Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, nautilus81 napisał:


Kiedyś jak kupowałem jadisa u Grobel Audio powiedział ze w domu słucha na guarneri homage.

 

 

Mi mówił coś innego ale tak na prawdę trudno powiedzieć na czym on słucha skoro ma różne kolumny na stanie.

Ciekawsze było to, iż jego egzemplarz Homage miał wady lakiernicze na obudowie. Podobno wyszły one dopiero po jakimś czasie użytkowania bo coś tam schrzanili w warsztacie Pana Serblina. W każdym razie efekt finalny był kiepski jak na to się patrzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, moreno1973 napisał:

Mi mówił coś innego ale tak na prawdę trudno powiedzieć na czym on słucha skoro ma różne kolumny na stanie.

Ciekawsze było to, iż jego egzemplarz Homage miał wady lakiernicze na obudowie. Podobno wyszły one dopiero po jakimś czasie użytkowania bo coś tam schrzanili w warsztacie Pana Serblina. W każdym razie efekt finalny był kiepski jak na to się patrzyło. 

To było ok 6 lat temu jak u niego byłem. Nie widziałem ich słuchałem na elipsach w tym niskim pomieszczeniu z trąbka na ścianie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

image.thumb.png.732a968489994cee44dff579f9061b3c.png

Dobre , nawet bardzo 😀✌️

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marcin-utopia napisał:

Podwójne monitory 🙂 

3BCD70A7-0A07-4807-95C7-5A475EF944D1.jpeg

Skończyłeś projekt ? 
Wydaje mi się , że ostatnio na zdjęciu widziałem obudowy tych monitorów bez głośników (?) 🤔 co to za przetworniki i elementy zwrotnicy włożyłeś ?

Jakieś odsłuchy porównawcze vs Sonuski?

Pozdrawiam ,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuton ma bardzo dobre opinie 😀 z nimi monitory muszą grać , łaski nie robią 😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow.

Dołączyłem do klubu w pewnym sensie nielegalnie, gdyż jestem prawdopodobnie przyszłym posiadaczem SF.

Po krótce: zafascynowany jestem amati tradition i futura. Wcześniej nie było mnie na nie stać (bardziej nawet mentalnie niż finansowo). Dlatego też, sam (no prawie) zbudowalem sobie kolumny - wizualnie isnpirując się na wymienionych. Jestem z nich nega zadowolony, szczegolnie z dźwięku. No ale coraz częściej myślę nad zakupem oryginałów- tylko trochę obawiam sie rozczarowania. Wyglada na to, że dojrzałem mentalnie do zakupu moich faworytow i tu się pojawia problem. Za radą znajomego (no i w sumie zdroworozsądkowo), przed zakupem powinienem posłuchać ich w swoim systemie, ale cykam sie trochę wypożyczać do domu za kaucją o wartości ich pełnej ceny. Czy ktoś wypożyczał sprzęt typu kolumny w takiej cenie i jak było z ewentualnym zwrotem zarowno sprzętu jak i kaucji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lausiv może jakieś zdjęcia wykonanych kolumn ? 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tajitsu napisał:

@lausiv może jakieś zdjęcia wykonanych kolumn ? 🙂

Do jakości wykonania oryginałów im daleko, ale ja jestem amator i w garazu je robilem, wiec jestem nawet zadowolony z efektu końcowego. Za to graja znacznie lepiej niż wygladają.20200402_143020small.thumb.jpg.10d9cfc93eaa979f248ad7d3d3fa9aa8.jpgIMG_9461-small.thumb.jpg.07634a91091901d7cd23e82b9b5ded03.jpgmale-kolumny-2.thumb.jpg.03c1729a0178d7acb70b832ff23e83ff.jpg20180303_144033small.thumb.jpg.7569dce631a7e21ebe543d884da3072e.jpg

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lausiv na moje oko z tego co oddają zdjęcia , jest bardzo dobrze! panie Kolego szacun .


edit

Szczerze gratuluje i sam chciałbym mieć takie „garażowe umiejętności” jak Ty masz 😀

 

Ps

na jakich głośnikach i kondensatorach budowałeś ?

