Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Nie rozumiem tego jak ludzie nie mogą ogarnąć różnicy między DIY a projektach robionych na zamówienie. DIY to projekt robiony przez właściciela dla siebie, Custom Made to produkt robiony na zamówienie przez firmę.
W każdej branży Custom Made to najlepsze co cię może spotkać. Produkt wykonany dla właściciela przez firmę wg widzimisię właściciela. 
 


Różnica jest niby oczywista.
Pytanie jak ktoś regularnie swoje DIY sprzedaję:) Ale nie o tym.
Natomiast,czy custom Made wg widzimisię jest najwyższą formą? Pewnie najdroższą, ale czy płacący musi się znać na tym co zamawia ? Firma która nie ma ugruntowanej pozycji nawet na naszym rynku w sprzedaży kolumn, od lat szamoce się w temacie nie potrafiąc się dookreślić miałaby być gwarantem hi end ??
Bo custom Made? Nie sądzę.


Mówię tylko o zasadzie, bo może kolumny Sly są wybitne, nie zaprz3czam takiej możliwości. Na pewno są najlepsze dla płacącego, a to 200% sukcesu firmy,która to zrobiła. Reszta może krytykować.
Jednak custom Made nie gwarantuje nic, a tu do tego mamy wykonawcę, który kolumn de facto nie robi, czasem coś tam pokaże, ale bez odzewu na rynku.
Sly pewnie ostro temat przestudiował, ale jak przyjdzie jakiś gość rzuci milion i powie,że chce custom Made w złocie to też będzie hi end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciek36 napisał:

No oby tym razem linia kolumn, pomysł utrzymał się dłuższą chwilę w ofercie. Może salony zechcą to mieć wtedy w ofercie, bo i tu był problem słyszałem kiedyś.
Pylon, Circle , Enner, da się więc zaistnieć na rynku.

Enerr i Equilibrium to jest ta sama firma. Prawie 20 lat na rynku. Teraz mają już stabilną ofertę kolumn ale faktycznie ciągle ich nosi ciekawość i lubią rozpracowywać różne opcje. Ważne że są otwarci na strojenie pod klienta i/lub jego wnętrze. Zawsze garnitur szyty na miarę przez dobrego krawca, będzie lepiej leżał na właścicielu niż najlepszy na świecie seryjny robiony wg.tabeli rozmiarowej.

3 minuty temu, maciek36 napisał:

który kolumn de facto nie robi

Kolumny robią od chyba 17 lat. Przez 15 lat wystawiali się na Audio Show.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sly30 napisał:

Enerr i Equilibrium to jest ta sama firma. Prawie 20 lat na rynku. Teraz mają już stabilną ofertę kolumn ale faktycznie ciągle ich nosi ciekawość i lubią rozpracowywać różne opcje. Ważne że są otwarci na strojenie pod klienta i/lub jego wnętrze. Zawsze garnitur szyty na miarę przez dobrego krawca, będzie lepiej leżał na właścicielu niż najlepszy na świecie seryjny robiony wg.tabeli rozmiarowej.

Kolumny robią od chyba 17 lat. Przez 15 lat wystawiali się na Audio Show.

Wiem, że Enerr to sama sama firma, stąd przywołanie, bo jak jest pomysł to i sukces. W kolumnach jednak czewgoś zabrakło, a chyba od tego zaczynali ?

Wystawianie się na AS w sumie nic nie znaczy, bo hoobyści też wykupują sobie pokój czasem i pokazują swoje "cuda".

Żeby nie było, nie deprecjonuję tej firmy. Widać ma potencjał finansowy etc, skądś to się jednak wzięło. 

Dyskutujemy sobie o różnych akspektach i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, kangie said:

Ja bym to wdrożył do portfolio firmy i do sprzedaży.

Eqiilibrium Sly30.

I logo / trade mark ze Sly gdy miał 30 lat.

I piszę to całkiem serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A 10 lat później Eqilibrium Sly40, po nastepnej dekadzie model dojrzalszy Eqilibrium Sly50. Az przyjdzie czas na model jubileuszowy Sly60 Signature. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maxijazz napisał:

A 10 lat później Eqilibrium Sly40, po nastepnej dekadzie model dojrzalszy Eqilibrium Sly50. Az przyjdzie czas na model jubileuszowy Sly60 Signature. 🙂

A później Top model….SlyisDead… :-)))

11 minut temu, maciek36 napisał:

Wiem, że Enerr to sama sama firma, stąd przywołanie, bo jak jest pomysł to i sukces. W kolumnach jednak czewgoś zabrakło, a chyba od tego zaczynali ?

