Skocz do zawartości
IGNORED

Polexit


fox733
 Udostępnij

Czy jesteś za wyjściem z EU?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bezwarunkowe wyjście

  2. 2. Wyjście z EU ale pozostanie w Schengen



Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2021 o 12:22, absinth3 napisał:

komu chciałoby się okupować taki kraj?

Polska jako kraj (ziemia) jest przepiękna, niestety nie ma szczęścia do narodu. Potrafimy długo rozprawiać (spora część naszych rodaków żyje z gadania), "kombinowanie" znakomicie nam wychodzi, jednocześnie obce jest nam pojęcie własności wspólnej, a zrobienie czegoś konkretnego z reguły nas całkowicie przerasta. Tak w skrócie.

Co do pytania, taki "ktoś" istnieje i nie są to wbrew pozorom Niemcy.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

O elektrykach tez wklejali fotki, a teraz jezdza po ulicy 😉

No cóż, tak się składa że znam się na tym z racji zawodu. I dlatego pytam, bo tak jak pisałem - fotkę może wkleić każdy. Ale są jeszcze fakty. Taki akumulator energii o wielkości znaczącej dla systemu krajowego to technologicznie problem o rzędy wielkości bardziej złożony od samochodu elektrycznego, więc porównanie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jar1 napisał:

Ale trzeba cokolwiek zacząć myśleć o przyszłości

🙂

Ta sentencja powinno zostać wykuta w bloku z 24 karatowego złota i powieszona w sali obrad w wiadomym miejscu. Dobrze by było też na jej końcu dodać słowo "narodu". 😉

Ps. Jak znam życie po kilku miesiącach okazałoby się, że w Sejmie stoi atrapa, a blok przepadł. hihi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No cóż, tak się składa że znam się na tym z racji zawodu. I dlatego pytam, bo tak jak pisałem - fotkę może wkleić każdy. Ale są jeszcze fakty. Taki akumulator energii o wielkości znaczącej dla systemu krajowego to technologicznie problem o rzędy wielkości bardziej złożony od samochodu elektrycznego, więc porównanie bez sensu.

Jak sie znacz z racji zawodu, to mozesz wystartowac aplikacje w naszym dziale R&D i pokazac im ze podazaja w zlym kierunku i ze nie maja pojecia o tym co robia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria, jak ty facet pieprzysz bez sensu to się słabo robi. Rozmowa jak z pięciolatkiem.

szkoda mojego czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jezus Maria, jak ty facet pieprzysz bez sensu to się słabo robi.

Klaro, ja nie mam tyle pojecia o tym z racji zawodu.

Nie trac czasu na dyskusje, wystartuj aplikacje, placa niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xajas napisał:


Klaro, ja nie mam tyle pojecia o tym z racji zawodu

Problem jest taki, że w tym momencie nie ma żadnej nowej technologii umożliwiającej magazynowanie energii.

Nie ma. Kropka.

Nie wiem czy wiesz, ale jednym z rozwiązań jest nagrzewanie kamieni prądem po to, żeby odzyskać z nich energię przy pomocy pary. Serio. Sprawność prąd-prąd poniżej 50%.

Innym rozwiązaniem są bateria akumulatorów litowo-jonowych. Fajna sprawność ale cena zabija a trwałość słaba.

Ja chętnie o tym merytorycznie podyskutuję, ale na razie za bardzo nie ma o czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij np. od powietrza, ktore w ciagu dnia jest komprymowane a w nocy rozprezane.
Nie masz pojecia co ludziom w glowie kolacze.
Masz racje, nie ma o czym dyskutowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

Zacznij np. od powietrza, ktore w ciagu dnia jest komprymowane a w nocy rozprezane.
Nie masz pojecia co ludziom w glowie kolacze.
Masz racje, nie ma o czym dyskutowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie pisz mi facet oczywistości, tym to nawet dzieciom na podwórku nie zaimponujesz.

Z ciekawych pomysłów to można puścić prąd w kółko w nadprzewodniku. Ale cały czas są takie parametry jak gęstość energii i sprawność. No i trwałość, niezawodność, koszt instalacji. Kojarzysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kojarze.

Przede wszystkim nie kojarze tego, ze kazdy forumowy chlopek-roztropek uwaza, ze zna sie na tym lepiej, niz najwieksze firmy swiata z tej branzy, wydajace dziesiatki milionow na takie badania R&D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:

Nie, nie kojarze.

Przede wszystkim nie kojarze tego, ze kazdy forumowy chlopek-roztropek uwaza, ze zna sie na tym lepiej, niz najwieksze firmy swiata z tej branzy, wydajace dziesiatki milionow na takie badania R&D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ośmieszasz się facet po raz kolejny. Swoje debilne pomysły przypisujesz mnie, po czym z nimi dyskutujesz.

Firmy prowadzą badania ale żadnego przełomu jak na razie nie ma. Jak tego nie rozumiesz to poproś dziecko sąsiada żeby ci wytłumaczyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misiomor napisał:

Chociaż w tej chwili najrozsądniej wyglądałby import technologii z Francji.

