Skocz do zawartości
IGNORED

Kochane zwierzaki, nie tylko te nasze! Klub miłośników zwierząt


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, sly30 napisał:

Patrzysz na to płasko i bez wyobraźni. Ciebie stać na więcej. A co jeśli światów i planet z życiem są miliony? I gdzieś może istot ubywać, bo np jest okres wymierania lub kataklizmy, ale gdzieś w tym samym czasie może ich przybywać. Poza tym dusze mogą pozostawać w swojej przestrzeni astralnej i wcale w danym czasie nie muszą się wcielać fizycznie.

Rozpaczliwa łatanina i mnożenie bytów ponad potrzeby.

Mnie najbardziej do koncepcji reinkarnacji zniechęcają jednak "osiągnięcia" cywilizacyjne krajów, gdzie wiara w reinkarnację dominuje, a zwłaszcza w mateczniku tej koncepcji. Brud, smród, permanentna zaraza, gwałty na kobietach, dyskryminacja kast niższych (uzasadniana przewinami w poprzednich wcieleniach!).

Dla mnie koncepcja karania za rzeczy, których nie mamy w świadomości, jest bez sensu. Takie sobie źle podłączone sprzężenie zwrotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest źle wytłumaczone. Karma nie jest od tego żeby karać, tylko żeby uczyć. I najlepiej uczy poprzez wykreowanie warunków w których każdy na sobie doświadczy określonej nauki. Pamięci poprzednich wcieleń nie mamy z oczywistych powodów. Trudno byłoby żyć z pamięcią wielu swoich, często dramatycznych okoliczności śmierci, czy z pamięcią wielu rodzin, które się posiadało. Do tego pamięć ciężkich przeżyć i osobistych tragedii np z 10 wcieleń, byłaby nie do zniesienia i blokowałaby normalne życie, a tym samym naukę. Ale każdy ma sumienie, gdzie poniekąd są zapisane wnioski z każdego wcielenia. 

Godzinę temu, misiomor napisał:

mnożenie bytów ponad potrzeby.

A skąd Ty możesz wiedzieć jakie są te potrzeby i kto je wyznacza? Sorki, ale Twoje myślenie w tych kwestiach jest płaskie i szablonowe. To tak jakby stwierdzić, że z papieru nie można zrobić dobrych driverów, bo papier jest miękki np toaletowy… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misiomor napisał:

Dlaczego zatem kierunek migracji jest z krajów wyznających dharmę do tych bardziej abrahamicznych?

Bo mają tam trudniejszy los i uciekają tam, gdzie mają większe szanse na wygodniejsze życie? Jest nacisk losu czy Karmy i jest próba uchylania się od nacisku. Taka ludzka natura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za przyznanie że więcej wyznawców dharmy -> trudniejszy los i mniej wygodne życie.

To jest właśnie "utylitarystyczny" dowód, że wiara w reinkarnację nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo wierzyć w co chcesz. Osoby, które mają do przepracowania trudniejsze lekcje, rodzą się w trudniejszych warunkach i tam żyją. Nie widzę w tym nic dziwnego. Żadnego dowodu na cokolwiek nie przedstawiłeś. To tylko Twoje płytkie przemyślenia bez ruszenia wyobraźnią. Nic poza tym. Tak jak z tym papierem na drivery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misiomor napisał:

Dokładnie tak kasty wyższe w Indiach uzasadniają gnębienie i dyskryminację kast niższych.

Ale to jest już wymysł ludzi i nie dowodzi, że Karmy nie ma. Ludzie zwykle są po prostu głupi, chciwi itd. Ale to niczego nie dowodzi. Prosty przykład. Na dworcu jest wielki zegar. Wskazówka wskakuje na 12-tą i na peron wjeżdża pociąg. Sytuacja powtarza się każdego dnia. Twoją logiką jeden z obserwujących dochodzi do wniosku, że to wskazówka zegara  uruchamia wjazd pociągu, czyli to zegar jest sprawcą wjazdu pociągu. Ale drugi obserwujący dochodzi do odwrotnych wniosków, że to wjeżdżający pociąg uruchamia jakiś czujnik, który wyzwala przeskok wskazówki zegara na 12-tą. W zasadzie obaj mogliby mieć racje ale żaden z nich racji nie ma, choć wnioski wydają się sensowne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6379B420-20AF-46C8-AD82-7A8F2EB6CFC6.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej mechanizmy pogarszania jakości życia przez zwierzolubnych fanatyków są dość proste do ogarnięcia. Tu jest niewątpliwy związek przyczynowo skutkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważam nic takiego. Natomiast widzę wyraźnie koincydencje krzywdzenia zwierząt z nędznym życiem prymitywnych sadystów głównie na wsiach i w małych mieścinach. Generalnie czym większy syf w głowie i gospodarstwie takiego zwyrodnialca, tym większy dramat zwierząt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem. Kolega mieszkał przy sławnym nielegalnym schronisku w Falenicy. Iluś sąsiadów ma psy i czasem się spać nie daje przy otwartym oknie od ich szczekania.