Wystawianie się na AS w sumie nic nie znaczy, bo hoobyści też wykupują sobie pokój czasem i pokazują swoje "cuda".

Żeby nie było, nie deprecjonuję tej firmy. Widać ma potencjał finansowy etc, skądś to się jednak wzięło. 

Dyskutujemy sobie o różnych akspektach i tyle. 

Jasne, rozmawiamy tylko. Zresztą zgadzam się z wieloma Twoimi tezami. Nawet im o tym mówiłem już wiele lat temu. Było za dużo modeli, zbyt szybko następowały zmiany itd. Ale to już przeszłość. Teraz potrafią zrobić mega zajebiste kolumny, za ułamek ceny tych zachodnich. Gdyby tak nie było, to bym u nich nie zamawiał. W końcu prościej dogadać się z dystrybutorem którejś znanej marki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TUX napisał:

To czego nie rozumiesz to pojęcie Hi-End. Niech ludzie zamawiają sobie indywidualnie sprzęt audio. Sam zamawiałem w przeszłości DACa i przedwzmacniacz. I bardzo mi się ich brzmienie podobało. Ale nigdy nie użyłbym wobec tych urządzeń słowa High End. Bo aby coś było High Endem to musi być zweryfikowane przez znaczącą populację słuchaczy i zwyczajnie zaistnieć na rynku. 

TUX

Popatrz sobie na kolumny Sylwestra 🙂 Jak to nie jest high end to nie wiem co nim jest 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S0nic napisał:

Park maszyn CNC może mieć prawie każdy 😄

To żeś mnie teraz rozbawił 😉

każdy stolarz.jesli widzi w tym sens.

producent kolumn jesli potrzebuje .i tez jesli widzi w tym sens.rowniez.

ale znam wybitnych stolarzy....ktorzy nie potrzebuja  maszyn cnc.

a robia na eksport cuda.

na zachodzie ''masówka'' sie nie ceni.

 

mnie... wasza fascynacja maszynami cnc zadziwia.

tak jak technologia lakierowania mdf.

 

czy ja sie cofnąłem w czasie  o pół wieku.....

1 minutę temu, S0nic napisał:

Popatrz sobie na kolumny Sylwestra 🙂 Jak to nie jest high end to nie wiem co nim jest 🙂

 

przede wszystkim jest to produkt jednostowy.zrobilony pod jego pomieszczenie.jego uszy.jego gust.

o reszcie nikomu.nic nie wiadomo.

moze byc wybitnie.a moze byc ''rzeżnia''.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciek36 napisał:


 

 


Różnica jest niby oczywista.
Pytanie jak ktoś regularnie swoje DIY sprzedaję:) Ale nie o tym.
Natomiast,czy custom Made wg widzimisię jest najwyższą formą? Pewnie najdroższą, ale czy płacący musi się znać na tym co zamawia ? Firma która nie ma ugruntowanej pozycji nawet na naszym rynku w sprzedaży kolumn, od lat szamoce się w temacie nie potrafiąc się dookreślić miałaby być gwarantem hi end ??
Bo custom Made? Nie sądzę.


Mówię tylko o zasadzie, bo może kolumny Sly są wybitne, nie zaprz3czam takiej możliwości. Na pewno są najlepsze dla płacącego, a to 200% sukcesu firmy,która to zrobiła. Reszta może krytykować.
Jednak custom Made nie gwarantuje nic, a tu do tego mamy wykonawcę, który kolumn de facto nie robi, czasem coś tam pokaże, ale bez odzewu na rynku.
Sly pewnie ostro temat przestudiował, ale jak przyjdzie jakiś gość rzuci milion i powie,że chce custom Made w złocie to też będzie hi end?

Nawet nie wiesz co dokładnie znaczy zwrot high end 😉

nikt nie wie

 

dorabiacie teorie do fajnej, polskiej firmy, jakiś czas temu słuchałem modelu  Equilibrium IDEA S8 albo S10, nie pamiętam już dokładnie

kolumna za 30 koła, średniotonowy accutona + beryl, zwrotnica z kondensatorem duelunda za 2 tyś zł 1 sztuka


takie tam kolumienki dobrze wycenione 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, małe Utopie za 160 tys.para mają zwrotnice za….170 pln. Nawet nie warto komentować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek7776 napisał:

 

moze byc wybitnie.a moze byc ''rzeżnia''.

