Skocz do zawartości
IGNORED

Auralic vs Lumin


Staszor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy ktoś słyszał lub mógłby opisać/ocenić takie propozycje upgradu stremera CA CXN? 

- Aurelic Altair (pirwsza wersja lub G1)

- Aurelic Aries transport + vega DAC (chodzi o te pierwsze wersje) 

- Lumin D2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzasz osiagnac stawiajac Auralic Aries + Vega DAC? Lepiej od razu kup Altair G1 lub Vega G1/G2/G2.1 i po sprawie.

Luminy graja cieplej bardziej zaokrąglonym dzwiekiem i stępionym atakiem a Auralici po bardziej analitycznej (ale w dobrym tego slowa znaczeniu ) stronie. Jak Twoj system to jazgotliwy suchotnik, wstawiasz Lumina, a jak masz "rezerwe barwy" i chcesz wiecej detalu, Auralica. Niestety CA nie slyszalem, wiec sie nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, p0is0n napisał:

Co zamierzasz osiagnac stawiajac Auralic Aries + Vega DAC? Lepiej od razu kup Altair G1 lub Vega G1/G2/G2.1 i po sprawie.

 

Myślałem o Aries +vega bo jest to w cenie Altair G1 i może brzmi lepiej? Teoretycznie Vega jest lepiej skonstruowana niż DAC w Altair. Na zestaw Auris G1/Vega G1 braknie budzetu.

musze gdzieś w Łodzi wypożyczyć Lumina D2 oraz Altaira i zrobić jakieś bezpośrednie porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślę że kiedyś byłem tak (chyba podobnie) napalony na te Auralici, człowiek sobie potrafi czasami snuć mityczne wyobrażenia, a wystarczy posłuchać i porównać...  ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman z tym ze Auralic niby zly.Nie mam i nigdy nie mialem, ale uwazam ze gra bdb.I jak wszystko moze sie wpasowac lub nie wpasowac w system.Testowalem tez takie combo: transport Lumin i dac Auralic i to bylo tez bdb.

43 minuty temu, Staszor napisał:

Myślałem o Aries +vega bo jest to w cenie Altair G1 i może brzmi lepiej? Teoretycznie Vega jest lepiej skonstruowana niż DAC w Altair. Na zestaw Auris G1/Vega G1 braknie budzetu.

musze gdzieś w Łodzi wypożyczyć Lumina D2 oraz Altaira i zrobić jakieś bezpośrednie porównanie.

Nie wiem czy ktos robil takie porownania, ale imho w Auralicu istotne sa generacje (czyli konkretnie zastosowana platforma Tesla, bo od niej zalezy  ile "taps" może mieć zaimplementowany cyfrowy filtr; ten sam temat jest w DACkach Chorda, Rockna i wielu innych). Moja rada: zacznij od Auralic Altair G1 - to jest b. fajny daczek w jednym pudelku, gdzie mozna podlaczyc zarowno NASa, jak i lokalny storage po USB. Jak poznasz house sound Auralica i sie spodoba, to sobie kiedys zmienisz na wyzszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, p0is0n napisał:

ale uwazam ze gra bdb

Ale firmowe oprogramowanie jest skopane. Przynajmniej jeśli chodzi o Tidal. A odtwarzacze są tyle warte, ile wart jest zainstalowany na nich system. Co do dźwięku, mi się podoba. 

56 minut temu, Staszor napisał:

Myślałem o Aries +vega bo jest to w cenie Altair G1 i może brzmi lepiej? Teoretycznie Vega jest lepiej skonstruowana niż DAC w Altair. Na zestaw Auris G1/Vega G1 braknie budzetu.

musze gdzieś w Łodzi wypożyczyć Lumina D2 oraz Altaira i zrobić jakieś bezpośrednie porównanie.