Najgorsze rzeczy dzieją się jednak na drogach. Jeden psiarz niedopilnuje swojego pupila, ten wybiegnie na drogę, drugi w panice straci panowanie nad samochodem i kogoś zabije. Pamiętam przypadek, kiedy omijający psa zabił dwuletnich bliźniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiomor napisał:

Dokładnie tak kasty wyższe w Indiach uzasadniają gnębienie i dyskryminację kast niższych.

albo jeszcze gorzej

"„Wkrótce po tym, jak zaczęłam pracę w ośrodku zdrowia, zaszokowały mnie ofiary indyjskiej religii… Proszę sobie wyobrazić, przynoszą mi do ośrodka zdrowia dziecko, które zostało oślepione, z oczodołów leje się ropa. »Ratuj go!«. »Co się stało?!« – pytam. Okazuje się, że w świątyni dokonano liturgicznej ceremonii przygotowania do pełnienia dharmy przez ten ród, z którego pochodził ten chłopak. Trzeba go było okaleczyć. A dharmą tego rodu było żebranie, więc żeby skutecznie żebrał, trzeba go było oślepić… W tym celu niektórzy potrafią ręce obciąć do łokcia, pozbawić oczu czy kręgosłup połamać tak, że powstaje straszna karykatura postaci ludzkiej” (W drodze, nr 1/98, s. 34)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, slawek.xm napisał:

albo jeszcze gorzej

"„Wkrótce po tym, jak zaczęłam pracę w ośrodku zdrowia, zaszokowały mnie ofiary indyjskiej religii… Proszę sobie wyobrazić, przynoszą mi do ośrodka zdrowia dziecko, które zostało oślepione, z oczodołów leje się ropa. »Ratuj go!«. »Co się stało?!« – pytam. Okazuje się, że w świątyni dokonano liturgicznej ceremonii przygotowania do pełnienia dharmy przez ten ród, z którego pochodził ten chłopak. Trzeba go było okaleczyć. A dharmą tego rodu było żebranie, więc żeby skutecznie żebrał, trzeba go było oślepić… W tym celu niektórzy potrafią ręce obciąć do łokcia, pozbawić oczu czy kręgosłup połamać tak, że powstaje straszna karykatura postaci ludzkiej” (W drodze, nr 1/98, s. 34)."

Każda religia jako instytucja prowadzona przez ludzi jest chora, głupia, zakłamana i powinna być zakazana.

1 godzinę temu, misiomor napisał:

A ja zauważyłem. Kolega mieszkał przy sławnym nielegalnym schronisku w Falenicy. Iluś sąsiadów ma psy i czasem się spać nie daje przy otwartym oknie od ich szczekania.

Najgorsze rzeczy dzieją się jednak na drogach. Jeden psiarz niedopilnuje swojego pupila, ten wybiegnie na drogę, drugi w panice straci panowanie nad samochodem i kogoś zabije. Pamiętam przypadek, kiedy omijający psa zabił dwuletnich bliźniaków.

Kolejne Twoje przykłady z czapy wzięte. Bo czego mają dowodzić? Na tej zasadzie należałoby zlikwidować wszystkie samochody i drogi, bo co jakiś czas są śmiertelne wypadki. Z ludźmi to samo. Znaczna część to dewianci, zwyrole, sadyści itd. Czyli co? Wszyscy ludzie do kasacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sly30 napisał:

Na tej zasadzie należałoby zlikwidować wszystkie samochody i drogi, bo co jakiś czas są śmiertelne wypadki. Z ludźmi to samo. Znaczna część to dewianci, zwyrole, sadyści itd. Czyli co? Wszyscy ludzie do kasacji?

Nie - samochody i drogi są pożyteczne, bo służą ludziom. Nie słyszałem o kimś, komu przeszkadzałyby na tyle, żeby wyniósł się w kompletną dzicz. No może poza Tedem Kaczynskim.

Ludzie - cywilizacja godna tego imienia została stworzona przez nich i dla nich.

Niestety animalsowe porywy uczuć często prowadzą właśnie do zagrożenia czy obnizenia jakości życia. Ja zresztą nie występuję za zakazem trzymania zwierząt, tylko egzekwowaniem elementarnych norm. Pies szczeka nie dając ludzim spać - mandat. A potem kolejny, aż właściciel się nauczy. Pies wlezie komuś pod koła - właściciel psa odpowiada za wszelkie szkody. Plus mandat a może nawet kara za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.

Przy czym zdaję sobie sprawę, że gdyby porządnie egzekwować rzeczy j.w., to niewielu odważyłoby się w ogóle trzymać pieska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie nikt nie odważyłby się mieć dzieci, bo szkodzą i hałasują bardziej niż psy, koty, ptaki i owce razem wzięte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja sobie nie przypominam żeby cudze dzieci nie dawały mi spać w nocy.

