Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Mógłbym prosić o rozwinięcie tematu? Mam też przerobiony garaż na biuro 4x5, wysokość równo 2. Póki co adaptuje dając bardzo gęsta wełnę (więcej niż 100kg na 1m3) 5cm na ściany.

No właśnie. Albo 4m albo 5m wpasują się idealnie w wysokość. Masz 85Hz bardzo trudne do ogarniecia, wełna nie pomoże niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

tak

woofer tran

No nie powiem..., pomysl ciekawy. Ale i tak w ciemno od razu na to bym nie poszedl, a najpierw pozyczyl trana, posluchal i porownal - szczegolnie jakosc basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, przemak said:

Masz 85Hz bardzo trudne do ogarniecia, wełna nie pomoże niestety. 

A co pomoże? Pasywna adaptacja czy korekcja dsp? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daniel_68412 napisał:

A co pomoże? Pasywna adaptacja czy korekcja dsp? 

Strojone pułapki basowe w dużej ilości. Korekcja niezbyt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lutek napisał:

No nie powiem..., pomysl ciekawy. Ale i tak w ciemno od razu na to bym nie poszedl, a najpierw pozyczyl trana, posluchal i porownal - szczegolnie jakosc basu.

super pomysł .... zrób tak i pisz jakie wrażenia

18 minut temu, Daniel_68412 napisał:

5cm na ściany.

możesz na próbę dać w rogach trójkąty wełny 100cm głębokość 50cm od podłogi do sufitu

mniejsze ilości są nieskuteczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lutek napisał:

Dzieki za pomysl.

nie zamaco 🙂 ale dopiero ostatnio dowiedziałem się jaki masz wzmak

na pewno daje radę ale oddzielna moc rzędu 200w na bas będzie procentować ... wypróbuj nawet na tych co masz teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, slawek.xm napisał:

możesz na próbę dać w rogach trójkąty wełny 100cm głębokość 50cm od podłogi do sufitu

mniejsze ilości są nieskuteczne

To jest właśnie "mniejsza ilość" i to jest w tym przypadku całkowicie nieskuteczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

To jest właśnie "mniejsza ilość" i to jest w tym przypadku całkowicie nieskuteczne. 

w przypadku zabudowy wszystkich czterech rogów pomieszczenia daje radę

ideał to nie jest ale warto wypróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

w przypadku zabudowy wszystkich czterech rogów pomieszczenia daje radę

ideał to nie jest ale warto wypróbować

Powodzenia zatem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 10:50, Lutek napisał:

Acha..., napisz jak u Was z docelowymi odgrodami i prosze o ewentualne zdjecia - Grzegorz nic na ten temat nie napisal.

No jak to nie?!

Nawet fotki wklejałem.

Oto wersja trzecia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zgodnie z postulatem @meloV8 przesunięcia antydyfrakcyjne i wpuszczenie głośników w dechę. Zaokrąglenia, przy promieniach dostępnych amatorowi frezów, są mało znaczące. W zamian być może front będzie zaklejony materiałem tłumiącym akustycznie... 

Na razie stan surowy. Za zimno i mokro aby malowa, kleić...

Konstrukcja jest pochylana aby centra skierować na słuchacza albo i nie jeśli chcemy nieco akustycznie skorygować nieco charakterystykę. 

 

 

A tu fabryka:

1755281913_ZGOBfabryka.thumb.jpg.91fb73d88cfec68d059a0f923222f842.jpg

Badane różne wersje, różne głośniki...

Doświadczenia bezcenne dlatego nie warto uprawiać tu polemiki. Każdy musi sam tego zaznać.

W dniu 11.11.2022 o 21:20, meloV8 napisał:

Na jakiej podstawie opierasz te procentowe przypuszczenia? 

Bo robiłem eksperymenty na ludziach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Doświadczenia bezcenne dlatego nie warto uprawiać tu polemiki. Każdy musi sam tego zaznać.

Zgoda, tylko nie kazdy ma odpowiednie zaplecze narzedziowe i warunki.

47 minut temu, Grzegorz7 napisał:
W dniu 12.11.2022 o 10:50, Lutek napisał:

Grzegorz nic na ten temat nie napisal.

No jak to nie?!

Tak..., tylko mi chodzilo o odgrody juz docelowe. Ale dobrze, ze testujesz rozne rozwiazania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz zaufanego konstruktora któremu powierzasz prace.

Ty uczestniczysz w istotnych momentach projektu. 

Taka dygresja a propos samodzielnego składania oprócz oczywiście niesamowitych zalet:

Ot np. wyklejam wnętrze filcem akustycznym (skrzydła). 

Ja słyszę poprawę, badani nie...