 

 

a dlaczego tak? ja zakładam, że jest zajebista, dlaczego miałbym zakładać negatywnie? to kwestia podejścia właśnie 🙂

różnica pokoleniowa zapewne 😉

 

2 godziny temu, maciek36 napisał:


Na pewno są najlepsze dla płacącego, a to 200% sukcesu firmy,która to zrobiła. Reszta może krytykować.

w zasadzie to tylko o to chodzi 😉

nigdy nie będzie tak, że się wszystkim będzie podobało, chociażbyś nie wiem co zrobił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sly grand utopie to kicha.....wiec zakladam bardzo specyficzny słuch i gust sly....

a co do strojenia w domu kolumn...

ilosc osob w pomieszczeniu ma duze znaczenie.

jak juz to robisz.to raczej pod tę ilosc. ktora zazwyczaj bedzie tam sluchać.

te dziwne stwierdzenia to na podstawie wniosków z audytu w mojej filharmonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomek7776 napisał:

dla sly grand utopie to kicha.....wiec zakladam bardzo specyficzny słuch i gust sly....

a co do strojenia w domu kolumn...

ilosc osob w pomieszczeniu ma duze znaczenie.

jak juz to robisz.to raczej pod tę ilosc. ktora zazwyczaj bedzie tam sluchać.

te dziwne stwierdzenia to na podstawie wniosków z audytu w mojej filharmonii.

dalej kombinujesz 🙂

 

co jeszcze może być nie tak?

mówię Ci, kwestia podejścia 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzisz....ja wcale nie kombinuje....

nie mam w tym jakiegokolwiek celu.

forum dyskusyjne....dyskutujemy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wszystko rozumiec. Produkcja pod gust, custom made, to takie typowe polskie diy, znalezc jelenia i ciagnac z niego kaske, to znamy tutaj na forum w roznych odslonach o kilkunastu lat.

Chyba lepiej nie wiem tak jak sie to robi normalnie stworzyc linie produktow, powiedzmy 4 kolumny, pokazac swoja doskonalosc konstruktorska w kazdej grupie cenowej i to normalnie probowac sprzedac. 
Moze jestem naiwny, ale tak to chyba powinno wygladac. Nie za bardzo wyobrazam sobie wielki sukces  kolumn brzydkich jak ch.j, z jakimis dziwnymi bardzo trudnymi do zapamietania nazwami, ktorych za rok, a moze tydzien moze nie byc w sprzedazy, bo zaczna na cnc tłuc meble do łazienek albo nie wiem jakies listwy przypodlogowe.

Rozumiem podniecenie Slaja itd., pewnie te kolumny sa super, nie umniejszam im, ani calemu projektowi, po prostu nie rozumiem tego projektu. To nie fizyka jadrowa, to sa po prostu kolumny glosnikowe, nie ma co wokol tego robic niewiadomo jakiej atmosfery.

Nie chca sprzedawac w sklepach tylko bezposrednio, nie ma sprawy, takie firmy tez istnieja na zachodzie, dystrybucja do klienta, jakistam czas na zwrot, no nie widze naprawde artyzmu, tego geniuszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

wiedzisz....ja wcale nie kombinuje....

nie mam w tym jakiegokolwiek celu.

forum dyskusyjne....dyskutujemy.

 

co on tam źle jeszcze mógł zmajstrować...  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filharmonii w mojej miejscowosci ustawiano akustyke trzy lata .byly 2 profesjonalne audyty.setki prób.

dalej nie rozumiesz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala na wolnym rynku, jednym sie podobaja kolumny, drugim nie. Tzreba na tym wolnym rynku stanac, zmierzyc sie, kupic tych polskich recenzentow, nawet z tego forum mamy kolegow, co poszli w recenzje, wydaje mi sie, ze ich platne recenzje nie sa drogie, tzreba im odpalić pajdę i beda pieli z zachwytu….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, electro napisał:

Rozumiem podniecenie Slaja itd., pewnie te kolumny sa super, nie umniejszam im, ani calemu projektowi, po prostu nie rozumiem tego projektu. To nie fizyka jadrowa, to sa po prostu kolumny glosnikowe, nie ma co wokol tego robic niewiadomo jakiej atmosfery.

Ależ oczywiście. Tylko w tym wątku padały tezy, że budowa kolumn, to tak trudna sztuka, że nikt poza dużymi firmami tego nie potrafi. A okazuje się, że można robić to w Polsce, nie gorzej, a dużo taniej. Poza tym, to jest temat o kolumnach tej firmy, więc w czym problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, electro napisał:

Nie wiem jak to wszystko rozumiec. Produkcja pod gust, custom made, to takie typowe polskie diy, znalezc jelenia i ciagnac z niego kaske, to znamy tutaj na forum w roznych odslonach o kilkunastu lat.