A dlaczego nie Moon Mind? Bardzo ciekawa alternatywa. Jakiś czas temu ktoś z forum porównywał te trzy odtwarzacze i Moon oferował zdecydowanie najlepszy dźwięk (subiektywnie najlepszy) 

Albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 To ciekawe co mowisz -  a na czym to skopanie polega w Auralicu? Nie mowie nie "Moonowi" ale czy dorobil sie on  wyjscia usb? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piotrek7 napisał:

A dlaczego nie Moon Mind? Bardzo ciekawa alternatywa. Jakiś czas temu ktoś z forum porównywał te trzy odtwarzacze i Moon oferował zdecydowanie najlepszy dźwięk (subiektywnie najlepszy) 

 

Zależy od reszty systemu

8 minut temu, p0is0n napisał:

@piotrek7 To ciekawe co mowisz -  a na czym to skopanie polega w Auralicu? Nie mowie nie "Moonowi" ale czy dorobil sie on  wyjscia usb? 

Nawet jak się dorobi to ja prawdopodobnie nie będę korzystał, chyba ze im sie uda uzyskać muzykalność po USB, bo ja jeszcze nigdy po USB nie słyszałem muzykalnego brzmienia, ani z Aurendera, LUMINA itd.
Chyba ze wszyscy postrzegamy całkiem inaczej muzykalność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze DSD, gdzie kodek i odtwarzanie jest podbarwione, docieplone, geste i można to do muzykalności porównać
to Hi-Res po USB jest technicznym rozstrzelaniem po uszach


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, p0is0n napisał:

To ciekawe co mowisz -  a na czym to skopanie polega w Auralicu?

Główny grzech to ukrywanie przez aplikację Lightning DS płyt, które są dostępne w Tidalu. Wchodzisz na dyskografię danego artysty bezpośrednio poprzez Tidala, pokazuje dajmy na to 10 tytułów. Przechodzisz  to tego samego wykonawcy na aplikacji Lightning - płyt jest powiedzmy 8. Tak jest choćby w przypadku Nicka Cave i płyty Distant Sky. Oczywiście, że znajdziesz ją w Lightning ale szukając ją po tytule. Po wykonawcy nie znajdziesz. Podobna sytuacja z NOON. I wieloma innymi wykonawcami. 

Oczywiście pomija EP'ki, single. Niewątpliwy plus, że masz wszystko w jednym miejscu. Serwisy, radio, pliki ale wszystko niedopracowane i po łebkach 

27 minut temu, p0is0n napisał:

Nie mowie nie "Moonowi" ale czy dorobil sie on  wyjscia usb? 

Nie. Chyba dla panów z Simaudio wystarczające są tradycyjne "złącza muzyczne" Toslink, SPDIF, AES/EBU. USB mało koszerne? ? A może uznali, że po prostu nic więcej do szczęścia nie potrzeba? Ważne, że mają swoją koncepcję przedstawiania dźwięku i są konsekwentni w jej rozwijaniu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

To ze DSD, gdzie kodek i odtwarzanie jest podbarwione, docieplone, geste i można to do muzykalności porównać
to Hi-Res po USB jest technicznym rozstrzelaniem po uszach


 

Przepraszam, ale moglbys wyrazac sie troche...jasniej?

26 minut temu, piotrek7 napisał:

Główny grzech to ukrywanie przez aplikację Lightning DS płyt, które są dostępne w Tidalu. Wchodzisz na dyskografię danego artysty bezpośrednio poprzez Tidala, pokazuje dajmy na to 10 tytułów. Przechodzisz  to tego samego wykonawcy na aplikacji Lightning - płyt jest powiedzmy 8. Tak jest choćby w przypadku Nicka Cave i płyty Distant Sky. Oczywiście, że znajdziesz ją w Lightning ale szukając ją po tytule. Po wykonawcy nie znajdziesz. Podobna sytuacja z NOON. I wieloma innymi wykonawcami. 