🙂

Autor koncepcji, budowniczy,... potrafi usłyszeć to co podpowiada mu intuicja. Ta ukształtowana jest na podstawie jego doświadczeń, wiedzy,... zgodnej z fizyką...  

W rzeczywistych warunkach w konkretnym pomieszczeniu bywa inaczej. Opisywałem tu odgrody jakie poszły do innej osoby. Dechy, które chciałem zutylizować. Grają tam zjawiskowo. Teraz śmieją się ze mnie, że jakbym wiedział to bym się ich nie pozbył... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Zgodnie z postulatem @meloV8 przesunięcia antydyfrakcyjne i wpuszczenie głośników w dechę.

Przy moim ksztalcie odgody, nie bardzop juz jest miejsce na takie przesuniecie, a co do wpuszczenie glosnikow w deche, rozumiem, ze powierzchnia koszy glosnikow licuje sie z powierzchnia przedniej sciany ? Nie wiem, czy MeloV8 tez mi tak wpusci, czy tez kosze beda na wierzchu ponad powierzchnie sciany przedniej. Oczywiscie, aby wpuscic trzeba podfrezowac na grubosc rantow (obreczy) koszy.  Podoba mi sie bardzo jak mam w obecnych odgrodach, tzn., glosniki mocowane od wewnatrz przedniej sciany i brzegi otworow wyfrezowane jako luki o promieniu grubosci tej sciany - takie krotkie tuby. Tylko na niskotonowy te zaokraglenie nie wyszly dobrze stolarzowi - tu frezowal zbyt duzym promieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lutek napisał:

Przy moim ksztalcie odgody, nie bardzop juz jest miejsce na takie przesuniecie,

Twój kształt już to spełnia. To nie są czary. Dyfrakcja jest obecna ale poprzez asymetryczne przesunięcie przetwornika albo krawędzi (u Ciebie) rozprasza się ją (asymetryzacja) w zakresie amplitud i częstotliwości (zmniejsza się "spiętrzenia"). Oczywiście robi się tu najpierw symulacje stosownymi narzędziami programistycznymi ale potem realne rzeźbienie i pomiary...

24 minuty temu, Lutek napisał:

Nie wiem, czy MeloV8 tez mi tak wpusci, czy tez kosze beda na wierzchu ponad powierzchnie sciany przedniej.

Zapytywałem o to tu w wątku. Eksperymenty były niejednoznaczne. W efekcie wpuściłem bo być może przyjdzie na wierzch warstwa głusząca. Co do zasady wpuszczenie jest zalecana ale producenci podchodzą do tego różnie. 

Umieszczenie przetwornika za przegrodą? Wydaj mi się, że przy grubych dechach powstaje komora. Niestety pomiarowo zmiany były niejednoznaczne. W końcu dużą przednią komorę stosuje się w H-frame. Ale ma to być jakieś liczalne. Ja balem się wrzucać na tył... No i co zrobić z tą symetryczną krawędzią. Jak powiadam promień poniżej 1cm jest za mały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Zgodnie z postulatem @meloV8 przesunięcia antydyfrakcyjne i wpuszczenie głośników w dechę. Zaokrąglenia, przy promieniach dostępnych amatorowi frezów, są mało znaczące. W zamian być może front będzie zaklejony materiałem tłumiącym akustycznie... 

Grzegorzu, piszemy o innych problemach, mimo że wywołanych przez to samo zjawisko.  Zlicowanie koszy głośników z frontem obudowy ma największe znaczenie przy głośnikach kopułkowych, które przy częstotliwościach wrażliwych na dyfrakcje krawędzi, promieniują praktycznie w półsferze, przez co fale dźwiękowe "widzą" te niezlicowane krawędzie głośnika, czy obudowy. W przypadku głośników szerokopasmowych (szczególnie tak dużych, jak Twoje) zjawisko beamingu ( zawężania promieniowania, przez dużą powierzchnie membrany, w stosunku do odtwarzanych częstotliwości ) sprawia, że wysokie częstotliwości nie są propagowane do miejsca krawędzi głośnika. To oznacza, że taki podfrez niczego nie zapisuje, ani nie poprawi. Ułomności głośnika szerokopasmowego działają tutaj na naszą korzyść, lecz patrząc na promieniowanie całościowe, jest to duża wada.

Natomiast przesuniecie głośnika w offsecie nie wpłynie na poprawie Constant Directivity. Może być nawet jeszcze gorzej. Do tego w obrębie głośnika, na tylnej ściance masz boczne skrzydła, które dodatkowo zniekształcenia promieniowanie dipolowe.