Wbrew pozorom nie z Francji, a Rosji. Zostawiając na boku wszelkie kwestie polityczne, to oni są od ładnych paru lat liderem w technologii cywilnych reaktorów energetycznych. Od czasów Czarnobyla zrobili potężny postęp. Oczywiście polityka ma tu znaczenie i rosyjskich reaktorów u nas nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij wczesniejsza propozycje z aplikacja w dziale R&D. Tam potrzebuja ludzi z pomyslami, ktorzy zastanawiaja sie nad tym, co trzeba zrobic, by cos zadzialalo. Takich jak ty, ktorzy tylko szukaja wymowek i kombinuja jak tu udowodnic, ze cos nie moze dzialac, nie potrzebujemy
Gdyby wszyscy mieli takie nastawienie, to do dzis mieszkali bysmy w jaskiniach i gonili sie z maczugami po lesie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ludzkosc  zabrnela w prąd elektryczny który trudno nalapac do wiaderka ale mozna robic na bieżąco z paliw, udoskonalajmy te paliwa zamiast łapać elektrony do worka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do magazynowania energii to jak najbardziej prace trwają. 

Nawet małe sprawności takich instalacji nie odwrócą trendu budowy; skoro za wietrznego słonecznego dnia potencjalnie wytworzona energia jest marnowana. Lepiej przepompowywać wodę wyżej, rozpędzać jakieś masy, sprężać czynniki robocze, rozgrzewać jakieś sole, układać klocki zwiększając energię potencjalną...

Oczywiście bez elektrowni jądrowych zwyczajnie pójdziemy z torbami. Już od dziesięcioleci powinny tu stać. Tylko idiotom, których nazywacie klasa polityczną zawdzięczamy, że tak nie jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat nie konczy sie na unii. Czasami trzeba popatrzec poza krawedzie wlasnego talerza
UE to tylko 27 panstw z ponad 170

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adalbert95 napisał:

5. Ile trzeba takich instalacji by zdjąć okresową nadwyżkę z oze i za rozsądne pieniądze uwolnić w szczytach zapotrzebowania?

patrząc na najlepsze (tesla) rozwiązania dla domu to cholernie dużo.

6 godzin temu, xajas napisał:

Teraz Niemcy

dorzucają węgla do kotła, bo OZE okazało się jednym wielkim gównem.

 

7 minut temu, costa brava napisał:

bo 20 lat temu nikt nie przypuszczał że Unia nas załatwi na co2  

to nie unia tylko Niemcy rękami platformy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

Swiat nie konczy sie na unii. Czasami trzeba popatrzec poza krawedzie wlasnego talerza
UE to tylko 27 panstw z ponad 170

dla nas niestety zaczyna i sie i konczy, dla takich Niemiec i Francji moze nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Nawet małe sprawności takich instalacji nie odwrócą trendu budowy; skoro za wietrznego słonecznego dnia potencjalnie wytworzona energia jest marnowana. Lepiej przepompowywać wodę wyżej, rozpędzać jakieś masy, sprężać czynniki robocze, rozgrzewać jakieś sole, układać klocki zwiększając energię potencjalną...

Tylko jest pewien problem. Nazywa się elektromobilność. I jeśli będzie dalej tak bezrozumnie i bezrefleksyjnie lansowana przez durnych polityków to żadne oze, żadne magazyny i inne cuda, nie uchronią nas przed dramatycznym wzrostem cen prądu, ale co istotniejsze przed seryjnymi blackoutami i gigantycznymi problemami z dostawami energii. Od lat zadaję sobie pytanie czy choć jeden z nich zdaje sobie sprawę ile samochody elektryczne potrzebują prądu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 08:45, Tadeiro napisał:

"W środę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu wicemarszałek Sejmu szukał "drastycznych rozwiązań" w relacjach Polski z Unią Europejską i podawał za przykład brexit. W czwartek jednak Ryszard Terlecki stwierdził, że "Polska była, jest i będzie członkiem Unii Europejskiej". To jednak nie pierwszy raz, kiedy politycy PiS-u krytykowali Unię Europejską. Najnowszym przykładem jest wypowiedź posła PiS Marka Suskiego, który mówi o walce z "okupantem brukselskim":

Oni by chcieli wyjść z UE ale z opcją pozostania w PE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Lepiej przepompowywać wodę wyżej, rozpędzać jakieś masy, sprężać czynniki robocze, rozgrzewać jakieś sole, układać klocki zwiększając energię potencjalną...

Oczywiście bez elektrowni jądrowych zwyczajnie pójdziemy z torbami. Już od dziesięcioleci powinny tu stać. Tylko idiotom, których nazywacie klasa polityczną zawdzięczamy, że tak nie jest.

Dokładnie.

Bardzo sensownym pomysłem była lokalizacja elektrowni atomowej w Żarnowcu ponieważ w tej chwili najtańszym i dość wydajnym sposobem magazynowania energii są instalacje szczytowo-pompowe.

Pomysł upadł ale może warto wrócić do tej lokalizacji. Plus jeszcze jakaś farma wiatrowa w okolicy i byłby komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adalbert95 napisał:

Od lat zadaję sobie pytanie czy choć jeden z nich zdaje sobie sprawę ile samochody elektryczne potrzebują prądu...

To jest akurat wiedza powszechnie dostępna w ciągu 5 minut i nie wygląda to na wielki problem z kilku bardzo oczywistych przyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.