A nawet gdyby, to jednak dzieci potem będą pracować na nasze emerytury. Psy tego nie zrobią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bez sensu - że dzieci są inwestycją perspektywiczną, a psy nie?

Odnośnie hałasujących psów - proponuję wrzucić w google "szczekający pies sąsiadów". Bardzo dużo propozycji wyszukiwania się pojawia. Wyników też jest dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Na youtube można znaleźć filmik z monitoringu, jak policyjny radiowóz potrącił psa. Bez szans na uniknięcie kolizji, pies był uszkodzony ale żywy. Policjanci zawinęli go w kurtkę i zawieźli do weterynarza.

Potem zgłosili się właściciele, którzy zostali ukarani mandatem za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzecia. Dostali w dolnej granicy, tylko 50 PLN. I byli wielce oburzeni, uważając że to policjanci powinni zostać ukarani za potrącenie ich psa. To jest polskie psiarstwo w całej okazałości. Nie wiem tylko, kto uregulował rachunek u weterynarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie 3 psy dalszych sasiadów tańcza oberka przez 500m obszczekujac moj jadący samochód

zwracałem uwagę wielokrotnie nic to nie daje

co ma zrobić zarzymac się i ten kawałek ciągnac za soba pojazd by czasem nie miec na sumieniu trzech piesków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

codziennie 3 psy dalszych sasiadów tańcza oberka przez 500m obszczekujac moj jadący samochód

zwracałem uwagę wielokrotnie nic to nie daje

co ma zrobić zarzymac się i ten kawałek ciągnac za soba pojazd by czasem nie miec na sumieniu trzech piesków?

Wystarczy zwolnić i nikomu nie stanie się krzywda. No ale skoro to za trudne żeby pojąć, to może zadaj pytanie do świetego obrazka i potem oczekuj odpowiedzi z drewnianego krzyżyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Wystarczy zwolnić i nikomu nie stanie się krzywda

nie mam wolniejszego biegu niż jedynka 🙂

i jeszcze nigdy w zyciu nie przejechałem psa za to dwa razy zająca

11 minut temu, sly30 napisał:

No ale skoro to za trudne żeby pojąć, to może zadaj pytanie do świetego obrazka i potem oczekuj odpowiedzi z drewnianego krzyżyka

dziekuję za radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozpaczliwa łatanina i mnożenie bytów ponad potrzeby.
Mnie najbardziej do koncepcji reinkarnacji zniechęcają jednak "osiągnięcia" cywilizacyjne krajów, gdzie wiara w reinkarnację dominuje, a zwłaszcza w mateczniku tej koncepcji. Brud, smród, permanentna zaraza, gwałty na kobietach, dyskryminacja kast niższych (uzasadniana przewinami w poprzednich wcieleniach!).
Dla mnie koncepcja karania za rzeczy, których nie mamy w świadomości, jest bez sensu. Takie sobie źle podłączone sprzężenie zwrotne.

Masz rację w pewnym sensie. Reinkarnacja tu na Ziemi i nie tylko stała się naszym przekleństwem. Poprzez manipulację wolnej woli zapętlono istoty chcące tu doświadczać. Wprowadzono blokadę na pamięć, wypracowano system kontroli społeczeństw ( polityka, religia, ekonomia, ideologia, teraz też i nauka) i utrzymuje się ludzkość w permanentnym ,,lęku,,.
Także z idei doświadczania rzeczy dobrych stworzono życiowy koszmar.
W Azji ekstra wprowadzony system kastowy, co już samo w sobie jest podziałem na lepszych i gorszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wytatuowany brodaty Szkot w typie drwala, który tuli drobną kotkę? - to nie jest oczywiste zestawienie. Wytatuowany brodaty Szkot w typie drwala, który jedzie rowerem przez świat z kotem umoszczonym w koszyku lub na szyi? To kombinacja, która budzi czułość. Ludzie patrzą i bezwiednie robią: "Ooooo...". Jak na widok kotka ze "Shreka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stream napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@misiomor przeczytaj to koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie są obce jakieś uczucia do zwierząt. Tylko że rozumowo zdaję sobie sprawę skąd to się bierze, jakie są skutki, bilans zysków i strat itd. A najbardziej nie lubię rozmywania granicy między zwierzęciem a człowiekiem. Aż do żądania od ludzi, żeby zgodzili się na obniżenie standardów ochrony ludzkiego życia, w imię dobrostanu zwierząt. W tej chwili panuje ostre przegięcie w stronę ochrony zwierząt kosztem ludzi i nie mam zamiaru przykładać ręki do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misiomor napisał:

W tej chwili panuje ostre przegięcie w stronę ochrony zwierząt kosztem ludzi i nie mam zamiaru przyładać ręki do tego.

Kosztem ludzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.