Materiał akustyczny, przyklejony do frontu  absolutnie nic nie zmieni, bo jego grubość musiałaby być rzędu kilku centymetrów...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

offset maly.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz ten materiał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Przeczytaj, proszę, z jakimi częstotliwościami autor walczy w tym artykule, oraz przeczytaj dokładnie, co napisałem o promieniowaniu Twoich głośników. Do tego schodki i szerokość frontu tego monitora jest znacznie bardziej wrażliwą na dyfrakcje, w zakresie częstotliwości, jakie gruby filc będzie w stanie pochłonąć i rozproszyć.

W Twoim przypadku to marnowanie czasu i pieniędzy, ale nic tak nie uczy, jak własne błędy. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd. Przecież nie pogorszy to dźwięku. Jedynie może estetykę...

Miałem uznane ZG z frontami pokrytymi materiałem. W następnych wersjach producent wycofał się z tego. 

Pomysł z czymś na przodzie wynika również z estetyki. Ciulowo wyglądają dechy z głośnikami i ich galanterią (śruby, uszczelki...). Pod tym względem lepiej to wygląda u Lutka. Nawet myślę o głębokim podfrezowaniu od tyłu i wsadzenie od drugiej strony głośników. Nie byłyby głęboko a sposób mocowania byłby inny (obręcz od tyłu). 

Skrobniesz słówko co myślisz o mocowaniu za dechą i problemów z tego wynikających.

Nie problemów mechanicznych bo z tym dam radę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Nawet myślę o głębokim podfrezowaniu od tyłu i wsadzenie od drugiej strony głośników.

To w zwiazku z takim podfrezowaniem,  jaka bedzie widoczna grubosc scianki od przodu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolnie mała dopóki skręcanie kołnierza do dechy przedniej nie spowoduje wyrwania tej pozostałości. 

Najpierw głośnik skręca się tradycyjnie do pierścienia z dechy a potem ten pierścień od tyłu do dechy przedniej. 

Otwór w desce przedniej mniejszy od uszczelki. Co do zasady ta uszczelka ma się ugiąć niemal zupełnie. Siły są duże. Sądzę, że pozostawiony 1cm MDF`u  może być za mało. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie za zaśmiecanie forum, ale mam do odstąpienia parę głośników DIPOLE 18 (od Sylwestra) oraz czarne Beymy TPL 150. Gdyby ktoś był zainteresowany - proszę o kontakt na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez OBywatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Skrobniesz słówko co myślisz o mocowaniu za dechą i problemów z tego wynikających.

W przypadku głośników, które u siebie stosujesz, raczej nie będzie z jakichś problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, OBywatel napisał:

mam do odstąpienia parę głośników DIPOLE 18

Gdyby wczesniej, to pewnie bylbym zainteresowany, ale mam juz kupione Dipole 15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 1.09.2021 o 19:29, slawek.xm napisał:

Witam Kolegów

Wiem, że to nie w temacie, ale jestem bardzo ciekawy twej opinii.

Zupełnie inne podeście do większości TRANSFORMATORY vs POJEMNOŚĆ MAGAZYNUJĄCA.

Byłbym wdzięczny za twoją opine? 

 

https://www.audionet.com.tw/thread-7186-9-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, owegar napisał:

Byłbym wdzięczny za twoją opine? 

a mógłbyś sformułować pytanie o co dokładnie Ci chodzi?

na stronie zdjęcia widzę ale wujek google nie potrafi mi przetłumaczyć krzaków 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moc zapasowa?
Model 9011 ma moc znamionową 440 W przy 8 omach, 840 W przy 4 omach lub 1390 przy 2 omach. Jego „szczytowa moc impulsu” wynosi 5000 W przy 2 omach. Ale tak naprawdę, jeśli posiadasz głośniki 8-omowe, cała ta fizyczna waga daje ci tylko 440 W – wciąż dużo, ale nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę wagę i rozmiar 9011: 19 cali szerokości, 13 cali wysokości i 34 cale głębokości. Jeśli spojrzysz na specyfikację MBL można zauważyć, że maksymalna moc wyjściowa 9011 przy 8 omach jest identyczna ze wzmacniaczem MBL Reference 9007, który recenzowałem we wrześniu 2006 r. (tom 29 nr 9). Jednak przy 4 i 2 omach różnice stają się coraz większe. oczywiste między pojedynczym transformatorem 400 VA w 9007, czterema kondensatorami 3300 µF i 12 tranzystorami wyjściowymi a trzema transformatorami 400 VA w 9011, jedenastoma kondensatorami 3300 µF,

9011 jest w stanie dostarczyć trzykrotnie większą moc wyjściową długoterminową i dwukrotnie większą krótkoterminową dostawę prądu w porównaniu z 9007, co staje się ważne, gdy poprosisz wzmacniacz o dostarczenie mocy do złożonego rzeczywistego obciążenia, a nie do prostego obciążenie stanowiska probierczego o stałej impedancji. Oczywiście brutalna siła to nie wszystko. Szczytowy prąd wyjściowy 9011 wynosi 50 amperów w porównaniu z 30 amperami 9007, co stanowi znaczny wzrost.

