Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2021 o 18:36, Marcin-utopia napisał:

Teraz za 15 letnie cremony tyle ludzie chcą , a cremony sprzedawały się po 10 k auditor 7-8 tys a nie jak na Allegro 14,7 https://allegro.pl/oferta/sonus-faber-cremona-auditor-high-end-okazja-11446373788. Szok

Metr mieszkania w Warszawie dwa lata temu był za 8000 a teraz jest za 13000 PLN. 

Seria Cremona bardzo dobrze trzyma cenę. Rynek wtórny najlepiej pokazuje po latach co jest dobre, średnie albo kiepskie. 

20 godzin temu, Marcin-utopia napisał:

Maks 10 tys oglądałem te z olx za 12 tys i ich stan to tragedia ich bym nie kupił nawet za 6 tys 

Uszkodzone mocno Sonusy tracą z miejsca połowę swojej wartości. To w końcu kawał mebla 😜

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, moreno1973 napisał:

Metr mieszkania w Warszawie dwa lata temu był za 8000 a teraz jest za 13000 PLN. 

Seria Cremona bardzo dobrze trzyma cenę. Rynek wtórny najlepiej pokazuje po latach co jest dobre, średnie albo kiepskie. 

Uszkodzone mocno Sonusy tracą z miejsca połowę swojej wartości. To w końcu kawał mebla 😜
 

https://www.hifishark.com/search?q=sonus+faber+cremona  Rynek zweryfikuje cenny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Artistplant napisał:

Ja myślałem, że moje praktycznie nowe Olympici 2 za 24300zł pójdą od razu, niestety chętni są ale z zagranicy a średnio mi pasuje wysyłanie palety zagranicę…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jak pisałem rynek weryfikuje cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Artistplant napisał:

Ja myślałem, że moje praktycznie nowe Olympici 2 za 24300zł pójdą od razu, niestety chętni są ale z zagranicy a średnio mi pasuje wysyłanie palety zagranicę…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tą zagranicą to fejki są najczęściej. Jeśli zaczepiają cie whatsappie to na 200%= Wał. Oczywiście nie negocjują bo cena im odpowiada lub negocjują słabo - dla Pozorów..
Przerabiałem to kilka razy wiem co mówię.. Uważaj. Wyciągają od ciebie adres @ na który wysyłają podrobione potwierdzenie przelewu z jakiegoś ich niby banku. 

Zawsze mnie próbowali walnąć Arabusy.. teraz jak słyszę lub czytam „Habibbi my frend” to sie rozłączam i blokuję. 
 

Twoje olimpicy to poprzedni model.. dziś Olympica Nova 2 znajdziesz między 20-30 więc 24tysie... to.. Sam wiesz.. 

Polecam te Stronkę do sondowania cen zanim sie coś wystawi👇👇

www.hifishark.com/search?q=sonus+faber+olympica+2 

I pamiętaj że twoi ewentualni przyszli klienci ZAWSZE wcześniej czytają tą grupę.. i też przez nią próbują wpłynąć na Ciebie i cenę 😉 

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańsza Nova Ii 5500€ czyli ~ 25800zł plus fracht i lekki strach co przyjedzie, ja bym chyba za tyle kasy używanych kolumn bez wizji nie brał. Pomijając aspekty handlowe na podstawie wielu testów różnych zestawów Olympica gra najlepiej w tej klasie cenowej, przynajmniej w moim subiektywnym odbiorze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Artistplant napisał:

Ja myślałem, że moje praktycznie nowe Olympici 2 za 24300zł pójdą od razu, niestety chętni są ale z zagranicy a średnio mi pasuje wysyłanie palety zagranicę…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pamiętaj też, że w bardzo wielu przypadkach kupującym zależy na fakturze VAT, gdy takiej nie wystawisz, to sam rozumiesz, jaka jest różnica w cenie i Twoje ponad 24 robi się z miejsca de facto powyżej 30. Sytuacja taka szczególnie odnosi się do kolumn nowonabytych i sprzedawanych kilka, kilkanaście miesięcy po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Artistplant napisał:

Ja myślałem, że moje praktycznie nowe Olympici 2 za 24300zł pójdą od razu, niestety chętni są ale z zagranicy a średnio mi pasuje wysyłanie palety zagranicę…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na pewno tak jak kolega pisał, część to oszuści, a część może być tych uczciwych, za granicą ta sama kwota jest zupełnie inna niż u nas w bogatej Polsce. Druga sprawa, raczej ja bym opuścił, choćby z tego powodu, że są takie czasy jakie sam widzisz i dzisiaj kupowanie kolumn  za ponad 20 tysi to  dla wielu może okazać się niekoniecznie dobrym zakupem, nie wiedząc co ludzi czeka za miesiąc, dwa w pracy. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżam sukcesywnie, muszę przy moim metrażu zejść na poziom monitorów nad czym bardzo ubolewam. Te Olympici były moim marzeniem i zwyczajnie się na nie uparłem. Niestety nia ma na rynku mniejszych podłogówek o podobnym designie( Sonetto III dźwiękowo jednak dużo słabsze od Olympici). Wszystkie pozostałe typu Proac, Spendor, Neat, Kudos grają nieźle ale na dłuższą metę wizualnie czegoś brakuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Artistplant napisał:

Obniżam sukcesywnie, muszę przy moim metrażu zejść na poziom monitorów nad czym bardzo ubolewam.

Myślisz o O1, czy również o innych markach?

BTW: Nie wiem jakie masz wzmocnienie do tych dwójek, ale pomyśl o rozwiązaniu, które pozwoli Ci je jednak zachować. Myślę w tym momencie o korekcie akustyki pomieszczenia. Spróbuj koniecznie wzmacniacze Lyngorfa, może nie 1120, ale 2170 przynajmniej, który kiedyś u mnie doskonale radził sobie z O2.

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 12:41, Tajitsu napisał:

Sprzedam w dobre ręce Cremony mk1 .

 

20 godzin temu, moreno1973 napisał:

Metr mieszkania w Warszawie dwa lata temu był za 8000 a teraz jest za 13000 PLN. 

Seria Cremona bardzo dobrze trzyma cenę. Rynek wtórny najlepiej pokazuje po latach co jest dobre, średnie albo kiepskie. 

Uszkodzone mocno Sonusy tracą z miejsca połowę swojej wartości. To w końcu kawał mebla 😜

 

31 minut temu, Artistplant napisał:

Obniżam sukcesywnie, muszę przy moim metrażu zejść na poziom monitorów nad czym bardzo ubolewam. Te Olympici były moim marzeniem i zwyczajnie się na nie uparłem. 
(..)

No właśnie , tak jak Kolega @Artistplant spełniłem swoje marzenie o Cremonach . Znajomi radzili monitory i zasiali ziarno . Robal zaczął drążyć i zacząłem się miotać , stąd nieśmiały anons o sprzedaży Cremon.

Kolumny mam odsunięte od tylnej ściany (mierząc od frontów kolumn) o 90cm. Po bokach mogłoby być więcej przestrzeni , ale metraż ...

W porównaniu do poprzednich kolumn , jak i podstawkowych Dynek 52Se stwierdziłem , że basu z Sonusa nie ma ciągnącego się , buczącego itd. Jest wtedy kiedy ma być , nic nie podgrzewa przekazu bulgotem etc.

Co za tym idzie , przy odpowiedniej mocy obecnego wzmacniacza (160W / 8ohm , a i wydajność moim zdaniem jest co najmniej  dobra) . 
Zgadzam się z Kolegą co do eksperymentu ze wzmocnieniem :

7 minut temu, grzegorz napisał:

 

BTW: Nie wiem jakie masz wzmocnienie do tych dwójek, ale pomyśl o rozwiązaniu, które pozwoli Ci je jednak zachować. Myślę w tym momencie o korekcie akustyki pomieszczenia. Spróbuj koniecznie wzmacniacze Lyngorfa, może nie 1120, ale 2170 przynajmniej, który kiedyś u mnie doskonale radził sobie z O2.