Edytowane przez Tajitsu

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tajitsu napisał:

@lausiv na moje oko z tego co oddają zdjęcia , jest bardzo dobrze! jeśli grają , tak jak wyglądają to panie Kolego szacun .

Szczerze gratuluje i sam chciałbym mieć takie „garażowe umiejętności” jak Ty masz 😀

Dzięki, ale po pierwsze zlozylem je przed ostatecznym wykończeniem- brak skóry na przednim panelu i teraz juz brak motywacji. Po drugie lakierowanie jesy hmm mowiac delikatnie nie najwyzszych lotów. No i są tam jeszcze takie drobniejsze niedoskonałości.

Ale graja (mowa o tych wiekszych, bo male byly na przetarcie) naprawdę nieźle jak na moje ucho, bo projektował mi pod moje preferencje - zwrotki i pojemności oraz stroił i mierzył Yoshi Paweł z Ybaudio.

16 minut temu, Tajitsu napisał:

@lausiv na moje oko z tego co oddają zdjęcia , jest bardzo dobrze! panie Kolego szacun .


edit

Szczerze gratuluje i sam chciałbym mieć takie „garażowe umiejętności” jak Ty masz 😀

Ps

na jakich głośnikach i kondensatorach budowałeś ?

Edit: sbacoustics (SB23NRXS45-8 x2 + MR16P-4 + TW29RN-B

Zwrotki na jentzenach czerwonych i czarnych cross cap.

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lausiv napisał:

 

20200402_143020small.thumb.jpg.10d9cfc93eaa979f248ad7d3d3fa9aa8.jpgIMG_9461-small.thumb.jpg.07634a91091901d7cd23e82b9b5ded03.jpgmale-kolumny-2.thumb.jpg.03c1729a0178d7acb70b832ff23e83ff.jpg20180303_144033small.thumb.jpg.7569dce631a7e21ebe543d884da3072e.jpg

 

Noo.. panie, jeśli tyś w garażu takie Kolumienki wystrugał to Sonus ci może buty wiązać

Jeśli ten wydech z przodu świadczy że w wysokich kolumnach zastosowano linie transmisyjną jak w PMC to mogą one grać w tym zakresie lepiej od oryginału. 

Czym toto napędzasz.. wzmaki też robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Niepokorny napisał:

Noo.. panie, jeśli tyś w garażu takie Kolumienki wystrugał to Sonus ci może buty wiązać

Jeśli ten wydech z przodu świadczy że w wysokich kolumnach zastosowano linie transmisyjną jak w PMC to mogą one grać w tym zakresie lepiej od oryginału. 

Czym toto napędzasz.. wzmaki też robisz ?

Dzięki. No nie jest to linia transmisyjna. Wzmaka jeszcze nie robilem ale sue zbieram. Na razie tylko kolumny i streamer (ten z duzym wyswietlaczem na jednym ze zdjęć). A napędza to abrahamsen pre + 2x koncowka. Taki tanszy electrocompaniet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczałem kiedyś demonstracyjne dynaudio i nie płaciłem pełnej ceny. Problemy ze zwrotem bywały w nieistniejącym już Fusic - pewnie też dlatego już go nie ma.. 😉

Upewnij się ile faktycznie byś musiał kasy zastawić bo ceny niestety poszły mocno w górę a sklepy węszą okazję by próbują przycwaniakować niczym Łukaszenka.