Charakterystyka częstotliwościowa 9011 to DC-200kHz! Jego zniekształcenia są oceniane jako imponujące <0,001% przy 50 W przy 4 omach przy 1 kHz. Imponujący jest również stosunek sygnału do szumu wynoszący 118 dB, ważony A.

https://www.stereophile.com/content/mbl-reference-9011-monoblock-amplifier

 

 Zasilacz praktycznie pracuje na sztywno [ zwielokrotnienie transformatorów + osobna pojemność dla każdego ] przy niskiej pojemności kondensatorów .

99% - firm robi zupełnie inaczej  - transformator + ogromna bateria kondensatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, owegar napisał:

Moc zapasowa?
Model 9011 ma moc znamionową 440 W przy 8 omach, 840 W przy 4 omach lub 1390 przy 2 omach. Jego „szczytowa moc impulsu” wynosi 5000 W przy 2 omach. Ale tak naprawdę, jeśli posiadasz głośniki 8-omowe, cała ta fizyczna waga daje ci tylko 440 W – wciąż dużo, ale nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę wagę i rozmiar 9011: 19 cali szerokości, 13 cali wysokości i 34 cale głębokości. Jeśli spojrzysz na specyfikację MBL można zauważyć, że maksymalna moc wyjściowa 9011 przy 8 omach jest identyczna ze wzmacniaczem MBL Reference 9007, który recenzowałem we wrześniu 2006 r. (tom 29 nr 9). Jednak przy 4 i 2 omach różnice stają się coraz większe. oczywiste między pojedynczym transformatorem 400 VA w 9007, czterema kondensatorami 3300 µF i 12 tranzystorami wyjściowymi a trzema transformatorami 400 VA w 9011, jedenastoma kondensatorami 3300 µF,

9011 jest w stanie dostarczyć trzykrotnie większą moc wyjściową długoterminową i dwukrotnie większą krótkoterminową dostawę prądu w porównaniu z 9007, co staje się ważne, gdy poprosisz wzmacniacz o dostarczenie mocy do złożonego rzeczywistego obciążenia, a nie do prostego obciążenie stanowiska probierczego o stałej impedancji. Oczywiście brutalna siła to nie wszystko. Szczytowy prąd wyjściowy 9011 wynosi 50 amperów w porównaniu z 30 amperami 9007, co stanowi znaczny wzrost.

Charakterystyka częstotliwościowa 9011 to DC-200kHz! Jego zniekształcenia są oceniane jako imponujące <0,001% przy 50 W przy 4 omach przy 1 kHz. Imponujący jest również stosunek sygnału do szumu wynoszący 118 dB, ważony A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 Zasilacz praktycznie pracuje na sztywno [ zwielokrotnienie transformatorów + osobna pojemność dla każdego ] przy niskiej pojemności kondensatorów .

99% - firm robi zupełnie inaczej  - transformator + ogromna bateria kondensatorów.

 

jeśli miałbym wybierać to wybrałbym wzmak z największą pojemnością w zasilaczu

dlatego , że w momencie piku dynamicznego impuls prądu potrzebny jest natychmiast i jak najbliżej tranzystorów wyjściowych dlatego z reguły oddają go kondensatory zasilacza

pomysł na duże trafo i małą pojemność kondensatorów zupełnie mi się nie podoba choćby dlatego , że oprócz prądu mamy też napięcie które musi być dobrze odfiltrowane a przy mniejszej pojemności staje się to problematyczne

może @Grzegorz7 coś napisze na ten temat byś miał dwie opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, slawek.xm napisał:

jeśli miałbym wybierać to wybrałbym wzmak z największą pojemnością w zasilaczu

dlatego , że w momencie piku dynamicznego impuls prądu potrzebny jest natychmiast i jak najbliżej tranzystorów wyjściowych dlatego z reguły oddają go kondensatory zasilacza

pomysł na duże trafo i małą pojemność kondensatorów zupełnie mi się nie podoba choćby dlatego , że oprócz prądu mamy też napięcie które musi być dobrze odfiltrowane a przy mniejszej pojemności staje się to problematyczne

może @Grzegorz7 coś napisze na ten temat byś miał dwie opinie

Ok.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.