej pochopnie i bardziej dyskretnie dla dobra wszystkich, oprócz handlarzy :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając na PW, masz szansę na dokładniejszą odpowiedź i prywatne zdanie na dany temat, bo co innego ludzie mówią "face to face" a co innego "na trybunie do ludu" .

 

 

Pygar ,trochę czepiasz się kolegi @eltoro. Dokładnie tak zrobił zadając pytania na priva w klubie SF i otrzymał wiążące odpowiedzi.

Niektóre z nich znalazły się na forum bo warto aby inni dowiedzieli się więcej szczegółów na temat konstrukcji Franco Serblina.

 

Polityka cenowa jest zawsze taka a mianowicie czy kupujacy jest w stanie zapłacić tyle ile chce sprzedający za konkretny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.