Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, góra w Olympicach powściągliwa, u mnie bardzo blisko ściany, może nie jest optymalnie ale barwa, bas i skala dźwięku mi odpowiada. Wcześniej miałem analityczne kolumny i jednak wolę SF bo są bardziej uniwersalne. Na analitycznych kolumnach słabszy materiał masakruje uszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Co to za monstrum pomiędzy ?

 Bzdura !

Absolutnie NIC górą po uszach w SF O Nova 3 nie daje, uważam podobnie jak Lolek. Mógłbym sobie może nawet trochę życzyć by były Ciut jaśniejsze. 

Niestety nie bzdura tylko smutna prawda. Gdy podłączono do tego samego systemu Focale Sopra 2 była zdecydowana poprawa dźwięku na wysokich tonach. 

Ale jak jesteś zadowolony z tego co masz to super. Różne są gusta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpowszechniasz bzdury o kolumnach których nie masz a ktore co najwyżej gdzieś tam przez chwilę słuchałeś i nie wiadomo z czym..

Piszą ci tu użytkownicy tych kolumn że jest ODWROTNIE niż twierdzisz a ty z uporem maniaka dalej swoje. 

Zapraszam Cie do siebie i jeszcze o J Danielsa założę że z kretesem odwołasz te swoje Smutne banialuki 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Niepokorny napisał:

Rozpowszechniasz bzdury o kolumnach których nie masz a ktore co najwyżej gdzieś tam przez chwilę słuchałeś i nie wiadomo z czym..

Piszą ci tu użytkownicy tych kolumn że jest ODWROTNIE niż twierdzisz a ty z uporem maniaka dalej swoje. 

A co mają pisać użytkownicy co zainwestowali dziesiątki tysięcy w swoje zabawki? Że są złe? 😂

Nie ma się co tak podniecać. Wiadomo, że jako właściciel będziesz ich bronił do upadłego. Piszę co słyszałem i nie mam zamiaru nikogo tu ani obrażać ani klepać po pleckach. Sprzęt to tylko sprzęt i warto mieć dystans do tego wszystkiego. To nie przedszkole aby przezywać się czy obrażać o zabawki 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nawet nie czytasz co piszesz..🙉

Różnica między nami jest taka że użytkownicy „inwestujący w zabawki” kilkadziesiąt tysi słuchają ich przed wyborem więc z założenia nie narzekają bo to ich świadome wybory i nikt mi znany wydający 30-40-60 tysi czy nawet 10 i mniej nie kupuje kolumn kłujących w uszy.

Inaczej jest z pryszczatymi trollami którzy wpadają tu i ówdzie pozostawiając po sobie tylko smród w przekonaniu że to ich „mądrości oświecone”..

Zgadzam się z Tobą że trza do ciebie podchodzić z DYSTANSEM bo takiego przedszkolaka na forum audio naprawde rzadko spotkać.

Zaprosiłem cię do siebie byś miał okazje posłuchać sprzętu który znasz tylko z audio świerszczyków ale po tym co prezentujesz to wybacz.. ale zaproszenie Odwołuję więc pozostają cu tylko kolorowe recki

z Bogiem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 21:20, Niepokorny napisał:

Co to za monstrum pomiędzy ?

 Bzdura !

Absolutnie NIC górą po uszach w SF O Nova 3 nie daje, uważam podobnie jak Lolek. Mógłbym sobie może nawet trochę życzyć by były Ciut jaśniejsze. 

Tego samego zdania jestem raz jeszcze to napiszę nic nie dają po uszach, a słuchałem ich zarówno w sklepie jak i w domu miałem kilka dni. Po uszach to już jak coś to np triangle dają , ale na pewno nie olympijki 3 nova.

Dla mojego sąsiada te kolumny miały jeszcze zbyt delikatną górę, fajne kolmny, niestety podrożały, a to że są bardziej rozdzielcze od poprzedniej serii to tylko plus , bo poprzednie niestety są zbyt ciemne i trzeba koniecznie ich rozjasniać elektroniką, lub kablami.

W dniu 3.11.2021 o 10:51, moreno1973 napisał:

A co mają pisać użytkownicy co zainwestowali dziesiątki tysięcy w swoje zabawki? Że są złe? 😂

Nie ma się co tak podniecać. Wiadomo, że jako właściciel będziesz ich bronił do upadłego. Piszę co słyszałem i nie mam zamiaru nikogo tu ani obrażać ani klepać po pleckach. Sprzęt to tylko sprzęt i warto mieć dystans do tego wszystkiego. To nie przedszkole aby przezywać się czy obrażać o zabawki 😂

 

Ja nie mam olimpijek a twierdzę, że nie ma w nich przesadzonej góry, sopry 2 również słuchałem i porównywałem i jestem przekonany, że dłużej słuchałem niż Ty i to są również fajne kolumny, ale te kolumny w całym zakresie grają inaczej, a szczególnie na górze, bo ma się odczucie, że słychać jest więcej , ale w żaden sposób nie miałem ja jak i znajomi, którzy byli u mnie, że w olimpijkach góra była podana z natarczywością. Jest duża różnica w stosunku do starszej serii, ale moim zdaniem to jedt plus i to duży.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 10:51, moreno1973 napisał:

A co mają pisać użytkownicy co zainwestowali dziesiątki tysięcy w swoje zabawki? Że są złe? 😂

Nie ma się co tak podniecać. Wiadomo, że jako właściciel będziesz ich bronił do upadłego. Piszę co słyszałem i nie mam zamiaru nikogo tu ani obrażać ani klepać po pleckach. Sprzęt to tylko sprzęt i warto mieć dystans do tego wszystkiego. To nie przedszkole aby przezywać się czy obrażać o zabawki 😂

 

Ja nie mam olimpijek a twierdzę, że nie ma w nich przesadzonej góry, sopry 2 również słuchałem i porównywałem i jestem przekonany, że dłużej słuchałem niż Ty i to są również fajne kolumny, ale te kolumny w całym zakresie grają inaczej, a szczególnie na górze, bo ma się odczucie, że słychać jest więcej , ale w żaden sposób nie miałem ja jak i znajomi, którzy byli u mnie, że w olimpijkach góra była podana z natarczywością. Jest duża różnica w stosunku do starszej serii, ale moim zdaniem to jest plus i to duży.

A pisanie, że użytkownicy posiadanego sprzętu nie są obiektywni i chwalą swoje jest dużym nadużyciem, bo wychodzi, że nic nie trzeba mieć, a tylko sobie posłuchać np. w sklepie 3 godz. to wtedy opinia będzie obiektywna. Można i tak.... Ale nikt nie kupi kolumn za 60 tysi wyj. jakby mu uszy rozwalało.... Chyba że ktoś słuchu nie ma...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2021 o 17:26, Marcin-utopia napisał:

Tylko cena taka se 🙂 i stan 

Jaka cena jest ok ? 😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Artistplant napisał:

Olympica 2 (wersja 1) na sprzedaż jakby ktoś był zainteresowany, kupione nowe miesiąc temu, niestety trochę za duże do moich 16mkw 😞

Nie mieszczą się dźwiękowo w 16 m2?Jak daleko masz je odsunięte od ściany tylnej i bocznej? One potrzebują trochę miejsca wolnego dookoła siebie. Może warto jeszcze powalczyć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stoją blisko ściany a jedna w rogu, to nie jest pokój stricte odsłuchowy i nie mogę odjechać metr od ściany … bardzo żałuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety, stoją blisko ściany a jedna w rogu, to nie jest pokój stricte odsłuchowy i nie mogę odjechać metr od ściany … bardzo żałuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Artistplant napisał:

Niestety, stoją blisko ściany a jedna w rogu, to nie jest pokój stricte odsłuchowy i nie mogę odjechać metr od ściany … bardzo żałuję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Metr nie musisz ale z 50-60 cm trzeba. I skoro jedna jest wciśnięta w róg a druga nie to masz zaburzoną emisję dźwięku i faktycznie nie ma sensu trzymać tak drogich kolumn na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 15:01, moreno1973 napisał:

Metr nie musisz ale z 50-60 cm trzeba. I skoro jedna jest wciśnięta w róg a druga nie to masz zaburzoną emisję dźwięku i faktycznie nie ma sensu trzymać tak drogich kolumn na siłę. 

Na razie trzymam bo nie chcę za darmo oddawać, jak się nikt nie zdecyduje to spróbuję przemeblować pokój, kolumny grają wyśmienicie (pomijając nadwyżkę niskich tonów), miałem wcześniej Kudosy Super 20a - wspaniała góra ale takiego wypełnienia i średnicy jak Olympica niestety nie miały (pomijają estetykę).

 

Edytowane przez Artistplant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Artistplant napisał:

Na razie trzymam bo nie chcę za darmo oddawać, jak się nikt nie zdecyduje to spróbuję przemeblować pokój, kolumny grają wyśmienicie (pomijając nadwyżkę niskich tonów), miałem wcześniej Kudosy Super 20a - wspaniała góra ale takiego wypełnienia i średnicy jak Olympica niestety nie miały (pomijają estetykę).

 

Sugeruję przemeblowanie. Szkoda tracić kasę. Nie wiem za ile kupiłeś ale sporo tego modelu w ogłoszeniach i realna cena sprzedaży to poniżej 18 000 PLN za używane w idealnym stanie. Znajomy kupił właśnie taką parę w idealnym stanie i jest zadowolony. A ma ją w 18 m2 i odsuniętą od ścian na przynajmniej 80 cm... a może i metr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, moreno1973 napisał:

Sugeruję przemeblowanie. Szkoda tracić kasę. Nie wiem za ile kupiłeś ale sporo tego modelu w ogłoszeniach i realna cena sprzedaży to poniżej 18 000 PLN za używane w idealnym stanie. Znajomy kupił właśnie taką parę w idealnym stanie i jest zadowolony. A ma ją w 18 m2 i odsuniętą od ścian na przynajmniej 80 cm... a może i metr. 

Teraz za 15 letnie cremony tyle ludzie chcą , a cremony sprzedawały się po 10 k auditor 7-8 tys a nie jak na Allegro 14,7 https://allegro.pl/oferta/sonus-faber-cremona-auditor-high-end-okazja-11446373788. Szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam w dobre ręce Cremony mk1 . Więcej na priv.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.