Być może z Olimpicami będzie podobnie i z innym wzmakiem zostaną u Ciebie i będziesz zadowolony 😀✌️
Póki co ja się wstrzymuje ze sprzedażą Cremon . Raz szkoda się pozbywać dobrze grających kolumn , a dwa na obecną chwile nie mam zbytnio wyboru co do następców . Facet od którego miałem coś wziąć się wycofał . Także chyba tak miało być , że Włosi zostaną na dłużej ...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Naim Nova, po wielu testach sygnatura Naima najbardziej mi odpowiada, niestety nie mam możliwości odjechania od ściany a lewa kolumna stoi otoczona meblami, moim zdaniem idealny metraż na te Olympica 2 to 20mkw wzywż, chyba że faktycznie pomieszczenie jest po adaptacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Artistplant napisał:

Wszystkie pozostałe typu Proac, Spendor, Neat, Kudos grają nieźle ale na dłuższą metę wizualnie czegoś brakuje.

Dokładnie z tego samego powodu sprzedałem o podobnym rodowodzie fajnie grające PMC 25.26 i kupiłem Sonusy

Masz świetne Nowe kolumny w tej cenie i tak jak radzą koledzy warto o nie powalczyć z akustyką.. sprzedasz ze stratą a jak wymyślisz sobie jakieś droższe monitory to jeszcze będziesz musiał dopłacić.. - Szaleństwo dla Plumkania 🙉🙈

Chyba że jakiś sklep da ci monitory z Rozsądnym i KORZYSTNYM rozliczeniem O2.  

Pogadaj z www.soundway.pl a może się okazać że na akustykę wydasz tyle co stracisz na operacji wymiany obecnych O2 na monitory, z tą różnicą że akustyka zostanie ci na przyszłość a i Sonusy zostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij te ogłoszenia, bo potem możesz żałować, że pozbyłeś się O2, a sprzedać zawsze zdążysz. Powalcz z akustyką, jak radzi @NiepokornyNawet na naszym forum masz @Acoustic Lab oraz @Bartek Chojnacki którzy chętnie coś podpowiedzą, a nawet pomogą to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin-utopia napisał:

Jako, że oglądał i słuchałem ostatnio używanych sonusów to mogę stwierdzić większość to jakiś żart stan żenujący ,zatem kupiłem na przeczekanie auditor stan jak nowe 

4FEEE684-D16A-4484-A931-E89C94806D27.jpeg

Ładnie wyglądają. 🙂

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin-utopia napisał:

Jako, że oglądał i słuchałem ostatnio używanych sonusów to mogę stwierdzić większość to jakiś żart stan żenujący ,zatem kupiłem na przeczekanie auditor stan jak nowe 

4FEEE684-D16A-4484-A931-E89C94806D27.jpeg

Zadowolony z brzmienia ? 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie chcesz zostawić tak pięknych monitorów? I jeszcze w super stanie. 

Adam to nie są moje monitoruj, mi się one podobają, ale nie wiem jak grają. Kolega szuka cremony z tego co napisał plus jakieś jeszcze inne monitory też mu się podobają.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zdejmij te ogłoszenia, bo potem możesz żałować, że pozbyłeś się O2, a sprzedać zawsze zdążysz. Powalcz z akustyką, jak radzi [mention=78135]Niepokorny[/mention]Nawet na naszym forum masz [mention=30067]Acoustic Lab[/mention] oraz [mention=70847]Bartek Chojnacki[/mention] którzy chętnie coś podpowiedzą, a nawet pomogą to ogarnąć.

Odpuszczam na razie temat i z żalem podtrzymuję decyzję o sprzedaży, jak Olympici znajdą nowy dom to będę myślał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2021 o 22:38, Adam 38 napisał:

Nie chcesz zostawić tak pięknych monitorów? I jeszcze w super stanie. 

Revelatory są dobre ale najlepsze sonusy to te na audiotechnology i kopułkach dynaudio. 
Kiedyś jak kupowałem jadisa u Grobel Audio powiedział ze w domu słucha na guarneri homage.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.