Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Posiedziałem, poczytałem i bardzo dużo znalazłem Waszych postów na temat Cremony. Czysto hipotetycznie zastanawiam się nad wersja Auditor, wizualnie jest to sztuka, a z Waszych opinii wynika, ze potrafi też zagrać. Zrozumiałem już, że lepiej szukać wersji starszej.
Zastanawiam się teraz, czy przy moim wzmacniaczu ma to prawo bytu. Piszecie, że z jednej strony jest potrzebna moc, ale z drugiej, że moc mocy nierówna. W tym momencie moje SF Venere 2 są napędzane przez lampę UR Triode 25, która podaje 45W na kanał. Nie byłem w stanie wykopać żadnego testu jaką realną moc dostarcza.  Przy Venere moim zdaniem jest nieźle, bas gra w punkt, nie ma go dużo, ale jest bardzo dobrze kontrolowany. Dokupiłem jako wspomagacz RELa T5i, ale za każdym razem, kiedy go wyłączam, miło się zaskakuje, jak przyjemnie ten zestaw potrafi zagrać bez suba.

Co myślicie na ten temat? Triode 25 ma jakiekolwiek szanse pociągnąć Cremony? Jeśli nie, warto kombinować do niego końcówkę albo monobloki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2021 o 15:17, Pieniu75 napisał:

witam, przymierzam się do zakupu  kolumn podstawkowych Sonetto II. Mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w połączniu tych kolumn ze wzmacniaczami hegla np H160 lub H190? Byłbym wdzięczny za opinię

pozdrawiam

Uwaga, ten gość jest oszustem! Sprzedał mi uszkodzony wzmacniacz za 2500zł. Przesłałem mu film przedstawiający uszkodzenia. Moją wiadomość z odstąpieniem od umowy olał. Obiecał zwrócić kasę na naprawę, więc przesłałem mu nr konta. Po miesiącu dzwonię spytać czy wysłał kasę, a gość udaje że o niczym nie wie. Od ponad roku wysyłam przypomnienia , oczywiście bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Sonus faber Sonetto V w doborowym towarzystwie świetnego wzmacniacza Haiku Audio SEnsei 211 SE RC. Zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy.

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_01.thumb.jpeg.e6480226f92082ce99c336bfd2744f14.jpeg

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_02.thumb.jpeg.ab563489dc07416544a58866a3c229ae.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nowe, znacznie niższe ceny kolumn Sonus faber Lumina w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy.

LINK do oferty.

sonus_faber_lumina_01.jpg

sonus_faber_lumina_02.jpg

sonus_faber_lumina_03.jpg

sonus_faber_lumina_04.jpg

sonus_faber_lumina_05.jpg

sonus_faber_lumina_06.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Proszę o pomoc w sprawie czyszczenia okładziny ze skóry na kolumnach Sonus Faber. Konkretnie to posiadam model Lumina III. Po prawie roku używania wypadało by je oczyścić. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji czym tą skórę czyścić. W związku z tym proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przy okazji w trakcie poprawiania fabryki tj wywalania szybkozłączek i lutowania kabelków bezpośrednio do głośników /mam takie natręctwo / zauważyłem ze gumowe zawieszenie membran nie trzyma się koszy. Nie na całym obwodzie lecz na1/4 ,1/3. Zabrakło kleju , za mało kleju lub coś poszło nie tak.

Drugą zauważalną  katastofą jest cieniutka uszczeleczka między koszem a obudową głośnika. która niczego się nie trzyma, ponowny brak kleju, jest niewymiarowa i cienka jak papier.

Dotyczy SF Sonetto V

IMG_1023.JPG

IMG_1025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 13:11, igor-69 napisał:

Tak na przy okazji w trakcie poprawiania fabryki tj wywalania szybkozłączek i lutowania kabelków bezpośrednio do głośników /mam takie natręctwo / zauważyłem ze gumowe zawieszenie membran nie trzyma się koszy. Nie na całym obwodzie lecz na1/4 ,1/3. Zabrakło kleju , za mało kleju lub coś poszło nie tak.

Drugą zauważalną  katastofą jest cieniutka uszczeleczka między koszem a obudową głośnika. która niczego się nie trzyma, ponowny brak kleju, jest niewymiarowa i cienka jak papier.

Dotyczy SF Sonetto V

IMG_1023.JPG

IMG_1025.JPG

Widocznie budżet produkcyjny był za mały i zabrakło na klej;-)

W obecnym SF liczy się nade wszystko ładny wygląd bo to sprzedaje kolumny a nie to co jest pod spodem. 

W dniu 3.02.2023 o 21:16, Adam 38 napisał:

Pięknie... A narzekamy na paczki składane w Chinach. Ale wtopa. Ciekawe ile takich super wykonanych egz. Sonetto się sprzedało. 