Chyba lepiej nie wiem tak jak sie to robi normalnie stworzyc linie produktow, powiedzmy 4 kolumny, pokazac swoja doskonalosc konstruktorska w kazdej grupie cenowej i to normalnie probowac sprzedac. 
Moze jestem naiwny, ale tak to chyba powinno wygladac. Nie za bardzo wyobrazam sobie wielki sukces  kolumn brzydkich jak ch.j, z jakimis dziwnymi bardzo trudnymi do zapamietania nazwami, ktorych za rok, a moze tydzien moze nie byc w sprzedazy, bo zaczna na cnc tłuc meble do łazienek albo nie wiem jakies listwy przypodlogowe.

Rozumiem podniecenie Slaja itd., pewnie te kolumny sa super, nie umniejszam im, ani calemu projektowi, po prostu nie rozumiem tego projektu. To nie fizyka jadrowa, to sa po prostu kolumny glosnikowe, nie ma co wokol tego robic niewiadomo jakiej atmosfery.

Nie chca sprzedawac w sklepach tylko bezposrednio, nie ma sprawy, takie firmy tez istnieja na zachodzie, dystrybucja do klienta, jakistam czas na zwrot, no nie widze naprawde artyzmu, tego geniuszu.

Jeszcze raz:


DIY - do it yourself → zrób to sam, majsterkowanie

CUSTOM MADE - dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, niestandardowy

 

2 minuty temu, tomek7776 napisał:

w filharmonii w mojej miejscowosci ustawiano akustyke trzy lata .byly 2 profesjonalne audyty.setki prób.

dalej nie rozumiesz.....

dlatego Sylwester NA 100%, NA PEWNO, NA BANK coś tam po drodze pochrzanił, na pewno coś jest nie tak, na pewno coś jest źle...

masz absolutną rację, nie rozumiem, tak ja wspomniałem, kwestia pokoleniowa zapewne 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, S0nic napisał:

CUSTOM MADE - dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, niestandardowy

Jeszcze raz, napisalem polskie diy. To jest taka sytuacja, ze ktos zaklada watek, ze zrobil jakas kolumne, po dziesiatku pytan o szczegoly i schemat na priv dostajesz informacje, ze nie moze tego odkryc, bo on to bedzie robil dla chetncyh, czyli sie robi takie custom made ekwilibrium. Jescze zaliczunia wpada. Ja wiem, ze to dziwne, ale nasze, polskie…..

54 minuty temu, sly30 napisał:

nie gorzej, a dużo taniej

Podaj jakies cenniki, nic nie przeczytalem, ze tanio. Cena kolumny to nie tylko sklejka, glosniki, kondensatory i klebek drutu. To takze rozpoznawalnosc i odsprzedawalnosc, a z tym jak opisales charakter produkcji bedzie bardzo KRUCHO. To taniej jest wiec wzgledne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, electro napisał:

To takze rozpoznawalnosc i odsprzedawalnosc

A co to obchodzi osobę zamawiającą dla siebie do swojego pokoju?

To jest właśnie problem masówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, electro napisał:

To taniej jest wiec wzgledne.

A jest, jeśli potrafi się liczyć. Prosty przykład. Jesteś Ty i jestem ja. Ty musisz mieć znaną firmę, rozpoznawalność i odsprzedawalność. Ok, ja to rozumiem. Zakładamy, że gramy w poważnej lidze i mówimy o dużych, pełno zakresowych kolumnach. Ty wybierasz Avalony Isis, albo TADy R1, Magico, czy Wilsony Alexx. Cena detal średnio 500 tys. Negocjujesz, udaje Ci się wyrwać je za 350 tys. Jesteś mega happy i gra muzyka. Masz znane kolumny, z okablowaniem za 2$, z niezłymi driverami ale bez rewelacji i ze zwrotnicą za 300$. 

Ja idę inną drogą i zamawiam Custom Made, lepiej dopasowane do mojego pokoju i gustu. W kolumnach mam najlepsze drivery za 25 tys.i super zwrotki za drugie 25 tys, oraz dużo lepsze okablowanie. Za kolumny płacę ok 130 tys.i faktycznie nie mam znanej, zachodniej marki. No i uwaga. Ty masz znaną markę ale kolumny grające gorzej, średnio dopasowane do wnętrza i oparte o średnie drivery i kiepskie zwrotnice. Ja mam wszystko lepsze, ale nie mam znaczka znanej firmy. 

Mija 6 lat, czas na zmiany. Ty możesz zrobić tylko jedno. Wystawić kolumny na sprzedaż i dostaniesz w najlepszym razie 1/3 realnie zapłaconej ceny, czyli max 120 tys. Takie są realia. Jesteś 230 tys.w ryj.