Oczywiście pomija EP'ki, single. Niewątpliwy plus, że masz wszystko w jednym miejscu. Serwisy, radio, pliki ale wszystko niedopracowane i po łebkach 

Nie. Chyba dla panów z Simaudio wystarczające są tradycyjne "złącza muzyczne" Toslink, SPDIF, AES/EBU. USB mało koszerne? ? A może uznali, że po prostu nic więcej do szczęścia nie potrzeba? Ważne, że mają swoją koncepcję przedstawiania dźwięku i są konsekwentni w jej rozwijaniu 

To z ukrywaniem plyt to wielce interesujacy przypadek. W jakiej odleglosci czasowej to porownywales?Brzmi to jak niekompletne metadane w bazie Tidal albo inny sposob ich interepretacji przez Auralica. Cos, co powinno dac sie przez nich latwo poprawic. Co do samego odpuszczenia sobie USB to tak jak by ktos negowal obecnie HDMI..ktoremu tez  dojscie do dojrzalosci zajelo pare lat. Byla, o przepraszam, jest, taka firma ktora negowala HDMI, Meridian sie nazywa i wiadomo jak na tym wyszla. W specyfikacji Moon jest napisane, ze wspiera DSD256..jak oni to niby robią bez USB? Rozumiem, ze przyjmuje DSD256 po czym robia downsampling (hohsztaplerka jak z projektorami faux 4k)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj CD z SACD z tego samego zrodla
tak samo hi-res z DSD, trochę ciężko znaleźć bo większość DSD to master starych nagrań

Istnieje strona gdzie można darmowe próbki różnych formatow tego samego utworu pobrać, podłącz komputer po USB porównaj będziesz wiedział co miałem na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, p0is0n napisał:

W jakiej odleglosci czasowej to porownywales?

Sprawdzałem po każdej aktualizacji aplikacji. Bez zmian. Sprawdzenie dyskografii Nicka w momencie pisania posta. NOON też. Fakt, coś skopali z metadanymi. Kombinowałem z ustawieniami (poprzez przeglądarkę internetową) ale bez skutku. Ten problem był dawno zgłaszany do producenta. Problem pozostał nierozwiązany. Ten typ tak ma. Niestety. Bo same sprzęty dzięki swojej neutralności dźwięku mają szansę nieźle zagrać w różnych systemach. O ile nie są nadmiernie rozjaśnione (lub wręcz przejaskrawione) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Porównaj CD z SACD z tego samego zrodla
tak samo hi-res z DSD, trochę ciężko znaleźć bo większość DSD to master starych nagrań

Istnieje strona gdzie można darmowe próbki różnych formatow tego samego utworu pobrać, podłącz komputer po USB porównaj będziesz wiedział co miałem na myśli

Ok, chyba wiem co masz na mysli. Niestety, diabel tkwi w szczegolach. To nigdy nie jest takie samo nagranie, tzn nie jest zbierane z jednego punktu i dwutorowo zapisywane w PCM/DSD, zeby potem porownac. Zawsze jest zpisywane w jednym z formatow i potem konwertowane do drugiego. A to zmienia, znakomicie zmienia postac rzeczy. Dolozyles jeszcze do tego transmisje po USB, a to dodatkowa zmienna.Jest tu sporo do ugrania/stracenia, niezaleznie czy przepychamy PCM czy DSD. I rodzą się mity.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czterech: Vega G1, combo dac z Mind2, Lumin T2 oraz Linn DSM Selekt wybrałbym T2 jako urządzenie optymalne całościowo do systemu. 

Drugim równorzędnym wyborem dla mnie jest Linn - z dodatkowa w cenie opcją ciekawego firmowego dsp i preampem mm i mc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z czterech: Vega G1, combo dac z Mind2, Lumin T2 oraz Linn DSM Selekt wybrałbym T2 jako urządzenie optymalne całościowo do systemu. 