Przed wakacjami chciałem Nova 5 które w pewnym sklepie mają je na stanie w orzechu wówczas powiedzieli mi 43 500 tysi, podobnie jak ty musiałem dozbierać.. miesiąc temu do nich wracam a oni mówią że nadal mają tą samą parę demo ale mogą mi sprzedać za... 60 tysi.
I jeszcze mi szczyl mówi że „ Trza było wcześniej brać..” Ciekawe ile taki sprzedawczyk na etacie w swoim życiu kupił kolumn za kilkadziesiąt tysi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Niepokorny napisał:

Wypożyczałem kiedyś demonstracyjne dynaudio i nie płaciłem pełnej ceny. Problemy ze zwrotem bywały w nieistniejącym już Fusic - pewnie też dlatego już go nie ma.. 😉

Upewnij się ile faktycznie byś musiał kasy zastawić bo ceny niestety poszły mocno w górę a sklepy węszą okazję by próbują przycwaniakować niczym Łukaszenka.

Przed wakacjami chciałem Nova 5 które w pewnym sklepie mają je na stanie w orzechu wówczas powiedzieli mi 43 500 tysi, podobnie jak ty musiałem dozbierać.. miesiąc temu do nich wracam a oni mówią że nadal mają tą samą parę demo ale mogą mi sprzedać za... 60 tysi.
I jeszcze mi szczyl mówi że „ Trza było wcześniej brać..” Ciekawe ile taki sprzedawczyk na etacie w swoim życiu kupił kolumn za kilkadziesiąt tysi..

No właśnie trochę się boję, tych kombinacji. A dodatkowo jak sie dowiedzialem, to poki do nich nie dotrą to odpowiedzialność po mojej stronie, czyli tylko ubezpieczona przesyłka, a z tym wiem, ze też bywaja problemy. 

A swoją drogą. Ty swoich nie przesłuchałeś w swoim systemie, przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elipsy dużo lepsze czy ciut inne ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tajitsu napisał:

Elipsy dużo lepsze czy ciut inne ?

Elipsy to głośniki do kina na tył i tylko tam sie sprawdzą

56 minut temu, Tajitsu napisał:

Elipsy dużo lepsze czy ciut inne ?

Elipsy to głośniki do kina na tył i tylko tam sie sprawdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 20:56, Niepokorny napisał:

Wypożyczałem kiedyś demonstracyjne dynaudio i nie płaciłem pełnej ceny. Problemy ze zwrotem bywały w nieistniejącym już Fusic - pewnie też dlatego już go nie ma.. 😉

Upewnij się ile faktycznie byś musiał kasy zastawić bo ceny niestety poszły mocno w górę a sklepy węszą okazję by próbują przycwaniakować niczym Łukaszenka.

Przed wakacjami chciałem Nova 5 które w pewnym sklepie mają je na stanie w orzechu wówczas powiedzieli mi 43 500 tysi, podobnie jak ty musiałem dozbierać.. miesiąc temu do nich wracam a oni mówią że nadal mają tą samą parę demo ale mogą mi sprzedać za... 60 tysi.
I jeszcze mi szczyl mówi że „ Trza było wcześniej brać..” Ciekawe ile taki sprzedawczyk na etacie w swoim życiu kupił kolumn za kilkadziesiąt tysi..

Jołop , a nie sprzedawca, nie ma co brać do głowy.. 3 tysie taki zarabia, a mądrzy się jakby 30 tysi wciągał, szkoda słów.. A Ty chcesz kupić nova 5  używane, czy nówki też Ciebie interesują ? Nova 3 tez w chodzi w grę? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nova 3 myślałem o nova 5 ale skoro nie stać mnie na exdemo u katowickiego dilera który chwalił się że wielokrotnie Sonus przyznawał mu nagrodę najskuteczniejszego dilera w Europie bo ma super sprzedaż więc i „najlepsze” ceny 😉🙈. To tym bardziej na nowe Nova 5 sobie nie pozwolę więc temat zwyczajnie odpuściłem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 15:17, Pieniu75 napisał:

witam, przymierzam się do zakupu  kolumn podstawkowych Sonetto II. Mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w połączniu tych kolumn ze wzmacniaczami hegla np H160 lub H190? Byłbym wdzięczny za opinię

pozdrawiam

Soneto do krew z uszu tym bardziej z Heglem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.