Dlatego lepiej kupić coś starego z SF ale w dobrym stanie niż te błyszczące nowością ,,cuda". To jest też powód dlaczego modele SF sprzed kilkunastu lat są coraz droższe na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fredy napisał:

szanowni koledzy czy warto zainteresować się tymi kolumnami ,mają sporo lat i zmasakrowane maskownice ,nie wiem dlaczego -cena warta uwagi ? wiszą już dłuższy czas :

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sonus-faber-electa-amator-1-CID99-IDSzQfa.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Czy to koniecznie musi być EA1? W podobnej kwocie moasz świetne Sonusy w bardzo dobrym stanie: https://allegro.pl/oferta/sonus-faber-cremona-auditor-high-end-13041409401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fredy napisał:

nie musi , trochę boję się kupowania zabytków zwłaszcza że są w taki stanie maskownice , albo upadły albo z zupełnie inncyh powodów są uszkodzone. MarcinQoo czy znasz brzmienie tych Cremona ?

Kupowanie używanych ponad 20 letnich kolumn to zawsze ruletka. Chyba, że trafisz na pierwszego właściciela i pedanta. Jest to możliwe ale trzeba mieć trochę szczęścia i szukać ze spokojną głową. 

Co do Auditora to piękne wizualnie kolumny o ciekawym brzmieniu. Idealne do pomieszczeń 15-17 metrów. Potrzebują trochę przestrzeni dookoła aby zagrać na 100%. Mają ciemniejszą barwę. Dla niektórych piękną dla innych zbyt ciemną. Natomiast wersja po modyfikacji zwana Auditor M ma więcej otwarcia na górze przy zachowaniu fajnej barwy. 

Co do ich brzmienia to idealnie to zostało opisane w poniższej recenzji. Rzadko się zdarza aby recenzent tak dobrze uchwycił esencję brzmienia kolumn w tak sensowym opisie. Warto też spojrzeć na pomiary tych kolumn. Potrzebują mocnego wzmacniacza. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/197-auditor-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 13:37, moreno1973 napisał:

Kupowanie używanych ponad 20 letnich kolumn to zawsze ruletka. Chyba, że trafisz na pierwszego właściciela i pedanta. Jest to możliwe ale trzeba mieć trochę szczęścia i szukać ze spokojną głową. 

Masz rację , byłem u tego człowieka sprawdzić jak faktycznie wyglądają te kolumny , jego nick na olx to turek2001.

okazało się że jedna z kolumn chyba spadła i miała nieudolnie zaszpachlowaną dziurę, obydwie były porysowane , wgnioty na górze obudowy na obydwu kolumnach i to sporo -jakby ktoś coś na nich ustawiał , rysy na bokach , brak zworek przy  terminalach  , brak kartonów , maskownice wyglądały tak jakby leżały w wodzie- połamane i miękkie jak guma .Podłączony był do Lebena 300xs modyfikowanego przez Nautilus. Od razu było słychać że Leben sobie nie radzi z tymi kolumnami , brak kobtroli basu który totalnie dominował ... jednak stare to jest dobre wino-Sprzedający podaje że takie kolumny będą tylko drożeć , jak widać nikt ich do tej pory nie kupił -stan wizualny to oceniam na- lekka tragedia  -śruby od głośników też wyglądały na podpicowane =ogólnie zawał w trakcie koronacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2023 o 23:33, p1154 napisał:

Panowie, czy znacie jakiś godny polecenia serwis do SF? Mam Olympica 2 i coś mi chyba wysokotonowy siada.

 

Konstruktor Studio 16Hz chwali się że naprawia Sonusy.  

 

 

05047B48-ABEC-47E3-B092-BAF64D720B1A.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.03.2023 o 22:50, Niepokorny napisał:

Konstruktor Studio 16Hz chwali się że naprawia Sonusy.  

 

 

05047B48-ABEC-47E3-B092-BAF64D720B1A.jpeg

Korzystałem z usług i jestem bardzo zadowolony, wymieniałem górne zawieszenie w wooferach - perfekcyjna robota. Sam byłem sceptycznie nastawiony do napraw głośników po wcześniejszych doświadczeniach ale po rozmowie z P. Grzegorzem postanowiłem spróbować, no i co z tego wyszło? Głośniki doprowadzone do fabrycznego stanu, na oryginalnych częściach. Bardzo ważne jest, że P. Grzegorz jako producent kolumn ma dostęp do każdej części nie dostępnej w regularnej sprzedaży, podchodzi do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem jakby dopiero się wkręcił w to zajęcie, a ma przecież  ogromne doświadczenie - kilkadziesiąt lat praktyki i ogromną wiedzę.

Żeby nie być gołosłownym to moje kolumny można zobaczyć na znanym portalu ogłoszeniowym - SF Cremona Auditor, mam też dokument potwierdzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 13:37, moreno1973 napisał:

Co do Auditora to piękne wizualnie kolumny o ciekawym brzmieniu. Idealne do pomieszczeń 15-17 metrów.

Myślę, że spokojnie w 20-25 metrach dadzą radę, tylko jest potrzebny dobry piec, u mnie Audionet SAM świetnie sobie z nimi radzi.

 

W dniu 12.02.2023 o 13:37, moreno1973 napisał:

Potrzebują trochę przestrzeni dookoła aby zagrać na 100%. Mają ciemniejszą barwę. Dla niektórych piękną dla innych zbyt ciemną.

Pełna zgoda, są po ciemniejszej stronie i dlatego wg. mnie w 20 m2 ładnie się wyrównuje pasmo, mocowo też spokojnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.