Ja natomiast mam 3 opcje. Też mogę wystawić swoje na sprzedaż i może dostanę za nie 40 tys. Ale mogę nie znaleść klienta. Druga opcja wyjmuje drivery i elementy zwrotnic i dostaje za nie bez problemu 20 tys.oraz 5 tys.za same obudowy.  Finalnie jestem stratny 95 tys. Mogę też zwrócić się do firmy z prośbą o upgrade w najnowsze, najlepsze drivery i nowe zwrotnice. Koszt operacji, czyli dopłaty max 20-25 tys. Wtedy mam znów najnowszy top za dopłatę 25 tys.czyli jest 25 tys.straty. 
Reasumując, Ty 6 lat słuchasz gorszego dźwięku i po tym okresie tracisz 230 tys. Ja przez ten czas mam lepszy dźwięk i po tym okresie tracę od 25 tys.do 95 tys. W najgorszym razie 95 tys.straty. Matematyka jest względna? Czyżby ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Matematyka jest względna?

rozmawiasz z metkowcami , nie odważą sie na takie życie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cir napisał:

rozmawiasz z metkowcami , nie odważą sie na takie życie

Ok, każdy ma swój wybór i swój rozum. 12 lat temu też myślałem jak oni. Swoje przeszedłem i teraz już myśle inaczej, przynajmniej w kwestii kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Reasumując, Ty 6 lat słuchasz gorszego dźwięku i po tym okresie tracisz 230 tys. Ja przez ten czas mam lepszy dźwięk i po tym okresie tracę od 25 tys.do 95 tys. W najgorszym razie 95 tys.straty. Matematyka jest względna? Czyżby ? 

Nie wiem, sprzedalem ostatnio dwie pary kolumn, drozej niz kupilem 10 lat temu. Moze rzeczywiscie matematyka jest wzgledna?

5 minut temu, sly30 napisał:

Ok, każdy ma swój wybór i swój rozum. 12 lat temu też myślałem jak oni. Swoje przeszedłem i teraz już myśle inaczej, przynajmniej w kwestii kolumn. 

Ja nie neguje kolumn noname i nie brzydze sie takich projektow, wrecz przeciwnie, mam duzo takiego zelastwa. Niemniej wszystko ma za i przeciw. Dziwi mnie tylko brak typowego rozwoju linii produktowej i to custom made znajac srodowisko audiofilskie, czyli dziwakow, ktorych moge porownac np. z operujacymi sobie nos czy piersi i przychodzacymi 2 miesiace po operacji, ze to jednak nie tak mialo byc…. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ firma ma linię modelową. Nawet kilka fotek jest w tym wątku. A że dla mnie potrafią zrobić Custom Made, to tylko chwała im za to. Co do cen używanych, topowych markowych kolumn, to jest tak jak napisałem. Wiem bo sam sprzedawałem swoje. Strata jest ogromna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, electro napisał:

Nie wiem, sprzedalem ostatnio dwie pary kolumn, drozej niz kupilem 10 lat temu. Moze rzeczywiscie matematyka jest wzgledna?

Ja nie neguje kolumn noname i nie brzydze sie takich projektow, wrecz przeciwnie, mam duzo takiego zelastwa. Niemniej wszystko ma za i przeciw. Dziwi mnie tylko brak typowego rozwoju linii produktowej i to custom made znajac srodowisko audiofilskie, czyli dziwakow, ktorych moge porownac np. z operujacymi sobie nos czy piersi i przychodzacymi 2 miesiace po operacji, ze to jednak nie tak mialo byc…. 

W jednym na pewno masz racje. Custom Made nie jest dla wciąż szukających i niezdecydowanych. To jest zabawa dla tych, którzy już swoje przeszli i teraz to już dokładnie wiedzą czego oczekują. Ma być to i to i jeszcze to i jeszcze tak, a nie inaczej. Krótka piłka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sly30 napisał:

W jednym na pewno masz racje. Custom Made nie jest dla wciąż szukających i niezdecydowanych. To jest zabawa dla tych, którzy już swoje przeszli i teraz to już dokładnie wiedzą czego oczekują. Ma być to i to i jeszcze to i jeszcze tak, a nie inaczej. Krótka piłka. 

Jak czegoś nie ma to należy to sobie zrobić lub zlecić komuś kto potrafi to zrobić

Custom Made jest także dla niezadowolonych z tego co jest

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Jak czegoś nie ma to należy to sobie zrobić lub zlecić komuś kto potrafi to zrobić

Custom Made jest także dla niezadowolonych z tego co jest

 

No tak. Słuszna uwaga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.