Drugim równorzędnym wyborem dla mnie jest Linn - z dodatkowa w cenie opcją ciekawego firmowego dsp i preampem mm i mc
Akurat T2 to nic specjalnie ciekawego- pogrubiony i malo rozdzielczy dzwiek, ktory bedzie pasowal do specyficznych systemow.Przy u1 mini sporo mozna poprawic DACem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, p0is0n napisał:

Ok, chyba wiem co masz na mysli. Niestety, diabel tkwi w szczegolach. To nigdy nie jest takie samo nagranie, tzn nie jest zbierane z jednego punktu i dwutorowo zapisywane w PCM/DSD, zeby potem porownac. Zawsze jest zpisywane w jednym z formatow i potem konwertowane do drugiego. A to zmienia, znakomicie zmienia postac rzeczy. Dolozyles jeszcze do tego transmisje po USB, a to dodatkowa zmienna.Jest tu sporo do ugrania/stracenia, niezaleznie czy przepychamy PCM czy DSD. I rodzą się mity.

 

Robiłem testy i sam konwertowałem, pobierałem z różnych źródeł i nawet kupowałem DSD
u mnie lepiej brzmią hi-res a dwa ze DSD to większość muzyki której nie słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, p0is0n napisał:

Akurat T2 to nic specjalnie ciekawego- pogrubiony i malo rozdzielczy dzwiek, ktory bedzie pasowal do specyficznych systemow.Przy u1 mini sporo mozna poprawic DACem.

No tak masz rację - mając u siebie wszystkie 4 nic nie słyszałem.... i wybrałem wg Ciebie najgorszy ?? dobrze ze mi napisałeś.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Robiłem testy i sam konwertowałem, pobierałem z różnych źródeł i nawet kupowałem DSD
u mnie lepiej brzmią hi-res a dwa ze DSD to większość muzyki której nie słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z moich ślepych testów wynika, że nie ma różnicy pomiędzy materiałem 16/44, hi-res PCM czy DSD. O ile pliki są zrobione z tego samego źródła, w moim przypadku w testach ze studyjnej taśmy magnetofonowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, jeżeli materiał źródłowy jest ten sam to praktycznie nie da się nic usłyszeć. Ale zwykle źródło dla HiRes jest inne lub po prostu specjalnie inaczej zmasterowane żeby było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, will66 napisał:

No tak masz rację - mając u siebie wszystkie 4 nic nie słyszałem.... i wybrałem wg Ciebie najgorszy ?? dobrze ze mi napisałeś.... 

mialem na testach wszystkie poza Moonem. I dobrze wiem na co je stac. Kwestia doboru do reszty toru.

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Z moich ślepych testów wynika, że nie ma różnicy pomiędzy materiałem 16/44, hi-res PCM czy DSD. O ile pliki są zrobione z tego samego źródła, w moim przypadku w testach ze studyjnej taśmy magnetofonowej.

Panowie, cudownie, w koncu zrozumieliscie, ze matematyka dziala! Czas na porzucenie pozostalych voodoo. Co do DSD moga byc natomiast slyszalne roznice w stosunku do PCM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, p0is0n napisał:

Co do DSD moga byc natomiast slyszalne roznice w stosunku do PCM. 

Nie ma jesli jest ten sam materiał źródłowy i identyczne poziomy głosności.

Nie ma tekże różnic pomiędzy DSD64 i DSD128

2 godziny temu, opteron napisał:

... lub po prostu specjalnie inaczej zmasterowane żeby było słychać.

Po to, żeby sprzedać muzykę w nowym LEPSZYM formacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. foobar

opcja 1. PCM i DSD kodowanie do standard PCM 44,1 słyszalna różnica w poziomach głośności, kodowanie w komputerze

opcja 2. PCM do PCM, DSD natywne do DSDXXX rozkodowanie w DAC

opcja 3. wymuszanie upsampling w komputerze

 

Tylko w opcji 2. słychać różnice miedzy PCM a DSD, moze trafiam na różne materiały, nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.